36 løpere satte avgårde samtidig som plogebilen meldte sin ankomst og de fleste mistet noen sekunder her etter at feltet måtte stoppe heilt opp.
14-åringen Fredrik Fiskerstrand var påmeldt 5 km, men så ikke markeringen ved vending og fortsatte. Enten var de nedsnødd eller så hadde plogen tatt de. Likevel kom Fredrik inn til den gode tiden 49.35 på 10 km under de dårlige forholdene.
Jan Ketil Vinnes, Kondis og Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL vant forskriftsmessig 10 km på tidene 39.06 og 45. 26.
På 5 km vant Selina Dybvik, ÅFIK kvinneklassen på tiden 23.35. Hans Jakob Hunnes vant herreklassen med tiden 19.48.
Det 4. løpet i vinterkarusellen går lørdag 13. februar.
Se oppsummering av vinterkarusellen
Bildene er tatt av Jan Petter Venøy og Martin Hauge-Nilsen
Resultater
Plassering |
Navn |
Klasse |
Sted/Klubb |
Tid |
5 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Selina Dybvik Kristoffersen |
16-17 år |
ÅFIK |
23.35 |
2 |
Cecilie Mæland |
23-34 år |
|
24.51 |
3 |
Kristine Rein |
23-34 år |
|
24.56 |
4 |
Maren Kristoffersen |
45-49 år |
Sula |
25.31 |
5 |
Emma Kristiansen |
12-13 år |
|
25.44 |
6 |
Elise Stette |
40-44 år |
Skodje |
26.15 |
|
|
|
|
|
5 km menn |
|
|
|
|
1 |
Hans Jakob Hunnes |
23-34 år |
|
19.48 |
2 |
Jan Aaland |
50-54 år |
Sula |
25.28 |
3 |
Rune Kristiansen |
40-44 år |
|
25.44 |
4 |
Olaf Øien |
70-74 år |
Velledalen IL |
27,01 |
5 |
Sigmund Rødal |
65-69 år |
Spjelkavik IL |
27.14 |
6 |
Sigbjørn Lerstad |
60-64 år |
Kondis |
27.30 |
7 |
Åsmund Hunnes |
23-34 år |
|
28.49 |
8 |
Thorvald Jacobsen |
65-69 år |
Spjelkavik og Omegn FIK |
30.20 |
|
|
|
|
|
10 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
45-49 år |
Sunnylven IL |
45.26 |
2 |
Britt Skuseth |
45-49 år |
Ålesund |
50.53 |
3 |
Venke Hustoft Aaland |
50-54 år |
Sula |
54.10 |
4 |
Marit Lillestøl |
45-49 år |
Gjerdsvika |
57.11 |
5 |
Hege Sonja T Fiskerstrand |
45-49 år |
Sula |
66.15 |
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
1 |
Jan Ketil Vinnes |
45-49 år |
Kondis |
39.09 |
2 |
Martin Hauge-Nilsen |
23-34 år |
Kondis |
39.16 |
3 |
Are Uran |
40-44 år |
IL Havørn |
40.04 |
4 |
Karl Vik |
35-39 år |
Ålesund |
40.17 |
5 |
Gunnar Emblem |
40-44 år |
Emblem |
41.09 |
6 |
Lioel Haile Desta |
16-17 år |
SK Herd |
43.17 |
7 |
Kristian Kleiveland |
23-34 år |
Spjelkavik IL |
44.19 |
8 |
Andreas Farstad |
40-44 år |
Valderøy |
49.22 |
9 |
Fredrik Fiskerstrand |
14-15 år |
ÅFIK |
49.35 |
10 |
Runar Risvik |
60-64 år |
Ålesund |
50.31 |
10 |
Morten Andersen |
23-34 år |
Spjelkavik og Omegn FIK |
50.31 |
12 |
Bjørn Sellereite |
55-59 år |
|
50.54 |
13 |
Joachim Haaland |
23-34 år |
Den Norske Kirke |
52.55 |
14 |
Jarle Rødland |
65-69 år |
Nordvest Diesel |
53.14 |
15 |
Morten Abrahamsen |
50-54 år |
Ålesund |
57.37 |
16 |
Per Jan Helset |
70-74 år |
Kondis |
64.42 |
17 |
Karstein Sørland |
85-89 år |
Emblem IL |
94.55 |
Jan Ketil Vinnes (75) er mest klar for start, mens de andre venter til plogen har passert
Startnummer 18 er Sigmund Rødal. Sigmund kom fra Tiberias Marathon forrige helg til heilt andre forhold i Ålesund i dag
Hans Jakob Hunnes vinner 5 km
Selina Dybvik Kristoffersen vinner 5 km kvinneklassen
Cecilie Mæland
Kristine Rein
Jan Aaland
Maren Kristoffersen
Emma Kristiansen og faren Rune Kristiansen
Elise Stette
Åsmund Hunnes
Thorvald Jacobsen
Karstein Sørland
Jan Ketil Vinnes vinner 10 km. På mandag reiser Jan Ketil til Dubai for å springe maraton på fredag
Martin Hauge-Nilsen tar andreplassen
Are Uran
Karl Idar Vik
De fire beste herrene på 10 km. Fra venstre, Are Uran (3.pl.) Martin Hauge-Nilsen (2.pl.) Jan Ketil Vinnes (vinner) og Karl Idar Vik (4.pl.)
Gunnar Emblem
Lioel Haile Desta
Kristian Kleiveland
Andreas Farstad
Fredrik T Fiskerstrand
Britt Skuseth (86) og Bjørn Sellereite (76)
Joachim Haaland
Joachim er i mål og han er fornøyd med tiden, til tross for de utfordrende forholdene
Jarle Rødland
Venke Hustoft Aaland
Venke Hustoft Aaland og Kari-Anne Tryggestad Ryste
Marit Lillestøl tar turen hver gang, heilt fra Gjerdsvika
Fornøyd trekløver etter endt dyst. Fra venstre Karl Idar Vik, Andreas Farstad og Kristian Kleiveland