Foto: Marianne Røhme/Kondis
Foto: Marianne Røhme/Kondis

Bodil Brå Alsvik ble ny visepresident i Kondis

Bodil Brå Alsvik (bildet) fra Heimdal i Trondheim kommune, ble valgt til ny visepresident på årets landsmøte etter Oddny Ringheim, som frasa seg gjenvalg.

Publisert Sist oppdatert

Kondis sitt landsmøt ble arrangert på Thon Hotell Triaden på Lørenskog den 11.-13. mars. Oddny Ringheim frasa seg gjenvalg etter å ha vært i Kondisstyret fra 2008, først som styremedlem og deretter som visepresident fra 2012.

Bodil Brå Alsvik ble valgt som hennes etterfølger. Hun har vært styremedlem i Kondis siden 2012. Bodil er en ivrig løper og skiløper, og har deltatt i en rekke løp og skirenn i inn- og utland. Sist i det kinesiske Vasaloppet som ble gjennomført i januar i år.

Claes Holmberg rykket opp fra plassen som varemedlem til styremedlem, mens Tone Yvonne Killengreen og Helen Roald ble valgt som vararepresentanter.

Les også: Dette ble det nye styret i Kondis

Bodil Brå Alsvik er opptatt av å utvikle Kondis som organisasjon utover det å gi ut bladet og drive nettstedet kondis.no. Hun har vært sentral i utformingen av Kondis sin nye strategi og visjonen «Kondis skal spre glede og motivere til trening».

Vil nå ungdommen: – Vi har en god posisjon blant voksne mosjonsløpere, men dersom Kondis skal være attraktiv i framtida må vi også appelere til ungdommene, sier hun, og legger til at vi må arbeide målrettet og ha langsiktig perspektiv i arbeidet vårt.

– Kondisstyret vil gjerne ha innspill på hva medlemmer, og potensielle medlemmer, mener er de viktigste suksesskriteriene for at Kondis skal utvikle seg positivt i framtida, sier Bodil som gjerne tar imot en e-post.

Nye T-skjorter: Det å bidra til treningsglede er det mest sentrale i Kondis sin virksomhet. Det er også sentralt på ryggen på Kondis sine nye T-skjorter som fåes kjøpt i nettbutikken vår.

Powered by Labrador CMS