Kondismedlem Sponset innhold
Ida_G_Pedersen_Gaa-joggen_2009

Full fart i Gå-Joggen



Det var stor fart i teten på ukas Gå-jogg som Sommerutvalget arrangerte på Greveløkka på Hamar onsdag kveld. Tjalveløperen Asbjørn E Persen var naturlig nok utilnærmelig i den korte løypa som gikk unna på 8.43.  Eli Gjermundshaug Pedersen hadde som raskeste dame 10.40 på (knapt) 3 km .

Den doble distansen ble vunnet Elis samboer Johan Edin som brukte 18.40, nær minuttet foran Rune Thomassen. Her var det Elis  tvillingssøter Ida som med 21.10 hadde klart beste tid av de tre damene.

Der var totalt 139 deltakere i vårsesongens nest siste karuselløp, hvorav 37 aktive løpere. Siste løp før ferien går onsdag 29. juni fra Hoberg skole i Ottestad med Jernbanens IL som arrangør.

Bildet: Ida Gjermundshaug Pedersen i innspurten under en Gå-Jogg i Elverum i 2009.

Gå-Joggen på terminlista

Samleside for Gå-Joggen

Resultater Gå-Joggen, Greveløkka 22.06.201:

 

Kort Løype

Damer:

12 – 15 år: 1 Henriette Schøyen           Hamar skiklubb    12.56
            2 Åsta Sørensen Kielland      Hamar Skiklubb    15.58

16 – 19 år: 1 Helene Mørkved Glorud       Mjøsski           11.19

20 – 24 år: 1 Eli Gjermundshaug Pedersen  Nybygda/IXAT      10.40

35 – 39 år: 1 Anne Grønvold               Visma Hamar BIL   12.23

 

Herrer:

12 – 15 år: 1 Jens Erling Bråten          Vang SLF          11.59

20 – 24 år. 1 Asbjørn Persen              IK Tjalve         08.43 
                                2 Tommy Jørgensen                               11.37

45 – 49 år: 1 Robert Tørudstad            Nybygda           10.15

            2 Frode Loraas                Veldre Friidrett  11.59

50 – 54 år: 1 Jon Sørensen Kielland       Furnes            12.26

55 – 59 år: 1 Rune Lysbakken              Stange SK         11.51

            2 Knut Ivar Aasen             Elverum kommune   13.23

65 – 69 år: 1 Helge Viken                 Veldre            12.42

 

Lang Løype

Damer:

20 – 24 år. 1 Ida Gjermundshaug Pedersen  Nybygda/IXAT      21.10

35 - 39 år: 1 Britt Gjermundshaug         DnB NOR           24.50

            2 Ingrid Robøle               Hamar Skiklubb    26.04

 

Herrer:

16 – 19 år: 1 Hans Yngvar Haugrud         Furnes SLF        19.37

            2 Jonas Ellingsen             Hamar Skiklubb    19.42

20 – 24 år: 1 Johan Edin                  IXAT              18.40

            2 Karl Martin Reppe                             20.23
30 - 34 år: 1 Heine Toftegaard            Hamar SK          19.40

            2 Arild Dahl                  Tine/IXAT         26.15

35 - 39 år: 1 Rune Thomassen              Sykehuset Innland 19.32

            2 Sindre Bårdseng             Vang SLF          21.10

            3 Miroslaw Baran              Gizerek – Veldre  26.06

            4 Ronny Bohrmann              Team Innit        26.18

40 – 44 år: 1 Helge Kartomten             Vang SLF          24.31

45 – 49 år: 1 Reinert A. Rinvold                            20.01

            2 Hans Tore Riibe             Hamar Skiklubb    20.29

            3 Jon Storsveen               Ottestad SK       21.02

            4 Ole Chr. Bang               Hamar Skiklubb    22.40

            5 Kjell Skarpnord                               23.38

            6 Frank Hauge                                   26.28

50 – 54 år: 1 Bjørn Bakkelund             Gjøvik kom BIL    24.33

60 – 64 år: 1 Arne Heimdal                Tine              25.21

            2 Willy Pedersen              Veldre            26.00