Kondismedlem Sponset innhold
Fra starten på halvmaraton ved den nye Byhallen i sentrum av Fredrikstad. (Foto: Bjørn Johannessen)

Fra starten på halvmaraton ved den nye Byhallen i sentrum av Fredrikstad. (Foto: Bjørn Johannessen)

Gode forhold og gode tider i Fredrikstadløpet

Hilde Aders og Andreas Myhre Sjurseth ble klare vinnere av Fredrikstadløpets halvmaraton søndag. Ida Bergsløkken og Ulrik Lolland var dagens raskeste på 5 km.


38 BILDER FRA FREDRIKSTADLØPET PÅ IMAGESHOP (Foto: Bjørn Johannessen)
 

Det ble oppnådd mange gode tider under gode løpsforhold i årest utgave av Fredrikstadløpet med tilnærmet vindstille, ca. 10 grader og antydning til noen få regndråper.

Halvmaraton
Andreas Myhre Sjurseth, SK Vidar som har slitt med en vond ankel den siste tiden, tok Fredrikstadløpet som en test og gjennomkjøring før London Marathon om to uker. Han var godt fornøyd med løpet etter å ha forbedret sin årsbeste med vel halvminuttet fra Den Haag for fire uker siden til 1.07.43. 

Øyvind Bjerkeseth, Royal Sportsklubb var 3. mann i mål på 1.09.12, men tok 2. plassen etter at Achame Solomon ble disket etter å ha løpt feil. Ørjan Lunde Øvretveit, Varegg fulgte på 3.plass med 1.12.32.

Hilde Aders fra Tromsø Løpeklubb vant kvinnenes oppgjør etter fire runder i plankebyen, vel seks minutter  foran klubbvenninna Ina Høiland. Med 1.19.21 var dagens seierinne 1.15 min bak sin årsbeste fra Barcelona for to måneder siden. Marie Grønneberg fra arrangørklubben Fredrikstad IF tok 3. plassen på 1.30.40.

(Alle foto: Bjørn Johannessen)
21km-vinner-andreas-sjurseth_50D1606.jpg
Andreas Myhre Sjurseth, SK Vidar  med seier i sikte på 21 km.

21km-orjan-lunde_50D1288.jpg
Tredjemann på 21 km, Ørjan Lunde Øvretveit, Varegg​.

21km-vinner-hilde-aders_50D1110.jpg
Halvmaraton-vinner Hilde Aders,Tromsø Løpeklubb blir skygget av en mannlige konkurrent. 

21km-nr2-Ina-Hoiland_50D1330.jpg
Dagens toer på 21 km, Ina Høiland, også Trømsø Løpeklubb. 

21km-dorthe-foss_50D1177.jpg
Dorte Foss, Raufosss IL  er stabilteten selv og løp seg inn til 5. plass på totallista og klar 1. plass i K50-54 år. Her side om side med Steinar Lien, Oppegård IL som ble 2. mann i tilsvarende aldersklasse.

5 km
Det ble løpt raskt også på 5 km der Ida Bergsløkken, Royal Sportsklubb vant på 16.47, klar bestenotering på distansen så langt i år og 41 sekunder raskere enn hennes årsbeste fra 2017. Amalie Sæten, Ullensaker/Kisa IL knep 2. plassen med 17.33, to sekunder foran Sigrun Gjølberg, Rygge IL.

Herrenes 5 km ble toppet av Ulrik Lolland, Rygge IL med 15.09 mens August Magnus Stensrød Flø, Fredrikstad IF og Magnus Tuv Myhre, Ringerike kjempet en jevn kanp om de to andre pallplassene hhv. 25 og 26 sekunder bak. 
 

5km-vinner-ulrik-lolland_50D0689.jpg
En innbitt Ulrik Lolland, Rygge IL på veg til seier på 5 km.

5km--nr2-august-floe_50D0705.jpg
Kampen om 2. plassen på 5 km der August Magnus Stensrød Flø, Fredrikstad IF blir presset av Magnus Tuv Myhre, Ringerike.


5km-damevinner-Ida-Bergsloken_50D0490.jpg
Ida Bergsløkken, Royal Sportsklubb med et kobbel av konkurrenter bak seg tidlig i sitt vinner-løp på 5 km. 
 

3 km

3km-vinner-Ellinor-Solberg_50D0771.jpg
11 år gamle Ellinor Fossheim Solberg, Team Solberg/Skimt var første jente i mål på 3 km på 11.18. ​

3km-to-raskeste_50D0566.jpgDagens klart raskeste på 3 km, Tobias Grønstad som sluttet på 9.32, mens han ennå hadde følge av toeren Nils Christian Christensen, Fredrikstad IF. 

