Frida Strand Kristoffersen, Tromsø Skiklubb og Tore Martin Søbak Gundersen, Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent vant seniorklassene da Søre Ål arrangerte fristilrenn helga før verdenseliten inntar Lillehammer.
Den tradisjonelle åpningsrennet som Lillehammer-klubben søndag arrangerte i samarbeid med Ringsaker Almenning ved Sjusjøen Skisenter på Natrudstilen hadde 312 påmeldte og 291 fullførende deltakere. Guttenes 15-årsklasse hadde aller best deltakelse med hele 54 løpere i mål på sin 5 km.
PS! Kondis.no kom i skade for å skrive at World Cup i langrenn også skal arrangeres på Natrudstilen. Det er IKKE riktig! Alle World Cup-arrangemenetene skal forgå på Lillehammer 6. - 8. desember, dvs. at langrennsøvelsene går på kunstsnøen blandet med "snøen som falt i fjor" på Birkebeineren skistadion.
Søre Ål IL's nettsider
Komplette resultatlister
De beste pr. klasse i Natrudstilrennet 01.12.2013: |
||||
Sjusjøen Idrettsanlegg - Natrudstilen |
||||
J 13 år 3 km | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Amalie Denise Andersen | Heming, IL - Ski | 11:02 | 00:00 |
2 | Kristina Bergquist | Rømskog IL | 11:36 | 00:34 |
3 | Nora Andersen | Røa IL | 11:59 | 00:57 |
J 14 år 3 km | ||||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 11:04 | 00:00 |
2 | Hege Lindvik Stubrud | Søre Ål IL | 11:12 | 00:08 |
3 | Oda Støen Kolkinn | Søndre Ål Sportsklubb | 11:40 | 00:36 |
J 15 år 5 km | ||||
1 | Marit Øygard | Rogne IL | 17:21 | 00:00 |
2 | Eline Storvik Grønvold | Hakadal IL | 17:26 | 00:05 |
3 | Sigrid Stakston | Søre Ål IL | 17:37 | 00:16 |
J 16 år 5 km | ||||
1 | Mari Nordlunde | Follebu SK | 16:36 | 00:00 |
2 | Marte Fosen | Fossum IF | 16:51 | 00:15 |
3 | Maiken Min Midtskogen | Stor-Elvdal SK | 17:18 | 00:42 |
K 17 år 5 km | ||||
1 | Kristine Alm Karsrud | Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 17:17 | 00:00 |
2 | Marthe Lindmoen | Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 18:12 | 00:55 |
3 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 19:59 | 02:42 |
K 18 år 5 km | ||||
1 | Marte Håkenstad-Bråten | NTG-L/ Lillehammer Skiklub | 16:12 | 00:00 |
2 | Silje Wilson | Hamar SK | 16:19 | 00:07 |
3 | Ingrid Sørumshaugen | Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten Langrenn | 16:32 | 00:20 |
K 19/20 år 5 km | ||||
1 | Karoline Næss | Bjerke IL Ski | 17:23 | 00:00 |
2 | Ingvild Tvedt Westlie | Vang Skiløperforening | 19:22 | 01:59 |
FH K jr 5 km | ||||
1 | Anne Karen Olsen | MVS/ Svea Skilag/ Team | 21:32 | 00:00 |
FH K sen 5 km | ||||
1 | Marie Karlsen | Vind IL | 29:22 | 00:00 |
K sen 5 km | ||||
1 | Frida Strand Kristoffersen | Tromsø SK | 16:04 | 00:00 |
2 | Maren Wangensteen | Øystre Slidre IL | 18:15 | 02:11 |
G 13 år 3 km | ||||
1 | Fredrik Glomsrud Stenersen | Oppegård IL | 11:05 | 00:00 |
2 | Vegard Stokke | Bækkelagets SK | 11:11 | 00:06 |
3 | Lars Ranheim Brynestad | MjøsSki | 11:32 | 00:27 |
G 14 år 3 km | ||||
1 | Angar Evensen | Vind IL | 08:55 | 00:00 |
2 | Fredrik Johnsrud | Stokke IL | 09:05 | 00:10 |
3 | Ulrik Hegdal | Larvik Ski | 09:08 | 00:13 |
G 15 år 5 km | ||||
1 | Eirik Andreas Mortensbakke | Bærums Skiklub | 14:59 | 00:00 |
2 | Sindre Vassdal Johannesen | Strandbygda IL | 15:00 | 00:01 |
3 | Kristoffer Ramsberg | Kolbukameratene, IL | 15:11 | 00:12 |
G 16 år 5 km | ||||
1 | Vebjørn Hegdal | Larvik Ski/ Team 2022 | 13:20 | 00:00 |
2 | Vebjørn Sørum | Svea Skilag | 14:08 | 00:48 |
3 | Patrick Fossum Kristoffersen | Ullensaker SK | 14:25 | 01:05 |
M 17 år 10 km | ||||
1 | Thomas Bucher-Johannessen | Fossum IF | 28:44 | 00:00 |
2 | Simen Thune Rolfsen | Fossum IF | 29:52 | 01:08 |
3 | Henrik Gullikstad | Lillehammer Skiklub | 30:20 | 01:36 |
M 18 år 10 km | ||||
1 | Jonas Uglem Mobakken | Lillomarka SK/ Team Kollen | 28:11 | 00:00 |
2 | Per Ola Flaten Bredvold | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 28:29 | 00:18 |
3 | Simen Nordhagen | Strandbygda IL | 29:08 | 00:57 |
M 19/20 år 10 km | ||||
1 | Henrik Sagosen Smeby | IL Bevern | 28:29 | 00:00 |
2 | Sindre Tungesvik | NTG-L/ IL Jardar | 28:35 | 00:06 |
3 | Mads Kristoffer Waaler | Aurskog/Finstadbru SK | 28:46 | 00:17 |
FH M jr 5 km | ||||
1 | Magnus Rød | Stokke IL | 25:43 | 00:00 |
2 | Johannes Birkelund | Oppegård IL | 29:41 | 03:58 |
FH M sen 10 km | ||||
1 | Eirik Bye | MVS/ Oppegård IL | 31:15 | 00:00 |
M sen 10 km | ||||
1 | Tore Martin Søbak Gundersen | Lillehammer Sk/Team Coop Talent | 26:13 | 00:00 |
2 | Vegard Bjørn Gjermundshaug | Alvdal IL | 26:39 | 00:26 |
3 | Tommi Luchsinger | IL Bevern | 27:18 | 01:05 |