Kondismedlem Sponset innhold
Helge Hafsås i mål til nok en seier i Rett Vest i Florø lørdag. (Arrangørfoto)

Helge Hafsås i mål til nok en seier i Rett Vest i Florø lørdag. (Arrangørfoto)

Helge Hafsås med sin 177. maratonseier i Rett Vest

Helge Hafsås fortsatte på vinnersporet med et nytt sub-3 timers maraton, og Karoline Holsen Kyte løp mila på sterke 36.23 i Florø Maraton Rett Vest lørdag.
Helge Hafsås fra Olden har for vane å vinne maratonløp, Florø Maraton Rett Vest inkludert. Lørdag tok maratonkongen sin 177. seier med et kvarters margin til Geir Nygård fra Førde. Med en ny tid under 3 timer (2.58.26) bokførte han sin 231. maraton under den magiske tre timers-grensa. En annen maratonsamler av rang, Ole Gunnar Tveit fra Birkenes  var 3. mann i mål på omtrent 10 minutter bak toeren. Liv B. Jegteberg Lystad, Spkl Vidar var best av de to damene på maraton med 4.12.18.

På halvmaraton ble en det en duell om totalseieren i herreklassen mellom veteranen Gisle Skjølberg fra Bremanger og junioren Medhanie Abraham fra Flora CK. En duell forstnevnte vant med tre sekunders margin på 1.23.53. Også i kvinneklassen var det relativt jevnt da Trine Bjørvik fra Gaular vant med vel ett minutt på Cecilie Landro fra BFG Bergen på tida 1.37.34.
 
På 10 km stod Karoline Holsen Kyte fra Førde for dagens største prestasjon da hun satte alle kvinnelige og mannlige konkurrenter ettertrykkelig på plass med sterke 36.23. Vegard Holsen vant herreklassen på 38.00. Bendik Grimsbø, også fra Førde, vant 5 km på 17.36. 
 
Start_halvmaraton.jpg
Fra starten på SFE-mila med dagens raskeste, Karoline Holsen Kyte (235), kjapt ute mellom Lars Bjørbæk (249) og Magnar Solheim (237). (Arrangørfoto)

Totalt deltok 331 i løpsfesten i Florø som i år ble arrangert for 36. gang. 10 km-feltet var størst med 74 aktive og 39 i mosjonister, mens på 5 km fordelte deltakerne seg gansek jevnt med 41 på tid og 35 uten tidtaking. På de to lengste distansene, halvmaraton (36) og maraton (14), kom akkurat 50 til mål.

Start_barnelopet.jpg
Fra starten av barneløpet med 42 håpefulle i full fart fra første meter. (Arrngørfoto)

 
De beste i SFE Florø Maraton Rett Vest 22.04.2017:
 
 
 
 
 
 
 
Pl
Fornavn
Etternavn
Klubb
Klasse
Tid
Etter
Maraton kvinner - 2 deltakere:
1
Liv B. Jegteberg
Lystad
Sportsklubben Vidar
K 55-59 år
4:12:18.30
0:00.00
2
Lise
Lithun
Gjesdal IL
K 55-59 år
4:38:17.90
25:59.60
 
 
 
 
 
 
 
Maraton menn - 11 deltakere:
1
Helge
Hafsås
Olden IL
M 50-54 år
2:58:26.90
0:00.00
2
Geir
Nygård
Førde IL - Friidrett
M 45-49 år
3:13:32.30
15:05.40
3
Odd Gunnar
Tveit
Birkenes IL
M 50-54 år
3:23:18.30
24:51.40
4
Lars Johan
Hufthammer
Austevoll Idrettsklubb
M 45-49 år
3:26:06.80
27:39.90
5
Stig
Kongsvik
Hyllestad IL
M 21-34 år
3:29:30.30
31:03.40
 
 
 
 
 
 
 
Halvmaraton kvinner - 12 deltakere:
1
Trine
Bjørvik
Gaular IL
K 21-34 år
1:37:34.30
0:00.00
2
Cecilie
Landro
BFG Bergen Løpeklubb
K 21-34 år
1:38:37.50
1:03.20
3
Ingunn
Monsen
Sportsklubben Vidar
K 50-54 år
1:42:32.20
4:57.90
4
Trude Elin
Eimhjellen
SANDANE
K 45-49 år
1:46:23.30
8:49.00
5
Karoline
Kvamme
Gaular IL/Sparebanken S og F
K 21-34 år
1:51:00.40
13:26.10
 
 
 
 
 
 
 
