RESULTAT SØRSTRANDA RUNDT 2016
3,3 KM
JENTER 11-16 ÅR
J 14 år: 1. pl. Malin Nesdal Aske (Fj/v) 15,22 min
GUTAR 11-16 ÅR
11 år: 1. pl. Mathias Rauset (STIL) 13,31 min
13 år: 1. pl. Tobias Fuglestrand (STIL?) 13,05 min
2. pl. Jon Kristoffer Perstad Navelsaker (Jølster IL) 13,44 min
14 år: 1. pl. Håvard Klakegg (Jølster IL) 11,40 min
2. pl. Kaya Van Hulst (BBIL) 13,46 min
3. pl. Øyvind Fure 13,50 min
16 år: 1. pl. Even Nesgård (Fj/v) 11,33 min
7,5 KM
KVINNER
35-39 år: 1. pl. Ragnhild Gundersen (STIL) 37.54 min
2. pl. Kristine Gustavsen (STIL) 40.31 min
40-44 år: 1. pl. Trude Eimhjellen (STIL) 34.40 min
2. pl. Anita Sørheim (Brodd IL) 37.27 min
3. pl. Charlotte Sjølberg (Zumba Bremanger) 45.00 min
45-49 år: 1. pl. Judith B.N. Ekerhovd (Zumba Bremanger) 45.00 min
50-54 år: 1. pl. Åse Britt Øygard (Jølster IL) 38.22 min
55-59 år: 1. pl. Torhild Ulvesæter (Florø T&IL) 42.56 min
60-64 år: 1. pl. Bjørg Reknes (Florø T&IL) 43.04 min
65-69 år: 1. pl. Liv Berge (Åheim IL) 42.30 min
LØYPEREKORD
MENN
17-18 år: 1. pl. Hans Kristian Arnestad (Brodd IL) 29.54 min
19-20 år: 1. pl. Andreas Rauset (GFIL) 28.01 min
21-34 år: 1. pl. Eivind Øygard (Jølster IL) 23.34 min
LØYPEREKORD
2. pl. Vegard Wergland Hansen (NHH) 26.52 min
3. pl. Eirik Hellerud (Brodd IL) 29.01 min
35-39 år: 1. pl. Hilmar Kråkenes (Almenning IL) 28.03 min
2. pl. Øystein Rinde (Fj/v) 47.50 min
40-44 år: 1. pl. Sverre Nesdal (Fj/v) 27.53 min
2. pl. Gisle Skjølberg (Bremanger IL) 29.10 min
3. pl. Benny Hansen (Fj/v) 29.22 min
4. pl. Inge Visnes (Almenning IL) 33.56 min
5. pl. Marcus Vedeler (Eid IL) 34.03 min
6. pl. Sindre Humberseth (GFIL) 34.45 min
7. pl. Vidar Rygg (Brodd IL) 35.25 min
45-49 år: 1. pl. Jørn Lothe (GFIL) 30.23 min
2. pl. Asbjørn Ekerhovd (Bremanger motbakkelag) 32.11 min
3. pl. Ulf Magne Eikås (Stryn T&IL) 39.13 min
50-54 år: 1. pl. Odd Arne Kolseth (GFIL) 30.32 min
60-64 år: 1. pl. Leif Martin Reknes (Florø T&IF) 37.01 min
2. pl. Inge Asbjørn Haugen (Hornindal IL) 38.54 min
65-69 år: 1. pl. Dagfinn Nyhammer (GFIL) 33.19 min
2. pl. Rolf Tennebø (SFE/BBIL) 39.37 min
3. pl. Lars Ulvestad (GFIL) 40.49 min
4. pl. Olav Lyslo (GFIL) 42.56 min
70-74 år: 1. pl. Magne Tystad (GFIL) 37.16 min
2. pl. Jostein Visnes (Almenning IL) 44.33 min
Marius Vedvik, Gular sette den gjeldande løyperekorden med 23.13 i 2013
DESSE STILTE I MOSJONSKLASSA :
Ester Helene R. Skogli Siv Egge
Selma Rygg Amund Gimmestad
Tove Rygg Jorunn Gimmestad
Bjarne Rygg Christian Eimhjellen Fjeldtvedt
Emilie Engelbrektson Randi Arnestad
Mathea Gimmestad Monica Rygg Sandal
Sunniva Gimmestad Hege Aagård
Lars Endre Gimmestad Ragnhild Rygg
Arne Nesgård Lena Eide
Margot Nesgård Nora Eide
Mathias Nesgård Kristina Eide
Vergard Engeset Astrid Gåsemyr
May Britt Kvellestad Randi Rygg
Reidun Solberg Seim
Tordis Sande
Dette var første løpet i Nordfjordkarusellen
Neste løp:
KM terrengløp søndag 10. april
Avslappa stemning før start
Starten har gått i vakker natur i Gloppen
Vinnaren mot mål