Vinterkarusellen på Romerike fortsatte med 2. løp lørdag 11. november. Denne gangen var det en 5 km kontrollmålt løype, den såkalte "Bingenrunden" fra Sørum skole som ble løpt. Og løperne ble faktisk møtt med vinterlige forhold. Ikke mye snø, men hvite omgivelser, et par varmegrader og delvis glatt veibane. Og det var en fin vinterdag med sol på Sørum.
I herreklassen løp Glenn Røisgaard fra AHF inn til en ganske klar seier på 17:09 - en tid som vitner om at forholdene ikke var helt idéelle for hurtigløping. Mathias Oppegaard og Roger Thompson gjorde opp om 2. plassen, og den sikret Mathias seg med to sekunders margin og det ble dermed dobbeltseier til Auskog og Høland fridrett.
Glenn Røisgaard løper inn til klar seier i herreklassen. Som vi ser er underlaget en blanding av snø og is. (Foto: Olav Engen)
Topp 20 herrer (98 deltagere):
1 | Glenn Røisgaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 17:09 | |
2 | Mathias Oppegaard | AHF | 17:32 | |
3 | Roger Thompson | Driv IL friidrett | 17:34 | |
4 | Svein Egil Linnerud | Gjøvik Friidrettsklubb | 17:46 | |
5 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 17:55 | |
6 | Olger Pedersen | Dimna IL | 18:05 | |
7 | Daniel Olsen | Hønefoss vg | 18:16 | |
8 | Ørjan Ahnoff | Centrum OK | 18:32 | |
9 | Njål Pedersen | NOTEAM | 18:39 | |
10 | Terje Lybekk | Asfk | 18:46 | |
11 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 18:47 | |
12 | Jon Arne Skrove | NOTEAM | 18:57 | |
13 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 19:03 | |
14 | Anders Brænna | NOTEAM | 19:22 | |
15 | Olav Høgset | Ringerike | 19:52 | |
16 | Oscar Galvin | Osi Fridrett | 19:57 | |
17 | Jørgen Andreas Michaelsen | Rye Sp.Kl. | 20:01 | |
18 | Ole Jacob Michhelsen | NOTEAM | 20:06 | |
19 | Jørgen Johannssen Kind | Aurskog/ Finstadbru | 20:10 | |
20 | Pål Simonsen | Akershus krets | 20:11 |
I kvinneklassen kom det som ventet en løper fra Oslostudentenes IK først mot mål, men det var ikke Eldbjørg Moxnes denne gangen. Delphine Poirot vant på tiden 18:43 og var fem sekunder foran Eldbjørg.
Delphine Poirot har 100 meter igjen av sitt første Vinterkaruselløp og -seier.. (Foto: Olav Engen)
Topp 10 kvinner (29 deltagere):
1 | Delphine Poirot | Oslostudentenes IK | 18:43 | |
2 | Elbjørg Moxnes | Osi Friidrett | 18:48 | |
3 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 19:15 | |
4 | Åse Klingenberg | Hytteplan Sport | 19:55 | |
5 | Vilde Kjos | NOTEAM | 20:22 | |
6 | Ann-Heidi Scharing | Halmsås og Omegen Skiklubb | 21:16 | |
7 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 21:44 | |
8 | Trine Torsrud | NOTEAM | 22:30 | |
9 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 23:14 | |
10 | Hanne Wibe | Team Sportsmanden | 23:45 |
Mange flere bilder nedenfor resultatene
Klassevis resultater:
Kvinner 12-13 | ||||
1 | Tea Christiansen Engen | Enebakk IF | 26:44 | |
Kvinner 16-17 | ||||
1 | Vilde Kjos | NOTEAM | 20:22 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Delphine Poirot | Oslostudentenes IK | 18:43 | |
2 | Elbjørg Moxnes | Osi Friidrett | 18:48 | |
3 | Trine Torsrud | NOTEAM | 22:30 | |
4 | Helene Lillekvelland | NOTEAM | 28:01 | |
5 | Monica Bodin Sundet | Akershus krets | 30:20 | |
6 | Ida Salberg | Spårti | 31:32 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Åse Klingenberg | Hytteplan Sport | 19:55 | |
2 | Kristine Vea Kjølen | NOTEAM | 27:22 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 19:15 | |
