1500 meteren ble vunnet av en meget offensiv Meraf Batha som løp på 4.05,97. Ingvill var aldri med og kjempa om topplasseringene, men hun vant spurten i hovedfeltet og kom i mål på nytt årsbeste.
- Et langt steg i riktig retning. I dag løp jeg bra på de siste 150 meterne og følte meg veldig sterk - for første gang denne sesongen. 4.09,09 her i Sollentuna, med litt sakte løping fra 500 til 1000 m, er riktignok ikke et raskt løp for meg, men det er fint å ha en god følelse inn mot EM neste uke, skrev Ingvill på instagram etter løpet.
Mens Meraf Bahta viste god form, fikk ikke svenskenes andre storløper, Sarah Lahti, det til denne gangen. Hun kom i mål på tolvteplass på 4.18,82. Forhåpentligvis har hun ikke konkurrert for mye og drevet seg for hardt før EM og OL.
På 1500 m for menn viste to svenske løpere meget god form. Jonas Rogestedt satte pers med 3,5 sekunder, og med 3.36,58 var han bare 9 hundredeler bak Johnny Kroons 31 år gamle svenske rekord. Jonas Leanderson var ikke stort dårligere og kom i mål på 3.36,92.
Flere norske løpere deltok, og brødrene Sigurd og Sverre Blom Breivik ble nummer én og to i B-heatet på 800 m. Bare hundredelen skilte dem, og 1.50,94 var ny pers for Sverre. Svensknorske Andreas Kramer satte ny pers med 1.47,74 i A-heatet.
Bjørnar Ustad Kristensen fikk det ikke helt til på 3000 m hinder. Forhåpentligvis løper han fortere enn 8.54,90 i EM om ei drøy uke.
Women 1500 m A | |||||||
1 | Meraf Bahta | 89 | Hälle IF | 4:05.97 | |||
2 | Axumawit Embaye | 94 | ETH | 4:06.00 | SB | ||
3 | Tigist Geshaw | 96 | BRN | 4:06.53 | SB | ||
4 | Ingvill Måkestad Bovim | 81 | NOR | 4:09.09 | SB | ||
5 | Margherita Magnani | 87 | ITA | 4:09.83 | |||
6 | Maren Kock | 90 | GER | 4:09.95 | |||
7 | Diana Sujew | 90 | GER | 4:10.97 | |||
8 | Dalilah Gosa | 98 | BRN | 4:12.45 | |||
9 | Yolanda Ngarambe | 91 | Turebergs FK | 4:13.18 | PB | ||
10 | Caterina Granz | 94 | GER | 4:14.37 | |||
11 | Charlotte Schönbeck | 84 | IFK Lidingö | 4:17.58 | SB | ||
12 | Sarah Lahti | 95 | Hässelby SK | 4:18.82 | |||
Tamara Tverdostup | 79 | UKR | DNF | ||||
Fente Alemu | ETH | DNF | |||||
Women 1500 m B | |||||||
1 | Linn Söderholm | 96 | Sävedalens AIK | 4:24.47 | |||
2 | Lisa Öhberg | 88 | Hälle IF | 4:29.38 | |||
3 | Vilma Jonsson | 99 | IFK Lidingö | 4:31.07 | |||
4 | Frida Kristiansson | 92 | Örgryte IS | 4:31.58 | SB | ||
5 | Ida Nymoen Eltervaag | 95 | NOR | 4:31.87 | PB | ||
6 | Christina Toogood | 89 | NOR | 4:32.64 | |||
7 | Lisa Bergdahl | 95 | Sävedalens AIK | 4:38.63 | |||
8 | Elina Johansson | 89 | Spårvägens FK | 4:42.94 | |||
9 | Louise Ringström | 89 | Spårvägens FK | 4:44.67 | PB | ||
10 | Hanna Bergström | 97 | Huddinge AIS | 4:58.49 | |||
11 |
|
98 | Kvarnsvedens friidrott |
|
PB | ||
Mary Malaika | 98 | KEN | DNF | ||||
Tamara Tverdostup | 79 | UKR | DNF | ||||
Frida Wallström | 95 | IFK Umeå | DNS | ||||
Men 800 m A | |||||||
1 | Giordano Benedetti | 89 | ITA | 1:46.66 | SB | ||
2 | Abdellatif El Guesse | 93 | MAR | 1:46.91 | |||
3 | Zan Rudolf | 93 | SLO | 1:46.98 | SB | ||
4 | Kalle Berglund | 96 | Spårvägens FK | 1:47.17 | |||
5 | Dennis Krüger | 93 | GER | 1:47.28 | |||
6 | Andreas Kramer | 97 | Sävedalens AIK | 1:47.74 | PB | ||
7 | Tayron Reyes | 90 | DOM | 1:48.45 | |||
8 | Patrick Zwicker | 94 | GER | 1:49.85 | |||
Thomas Lachaud | FRA | DNF | |||||
|
|||||||
Men 800 m B
|
|||||||
1 | Sigurd Blom Breivik | 96 | NOR | 1:50.93 | |||
2 | Sverre Blom Breivik | 96 | NOR | 1:50.94 | PB | ||
3 | Johan Eriksson | 88 | Turebergs FK | 1:51.11 | |||
4 | Kristinn Kristinsson | 89 | ISL | 1:52.14 | |||
5 | Björn Seifert | 96 | Upsala IF | 1:52.46 | |||
6 | Warsame Doley | 98 | Malmö AI | 1:52.59 | SB | ||
