Se over 100 bilder fra løpet HER
For de 84 deltakerne i Vinterkarusellens 2. løp på Sørum lørdag var selvsagt løpingen det viktigste, men praten gikk også mye om værforholdene på en "vinterdag" med sol og 14 varmegrader. Det var med andre ord perfekte forhold for å løpe fort i den raske Bingenrunden der Sørum IL var lokal arrangør.
Raskest i den kontrollmålte 5-kilometeren var Axel Vollen fra SK Vidar og Inger Marie Stark Valstad fra Østmarka Marsjklubb. Inger Marie hadde 20 sekunders margin til Tone Fløttum fra Fet Friidrettsklubb på 2. plass, mens Axel "bare" hadde 13 sekunder til veteranen Ole Gorm Berg fra Lørenskog FIL (M50-54)
Inger Marit Stark Valstad på vei til seier i kvinneklassen. (Foto: Olav Engen)
Tone Fløttum med 100 meter igjen til mål og 2. plass. (Foto: Olav Engen)
Ole Gorm Berg 500 meter etter start. Da var han på 3. plass, men ble nummer to i mål. (Foto: Olav Engen)
De raskeste i vinterkarusellens 2. løp:
Se klassevis resultater lenger ned.
Kvinner (14 deltakere): | ||||
1 | Inger Marit Stark Valstad | Østmarka Marsjklubb | 20:03 | |
2 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 20:23 | |
3 | Ingvild Kjus | NOTEAM | 22:23 | |
4 | Jannicke Mohrsen | Kongsberg Aviation | 23:02 | |
5 | Kristine Hallstensen Hagen | NOTEAM | 23:36 | |
Menn (70 deltakere): | ||||
1 | Axel Vollan | SK Vidar | 16:52 | |
2 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 17:05 | |
3 | Torbjørn Grønningen | NOTEAM | 17:39 | |
4 | Simon Sanbakken | Vitamin Well/Nordea | 17:53 | |
5 | Kristoffer Kvam | NOTEAM | 18:06 | |
6 | Marcus Eek | Sørum IL | 18:10 | |
7 | Mikael Reed | Lørenskog Friidrettslag | 18:22 | |
8 | Martin Brandal | NOTEAM | 18:33 | |
9 | Gustav Dovland | NOTEAM | 18:54 | |
10 | Simen Gylerud Owe | NOTEAM | 18:55 |
-Ja, dette er nok det varmeste høstløpet på Vinterkarusellen noensinne, samstemte arrangørene Asbjørn Ringstad og Morten Nordli da den 50. utgaven av Vinterkarusellen på Romerike fortsatte med 2. løp i årets karusell. Her står de og venter på at de første løperne skal komme til mål ved Sørum skole. (Foto: Olav Engen)
Sterk herretrio i åkerlandskapet som omkranser hele løypa. 318 Kristoffer Kvam, 60 Tobias Lillekvelland og 203 Fredrik Aarrestad. (Foto: Olav Engen)
Dagens friskeste spurtoppgjør som unggutten Gustav Dovland (M14-15) vant ett sekund foran Simen Gylerud Owe (M45-49). Foto: Olav Engen.
Reportasje fra 1.løp: Rashid Handule (55) imponerte med 1:18 på Lørenskogløpet halvmaraton
Neste løp:
10. desember på Løvenstad, Rælingen
2,8 km motbakkeløp
Innbydelse og terminliste for Vinterkarusellen 2022-23
Se over 100 bilder fra løpet HER
Klassevise resultater:
Kvinner 18-19 | ||||
1 | Ingvild Kjus | NOTEAM | 22:23 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Jannicke Mohrsen | Kongsberg Aviation | 23:02 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Inger Marit Stark Valstad | Østmarka Marsjklubb | 20:03 | |
2 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 20:23 | |
3 | Kristine Hallstensen Hagen | NOTEAM | 23:36 | |
4 | Anne-Marthe Hansen | Fet O-lag | 31:28 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Lizzy Nauleme Allberg | Romerike Runners Team | 26:41 | |
Toril Nyhagen | NOTEAM | fullført | ||
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Randi Frøyland | NOTEAM | 23:54 | |
2 | Beate Elvebakk | Lørenskog Kommune | 24:45 | |
3 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 26:48 | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus løpegruppe | 27:56 | |
Kvinner 70-74 | ||||
Inger Berntzen | NOTEAM | fullført | ||
Kvinner 80-84 | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | 38:34 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Georg Dovland | NOTEAM | 25:09 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Marcus Eek | Sørum IL | 18:10 | |