2 | Siv Samuelsen Jacobsen | Team Spenst Sørumsand | 27:15 | |
3 | Tove Berg | Blaker IL | 27:35 | |
4 | Helen Hansen | NOTEAM | 41:47 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Ann-Heidi Scharing | Halmsås og Omegen Skiklubb | 21:16 | |
2 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 23:14 | |
3 | Hanne Wibe | Team Sportsmanden | 23:45 | |
4 | Stine Nilsskog | Team Spenst Sørumsand | 24:55 | |
5 | Iren Bang | NOTEAM | 27:28 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 21:44 | |
2 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 23:47 | |
3 | Eva Haukeland | NOTEAM | 27:19 | |
4 | Sissel Johansen | NOTEAM | 27:25 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 26:27 | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Elisabeth Skaret | Lørenskog Friidrettslag /Romerik | 27:16 | |
2 | Inger Aamodt Berg | Høvik Jogg | 27:58 | |
Anne Karin Brandt | NOTEAM | fullf | ||
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | 27:18 | |
Kvinner 70-74 | ||||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 37:14 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Tage Pedersen | Skedsmo fotballklubb | 24:43 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Njål Pedersen | NOTEAM | 18:39 | |
2 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 21:53 | |
Menn 20-22 | ||||
1 | Oscar Galvin | Osi Fridrett | 19:57 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Mathias Oppegaard | AHF | 17:32 | |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 17:55 | |
3 | Olger Pedersen | Dimna IL | 18:05 | |
4 | Daniel Olsen | Hønefoss vg | 18:16 | |
5 | Ørjan Ahnoff | Centrum OK | 18:32 | |
6 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 18:47 | |
7 | Ole Jacob Michhelsen | NOTEAM | 20:06 | |
8 | Alexander Urnes Johnson | NOTEAM | 20:21 | |
9 | Tobias Lillekvelland | NOTEAM | 20:40 | |
10 | Andreas Ottesen Hammari | Oslostudentenes IK | 27:22 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Glenn Røisgaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 17:09 | |
2 | Anders Brænna | NOTEAM | 19:22 | |
3 | Magnus Søby Markhus | Bjørkelangen SF | 20:16 | |
4 | Kim Rosengreen Møller | NOTEAM | 20:39 | |
5 | Lars Gjøran Back | Fagforbundet Oslo | 25:14 | |
6 | Arnold Slåen | Aim Norway | 28:38 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Roger Thompson | Driv IL friidrett | 17:34 | |
2 | Terje Lybekk | Asfk | 18:46 | |
3 | Jørgen Andreas Michaelsen | Rye Sp.Kl. | 20:01 | |
4 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 20:18 | |
5 | Mattias Ahnoff | NOTEAM | 22:54 | |
6 | Jarle Waldemar | NOTEAM | 22:59 | |
7 | Per Ivar Holsengen | Raumnes & Årnes IL | 27:22 | |
8 | Jørn Inge Bunes | Bjørkelangen | 27:35 | |
9 | Andre Kirkholm | NOTEAM | 30:15 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Jon Arne Skrove | NOTEAM | 18:57 | |
2 | Olav Høgset | Ringerike | 19:52 | |
3 | Jørgen Johannssen Kind | Aurskog/ Finstadbru | 20:10 | |
4 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog Friidrettslag | 20:14 | |
5 | Terje Fredriksen | Gjerdrum FYS Inst | 21:40 | |
6 | Espen Skrimst | NOTEAM | 21:50 | |
7 | Raymond Pedersen | NOTEAM | 21:59 | |
8 | Terje Morstøl | Albatross IL | 22:50 | |
9 | Frode Burmann | Akershus krets | 23:23 | |
10 | Yngve Sporild Breievne | NOTEAM | 26:19 | |
11 | kai Ahokangas | NOTEAM | 26:56 | |