Barneløp

barnelop_50D0423.jpg
Full fart i barneløpet på 500 m i plankebyens sentrum.


Fredrikstadløpets nettsider
Lange løp i Fredrikstad på Facebook
ALLE RESULTATER
 

De beste i Fredrikstadløpet 08.04.2018:

 
 
 
 
 
 
 
HALVMARATON: KVINNER (37 deltakere)
 
 
 
 
Pls 
Navn
Klubb/Lag/Bedrift
Klasse
Offi. Tid
Bak
Nettotid
1
Hilde Aders
TROMSØ LØPEKL/TEAM MIZUNO
K 23-34
01:19:21
+00:00
01:19:17
2
Ina Høiland
TROMSØ LØPEKL
K 23-34
01:25:23
+06:02
01:25:19
3
Marie Grønneberg
FREDRIKSTAD IF
K 40-44
01:30:40
+11:19
01:30:30
4
Ida Åsland
 
K 23-34
01:33:03
+13:42
01:32:55
5
Dorte Foss
RAUFOSS IL
K 50-54
01:33:05
+13:44
01:32:57
6
Janne Kjellberg Johansen
 
K 45-49
01:34:38
+15:17
01:34:29
7
Gunn Grevsnes
SKILØPERNE
K 40-44
01:34:47
+15:26
01:34:35
8
Birgitte Bjerkenes
FREDRIKSTAD IF
K 40-44
01:35:09
+15:48
01:35:01
9
Kathrine Ruud Hansen
KVERNHUSET BIL
K 35-39
01:35:19
+15:58
01:35:08
10
Guro Person
STAMINA HELSE
K 23-34
01:35:44
+16:23
01:35:29
 
 
 
 
 
 
 
HALVMARATON: MENN (202 deltakere)
 
 
 
 
1
Andreas Myhre Sjurseth
SK VIDAR
M 23-34
01:07:43
+00:00
01:07:40
2
Øivind Bjerkseth
ROYAL SPORTSKLUBB
M 23-34
01:09:12
+01:29
01:09:09
3
Ørjan Lunde Øvretveit
VAREGG
M 35-39
01:12:32
+04:49
01:12:29
4
Ole Heldal Larsen
GJERPEN IF
M 23-34
01:13:42
+05:59
01:13:38
5
Ole Bjørnstad
NORD ODAL IL
M 40-44
01:14:23
+06:40
01:14:19
6
Jørgen Korum
UTEKONTAKTEN ØSTENSJØ
M 23-34
01:14:28
+06:45
01:14:24
7
Even Bentzen Løvås
HALDEN IL
M 23-34
01:14:31
+06:48
01:14:27
8
Andreas Martinussen
SOLON EIENDOM
M 23-34
01:14:35
+06:52
01:14:31
9
Christopher Bennett
SPORTSKLUBBEN VIDAR
M 23-34
01:14:39
+06:56
01:14:35
10
Håkon Urdal
TEAM SPORTSMANDEN
M 35-39
01:14:47
+07:04
01:14:43
11
Jonas Aamodt Moræus
BRATSBERG IL
M 35-39
01:14:50
+07:07
01:14:46
12
Roger Thompson
DRIV IL/TEAM SPORTSMANDEN
M 40-44
01:14:53
+07:10
01:14:49
13
Eirik Gundersen
ROMERIKE ULTRALØPERKL
M 35-39
01:14:57
+07:14
01:14:54
14
Geir Aleksander Reigstad
 
M 23-34
01:15:45
+08:02
01:15:41
15
Stian Oldervik
RINDAL IL
M 35-39
01:15:46
+08:03
01:15:43
16
Ulrik Ødegård
FREMAD FAMAGUSTA
M 23-34
01:16:07
+08:24
01:16:04
17
Henning Mortensen
LILLEHAMMER IF/SPORTSMAND.
M 35-39
01:16:29
+08:46
01:16:25
18
Lars-Kristian Lunde
 
M 23-34
01:17:23
+09:40
01:17:18
19
Kjell Richard Botten
GJERPEN IF
M 45-49
01:17:38
+09:55
01:17:36
20
Henning Pedersen
MOSS SKIKLUBB
M 45-49
01:18:14
+10:31
01:18:10
 
 
 
 
 
 
 
5 KM: KVINNER (54 deltakere)
 
 
 
 
 