Joni Jakko | 86 | Finspångs AIK | DNS | ||||
Men 800 m C
|
|||||||
1 | Joakim Andersson | 92 | IFK Trelleborg | 1:49.73 | PB | ||
2 | Bjartmar Örnusson | 88 | ISL | 1:51.97 | PB | ||
3 | Håvard Hildeskor | 92 | NOR | 1:52.26 | SB | ||
4 | Trygve Feidje Mjelde | 94 | NOR | 1:53.01 | PB | ||
5 | Ali Kanani | 94 | Ullevi FK | 1:53.19 | SB | ||
6 | Gustav Bivstedt | 96 | Hässelby SK | 1:53.28 | SB | ||
7 | Johan Henningsson | 90 | Turebergs FK | 1:53.48 | |||
8 | Anton Persson | 96 | Hässelby SK | 1:53.98 | PB | ||
Martin Hammar | 95 | Turebergs FK | DNF | ||||
Mattias Claesson | 86 | Hässelby SK | DNF | ||||
Men 800 m D
|
|||||||
1 | Bienvenue Musore | 90 | Hammarby IF | 1:55.59 | |||
2 | Christopher Nilsson | 94 | Ullevi FK | 1:56.08 | SB | ||
3 | Joel Norling | 98 | Turebergs FK | 1:56.29 | PB | ||
4 | Akile Mehari | 91 | Hammarby IF | 1:56.46 | |||
5 | Tom Skjæråsen | 95 | NOR | 1:57.65 | SB | ||
6 | Robin Johansson | 94 | Ärla IF | 1:58.50 | |||
7 | Mohammed Loukili | 96 | IFK Lidingö | 1:58.84 | |||
8 | Fredrik Orrsveden | 95 | Hammarby IF | 1:59.44 | SB | ||
Andreas Movin | 96 | IFK Lidingö | DNF | ||||
Men 800 m F | |||||||
1 | Anton Wretström | 97 | SK Graal | 1:57.98 | PB | ||
2 | Kevin Duvert | 98 | Turebergs FK | 2:00.00 | PB | ||
3 | Adel Araya | 98 | Spårvägens FK | 2:00.04 | |||
4 | Axel Alness-Borg | 98 | IFK Lidingö | 2:00.15 | PB | ||
5 | Abdullahi Adan | 98 | Hammarby IF | 2:00.36 | |||
6 | Olof Nordling | 97 | Spårvägens FK | 2:04.26 | |||
7 | Adam Westermark | 98 | Turebergs FK | 2:04.47 | |||
8 | Henrik Bjørnstad Koppang | 99 | NOR | 2:08.37 | |||
Joni Jakko | 86 | Finspångs AIK | DNF | ||||
Men 1500 m A | |||||||
1 | Brahim Kaazouzi | 90 | MAR | 3:36.46 | |||
2 | Johan Rogestedt | 93 | Stenungsunds FI | 3:36.58 | PB | ||
3 | Jonas Leanderson | 91 | Malmö AI | 3:36.92 | PB | ||
4 | Timo Benitz | 91 | GER | 3:37.58 | |||
5 | Sebastian Keiner | 89 | GER | 3:37.62 | SB | ||
6 | Florian Orth | 89 | GER | 3:40.28 | SB | ||
7 | Guillaume Adam | 90 | FRA | 3:41.29 | |||
8 | William Levay | 96 | Spårvägens FK | 3:41.52 | PB | ||
9 | Jerry Motsau | 90 | RSA | 3:42.15 | |||
10 | Elmar Engholm | 92 | Hässelby SK | 3:42.95 | |||
11 | Tim Sundström | 89 | Turebergs FK | 3:45.16 | PB | ||
12 | Helio Gomes | 84 | POR | 3:47.72 | |||
Mounir Akbache | 86 | FRA | DNF | ||||
Kamal Majdoubi | 89 | MAR | DNS | ||||
Men 5000 m | |||||||
1 | Thijs Nijhuis | 92 | DEN | 13:55.15 | |||
2 | Nasir Dawud | 91 | Eskilstuna FI | 13:56.83 | |||
3 | Adhanom Abraham | 77 | Eskilstuna FI | 14:02.39 | |||
4 | Merhawi Ghebreselasie | 98 | ERI | 14:03.46 | |||
5 | Anton Danielson | 90 | Malmö AI | 14:07.96 | |||
6 | Jesper van der Wielen | 91 | NED | 14:22.47 | |||
7 | Napoleon Solomon | 94 | Fredrikshofs FI | 14:24.74 | PB | ||
8 | Vidar Johansson | 96 | Sävedalens AIK | 14:30.78 | PB | ||
9 | Jeppe Harboe | 92 | DEN | 14:31.09 | |||
10 | Haben Idris | 87 | Hässelby SK | 14:35.90 | |||
11 | Jonathan Cleghorn | 90 | Spårvägens FK | 14:36.82 | PB | ||
12 | Adelegn Zewdu | 97 | Malmö AI | 14:56.33 | PB | ||
13 | Abdelfath Yassin | 95 | Gefle IF | 15:06.11 | |||
14 | Andreas Iden | 95 | NOR | 15:09.11 | |||
15 | Hassan Husseen Mahamuud | 95 | Hemlingby LK | 15:37.47 | PB | ||
Csaba Matko | 93 | HUN | DNF | ||||
Fredrik Uhrbom | 77 | Spårvägens FK | DNF | ||||
Men 3000 m Steeple Chase | |||||||
1 | Tesfaye Girma | ETH | 8:23.55 | AR PB | |||
2 | Shimels Solomon | ETH | 8:28.01 | PB | |||
3 | Wogene Sebisibe | 98 | ETH | 8:33.92 | SB | ||
4 | Stewart McSweyn | 95 | AUS | 8:34.45 | PB | ||
5 | Lazlo Gregor | 92 | HUN | 8:45.67 | |||
6 | Bjørnar Ustad Kristensen | 82 | NOR | 8:54.90 |