Halvmaraton - 24 deltakere:
1
Gisle
Skjølberg
Bremanger IL/Motbakkelag
M 40-44 år
1:23:53.40
0:00.00
2
Medhanie
Abraham
Flora CK
M 17-20 år
1:23:56.90
0:03.50
3
Steffen Andrè
Kråkenes
BRATTVÅG
M 21-34 år
1:26:13.70
2:20.30
4
Torbjørn
Os
Tambarskjelvar
M 45-49 år
1:30:43.00
6:49.60
5
Håkon
Igland
Svelgen
M 45-49 år
1:31:52.50
7:59.10
6
Robert
Steindal
Flora CK
M 35-39 år
1:31:58.90
8:05.50
7
Håkon Emil
Høisæther
FØRDE
M 17-20 år
1:36:05.80
12:12.40
8
Asbjørn N.
Ekerhovd
Bremanger Motbakkelag
M 50-54 år
1:36:18.90
12:25.50
9
Martin
Stubban
SVELGEN
M 21-34 år
1:41:30.80
17:37.40
10
Houman
Ahmadbehbahani
FLORØ
M 21-34 år
1:42:30.60
18:37.20
 
 
 
 
 
 
 
10 km kvinner - 24 deltakere:
1
Karoline Holsen
Kyte
Førde IL - Friidrett
K 21-29 år
36:23.60
0:00.00
2
Ane
Brekke
Førde IL - Friidrett
K 17-20 år
43:25.10
7:01.50
3
Stine Voll
Aasen
FØRDE
K 21-29 år
47:41.40
11:17.80
4
Anja Lena
Selstad
Førde IL - Friidrett
K 40-49 år
48:38.10
12:14.50
5
Aina-Elin
Karlsen
FLORØ
K 30-39 år
50:16.80
13:53.20
6
Unni
Kvamme
HAUKEDALEN
K 40-49 år
50:17.00
13:53.40
7
Rannveig
Skår
BERGEN
K 21-29 år
51:32.20
15:08.60
8
Weronika Kinn
Breidvik
FLORØ
K 30-39 år
52:02.60
15:39.00
9
Ingeborg
Tysnes
Svint IL / Dale
K 40-49 år
52:58.70
16:35.10
10
Ann-Sissel
Tresnes
FLORØ
K 40-49 år
53:06.40
16:42.80
 
 
 
 
 
 
 
10 km menn - 50 deltakere:
1
Vegard
Holsen
FØRDE
M 21-29 år
38:00.90
0:00.00
2
Magnar
Solheim
Norddalsfjord IL
M 50-59 år
38:22.50
0:21.60
3
Oliver Bosdal
Thorsen
Førde IL - Friidrett
M 12-16 år
39:14.80
1:13.90
4
Hilmar
Kråkenes
Almenning Idrettslag
M 30-39 år
39:57.90
1:57.00
5
Inge
Værøy
FLORØ
M 40-49 år
40:43.70
2:42.80
6
Jørgen
Vårdal
Svint IL / Dale
M 12-16 år
41:16.40
3:15.50
7
Yngve
Furnes
Skavøypoll IL
M 21-29 år
41:37.60
3:36.70
8
August
Thingnes
Tambarskjelvar
M 17-20 år
42:06.00
4:05.10
9
Lars
Bjørbæk
Florø Tog IF
M 30-39 år
42:34.00
4:33.10
10
Ivar
Nistad
Dale IL
M 12-16 år
42:35.60
4:34.70
 
 
 
 
 
 
 
5 km kvinner - 12 deltakere:
1
Camilla Elisa
Savland
Tambarskjelvar
K 30-39 år
23:36.80
0:00.00
2
Henriette S
Hegrenes
Førde IL - Friidrett
K 14-15 år
23:59.80
0:23.00
3
Kristina S
Hegrenes
Førde IL - Friidrett
K 14-15 år
24:00.90
0:24.10
4
Anette
Hollevik
Flora Ck
K 40-49 år
24:13.50
0:36.70
5
Anne-Sissel
Nordbotten
Fjord1
K 50-59 år
25:10.80
1:34.00
 
 
 
 
 
 
 
5 km menn - 29 deltakere:
1
Bendik
Grimsbø
Førde
M 21-29 år
17:38.60
0:00.00
2
Håvard
Klakegg
Jølster IL
M 14-15 år
19:12.30
1:33.70
3
Odd
Rognebakke
NAUSTDAL
M 50-59 år
19:18.90
1:40.30
4
Vegard S
Hegrenes
Førde IL - Friidrett
M 21-29 år
19:48.20
2:09.60
5
Fredrik
Ellingsund
FLORØ
M 14-15 år
19:52.10
2:13.50
6
Thomas
Rikstad
Almenning Idrettslag
M 30-39 år
19:54.40
2:15.80
7
Ørjan Ørjansen
Solheim
FLORØ
M 16-17 år
20:13.10
2:34.50
8
Ola
Hegrenes
Førde IL - Friidrett
M 50-59 år
20:13.50
2:34.90
9
Kaya
Van Hulst
Breimsbygda IL
M 14-15 år
20:30.50
2:51.90
10
Lars
Kyte
Førde IL Langrenn
M 50-59 år
22:23.20
4:44.60