Det ble en super dag for Hedmark Terrengsykkel med 1.og 2. plass ved Steffan Hartz Repshus og Ole Dalsjø på samme tid, 1.45.01 på den 54 km lange løypa delvis på veier og stier hvor distriktets grenseloser hjalp tusenvis av norske flyktninger over til Sverige under andre verdenskrig.
CK Elverum's Daniel Halvorsen Bergebakken og Gjøvik & Raufoss-rytteren Roar Sollie besatte 3. og 4. plassen bare to sekunder bak HTS-duoen.
Glåmdal SK's Linda-Kristine Bjerke ser ut til å fortsette på fjorårets vinnerspor og var et titalls konkurrenter ganske overlegen med 1.54.30. Klubbvenninna Erna Opseth og Heidi Kjernåsen, CK Elverum fulgte nærmest, tilnærmet 7 og 9 minutter bak.
Årets kurerritt hadde 126 startende og 122 fullførende i turklassene. I tillegg stilte 6 ryttere i trimklassen på 25 km.
Finnskogkurerens nettsider
Finnskogkureren på Facebook
ALLE RESULATER
De beste i Finnskogkureren 03.06.2017: |
|||||
10 beste kvinner (12 fullførende) | |||||
Pl | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Linda-Kristine Bjerke | Glåmdal SK | K30-39 | 01:54:30 | 00:00 |
2 | Erna Opseth | Glåmdal SK | K40-49 | 02:01:17 | 06:47 |
3 | Heidi Kjernåsen | CK Elverum | K40-49 | 02:03:36 | 09:06 |
4 | Cathrine Andersen | Odal SK | K20-29 | 02:09:30 | 15:00 |
5 | Siw Storsveen | CK Elverum | K40-49 | 02:11:42 | 17:12 |
6 | Laila Grønnerud | Team Skinnpungerud | K40-49 | 02:14:21 | 19:51 |
7 | Linda Irene Huseby | SK Rye sykkel | K40-49 | 02:21:22 | 26:52 |
8 | Ingrid Aas | CK Elverum | K30-39 | 02:29:14 | 34:44 |
9 | Hanne Nybråten | Glåmdal SK | K60-69 | 02:47:44 | 53:14 |
10 | Sølvi Sandvik | XXL Sport & Villmark | K20-29 | 02:52:24 | 57:54 |
20 beste menn (110 fullførende) | |||||
1 | Steffan Hartz Repshus | Rena IL/Hedmark Terrengsykkel | M50-59 | 01:45:01 | 00:00 |
2 | Ole Dalsjø | Glåmdal SK/Hedmark Terrengsykkel | M20-29 | 01:45:01 | 00:00 |
3 | Daniel H. BERGEBAKKEN | CK Elverum | M20-29 | 01:45:03 | 00:02 |
4 | Roar Sollie | Raufoss & Gjøvik SK | M30-39 | 01:45:03 | 00:02 |
5 | Jonas AMUNDSEN | Nes SK | M20-29 | 01:45:15 | 00:14 |
6 | Jan Erik Kørra | Solør CK | M17-19 | 01:46:11 | 01:10 |
7 | Tommy Fredriksen | Odal SK | M40-49 | 01:47:02 | 02:01 |
8 | Lars Bredvold | Solør CK | M40-49 | 01:47:03 | 02:02 |
8 | Øyvind Lie Flobergseter | Ottestad IL Sykkel | M20-29 | 01:47:03 | 02:02 |
10 | Nils William Bakken | Stiftstaden SK Trondheim / Atea | M30-39 | 01:48:17 | 03:16 |
11 | Tor Arne Haraldsen | Ullensaker CK | M30-39 | 01:48:18 | 03:17 |
12 | Edvard Sæthern | Glåmdal SK/Hedmark Terrengsykkel | M17-19 | 01:48:18 | 03:17 |
13 | Knut Arne Dalsjø | Hedmark Terrengsykkel | M50-59 | 01:48:21 | 03:20 |
14 | Kay Arne Ingdal | CK Elverum | M20-29 | 01:48:23 | 03:22 |
15 | Erlend Olsen | Rena IL / Søre Osen IL | M30-39 | 01:48:35 | 03:34 |
16 | Kristian Øksdahl | Odal SK | M40-49 | 01:48:37 | 03:36 |
17 | Håkon Marius Guldhaug | Solør CK / Team Byggma | M40-49 | 01:48:40 | 03:39 |
18 | Bengt Arne Storsveen | CK Elverum | M40-49 | 01:48:51 | 03:50 |
19 | Olav Lie Sveen | Solør CK | M30-39 | 01:48:55 | 03:54 |
20 | Ole Martin Høiby | Matrand IL sykkel / Bilia | M20-29 | 01:48:57 | 03:56 |