Dagen etter Bislett Games fortsatte friidrettseventyret med Tyrvinglekene på Nadderud Stadion utenfor Oslo. Dette er Norges største friidrettsstevne med mer enn 1700 utøvere og 5000 individuelle starter.
Rett fra Bislett Games kom Jakob Ingebrigtsen og fulgte opp torsdagens løp med pers på 3000 m hvor han slo alle seniorene, slik han også gjorde det i fjor. Tiden er også under kravet til ungdoms-EM, og han tok også den norske aldersrekorden fra bror Henrik Ingebrigtsen. Blant U18-løpere er han fjerde beste i Europa.
Fra Bjørn Hytjanstorp har vi fått en serie med bilder fra de lengste distansene som ble løpt på Nadderud.
Under følger alle resultater fra "Kondisjonsøvelsene" (800 m og lengre) .
Vi starter med seniorene og tar deretter de yngste og oppover i kronologisk rekkefølge. I kvinner senior stilte 11 kvinner til start mens i seniorklassen for menn var det hele 41 løpere som stilte til start og arrangøren måtte sette opp to heat.
Tyrvinglekene fortsetter med 800 m i kveld og 1500 m for 14-åringene på søndag.
ALLE RESULTATER FRA TYRVINGLEKENE
Stine Wangberg, Varteig IL løper inn til årets beste tid på 3000 m for kvinner. Hun satte også pers og slo den gamle med åtte sekunder. Lena Selen senket persen fra 10.39 til 9.46, årets fjerde beste tid. Trykk på bildet for STOR utgave.
KS 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1598 | Stine Wangberg | Varteig IL | 9,41,08 | ||||||
2 | 1188 | Lena Selen | Strindheim il | 9,46,27 | ||||||
3 | 29 | Christine Næss | Asker SK | 9,49,90 | ||||||
4 | 962 | Tessa den Heijer | Ren-Eng | 9,54,18 | ||||||
5 | 1019 | Camilla Ziesler | Sandnes IL | 9,56,94 | ||||||
6 | 1147 | Vienna Søyland Dahle | Skjalg IL | 9,59,02 | ||||||
7 | 116 | Lene Sandem | BUL, IL i | 10,10,31 | ||||||
8 | 1267 | Christina Maria Toogood | Tjalve, IK | 10,17,29 | ||||||
9 | 1281 | Marie Synøve Qvale | Tjalve, IK | 10,33,37 | ||||||
10 | 1272 | Ingvild Vedde | Tjalve, IK | 10,36,84 | ||||||
11 | 100 | Hedvig Røsberg Gjerde | BUL, IL i | 10,53,44 |
Jakob Ingebrigtsen går rett i teten på 3000m. Trykk på bildet for stor utgave.
Jakob Ingebrigtsen vinner 3000 m, dagen etter Bislet Games, og senker persen satt i fjor på Tyrvinglekene med 3,5 sekund. Trykk på bildet for stor utgave.
