Deltakerrekord
Fastiten for 2018 ble 64 som fullførte, i fjor var det 50.
Værgudene på arrangøren sin side.
Flott sommervær og sikkert i varmeste laget for konkurranseklassen. Det var nok for varmt for det med tanke på nye løyperekorder.
Lars Åkernes Rimereit fra Eidsdal IL vant med tiden 36.47.Det var første gang Lars deltok på løpet og skrøt av løypa og arrangmentet.
Karoline Holsen Kyte, Førde IL - Friidrett vant med tiden 39:36, hennes løyperekord fra i fjor lyder 38:44.
Eid IL skigruppa sin hjemmeside.
Flere bilder på facebookside til Kondis.
Beste tid damer | ||||||
Plass | Startnr. | Etternamn | Fornamn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 11 | Kyte | Karoline Holsen | Førde IL friidrett | D23-34 | 00:39:36 |
2 | 13 | Hove | Ingunn | Førde | D35-39 | 00:44:13 |
3 | 10 | Hildenes | Elisabeth | D23-34 | 00:46:10 | |
4 | 5 | Stavik | Emilie Flo | Markane IL | D14-15 | 00:47:40 |
5 | 14 | Vie | Tina Løkke | Gloppen friidrettslag | D35-39 | 00:48:47 |
6 | 7 | Aasen Kvalheim | Eirin | D23-34 | 00:49:25 | |
7 | 12 | Stokka | Marte Kyte | Førde IL | D23-34 | 00:51:56 |
8 | 9 | Hessevik | Anne Lina | D23-34 | 00:57:15 | |
9 | 6 | Reite | Ida Louise | D20-22 | 01:03:24 | |
10 | 1 | Aarnes | Sara | Markane IL | D12-13 | 01:07:55 |
11 | 2 | Borgund | Ada | Eid IL | D12-13 | 01:07:55 |
12 | 8 | Aasen Kvalheim | Ida | D23-34 | 01:12:11 |
Beste tider herrer | ||||||
Plass | Startnr. | Etternamn | Fornamn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 32 | Rimereit | Lars Åkernes | Eidsdal IL | M23-34 | 00:36:47 |
2 | 36 | Søfteland | Andreas | Opptur MBK/Bjørnefjo | M23-34 | 00:37:39 |
3 | 43 | Aske | Sverre Nesdal | Fjellhug Vereide | M40-44 | 00:38:50 |
4 | 34 | Skylstad | Andreas | Norangdal IL | M23-34 | 00:39:22 |
5 | 26 | Bringsvor | Eirik Voksøy | Sandsøy IL | M23-34 | 00:40:01 |
6 | 53 | Tjønneland | Jann Olav | Viksdalen IL | M45-49 | 00:40:09 |
7 | 33 | Rindal | Arve | Eid IL | M23-34 | 00:40:19 |
8 | 51 | Skjølberg | Gisle | Bremanger Motbakkelag | M45-49 | 00:41:13 |
9 | 46 | Venøy | Rune | M40-44 | 00:42:06 | |
10 | 24 | Bakken | Erlend | M18-22 | 00:42:16 | |
11 | 19 | Klakegg | Håvard | Jølster IL | M14-17 | 00:42:21 |
12 | 21 | Størkson | Andreas | Opptur Motbakkeklubb | M14-17 | 00:42:28 |
13 | 38 | Haugen | Kay Roger | Eid Motbakkelag | M35-39 | 00:43:38 |
14 | 56 | Lothe | Jørn | Sandane SykkelKlubb | M50-54 | 00:43:41 |
15 | 37 | Vedvik | Kenneth | Eid IL | M23-34 | 00:44:09 |
16 | 20 | Lødøen | Trym Dalset | Bjørhovde hønseri | M14-17 | 00:44:17 |
17 | 63 | Solheim | Magnar | Norddalsfjord I.L | M55-64 | 00:44:19 |
18 | 18 | Breivik | Oskar Guddal | Markane IL | M14-17 | 00:44:35 |
19 | 28 | Kristiansen | Sondre | NTNUI | M23-34 | 00:45:14 |
20 | 59 | Hammersland | Henry | Gloppen FIL | M55-64 | 00:45:33 |
21 | 40 | Saure | Dan Børge | Bjørke IL | M35-39 | 00:46:11 |
22 | 48 | Larsen | Kim Øivind | Eid Motbakkelag | M45-49 | 00:46:31 |
23 | 60 | juliebø | jan ove | ørsta il | M55-64 | 00:46:37 |
24 | 25 | Hopland | Isak | Hardbagg IL | M18-22 | 00:46:49 |
25 | 54 | Østerbye Hansen | benny | fjellhug vereide | M45-49 | 00:47:09 |
26 | 30 | Langebeck | Benjamin | Bøcks toppidrett | M23-34 | 00:47:12 |
