Kondismedlem Sponset innhold
Petter Soleng Skinstad feiret 28-årsdagen sin med å vinne løpet i sitt eget treningseldorado. (Foto: Anne Kristine Sørum Seegaard‎)

Petter Soleng Skinstad feiret 28-årsdagen sin med å vinne løpet i sitt eget treningseldorado. (Foto: Anne Kristine Sørum Seegaard‎)

Hjemmeseier i Monsterbakken opp på Sjusjøen

Petter Soleng Skinstad vant høstens utgave av Monsterbakken opp på Sjusjøen foran Jonas Vika. Inger Lise Hystad var raskeste kvinne foran Gígja Björnsdóttir.


Den lengste utgaven gikk som i fjor i en sløyfe gjennom hyttefeltet fra toppen helt ned til bunnen og så opp de siste 900 meterne i selve Monsterbakken. Begge de to vinnerne  i den lengste løpypa, Petter Soleng Skinstad, Gjøvik FIK og Inger Lise Hystad, Maratonjentene, ble relativt klare vinnere med rundt regnet et minutts margin etter 3,5 km.

Langt jevnere var det i ungdomsklassene etter 2,3 km både opp og ned. Ines Aloy-Lislerud fra Njård vant jenteklassen 14 sekunder foran Iris Tollan Brandhaug fra Roterud IL. I guttenes oppgjør var det Andreas-ene Østensen og Grimerud, henholdsvis Søre Ål IL og Moelven IL, som tok de to første plassene med 14 sekunders differanse.

Totalt deltok 183 i den tredje utgaven av barmarksvarianten av Monsterbakken opp. Det var et klart lavere antall enn i de to første utgavene da henholdsvis 270 og 325 deltok i syrefesten i Martin Jonhsrud Sundby nærvær. 

Samleside for Monsterbakken Opp
Monsterbakken Opp på Facebook
Alle resultater

Resultater Monsterbakken opp 30.09.2017:

 
 
 
 
 
 
 
Jenter 2,3 km
 
 
 
 
 
Plass
Fornavn
Etternavn
Klubb
Klasse
Tid
Etter
1
Ines
Aloy-Lislerud
Njård
J 14-15 år
9:41.2
0:00.0
2
Iris Tollan
Brandhaug
Roterud IL
J 12-13 år
9:55.1
0:13.9
3
Mari
Aarseth
Koll IL
J 12-13 år
10:20.6
0:39.4
4
Karoline Homme
Johaug
Øvrevoll Hosle IL
J 12-13 år
10:57.2
1:16.0
5
Sara
Engeskaug
Mjøsski
J 14-15 år
10:59.9
1:18.7
6
Gina Marie
Stensby
Ullensaker Skiklubb
J 12-13 år
11:27.6
1:46.4
7
Synne
Strandeomland
Kjelsås IL
J 12-13 år
11:35.9
1:54.7
8
Maren
Henriksen
Halden Skiklubb
J 12-13 år
12:23.7
3:49.7
9
Hedda
Aannerud Nilsen
LØRENSKOG
J 12-13 år
14:15.1
4:33.9
 
 
 
 
 
 
 
Kvinner 3,5 km
 
 
 
 
 
1
Inger Lise
Hystad
Maratonjentene
K Senior
17:38.7
7:57.5
2
Gígja
Björnsdóttir
Lillehammer Skiklub
K 18-19 år
18:45.6
9:04.4
3
Nina
Svendbt
Feiring IL
K Senior
19:20.5
9:39.3
4
Sidsel
Nordhagen
FINSTADJORDET
K Senior
19:33.2
9:52.0
5
Lene
Sandvik
Halden SK
K Senior
20:08.3
10:27.1
6
Astrid
Schaug
NESBRU
K Senior
20:49.0
11:07.8
7
Ann-Sophi
Glad
OSLO
K Senior
21:44.3
12:03.1
8
Stina
Nordeng
OSLO
K Senior
21:52.8
12:11.6
9
Elida Veidahl
Martinsen
RIDABU
K 16-17 år
22:26.8
12:45.6
10
Turid Edvardsen
Heimdahl
Søndre Land IL Ski
K Senior
22:52.8
13:11.6
11
Ann Kristin
Aannerud
LØRENSKOG
K Senior
24:46.6
15:05.4
 
 
 
 
 
 
 
Gutter 2,3 km
 
 
 
 
 