MS 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
Heat: 1 | ||||||||||
1 | 1696 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,22,25 | ||||||
2 | 387 | Per Svela | Gular, IL | 8,23,91 | ||||||
3 | 870 | Erik Hovlandsdal | Norna-Salhus IL | 8,24,45 | ||||||
4 | 1700 | Thomas Byrkjeland | Tjalve, IK | 8,26,61 | ||||||
5 | 605 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 8,29,40 | ||||||
6 | 1182 | Erlend Gjerdevik Sørtveit | Strindheim il | 8,32,41 | ||||||
7 | 560 | Eivind Øygard | Jølster IL | 8,35,82 | ||||||
8 | 636 | Joakim Sødal | Kyrksæterøra IL | 8,38,15 | ||||||
9 | 360 | Andreas Iden | Gneist,IL | 8,38,28 | ||||||
10 | 1167 | Henrik Nordtug | Steinkjer FIK | 8,38,82 | ||||||
11 | 906 | Even Brøndbo Dahl | Orion FIK | 8,39,28 | ||||||
12 | 918 | Ole Flatebø | Orion FIK | 8,40,08 | ||||||
13 | 355 | Vincent Sondre Førde | Gloppen FIL | 8,42,67 | ||||||
14 | 386 | Jens Bøhmer | Gular, IL | 8,43,49 | ||||||
15 | 57 | Fredrik Sandvik | Askim IF | 8,44,82 | ||||||
16 | 1564 | Markus Høgne | Ullensaker/Kisa IL | 8,47,46 | ||||||
17 | 1552 | Henrik Hanssen | Ullensaker/Kisa IL | 8,51,85 | ||||||
18 | 1162 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 8,54,16 | ||||||
19 | 958 | Hågen Urseth | Ren-Eng | 9,06,46 | ||||||
20 | 1368 | Harald Berge | Tyrving IL | 9,08,01 | ||||||
Heat: 2 | ||||||||||
1 | 1490 | Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 8,58,35 | ||||||
2 | 353 | Stian Hoelgaard | Gjesdal IL | 8,59,67 | ||||||
3 | 1446 | Maxim Tjøtta | Tyrving IL | 9,04,02 | ||||||
4 | 759 | Øyvind Wiger | Modum FIK | 9,05,21 | ||||||
5 | 1354 | Fredrik Grusd | Tyrving IL | 9,08,30 | ||||||
6 | 1276 | Mads Bigum Johansen | Tjalve, IK | 9,09,15 | ||||||
7 | 1591 | Andreas Bratlie | Varegg | 9,10,80 | ||||||
8 | 890 | Håvard Haga | Nydalens SK | 9,12,32 | ||||||
9 | 17 | Daniel Einarsen | Ask Friidrett | 9,14,18 | ||||||
10 | 755 | Ola Matre | Modum FIK | 9,14,59 | ||||||
11 | 661 | Eivind Dybdahl | Larvik Turn & IF | 9,20,01 | ||||||
12 | 1150 | Tor Alfred Bredesen | Snøgg | 9,20,38 | ||||||
13 | 1428 | Magnus Bøe | Tyrving IL | 9,20,58 | ||||||
14 | 915 | Kristian Magnus Gundersen | Orion FIK | 9,30,90 | ||||||
15 | 224 | Knut Harald Hylleseth | Bøler IF | 9,56,37 | ||||||
16 | 1270 | Håvard Irgens | Tjalve, IK | 10,08,27 | ||||||
17 | 666 | Hallvard Myhre Vittersø | Larvik Turn & IF | 10,26,39 | ||||||
18 | 1693 | Henning Spjelkavik | Tyrving IL | 10,42,48 | ||||||
374 | Ole Martin Røssland | Gneist,IL | DNF | |||||||
907 | Fredrik Sætran | Orion FIK | DNF | |||||||
1466 | Petter Gulliksen | Tyrving IL | DNF | |||||||
Plasseringtotal | ||||||||||
Plass | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1696 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,22,25 | ||||||
2 | 387 | Per Svela | Gular, IL | 8,23,91 | ||||||
3 | 870 | Erik Hovlandsdal | Norna-Salhus IL | 8,24,45 | ||||||
4 | 1700 | Thomas Byrkjeland | Tjalve, IK | 8,26,61 | ||||||
5 | 605 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 8,29,40 | ||||||
6 | 1182 | Erlend Gjerdevik Sørtveit | Strindheim il | 8,32,41 | ||||||