27 | 61 | Kolseth | Odd Arne | Fjellhug Vereide | M55-64 | 00:47:32 |
28 | 44 | Fure | Kenneth | FjellhugVereide | M40-44 | 00:47:35 |
29 | 47 | Klakegg | Hallvard | M45-49 | 00:47:41 | |
30 | 55 | Ekerhovd | Asbjørn | Bremanger motbakkelag | M50-54 | 00:47:52 |
31 | 57 | Aune | Bård | M55-64 | 00:48:24 | |
32 | 68 | Skår | Kristoffer | Eid IL | M18-22 | 00:49:22 |
33 | 31 | Nordahl Berentzen | Kristian | Crossfit Førde | M23-34 | 00:50:30 |
34 | 64 | Søvik | sivert | lørenskog ski | M65-69 | 00:51:04 |
35 | 41 | Solheim | Øyvind Jon | Florø | M35-39 | 00:51:07 |
36 | 58 | Fjelldal | Hans | Veidekke BIL | M55-64 | 00:51:07 |
37 | 62 | Nygård | Jan Karsten | Nygård Toppidrett | M55-64 | 00:51:26 |
38 | 29 | Kullsveen | Mathias | Eid IL | M23-34 | 00:51:43 |
39 | 49 | Melheim | Svein Otto | Eid IL | M45-49 | 00:52:16 |
40 | 50 | Nygård | Roger | Nygård Toppidrett | M45-49 | 00:53:25 |
41 | 35 | Sætremyr | Petter | M23-34 | 00:53:55 | |
42 | 66 | Johnsen | Magne | Raftsundet IL | M60-64 | 00:55:02 |
43 | 42 | Alme | Lars Otto | Fjellhug/Vereide IL | M40-44 | 00:55:10 |
44 | 52 | Sørland | Arve Einar | Bakehuset Tunold | M45-49 | 00:56:17 |
45 | 23 | Karlsen | Oddbjørn | Eid IL-handball | M18-22 | 00:57:13 |
46 | 45 | Kruse | Tom | Eid motbakkelag | M40-44 | 00:58:28 |
47 | 17 | Nes Hjelle | Ingebrigt | Eid il | M14-17 | 00:59:07 |
48 | 15 | Bjelland Nøstdal | Tørres | Eid | M12-13 | 00:59:48 |
49 | 27 | Endestad | Kjetil | M23-34 | 01:00:40 | |
50 | 16 | Kalhagen | Olve Mo | Eid Motbakkelag | M12-13 | 01:01:22 |
51 | 39 | Kleppe | Kristian Martin | Veidekke BIL | M35-39 | 01:10:40 |
52 | 65 | Huus | Reidar G. | Ft&IF | M70-74 | 01:12:36 |
53 | 22 | Hopland | Rasmus | Hardbagg IL | M18-22 | 01:28:03 |
Resultatliste klassevis | ||||||
Plass | Startnr. | Etternamn | Fornamn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 1 | Aarnes | Sara | Markane IL | D12-13 | 01:07:55 |
2 | 2 | Borgund | Ada | Eid IL | D12-13 | 01:07:55 |
1 | 5 | Stavik | Emilie Flo | Markane IL | D14-15 | 00:47:40 |
1 | 6 | Reite | Ida Louise | D20-22 | 01:03:24 | |
1 | 11 | Kyte | Karoline Holsen | Førde IL friidrett | D23-34 | 00:39:36 |
2 | 10 | Hildenes | Elisabeth | D23-34 | 00:46:10 | |
3 | 7 | Aasen Kvalheim | Eirin | D23-34 | 00:49:25 | |
4 | 12 | Stokka | Marte Kyte | Førde IL | D23-34 | 00:51:56 |
5 | 9 | Hessevik | Anne Lina | D23-34 | 00:57:15 | |
6 | 8 | Aasen Kvalheim | Ida | D23-34 | 01:12:11 | |
1 | 13 | Hove | Ingunn | Førde | D35-39 | 00:44:13 |
2 | 14 | Vie | Tina Løkke | Gloppen friidrettslag | D35-39 | 00:48:47 |
1 | 15 | Bjelland Nøstdal | Tørres | Eid | M12-13 | 00:59:48 |
2 | 16 | Kalhagen | Olve Mo | Eid Motbakkelag | M12-13 | 01:01:22 |
1 | 19 | Klakegg | Håvard | Jølster IL | M14-17 | 00:42:21 |
2 | 21 | Størkson | Andreas | Opptur Motbakkeklubb | M14-17 | 00:42:28 |
3 | 20 | Lødøen | Trym Dalset | Bjørhovde hønseri | M14-17 | 00:44:17 |
4 | 18 | Breivik | Oskar Guddal | Markane IL | M14-17 | 00:44:35 |
5 | 17 | Nes Hjelle | Ingebrigt | Eid il | M14-17 | 00:59:07 |
1 | 24 | Bakken | Erlend | M18-22 | 00:42:16 | |
2 | 25 | Hopland | Isak | Hardbagg IL | M18-22 | 00:46:49 |
3 | 68 | Skår | Kristoffer | Eid IL | M18-22 | 00:49:22 |