12 | Petter Lier | AHF | 28:03 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 19:03 | |
2 | Terje Bjerkerheim | Høland | 20:29 | |
3 | Steinar Lien | Oppegård IL | 20:52 | |
4 | Einar Karlsen | Romerike runners team | 20:55 | |
5 | Michael Floater | Osi | 21:56 | |
6 | Pål Bela Lampert | Romerike Runners | 22:25 | |
7 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 22:34 | |
8 | Kåre Svensson | Uio BIL | 26:22 | |
9 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 29:46 | |
Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | fullf | ||
Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | fullf | ||
Menn 55-59 | ||||
1 | Svein Egil Linnerud | Gjøvik Friidrettsklubb | 17:46 | |
2 | Pål Simonsen | Akershus krets | 20:11 | |
3 | Oddbjørn Overskott | Oslostudentenes IK | 20:41 | |
4 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 21:31 | |
5 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 21:45 | |
6 | Sten Dagfinn Hallås | Romerike runners team | 22:15 | |
6 | Børre Olsen | Akershus krets | 22:15 | |
8 | Knut Ytrehus | Ski IL Friidrett | 22:53 | |
9 | Ketil Stølen | SINTEF | 25:00 | |
10 | Borge Røstum | Romerike Ultraløperklubb | 25:20 | |
11 | Dag Sundet | Nittedal IL | 28:47 | |
Menn 60-64 | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 20:12 | |
2 | Leif Damsgård | FFI Bil | 20:59 | |
3 | Finn Erhard Johannessen | Osi | 21:23 | |
4 | Tor-Henning Lindhart | NOBINA | 21:38 | |
5 | Asbjørn Oppegaard | AHF | 22:06 | |
6 | Stein T. Dahl | Elexia | 24:41 | |
7 | Åge Jensen | NOTEAM | 24:47 | |
8 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 24:50 | |
9 | Marino Øien | BILpost | 24:56 | |
10 | Peder Back | Aurskog Høland | 25:56 | |
11 | Rune Martin Kjærstad | NOTEAM | 30:38 | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Ivar Egeberg | Blaker IL | 22:40 | |
2 | Leif Arne Lundhagen | S.H.I.U.L | 23:16 | |
3 | Arne Langseth | A-H-F | 24:36 | |
4 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 24:38 | |
5 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 24:47 | |
6 | Kjell Johansen | NOTEAM | 25:10 | |
7 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 26:18 | |
8 | Jørn M. Bakken | Høvik Jogg | 27:53 | |
9 | Ottar Arnold Eide | NOTEAM | 35:51 | |
Menn 70-74 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 21:00 | |
2 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 23:02 | |
3 | Tor-Arne Stenhaug | Sørum IL | 23:25 | |
4 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 24:05 | |
5 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 26:21 | |
6 | Arne Ingelsrud | Kollektivtransportens Personells | 26:27 | |
7 | Gunnar Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 27:01 | |
8 | Ole Jonny Sørensen | HFIK | 27:16 | |
9 | Finn Løkeberg | AHF | 27:22 | |
Arne Luke | Ull/Kisa IL | fullf | ||
Asbjørn Ringstad | Lørenskog Friidrettslag | fullf | ||
Menn 75-79 | ||||
1 | Henning Høgheim | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 32:36 | |
2 | Per Olav Anthonsen | Nittedal IL | 32:44 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog komm. BIL | 36:42 |
Neste løp i Vinterkarusellen:
02.12.2017 Løvenstad
3 km motbakkeløp
Lokal arrangør: Romerike Runners team
Innbydelse og info Vinterkarusellen
Flere bilder fra Sørum:
ALLE FOTO: OLAV ENGEN
Mathias Oppegaard fra AHF har løpt fra Roger Thompson og sikrer 2. plassen totalt og klasseseier i M23-34.