7 | 560 | Eivind Øygard | Jølster IL | 8,35,82 | ||||||
8 | 636 | Joakim Sødal | Kyrksæterøra IL | 8,38,15 | ||||||
9 | 360 | Andreas Iden | Gneist,IL | 8,38,28 | ||||||
10 | 1167 | Henrik Nordtug | Steinkjer FIK | 8,38,82 | ||||||
11 | 906 | Even Brøndbo Dahl | Orion FIK | 8,39,28 | ||||||
12 | 918 | Ole Flatebø | Orion FIK | 8,40,08 | ||||||
13 | 355 | Vincent Sondre Førde | Gloppen FIL | 8,42,67 | ||||||
14 | 386 | Jens Bøhmer | Gular, IL | 8,43,49 | ||||||
15 | 57 | Fredrik Sandvik | Askim IF | 8,44,82 | ||||||
16 | 1564 | Markus Høgne | Ullensaker/Kisa IL | 8,47,46 | ||||||
17 | 1552 | Henrik Hanssen | Ullensaker/Kisa IL | 8,51,85 | ||||||
18 | 1162 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 8,54,16 | ||||||
19 | 1490 | Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 8,58,35 | ||||||
20 | 353 | Stian Hoelgaard | Gjesdal IL | 8,59,67 | ||||||
21 | 1446 | Maxim Tjøtta | Tyrving IL | 9,04,02 | ||||||
22 | 759 | Øyvind Wiger | Modum FIK | 9,05,21 | ||||||
23 | 958 | Hågen Urseth | Ren-Eng | 9,06,46 | ||||||
24 | 1368 | Harald Berge | Tyrving IL | 9,08,01 | ||||||
25 | 1354 | Fredrik Grusd | Tyrving IL | 9,08,30 | ||||||
26 | 1276 | Mads Bigum Johansen | Tjalve, IK | 9,09,15 | ||||||
27 | 1591 | Andreas Bratlie | Varegg | 9,10,80 | ||||||
28 | 890 | Håvard Haga | Nydalens SK | 9,12,32 | ||||||
29 | 17 | Daniel Einarsen | Ask Friidrett | 9,14,18 | ||||||
30 | 755 | Ola Matre | Modum FIK | 9,14,59 | ||||||
31 | 661 | Eivind Dybdahl | Larvik Turn & IF | 9,20,01 | ||||||
32 | 1150 | Tor Alfred Bredesen | Snøgg | 9,20,38 | ||||||
33 | 1428 | Magnus Bøe | Tyrving IL | 9,20,58 | ||||||
34 | 915 | Kristian Magnus Gundersen | Orion FIK | 9,30,90 | ||||||
35 | 224 | Knut Harald Hylleseth | Bøler IF | 9,56,37 | ||||||
36 | 1270 | Håvard Irgens | Tjalve, IK | 10,08,27 | ||||||
37 | 666 | Hallvard Myhre Vittersø | Larvik Turn & IF | 10,26,39 | ||||||
38 | 1693 | Henning Spjelkavik | Tyrving IL | 10,42,48 | ||||||
1466 | Petter Gulliksen | Tyrving IL | DNF | |||||||
907 | Fredrik Sætran | Orion FIK | DNF | |||||||
374 | Ole Martin Røssland | Gneist,IL | DNF |
J-12 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1606 | Anna Marie Nordengen Sirevåg | Vidar SK | 5,05,46 | ||||||
2 | 1557 | Julie Hammer | Ullensaker/Kisa IL | 5,06,74 | ||||||
3 | 838 | Marthe Johanne Hjelmeset | Nittedal IL | 5,11,53 | ||||||
4 | 1451 | Mille Baastad Berg | Tyrving IL | 5,25,28 | ||||||
5 | 1558 | June Laake | Ullensaker/Kisa IL | 5,37,57 | ||||||
6 | 1370 | Hedda Helgheim | Tyrving IL | 5,52,49 | ||||||
7 | 85 | Cathrine Grønbech | BUL, IL i | 6,14,42 | ||||||
8 | 101 | Helena Sales Jensen | BUL, IL i | 6,19,33 | ||||||
9 | 749 | Ulla Woxen Osestad | Mandal og Halse IL | 6,30,31 | ||||||
10 | 1506 | Åsta Brande | Tyrving IL | 6,30,84 | ||||||
11 | 740 | Lisa Haugland | Mandal og Halse IL | 6,31,48 |
G-12 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 851 | Simen Gløgård Stensrud | Nittedal IL | 4,50,57 | ||||||
2 | 1307 | Andreas Fjeld Halvorsen | Tyrving IL | 4,51,85 | ||||||
3 | 503 | Birk Pettersvold Foss | Herkules | 5,03,81 | ||||||
