561 løpere fullførte på tid, men mange løp også distansene uten tidtaking. Arrangøren rapporterer om magisk stemning med blide folk og god løping.
Årsbeste av Emrahim Abdulaziz på 5 km
På herrenes 5 kilometer løp Ebrahim Abdulaziz fra Strindheim IL inn til sterke 15.31, som er årsbeste i klasse 45-49 år. Han vant løpet foran Henning Offigstad fra Bratsberg, som løp på 15.48. Jonas Frorud fra samme klubb kom på tredjeplass med 15.54. I klasse 50-54 år løp Markabygda ILs Knut Venseth godt. Han noterte 17.17, som holdt til 8. plass totalt.
De tre beste herrer på 5 km: F.v.: Henning Offigstad, Ebrahim Abdulaziz og Jonas Frorud. (Foto: Strindheim IL)
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 767 | Ebrahim Abdulaziz | Strindheim IL | M45-49 | 15:31 |
2 | 600 | Henning Offigstad | Bratsberg IL | M35-39 | 15:48 |
3 | 593 | Jonas Frorud | Bratsberg IL | M30-34 | 15:54 |
4 | 555 | Kjetil Thoresen | Strindheim IL | M25-29 | 16:29 |
5 | 669 | Tolga Rambovski Olcay | Byåsen IL | M20-24 | 16:40 |
6 | 628 | Morten Andreas Edvardsen | Bratsberg IL | M25-29 | 16:53 |
8 | 548 | Knut Venseth | Markabygda IL | M50-54 | 17:17 |
9 | 502 | Mathias Leroyer | Freidig | M14-15 | 17:21 |
10 | 521 | Kristian Stokke Selnes | Byaasen Skiklub | M12-13 | 17:35 |
11 | 567 | Linus Stjern Strand | Trondheim | M14-15 | 17:46 |
I kvinneklassen ble det seier til Hanna Mjøen Maridal fra Strindheim IL/Team Ingrid Kristiansen på tiden 17.07. Det var 40 sekunder raskere enn Vibeke Jensen, også hun fra Strindheim IL. Hun løp på 17.47. På tredjeplass fulgte Heidi Hestmark Smalås fra Klæbu Løpeklubb, med 17.55.
Tre Strindheim-løpere med gode resultater: F.v.: Kjetil Thoresen (4. plass/16.29), Hanne Mjøen Maridal (1. plass/17.07) og Vibeke Jensen (2. plass/17.47). (Foto: Strindheim IL)
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 661 | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim IL / Team Ingrid Kristiansen | K25-29 | 17:07 |
2 | 552 | Vibeke Jensen | Strindheim IL | K25-29 | 17:47 |
3 | 623 | Heidi Hestmark Smalås | Klæbu Løpeklubb | K35-39 | 17:55 |
4 | 686 | Mona Bull Røkkesaune | Bratsberg IL | K25-29 | 19:08 |
5 | 787 | Katharina Kahrs | Strindheim IL | K35-39 | 19:32 |
6 | 766 | Annette Velde Sande | BFG Bergen Løpeklubb / BFG Bergen Løpeklubb #Vangenbanden | K40-44 | 19:43 |
7 | 15 | Anette Leistad | Bratsberg IL | K35-39 | 20:12 |
8 | 680 | Maja Midthjell | Utleira | K12-13 | 21:24 |
9 | 605 | Maren Norderud | Placebo Løpeklubb | K20-24 | 21:24 |
10 | 679 | Helene Muren | Buvika | K40-44 | 22:25 |
Kristin Waaktaar Opland med sterk 10 kilometer
Bratsberg IL-løper Waaktaar Opland har allerede løpt så raskt som 33.55 på distansen i år. Det skjedde i Drammen tidlig i april. Dette står fortsatt som årsbeste i klasse 40 til 44 år, men hun noterte en nest beste-tid under Tordenskioldløpet, da hun passerte målstreken på 34.43. Hun var dermed 3.48 foran Lene Berg Hanssen fra Byåsen IL, som løp på 38.31. Signe By Eide fra Bratsberg IL ble nummer tre med 38.35.
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 257 | Kristin Waaktaar Opland | Bratsberg IL | K40-44 | 34:43 |
2 | 339 | Lene Berg Hanssen | Byåsen IL | K20-24 | 38:31 |
3 | 170 | Signe By Eide | Bratsberg IL / Bratsberg | K20-24 | 38:35 |
4 | 423 | Hannah Judithe Eriksen | NTNUI / Ntnui Triatlon | K25-29 | 38:49 |
5 | 389 | Ingrid Lunde Steen | Byåsen IL | K35-39 | 39:29 |
6 | 366 | Trude Nonstad FORNES | Ranheim Skiklubb | K30-34 | 40:09 |
7 | 232 | June Nilsen | Bratsberg IL | K25-29 | 41:09 |
8 | 26 | Eline Megård Bjørgvik | Trondheim | K35-39 | 41:46 |
9 | 207 | Sigrun Margrete Hammer | Trondheim | K30-34 | 42:14 |
10 | 399 | Helene Almås Kirkvold | Aktivm | K20-24 | 42:20 |
I herreklassen ble det seier til fjorårets vinner av Trondheim Maraton, Oskar Andrén fra OK Tisaren. Han løp på 31.31.Tommy Bangjord Hove fra Bratsberg IL ble nummer to med 32.16, mens Vegard Sæbu fra Skrautvål IL ble nummer tre med 32.41.
Oskar Andrén på vei mot klar seier på 10 kilometer. (Foto: Tordenskioldløpet)
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 7 | Oskar Andrén | OK Tisaren | M25-29 | 31:31 |
2 | 188 | Tommy Bangjord Hove | Bratsberg IL | M30-34 | 32:16 |
3 | 409 | Vegard Sæbu | Skrautvål IL / Skrautvål Il/S-Lag/Møllenberg Yacht Club | M20-24 | 32:41 |
4 | 349 | Øyvind Utengen | Bratsberg IL | M30-34 | 32:48 |
5 | 283 | Ketil Stene | Bratsberg IL | M45-49 | 33:13 |
6 | 345 | Håvard Tømmerdal | Bratsberg IL | M30-34 | 34:25 |
7 | 398 | Luke Campbell | Bratsberg IL | M40-44 | 34:32 |
8 | 405 | Nikolai Aarre Mæhlum | Bratsberg IL | M35-39 | 34:33 |
9 | 133 | Gaute Tveit | Bratsberg IL / Norconsult | M25-29 | 34:43 |
10 | 3 | Vemund Gurholt | Bratsberg IL / Bratsberg IL / Siemens Energy | M30-34 | 34:58 |
Mer informasjon
Løpets Facebookside
Se alle resultater her