Roger Thompson ble nummer tre totalt og klassevinner i M40-44.
Svein Egil Linnerud fra Gjøvik FIK vant M55-59 og var fjerdemann totalt.
Olger Pedersen fra Dimna IL var på østlandsbesøk. Nummer 6 totalt og 3. plass i M23-34.
Daniel Olsen fra Hønefoss, 7 totalt og 4 i M23-34.
Ørjan Ahnoff fra Stockholmsklubben Centrum OK ble nummer 8 totalt, og 5 i M23-34. Kulda biter visst ikke på den karen.
Jon Arne Skrove vant M45-49. Kortbukser på kan også - o-løpere er tøffe.
Bjørn Tore Gullord fra Lørenskog FIL vant M50-54.
Silje Christiansen fra Driv IL ble nummer 3 totalt av kvinnene, og hun vant K40-44.
Anders Brænna ble nummer to i M35-39.
Åsa Klingenberg og Olav Høgset i Hønefossduell - eller samløp. Åsa vant K35-39 mens Olav ble nummer to i M45-49.
Vilde Kjos ble nummer 5 totalt av kvinnene og vant K16-17.
Terje Bjerkrheim fra Høland løp inn til 2. plass i M50-54.
Steinar Lien fra Oppegård IL ble nummer 3 i M50-54, og vi tror også det var han vi så på terrebngsykkel på vei til/fra løpet.
Ann-Heidi Scharning fra Halmsås og Omegn skilag vant K45-49.
Dorte Foss fra Raufoss Friidrett vant K50-54.
Tor Ivar Hvam fra Kløfta IL, nummer 5 i M55-59.
Raymond Pedersen ble nummer 7 i M45-49.
Asbjørn Oppegaard fra AHF ble nummer 5 i M60-64.
Børre Olsen, delt 6. plass i M55-59.
Geir Bjerkestrand fra Hvam IL, nummer 7 i M50-54.
Ivar Egeberg fra Blaker IL har større meritter enn noen andre i startfeltet, men det er jo noen år siden. Formen er fortsatt prima og han vant M65-59.
Jarle Waldemar, nummer 6 i M40-44.
Kjell Jonhaugen fra Nittedal IL ble nummer to i M70-74.
Hanne Wibe fra Team Sportsmanden ble nummer 3 i K45-49.
Anne Marit Arnegaard ble nummer to i K50-54.
Stine Nilsskog fra Team Spenst Sørumsand har los på Rolf Meek, men måtte se veteranen foran seg i mål. Stine ble 4 i K45-49 mens Rolf kom på 5. plass i M65-59.
Kari Elisabeth Oustad vant K55-59. Her har hun selskap med Widar Rognerud fra Raumnes og Årnes IL som kom på 5. plass i M70-74. Rett bak kommer Arne Ingelsrud, han som holder Vinterkarusellstatistikken oppdatert.
Tea Christiansen Engen fra Enebakk IF var dagens yngste deltager og vant K12-13.
Siv Samuelsen Jacobsen fra Team Spenst Sørumsand har et kobbel av mannfolk etter seg. Hun holdt unna og løp inn til 2. plass i K40-44.
Her var Siv en gang til...noen er heldigere enn andre.
Elisabeth Skaret fra Lørenskog FIL vant klasse K60-64.
Nummer 4 er Kristine Vea Kjølen (2 i K35-39) mens 753 er Iren Bang (5 i K45-49). Mellom dem ser vi Tove Berg fra Blaker IL (3 i K40-44).
Dag Sundet fra Nittedal ble nummer 11 i M55-59.
Rune Martin Kjærstad ble nummer 11 i M60-64.
Ida Salberg (Spårti) løper i mål med løpevogn. Her fikk vi også et bilde av Magnus Salberg som ble nummer 2 i M23-34 - han bommet vi på da han selv løp i mål.
Helen Hansen kommer i mål til 4. plass i K40-44. Bak ser vi Andre Kirkholm som sammen med hunden ble nummer 9 i M40-44.