Kondismedlem Sponset innhold
IMG_3032_Stian_Hovind-Angermund-1

Motbakkeekspert vant Fanaløpet

Vinnertiden ble 1.14.30. Hilde Aasheim var enda mer suveren med 1.19.08, over åtte minutter foran Ragnhild Anderson. Tikilometeren ble vunnet av Ingeborg Lind på 36.21 og Marius Vedvik fra Gular på 32.06.

Stian Hovind-Angermund, erfaren motbakkeløper og nummer to i Stoltzen for en uke siden, hadde ingen konkurranse i dag, han opparbeidet fort en god margin til nummer to og tre, Bjørn Tore Kronen Taranger og Kjell Raa.

Løpet gikk som det skulle for Varegg-gutten, men noen gateløpskarriere ser han ikke for seg. -Det er terrengløp og motbakkeløp jeg liker, jeg elsker Bergen og bakkene her, på østlandet der jeg kommer fra har vi ikke slike muligheter, sa Stian Hovind-Angermund etter løpet.

Bjørn Tore Kronen Taranger og Kjell Raa løp sammen fram og dro hvert sitt stykke til 18 kilometer da Bjørn Tore stakk fra. Bjørn Tore løp inn til ny pers på halvmaraton med 1.17.22.

På tikilometeren ble det seier til Ingeborg Lind på 36.21, Elise Orten ble nummer to på 40.39 og unge Linn Seliussen ble nummer tre på 41.29.

Marius Vedvik fra Gular løp på 32.06, Ståle P Vange på 34.54, og Sindre Sunde på tredjeplass løp på 35.28.


Hilde Aasheim vant en meget suveren seier i dameklassen i Fanaløpet. Dette er også ny personlig rekord. Det lover godt for New York Marathon om en måned.

Nummer to av damene på halvmaraton ble Ragnhild Anderson fra BFG Fana på 1.27.20, og tredjeplassen tok Christina Linde med tiden 1.29.45.

Flere bilder under resultatlisten. 
Fotograf: Jan Ringheim.

Halvmaraton kvinner

1 10290 Hilde Aasheim Osterøy IL 01:19:08
2 12407 Ragnhild Anderson Friidrettsklubben BFG Fana 01:27:20
3 13238 Christina Linde Varegg IL 01:29:45
4 4198 Nancy Sommer Varegg Fleridrett 01:31:22
5 12026 Linda Grøning Friidrettsklubben BFG Fana 01:33:40
6 11399 Kari Sigdestad   01:37:29
7 3120 Linéa Fredäng Åsane CK 01:37:58
8 5271 Cecilie Landro   01:38:21
9 13096 Anne Bekkhus Friidrettsklubben BFG Fana 01:39:15
10 13144 Renate Bugge Namdal løpeklubb 01:40:03
11 13186 Anne-Kristine Aadnanes Walseth   01:40:22
12 13217 Anne Kristine Johansson   01:40:32
13 10129 Elin Hjelset Hordaveg 01:42:41
14 13284 Māra Abaja   01:42:43
15 10514 Cathrine Haugstvedt   01:42:50
16 3506 Tone Raaen Åsane sykkelklubb 01:44:40
17 5109 Nathalie Puaschitz Bergen Triathlon Club 01:45:19
18 2117 Irene Kjønnerød Friidrettsklubben BFG Fana 01:48:01
19 1032 Eva Quivey Kondis 01:48:07
20 10907 Marianne Søvik BTC 01:48:44
21 1627 Oddny Ringheim CSC BIL 01:49:11
22 13336 Marianne lybak HSI 01:50:05
23 13169 Camilla Berntsen ASTRIK 01:52:19
24 7826 Kristine Thorsen Friidrettsklubben BFG Fana 01:52:21
25 13313 Kjersti BOGE CHRISTENSEN   01:53:12
26 4481 Camilla Grindheim Bergen Triathlon Club 01:54:05
27 13129 Handeland Gro   01:55:31
28 10292 Dorthe Hovland   01:56:11
29 13246 Anne Vikne Hellevang Kondis 01:58:54
30 10377 Hilde Greve Myhrvold   02:02:04
31 13227 Tiina Andersen   02:03:45
32 4096 Irene Winterthun Statoil Bergen B.I.L. 02:04:12
33 13042 Kjersti Asora Sveen Varegg Team Melkesyre 02:07:22
34 13239 Bente Andersen   02:13:54
35 13249 Klementina Ketema Gemechu   02:17:42
36 11985 Lise Lotte Andersen   02:21:34
37 5755 Anette Kristiansen FENRING IL 02:37:00

 