2 | Gustav Dovland | NOTEAM | 18:54 | |
3 | Gaute Skjønhaug | Fet O-lag | 20:36 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Axel Vollan | SK Vidar | 16:52 | |
2 | Simon Sanbakken | Vitamin Well/Nordea | 17:53 | |
3 | Kristoffer Kvam | NOTEAM | 18:06 | |
4 | Martin Brandal | NOTEAM | 18:33 | |
5 | Fredrik Bendz Aarrestad | Kongsberg Aviation | 20:15 | |
6 | Mathias Langaard | NOTEAM | 21:07 | |
7 | Tobias Dahle | Kongsberg Aviation | 24:46 | |
8 | Simen Owsinski Hansen | Kongsberg Aviation | 26:14 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Torbjørn Grønningen | NOTEAM | 17:39 | |
2 | Tobias Lillekvelland | NOTEAM | 19:08 | |
3 | Øyvind Nyberg | Kongsberg Aviation | 20:00 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Lars-Göran Bäck | Fagforbundet Oslo | 23:32 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Mikael Reed | Lørenskog Friidrettslag | 18:22 | |
2 | Simen Gylerud Owe | NOTEAM | 18:55 | |
3 | Rune Hageberg | NOTEAM | 20:28 | |
4 | Vegar Bakken-Løvaas | lkbil | 22:10 | |
5 | Keino Valstad | Bøler IF | 22:26 | |
6 | Geir Dunvoll | Høland IUL | 23:02 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 17:05 | |
2 | Christian Falkenberg Kjøde | NOTEAM | 20:53 | |
3 | Espen Skrimstad | Fet Friidrettsklubb | 21:58 | |
4 | Terje Morstøl | Albatross IL | 22:42 | |
5 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 23:11 | |
6 | Torgeir Skjønhaug | Fet O-lag | 24:44 | |
7 | Torbjørn Saga | IPSWICH | 25:48 | |
Menn 55-59 | ||||
1 | David Saxegaard | Nedre Romerike Avløpsselskap IKS | 19:53 | |
2 | Øyvind Skare | NOTEAM | 22:45 | |
3 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 23:53 | |
4 | Jon A. Kvehaugen | NOTEAM | 25:32 | |
5 | Kåre Chr. Olsen | NOTEAM | 27:22 | |
Oddbjørn Homstvedt | Hobøl IL | fullført | ||
Menn 60-64 | ||||
1 | Per Kolstad | AHF | 20:26 | |
2 | Kurth Magnussen | Brevpost BIL | 21:29 | |
3 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 22:47 | |
4 | Oddbjørn Overskott | Oslostudentenes IK | 23:10 | |
5 | Harald H. Soleng | Tjøme Løpeklubb | 23:29 | |
6 | Knut Ytrehus | Ski IL Friidrett | 25:26 | |
7 | Frode Andersson | Romerike Ultraløperklubb | 26:59 | |
8 | Mohammad Yaqub | Sporveien | 27:51 | |
9 | Kåre Svensson | UiO bil | 28:24 | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 19:50 | |
2 | Leif Damsgård | FFI Bil | 21:15 | |
3 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 21:18 | |
4 | Jahn Bakke | Romerike Runners Team | 22:37 | |
5 | Peder Bäck | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 24:26 | |
6 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 25:18 | |
7 | Marino Øien | NOTEAM | 27:13 | |
8 | Stein Terje Dahl | NOTEAM | 27:45 | |
9 | Sverre Lang | Romerike Runners Team | 28:21 | |
Yngvar Kirkerud | Romerike Runners Team | fullført | ||
Menn 70-74 | ||||
1 | Øystein Syversen | Oppstad Friidrett | 20:03 | |
2 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 22:57 | |
3 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 23:23 | |
4 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 23:58 | |
5 | Leif Arne Lundhagen | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 24:21 | |
6 | Sverre Sanbakken | Aurskog-Høland Friidrett | 26:24 | |
7 | Alf Steinar Lamo | Romerike Runners Team | 30:21 | |
Vidar Sørum | Romerike Runners Team | fullført | ||
Menn 75-79 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedaljoggen | 24:50 | |
2 | Arne Ingelsrud | Stovnerkameratene /Sporveien | 25:55 | |
3 | Widar Rognerud | Raumnes & Ã…rnes IL | 29:31 | |
4 | Magne Mjærum | NOTEAM | 40:40 | |
Finn Løkeberg | AHF | fullført | ||
Gunnar Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
Menn 80-84 | ||||
Per Olav Anthonsen | H-trimmen | fullført | ||
Rolf Barbakken | Raumnes & Ã…rnes IL | fullført |