4 | 1133 | Håvard Nyheim Grytnes | Skjalg IL | 5,05,80 | ||||||
5 | 1364 | Hampus Åstrand | Tyrving IL | 5,43,78 | ||||||
6 | 1459 | Nordahl Venheim Østensen | Tyrving IL | 5,50,77 |
J-13 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 952 | Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg | Ranheim IL | 4,57,46 | ||||||
2 | 990 | Maren Halle Haugen | Runar, IL | 5,03,93 | ||||||
3 | 989 | Ina Halle Haugen | Runar, IL | 5,07,72 | ||||||
4 | 61 | Emilie Lysaker Høgne | Aurskog - Høland FIL | 5,09,80 | ||||||
5 | 1516 | Gabi Sørvik-Hansen | Tønsberg FIK | 5,16,69 | ||||||
6 | 173 | Tone Lise Pedersen | BUL-Tromsø | 5,20,43 | ||||||
7 | 1480 | Sigrid Alvik | Tyrving IL | 5,23,36 | ||||||
8 | 1375 | Helga Venheim Østensen | Tyrving IL | 5,24,13 | ||||||
9 | 1447 | Merete Sperstad | Tyrving IL | 5,25,67 | ||||||
10 | 1429 | Maja Vullum | Tyrving IL | 5,49,47 | ||||||
11 | 1300 | Alva Barthel Sveen | Tyrving IL | 6,24,77 | ||||||
372 | Marie Seliussen | Gneist,IL | DNF |
G-13 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 451 | Trond Olav Halvorsen | Haugesund IL | 4,42,74 | ||||||
2 | 957 | Esten Hansen-Møllerud Hauen | Ren-Eng | 4,43,22 | ||||||
3 | 1597 | Sindre Fredriksen | Varteig IL | 4,48,66 | ||||||
4 | 187 | Gustav Moe | Bækkelagets SK | 4,51,11 | ||||||
5 | 559 | Andreas Heierstad | Ivrig IL | 4,58,40 | ||||||
6 | 1304 | Anders Mørdre Davidsen | Tyrving IL | 5,00,42 | ||||||
7 | 1387 | Isak Leknes Frey | Tyrving IL | 5,04,72 | ||||||
8 | 313 | Felix Petersen Wiggen | Fossum IF | 5,07,49 | ||||||
9 | 1308 | Andreas Lerø | Tyrving IL | 5,09,18 | ||||||
10 | 827 | Erlend Gløgård Stensrud | Nittedal IL | 5,16,21 | ||||||
11 | 491 | Varg Glomsrud Pedersen | Hellas, IF | 5,16,74 | ||||||
12 | 960 | Oliver Spæren Henningsen | Ren-Eng | 5,21,60 | ||||||
13 | 1305 | Anders Wiencke Grøgaard | Tyrving IL | 5,44,91 |
Runa Ulvang, Vidar her foran Constance Løken Dahl, deltok tidligere i år på Grefsenkollen Opp. Nå ble det seier og tid under syv minutter og årsbeste i klassen. Trykk på bildet for STOR utgave.
J-15 2000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1637 | Runa Ulvang | Vidar SK | 6,55,26 | ||||||
2 | 1333 | Constance Løken Dahl | Tyrving IL | 7,03,11 | ||||||
3 | 1158 | Tirill Bjørneberg | Sortland FIK | 7,10,81 | ||||||
4 | 607 | Synne Kollstad | Kristiansand Løpeklubb | 7,33,74 | ||||||
5 | 239 | Iselin Chemmai Sundgot | Dimna IL | 7,40,44 |
Lars Agnar Hjelmset, Nittedal var suveren i G-15 på 2000m. Årsbeste på distansen i klassen. Trykk på bildet for STOR utgave.
G-15 2000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 835 | Lars Agnar Hjelmeset | Nittedal IL | 5,47,02 | ||||||
2 | 25 | Ole Lyngbø | Ask Friidrett | 5,57,11 | ||||||
3 | 358 | André Seliussen | Gneist,IL | 5,57,60 | ||||||
4 | 528 | Tarjei Olsen | Herkules | 6,14,44 | ||||||
5 | 524 | Marius Liljeberg Wang | Herkules | 6,16,04 | ||||||
6 | 205 | Mathias Bjerke-Pedersen | Bækkelagets SK | 6,24,03 |
Karoline Skauen, Varteig IL setter årsbeste på distansen for klasse J-16 Trykk på bildet for STOR utgave.