4 | 23 | Karlsen | Oddbjørn | Eid IL-handball | M18-22 | 00:57:13 |
5 | 22 | Hopland | Rasmus | Hardbagg IL | M18-22 | 01:28:03 |
1 | 32 | Rimereit | Lars Åkernes | Eidsdal IL | M23-34 | 00:36:47 |
2 | 36 | Søfteland | Andreas | Opptur motbakkeklubb/Bjørnefjo | M23-34 | 00:37:39 |
3 | 34 | Skylstad | Andreas | Norangdal IL | M23-34 | 00:39:22 |
4 | 26 | Bringsvor | Eirik Voksøy | Sandsøy IL | M23-34 | 00:40:01 |
5 | 33 | Rindal | Arve | Eid IL | M23-34 | 00:40:19 |
6 | 37 | Vedvik | Kenneth | Eid IL | M23-34 | 00:44:09 |
7 | 28 | Kristiansen | Sondre | NTNUI | M23-34 | 00:45:14 |
8 | 30 | Langebeck | Benjamin | Bøcks toppidrett | M23-34 | 00:47:12 |
9 | 31 | Nordahl Berentzen | Kristian | Crossfit Førde | M23-34 | 00:50:30 |
10 | 29 | Kullsveen | Mathias | Eid IL | M23-34 | 00:51:43 |
11 | 35 | Sætremyr | Petter | M23-34 | 00:53:55 | |
12 | 27 | Endestad | Kjetil | M23-34 | 01:00:40 | |
1 | 38 | Haugen | Kay Roger | Eid Motbakkelag | M35-39 | 00:43:38 |
2 | 40 | Saure | Dan Børge | Bjørke IL | M35-39 | 00:46:11 |
3 | 41 | Solheim | Øyvind Jon | Florø | M35-39 | 00:51:07 |
4 | 39 | Kleppe | Kristian Martin | Veidekke BIL | M35-39 | 01:10:40 |
1 | 43 | Aske | Sverre Nesdal | Fjellhug Vereide | M40-44 | 00:38:50 |
2 | 46 | Venøy | Rune | M40-44 | 00:42:06 | |
3 | 44 | Fure | Kenneth | FjellhugVereide | M40-44 | 00:47:35 |
4 | 42 | Alme | Lars Otto | Fjellhug/Vereide IL | M40-44 | 00:55:10 |
5 | 45 | Kruse | Tom | Eid motbakkelag | M40-44 | 00:58:28 |
1 | 53 | Tjønneland | Jann Olav | Viksdalen IL | M45-49 | 00:40:09 |
2 | 51 | Skjølberg | Gisle | Bremanger Motbakkelag | M45-49 | 00:41:13 |
3 | 48 | Larsen | Kim Øivind | Eid Motbakkelag | M45-49 | 00:46:31 |
4 | 54 | Østerbye Hansen | benny | fjellhug vereide | M45-49 | 00:47:09 |
5 | 47 | Klakegg | Hallvard | M45-49 | 00:47:41 | |
6 | 49 | Melheim | Svein Otto | Eid IL | M45-49 | 00:52:16 |
7 | 50 | Nygård | Roger | Nygård Toppidrett | M45-49 | 00:53:25 |
8 | 52 | Sørland | Arve Einar | Bakehuset Tunold | M45-49 | 00:56:17 |
1 | 56 | Lothe | Jørn | Sandane SykkelKlubb | M50-54 | 00:43:41 |
2 | 55 | Ekerhovd | Asbjørn | Bremanger motbakkelag | M50-54 | 00:47:52 |
1 | 63 | Solheim | Magnar | Norddalsfjord I.L | M55-64 | 00:44:19 |
2 | 59 | Hammersland | Henry | Gloppen FIL | M55-64 | 00:45:33 |
3 | 60 | juliebø | jan ove | ørsta il | M55-64 | 00:46:37 |
4 | 61 | Kolseth | Odd Arne | Fjellhug Vereide | M55-64 | 00:47:32 |
5 | 57 | Aune | Bård | M55-64 | 00:48:24 | |
6 | 58 | Fjelldal | Hans | Veidekke BIL | M55-64 | 00:51:07 |
7 | 62 | Nygård | Jan Karsten | Nygård Toppidrett | M55-64 | 00:51:26 |
1 | 66 | Johnsen | Magne | Raftsundet IL | M60-64 | 00:55:02 |
1 | 64 | Søvik | sivert | lørenskog ski | M65-69 | 00:51:04 |
1 | 65 | Huus | Reidar G. | Ft&IF | M70-74 | 01:12:36 |
Foto: Martin Hauge-Nilsen.
Speider etter de første løperene skal passere sætra.
Lars Åkernes Rimereit fra Eidsdal IL vant med tiden 36.47.
Andreas Søfteland, Opptur MBK/Bjørnefjo.
Karoline Holsen Kyte, Førde IL - Friidrett vant med tiden 39:36.
Premieutdeling. Fra venstre Karoline Holsen Kyte, Sverre Nesdal Aske, Lars Åkernes Rimereit, Sverre Nesdal Aske og Ingunn Hove. Foto: Arrangør.