Halvmaraton menn

1 13209 Stian Hovind-Angermund Varegg 01:14:30
2 5421 Bjørn Tore Kronen Taranger Friidrettsklubben BFG Fana 01:17:22
3 13268 Kjell Raa   01:18:02
4 13281 odd-anders grimsbø Varegg 01:18:48
5 13332 Matthew Lynas Varegg IL 01:19:46
6 13352 Kjetil Iden   01:21:31
7 4954 Ove Borge Bergen Triathlon Club 01:22:02
8 11753 Håvard Gimmestad   01:23:20
9 13344 Morten Seliussen   01:23:53
10 13361 Sindre Roe Vossevangen CK 01:24:11
11 1094 Tormod Borge Bersaas AFAK IL: 01:25:03
12 4720 Egil Sørli   01:25:04
13 1575 Tore Klanderud Bf-bil 01:26:13
14 12394 Sindre Didriksen   01:27:51
15 11825 Per Martin Furevik Stord IL 01:28:00
16 13104 Jørn Vidar Veland   01:28:10
17 7292 Gunnar Lyngnes   01:28:15
18 2172 Robert Næss Nordea Investment Management 01:28:54
19 13278 kleivedal trond Eidsvåg 01:29:08
20 9490 Morten Waage Omholt BUB Bergen 01:29:11
21 5817 Hogne Sataøen Sogn Multisport 01:29:26
22 13222 hogne sataøen Varegg 01:29:26
23 13152 Gunnar Aarseth Sandnes IL 01:30:12
24 13358 jan ove sagstad   01:30:55
25 13235 Mads Telle   01:31:10
26 13153 Per Oddvar Lien Kyrkjebø 01:31:47
27 13335 Pål Eidsheim BUB 01:32:22
28 13372 Stein Kjetil Hefte Ck.Henie 01:32:59
29 1221 Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Fana 01:33:01
30 13367 Henning Valen SITS 01:33:38
31 13178 Tor Espen Kristensen   01:33:54
32 13180 Kjetil Bergrem   01:33:56
33 120 Petter Gregor Rasmussen Friidrettsklubben BFG Fana 01:34:33
34 9598 Tom Igelkjøn HSI 01:34:43
35 13305 Idar Hopland   01:35:08
36 2839 Thor-Andre Søyland fitfactory 01:35:22
37 13225 Stig Færø Olsen fitfactory DA 01:35:35
38 12852 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 01:35:42
39 13248 Lars Thore Fadnes Vegan Runners Bergen 01:35:51
40 10750 Ståle Iden DNB 01:36:18
41 10069 Bjørn Peter Tjøstheim Statoil Bergen B.I.L. 01:36:22
42 13195 Trond Vevle   01:36:23
43 13342 øyvind lygre   01:37:11
44 13183 Rune Lyngstad   01:37:13
45 11734 Stian Sæle Jonis 01:37:20
46 13312 Helland Torbjørn Nordhordland sykkelklubb 01:37:44
47 4789 Alf Gaupås BTC 01:37:59
48 13255 Jon Bendik Wegner Storesund   01:38:39
49 13329 Tobias Nieber BUB Bergen 01:39:30
50 7171 Tommy Sævareid Hordane BIL 01:39:56
51 13188 John Lindebotten Bergens Tidende 01:40:19
52 278 Robert Meyer CSC BIL 01:40:47
53 13340 Bård Eirik Hallesby Norheim   01:41:23
54 12266 Idar Birkeland WesternGeco 01:41:26
55 13288 Jarle Thy Livets Glade Gutter 01:41:42
56 4179 Gunnar Lorens Lien Ceragon BIL 01:41:52
57 12690 Gjord Berg   01:44:09
58 4209 Geir Iden Åsane CK 01:44:39
59 1753 Kjell Kandal Hansen Aker Solutions BIL 01:44:49
60 10058 Magnar Uthaug CSC BIL 01:45:04
61 13221 Edvard Brøther   01:45:18
62 13289 Arvid Bjørsvik T.I.F.Viking 01:45:21
63 13171 Truls Angerman   01:45:51
64 13234 Per-Christian Klem Bergen triathlon club 01:46:02
65 1988 Morten Hauso Friidrettsklubben BFG Fana 01:46:18
66 13365 Ørjan Lindøe   01:46:41
67 13071 Bernt Hodne   01:46:43
68 13342 øyvind lygre   01:46:44
69 4292 Rolf Gjelsvik Fana IL 01:46:53
70 800 Karl Morten Bårdsen Bergen kommune B.I.L. 01:47:23
71 7481 Espen Lone   01:47:42
72 13334 Glen Haugland   01:48:05
73 2648 Jarle Sundal BTC 01:48:06
74 5451 Sverre Solhaug IL FRI 01:48:15
75 13337 Thor-Andrè Borge   01:48:22
76 2115 Jan Arve Klungtveit Statoil Bergen B.I.L. 01:48:28
77 3580 Steinar Gangsø Aker Solutions BIL 01:48:51
78 13191 Erik Frich Sjurseth   01:49:17
79 13243 Stein Lund   01:49:54
80 3202 Jan Fossberg Kondis 01:49:55
81 10248 Bjørn Skarveland   01:50:24
82 13366 Lambrechts Roger   01:51:34
83 13308 Bækkevold Eirik   01:52:19
84 11237 Rchard Cornell   01:53:40
85 13155 Robert Njåstad   01:54:38
86 138 Arne Normann Hansen Odfjell Drilling BIL 01:55:12
87 11287 Trond Treet FASiA Osteopati 01:56:12
88 13196 Lars Olav Hammer Student KRIK 01:58:41
89 13309 EIRIK HAMMER   01:58:44
90 5675 Stein Johannesen   01:59:08
91 11749 Magnus Ness UBiL 01:59:10
92 13256 Pål Kvalevåg   02:00:18
93 13198 Olav Njåstad   02:00:49
94 13364 Arne Rognebakke Statoil Bergen 02:02:53
95 10460 Rune Skjelvik Miles 02:06:41
96 13333 hansen hansen   02:06:47
97 7063 Finn Gunnar Nielsen Statoil Bergen B.I.L. 02:06:58
98 13323 Charl Maree   02:06:59
99 13151 Steinar Magne Sleveland Sveen   02:07:53
100 2530 Rolf Widerøe   02:09:00
101 878 Knut Ersland HSI 02:09:23
102 13277 Karsten Ersland   02:09:24
103 403 Johs Slethaug Hovding 02:09:40
104 66 Jan Lillemoen   02:09:44
105 874 Øivind Olsen Odfjell SE 02:10:05
106 382 Arthur Lillefosse SAS Group Club 02:13:03
107 13368 Egil Trosvik Statoil 02:18:59
108 230 Odd W Olsen Kondis 02:21:45
109 6748 Steinar Øen Tertnes IL 02:25:19
110 5270 Gunnar Nordhus AKS 77 02:37:00