J-16 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1595 | Karoline Skauen | Varteig IL | 10,15,72 | ||||||
2 | 1028 | Guro Bakke Johnsen | Sandnes IL | 10,43,02 | ||||||
3 | 1697 | Tina Moen | Ullensaker/Kisa IL | 10,54,41 | ||||||
4 | 1623 | Maria Norheim Morken | Vidar SK | 11,20,19 | ||||||
1425 | Lucie M.Lunde Bang | Tyrving IL | DNF |
Asta Susan Rustad , Strindheim IL, vinner med kalr margin J-17 klassen på 3000m Trykk på bildet for STOR utgave.
Kristin Lande Dommersnes, Haugesund IL tar andreplassen. Trykk på bildet for STOR utgave.
J-17 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 1180 | Asta Susan Rustad | Strindheim il | 10,09,08 | ||||||
2 | 430 | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund IL | 10,14,52 | ||||||
3 | 902 | Anine Lome | Orion FIK | 10,25,24 | ||||||
4 | 1138 | Maria Wiig | Skjalg IL | 10,26,58 | ||||||
5 | 1139 | Marie Eide Roalkvam | Skjalg IL | 10,31,61 | ||||||
6 | 440 | Regine Dalva Lie | Haugesund IL | 11,25,15 | ||||||
7 | 169 | Sara Pedersen | BUL-Tromsø | 12,23,76 | ||||||
8 | 238 | isabella sundgot | Dimna IL | 12,25,21 |
J-18/19 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 792 | Clara Sagnes Wågan | Namsen FIF | 10,29,17 | ||||||
2 | 367 | Ingrid Næss Johansen | Gneist,IL | 10,34,71 | ||||||
3 | 1155 | Kristin Vilde Sørhaug | Sortland FIK | 11,32,54 |
God fitghing sjøl om det var lite konkurranse å få for Kristian Vatne, BUL-Tromsø. Årsbeste på distansen har Petter Myhr, Orion på 8.38.75 Klikk på bildet for STOR utgave
G-16 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 165 | Kristian Vatne | BUL-Tromsø | 9,09,09 | ||||||
2 | 1075 | Geir Blom Breivik | Sandvin, IL | 9,25,64 | ||||||
3 | 445 | Simon Østreng Veland | Haugesund IL | 9,25,99 | ||||||
4 | 398 | Trym Tønnesen | Halden IL | 9,27,98 | ||||||
5 | 1241 | Olav Bergan Stuedal | Søndre Land IL | 9,30,68 |
G-17 og G-18/19 løp sammen og her ser vi bl.a. 742 Marcus Frandsen, Mandal & Halse som vant klasse G-17 knapt foran Amaru Wijman, Ren-Eng gjemt inne i feltet. Ytterst til venstre ser vi Daniel Jacobsen, Torvastad IL som blir nr.2 i 18-19 og som løp ni sekunder raskere enn tidligere i år. Trykk på bildet for stor utgave.
G-17 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 742 | Marcus Frandsen | Mandal og Halse IL | 9,18,36 | ||||||
2 | 955 | Amaru Wijman | Ren-Eng | 9,18,72 | ||||||
3 | 603 | Benjamin Malz | Kristiansand Løpeklubb | 9,22,80 | ||||||
4 | 788 | Vebjørn Aleksander Østlie | Moss IL | 9,26,85 | ||||||
5 | 888 | Martin H. Moosmayer | Valler v.g.skole | 9,56,15 | ||||||
6 | 1574 | Trym Algarheim Tverås | Ullensaker/Kisa IL | 10,07,26 | ||||||
7 | 316 | Osmund Øversjøen | Fossum IF | 10,11,70 | ||||||
8 | 312 | Daniel Nyvoll | Fossum IF | 10,44,40 |
G-18/19 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 222 | Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF | 9,04,82 | ||||||
2 | 1291 | Daniel Jacobsen | Torvastad IL | 9,26,10 | ||||||
3 | 911 | Jonas Strøm Scheie | Orion FIK | 9,51,56 |