Kondismedlem Sponset innhold
Tre av de beste på Hjellum (fra v.): Munir Ibrahim, Endre Hjelseth og Marte Kjøren. (Foto: Miroslaw Baran)

Tre av de beste på Hjellum (fra v.): Munir Ibrahim, Endre Hjelseth og Marte Kjøren. (Foto: Miroslaw Baran)

Forsvarte seierne i Gå-Joggen på Hjellum

I år som i fjor ble Wiktor Baran og Endre Hjelseth løypevinnere i Gå-Joggen på Hjellum.

Wiktor_Baran.jpg15 løp på tid og totalt 87 deltagere stilte til start da Moelven Byggmodul arrangerte ukas Gå-Jogg på Hjellum. På lang løype var Marte Kjøren eneste dame med 16.57, og for menn vant Endre Hjelseth på tiden 13.48. Kortløypa, som var uendret fra i fjor, ble igjen vunnet av Wiktor Baran med tiden 10.14. Dermed forsvarte både Wiktor og Endre fjorårets seier. 

Bildet: Wiktor Baran inn til seier med 10.14 på 2,5 km. (Foto: Miroslaw Baran)

Lang løype på 3760 m var noe justert fra i fjor med krevende1200 m fra start på lett kupert sti før den svinger inn i en lang og tung motbakke. Deretter flater det ut på toppen før det går veldig bratt nedover og kobler seg på kort løype en km før mål.

Kort løype på 2500 m går på grønne og mjuke stier som snirkler seg langs Svartelva og i skogen. I begge løyper kunne deltakerne nyte sommerens dufter og fargerike blomstringer.

Starten.jpg
15 løpere ut fra start i godt "baris-vær". (Foto: Miroslaw Baran)

Munir_Ibrahim.jpg
Munir Ibrahim tar turen fra Gjøvik til Hamar hver onsdag for å delta i karusellen. (Foto: Miroslaw Baran)

Rune_Svartvadet.jpg
Rune Svartvadet var 3. mann i mål på Hjellum. (Foto: Miroslaw Baran)

Sindre_Baardseng.jpg
Sindre Bårdseng mot mål på 16.44.. (Foto: Miroslaw Baran)

Samleside for Gå-Joggen
 

Resultater Gå-Joggen, Hjellum 16.03.2017:

         
Damer - lang løype
Plass Navn Klubb Alder Tid
1 Marte Kjøren Team Kjøren 25-29 16:57
         
Menn - lang løype
1 Endre Hjelseth  Ottestad IL 40-44 13:48
2 Munir Ibrahim Gjøvik 20-24 14:30
3 Rune Svartvadet  Vang SKLF 45-49 14:37
4 Jon Storsveen Ottestad 50-54 15:13
5 Per Rosenborg   65-69 15:48
6 Kjell Annexstad Totenåsen 40-44 16:56
7 Tor Egil Strømeng   35-39 16:16
8 Sindre Bårdseng Vang SKLF 45-49 16:44
9 Einar Lund Statens Hus 65-69 19:29
10 Rune Lysbakken Stange Sk 60-64 19:59
         
Menn - kort Løype
1 Wiktor Baran Veldre Friidrett 12-15 10:14
2 Robert Tørudstad Nybygda 55-59 10:39
3 Knut Ivar Aasen Elverum 60-64 13:04
4 Steinar Flåt Mjøsen Golf 75-79 15:49