  Resultater tikilometer og miniton (4,2 km)


 Marius Vedvik, vinneren av tikilometeren.


Vegard Austevoll var raskest på miniton, tiden ble 15.21.


Jørgen Myklebust Austvik ble nummer fire på tikilometeren.


Sindre Sunde (i gult) og Ståle P. Vange, henholdsvis nummer tre og to på tikilometeren.


Sigbjørn Reigstad, nummer fem på tikilometeren.


Stian Hovind-Angermund og Bjørn Tore Kronen Taranger etter vel en kilometer. Bak kommer Kjell Raa. 


Ingeborg Lind vant på 36.21, nesten fire minutter før nummer to Elise Orten.


Til venstre Matthew Lynas som ble nummer fem, Kjetil Iden, nummer seks, og Hilde Aasheim. Hennes tid var den femte beste totalt.

  Renate Lie ble nest beste dame på 4,2 kilometer.


Fra venstre Petter Rasmussen, Morten Seliussen og Ragnhild Anderson. Sistnevnte ble nummer to på halvmaraton med 1.27.20. Morten Seliussen løp halvmaraton på 1.23.53, Petter Rasmussen løp på 1.34.33.


Christina Linde forbereder seg til New York Marathon, og satte ny pers på halvmaraton i dag, hun ble nummer tre på 1.29.45.

 Hans-Magnus Haukøy løp ti kilometer på 43.28 sammen med Inge Haukøy.


Tor Espen Kristensen løp halvmaraton på 1.33.54, det er ny personlig rekord.


Linda Grøning ble nummer fem på halvmaraton.


Cecilie Landro og Kari Sigdestad ble hhv nummer åtte og ni på halvmaraton. Til høyre Torbjørn Helland som også løp halvmaraton.


Bjarne Otto Lyngbø (til venstre) og Vebjørn Lyngstad løp ti kilometer på hhv 48.13 og 48.35.


Jonas (til venstre) og Christian Ulvøy løp 4,2 kilometer.


Minitonløper Eskil Lotsberg


Torstein Nesse og Harry Tunestveit er vanligvis å finne i Arna der de blant annet står bak Arnaløpet og Gullfjellet opp. I dag løp de tikilometeren i Fana. 


Dagens vinnere i Fanaløpet: Fra venstre nummer to Bjørn Tore Kronen Taranger, vinneren Stian Hovind-Angermund og nummer tre Kjell Raa.

Tidligere reportasjer fra Fanaløpet finner du på Samleside Fanaløpet.

Se alle resultater på sidene til BFG Fana.