Kondismedlem Sponset innhold
Ola Korbøl i aksjon i Birkebeinerløpet på lørdag sammen med Eirik Richenberg (137) der han løp inn til 12. plass på 1.15.32. (Foto: Stein Arne Negård)

Ola Korbøl i aksjon i Birkebeinerløpet på lørdag sammen med Eirik Richenberg (137) der han løp inn til 12. plass på 1.15.32. (Foto: Stein Arne Negård)

Spurtoppgjør i Gå-Joggen på Domkirkeodden

Ola Korbøl spurtslo Kristian Græsli og Dina Lillejordet vant med knapp margin til Emma Bangstad Bergersen i langløypa i ukas Gå-Jogg på Domkirkeodden på Hamar.


Ida Benjaminsen var igjen best i kort løype, og symptomatisk for årets karusell var det ungdommen som var først i mål av kvinnene også på lang løype. Både Dina Lillejordet og Emma Bangstad Bergersen som begge fyller 14 år i løpet av sommeren fikk notert 14.09 på den 3,4 km lange løypa. Sara Græsli tok 3. plassen 34 sekunder bak. 

Tetduoen Ola Korbøl og Kristian Græsli løp inn på 11.35 med Erlend Engum ikke langt bak med 11.45. 

Det var totalt 102 deltakere inkudert 42 aktive i løpet som ble arrangert av NAV BIL.

Samleside for Gå-Joggen
 

Resultater Gå-Joggen 14.06.2017:

           
Kort løype, kvinner 
Plass Etternavn Fornavn Klubb Klasse Tid
1 Benjaminsen Ida Mjøsski 16-19 07:10:05
2 Haakensveen Oddbjørg Veldre 70-74 09:18:55
3 Bergaust Margrethe Veldre 65-69 11:47:48
           
Kort løype, menn
1 Aasen Knut Ivar Elverum kommune 60-64 09:07:02
2 Flåt Steinar Mjøsen golf 75-79 10:56:56
           
Lang løype, kvinner
1 Lillejordet Dina Hamar friidrett 12-15 14:09:36
2 Bergersen Emma Bangstad Hamar Skiklubb 12-15 14:09:87
3 Græsli Sara Hamar Skiklubb 16-19 14:43:41
4 Skjøstad Anna Marie Randtun Team Fønix 30-34 15:10:38
5 Houmb Siv Hilde   40-44 15:14:45
6 Åsvang Silje Advokatfirmaet Johnsrud 25-29 15:40:75
7 Kielland Åsta S. Hamar Skiklubb 16-19 15:40:92
8 Kim Margit Oami Graminor 25-29 15:46:95
9 Løsnesløkken Grete H. Moelv 30-34 16:28:66
10 Kongsvold Åse Hamar SK. 55-59 19:07:55
           
Lang løype, menn
1 Korbøl Ola Mosvik Friidrett 25-29 11:35:04
2 Græsli Kristian Hamar ski 20-24 11:35:79
3 Engum Erlend   35-39 11:45:94
4 Mortensen Henning Asko 35-39 12:09:88
5 Baksjøberget Ulrik Vang SLF 20-24 12:25:06
6 Baksjøberget Sander Vang SLF 20-24 12:30:78
7 Reistad Jo   40-44 12:33:34
8 Pedersen Thomas Team Fønix 40-44 13:07:21
9 Mathiassen Jan Erik Ottestad IL 45-49 13:08:22
10 Mikkelsen Tommy Team Fønix 45-49 13:12:67
11 Helgestad Jo Hamar Skiklubb 50-54 13:28:48
12 Storsveen Jon Ottestad 50-54 13:33:59
13 Hovde Jan Asko 50-54 13:39:21
14 Vinvold Reinert A. Veldre 50-54 13:59:80
15 Storslett Espen NTNU I 25-29 14:02:24
16 Foss Marius Fønix 25-29 14:03:63
17 Amb Håkon Asko/ Team Fønix 45-49 14:06:82
18 Langeteig Kjell Vetlefjorden IL 40-44 14:16:61
19 Kielland Sondre   20-24 14:19:99
20 Strandsveen Morten Team Fønix 40-44 14:27:25
21 Eriksen Andreas Espern Aktivitetspark 25-29 14:46:08
22 Bergaust Ole Petter Veldre 70-74 14:50:70
23 Elfstedt Thor Anders Stange Energi 50-54 14:52:36
24 Ellingsbø Kjell-Petter Hamar triatlom 45-49 15:08:31
25 Hageberg Håvard Team Hageberg 25-29 15:37:51
26 Lysbakken Rune Storhamar IL 60-64 16:08:23
27 Utby Stein Hamar Skiklubb 55-59 16:09:98