1
Ida Bergsløkken
ROYAL SPORTSKLUBB
K 23-34
16:47
+00:00
00:16:44
2
Amalie Sæten
ULLENSAKER KISA
K 20-22
17:33
+00:46
00:17:28
3
Sigrun Gjølberg
RYGGE IL
K 23-34
17:35
+00:48
00:17:32
4
Eldbjørg Moxnes
OSI FRIIDRETT
K 23-34
18:08
+01:21
00:18:04
5
Lene Sandem Hasseleid
IL I BUL/TORSHOV SPORT RUN.
K 23-34
18:13
+01:26
00:18:09
6
Julie Marie Haabeth Brox
IK HIND
K 23-34
18:14
+01:27
00:18:10
7
Astrid Stigen
FREDRIKSTAD SKIKLUBB
K 14-15
18:19
+01:32
00:18:15
8
Petra Jacoby
 
K 35-39
19:03
+02:16
00:18:59
9
Tonje Celine Schjelderup
SCHJONGS5ERN
K 23-34
19:36
+02:49
00:19:30
10
Åse Klinkenberg
HYTTEPLAN SPORT
K 35-39
19:45
+02:58
00:19:38
 
 
 
 
 
 
 
5 KM: MENN (95 deltakere)
 
 
 
 
 
1
Ulrik Lolland
RYGGE IL
M 23-34
15:09
+0:00
00:15:06
2
August Magnus Stensrød Flø
FREDRIKSTAD IF
M 23-34
15:34
+0:25
00:15:31
3
Magnus Tuv Myhre
RINGERIKE
M 18-19
15:35
+00:26
00:15:33
4
Trym Tønnesen
HALDEN IL
M 18-19
15:40
+00:31
00:15:38
5
Sondre Rishøi
SARPSBORG IL
M 18-19
15:47
+00:38
00:15:44
6
Arne Post
ROYAL SPORTSKL/SOLON EIEND.
M 35-39
15:56
+00:47
00:15:53
7
Ahmed Mahmoud
STRÖMSTAD LÖPARKLUBB
M 20-22
15:58
+00:49
00:15:55
8
Kristian Monsen
ULL/ KISA
M 40-44
16:00
+00:51
00:15:57
9
Ola Matre
MODUM FIK
M 23-34
16:03
+00:54
00:16:00
10
Thomas Roth
ULLENSAKER KISA IL
M 23-34
16:09
+01:00
00:16:07
11
Arne Mjelde Sæther
LILLEHAMMER IF
M 40-44
16:10
+01:01
00:16:07
12
Mathias Moen
OSI
M 23-34
16:10
+01:01
00:16:07
13
Dag Einar Bøtun
STAVANGER FRIIDRETTSKL
M 23-34
16:14
+01:05
00:16:12
14
Hallvard Nilsen
GULAR
M 40-44
16:15
+01:06
00:16:13
15
Øyvind Mehus Sjursen
BØLER IF FRIIDRETT
M 40-44
16:16
+01:07
00:16:13
16
Tony Gjerde
BØLER IF FRIIDRETT
M 35-39
16:23
+01:14
00:16:19
17
Simen Nieuwlaat
RYGGE IL
M 23-34
16:31
+01:22
00:16:28
18
Simen Rypdal
LYN SKI
M 23-34
16:38
+01:29
00:16:34
19
Bastian Karlsen Antonsen
LYN SKI
M 16-17
16:45
+01:36
00:16:42
20
Fredrik Fyksen Lund
OSI FRIIDRETT
M 23-34
17:23
+02:14
00:17:19
 
 
 
 
 
 
 
3 KM: KVINNER (13 deltakere)
 
 
 
 
 
1
Ellinor Fossheim Solberg
TEAM SOLBERG/SKIMT
K 11
11:18
+00:00
00:11:15
2
Maiken Homlung Prøytz
SARPBORG IL
K 14
11:28
+00:10
00:11:26
3
Astrid Reknes
FREDRIKSTAD IF
K 14
12:14
+00:56
00:12:11
4
Maja Mariedatter
FREDRIKSTAD IF
K 15
13:14
+01:56
00:13:11
5
Sara Halvorsen
ØSSIA HÅNDBALL
K 15
13:33
+02:15
00:13:30
 
 
 
 
 
 
 
3 KM: MENN (15 deltakere)
 
 
 
 
 
1
Tobias Grønstad
TOBIAS GRØNSTAD
M 16
09:32
+00:00
00:09:30
2
Nils Christian Christensen
FREDRIKSTAD IF
M 16
10:19
+00:47
00:10:16
3
Sindre Fredriksen
SARPSBORG IL
M 15
10:25
+00:53
00:10:23
4
Benjamin Olsen
SARPSBORG IL
M 14
10:40
+01:08
00:10:37
5
Numan Khogyanai
FREDRIKSTAD IF
M 16
10:59
+01:27
00:10:56