1
Andreas
Østensen
Søre Ål IL
G 14-15 år
8:34.0
0:00.0
2
Andreas
Grimerud
Moelven IL
G 14-15 år
8:48.7
0:14.7
3
Thomas
Blom
Kjelsås IL
G 14-15 år
9:01.5
0:27.5
4
Aleksander Gausen
Bakke
Njård
G 14-15 år
9:08.4
0:34.4
5
Sivert
Borgen
SKREIA
G 12-13 år
9:11.9
0:37.9
6
Even
Hemma
Brøttum
G 14-15 år
9:15.6
0:41.6
7
Jørgen
Nordhagen
Lier IL
G 12-13 år
9:18.0
0:44.0
8
Magnus Gunnes
Kozar
Njård
G 14-15 år
9:24.2
0:50.2
9
Jakob
Torgersen
Halden SK
G 14-15 år
9:27.9
0:53.9
10
Kristoffer B.
Helminsen
Fredrikstad SK
G 14-15 år
9:29.1
0:55.1
11
Imre Sagbakken
Myrland
Raufoss IL Langrenn
G 14-15 år
9:34.4
1:00.4
12
Eirik
M.rodal
Skiløperne
G 14-15 år
9:39.7
1:05.7
13
Jesper
Alten
Soon Triathlonklubb
G 14-15 år
9:54.2
1:20.2
14
Mons
Slevigen
Trømborg Il
G 12-13 år
9:56.9
1:22.9
15
Philip
Fleischer-Børresen
Holmen IF
G 12-13 år
10:27.0
1:53.0
16
Jørgen
Løken
Feiring IL
G 12-13 år
10:29.2
1:55.2
17
Ole-André
Sæther
Hauerseter Sportsklubb
G 12-13 år
10:30.6
1:56.6
18
Marcus Holm
Martinsen
BORGENHAUGEN
G 12-13 år
10:32.0
1:58.0
19
Marcus
Moulia
OSLO
G 12-13 år
11:29.9
2:55.9
20
Audun
Seim
Hamar Skiklubb
G 12-13 år
11:47.0
3:13.0
21
Simen Monsrud
Wien
Harestua IL
G 12-13 år
12:28.0
3:54.0
22
Sindre
Karlsen
Gresvik IF
G 14-15 år
13:21.6
4:47.6
 
 
 
 
 
 
 
Menn 3,5 km
 
 
 
 
 
1
Petter Soleng
SKINSTAD
Gjøvik FIK/Team Sport1
M Senior
13:23.9
4:49.9
2
Jonas
Vika
Vikaracing
M 16-17 år
14:12.9
5:38.9
3
Kjetil
Farup
Tryvann CK
M Senior
14:22.8
5:48.8
4
Tore
Sandvik
Halden SK
M Senior
14:32.8
5:58.8
5
Albert
Jónsson
LILLEHAMMER
M 20-21 år
15:00.7
6:26.7
6
Ole André
Hagen
OSLO
M Senior
15:01.9
6:27.9
7
Morten
Omland
Kjelsås IL
M Senior
15:04.8
6:30.8
8
Joar
Markhus
Team Sportsmanden
M Senior
15:13.3
6:39.3
9
Stig
Smedsvig
Lyn Ski
M Senior
15:41.2
7:07.2
10
Ronny
Feet
Bjønndal Sporting Team
M Senior
15:46.2
7:12.2
11
Fredrick
Aakhus-Østrem
STAVANGER
M Senior
16:03.2
7:29.2
12
Sondre
Haugen
Team Parkettpartner
M Senior
16:13.5
7:39.5
13
Kjetil
Imbsen
Nesodden IF
M Senior
16:24.3
7:50.3
14
Geir Morten
Brandhaug
Roterud IL
M Senior
17:01.4
8:27.4
15
Kjell Ingebret
Nilsen
LØRENSKOG
M Senior
17:09.4
8:35.4
16
Reidar
Seim
Hamar Skiklubb
M Senior
17:11.7
8:37.7
17
Roy Magne
Storholm
Fjøssystemer Bygg
M Senior
17:32.7
8:58.7
18
Stian
Myrland
Raufoss IL Langrenn
M Senior
18:05.5
9:31.5
19
Per Magnus
Midtli
Strandbygda IL
M 18-19 år
18:06.7
9:32.7
20
Sander
Alten
VESTBY
M Senior
18:07.0
9:33.0
21
Stian
Ørbæk
Nordre Eidsvoll IL
M Senior
18:20.9
9:46.9
22
Martin
Evensen
SLITU
M Senior
19:33.9
10:59.9
23
Arne Frithjof
Løken
Feiring IL
M Senior
20:22.1
11:48.1
24
Bror
Werenskiold
SKEDSMOKORSET
M Senior
22:08.5
13:34.5
25
Bjørn Erik
Edvardsen
Søndre Land IL Ski
M Senior
23:10.3
14:36.3
26
Morten
Karlsen
Gresvik IF
M Senior
25:40.0
17:06.0
27
Edward D.
Alten
Tistedalen FL
M Senior
28:49.5
20:15.5