For andre gang har Ås IL lyktes å få Susanne Wigene til Parkløpet. Siden sist har hun løpt inn til en sølvmedalje på 10.000 m i EM. Ansvarlig for Parkløpet, Tord Thorshov i friidrettsgruppa i Ås IL, er svært glad for at Wigene kommer til Ås. – Susanne har oppnådd fantastiske resultater, og har lagt grunnlaget ved å trene jevnt og trutt gjennom oppveksten. Vi tror hun kan inspirere barn og unge så vel voksne til å drive med idrett, og vi satser på en morsom kveld i Universitetsparken, sier Thorshov.

I fjor hadde Parkløpet knapt 150 deltakere, og ettersom Wigene kommer, samt at årets utgave inngår som ett av tre løp i kondisjonsutfordringen Åstrippelen forventes det minst like mange deltakere i år. Det er mange som ser fram til å dra i gang friidrettssesongen for fullt med Parkløpet. – I fjor hadde friidrettsgruppa en stor oppsving i antall barn på trening, og aktiviteten har holdt seg gjennom vinteren. Vi har nettopp startet treningene på Ås stadion, og har utvidet med flere barnetreninger i uka enn før. Parkløpet er også innlagt som det første testløpet for deltakelse på våre Holmenkollstafettlag, og vi forventer mange fine dueller, avslutter en spent Thorshov.

Parkløpet arrangeres i år for 5.gang, og foregår som navnet tilsier i Universitetsparken i Ås. Nytt av året er at det er start og målgang ved Tårnbygningen. Løypa går i terreng/gras og på vei, med lengder på 430 m for 0-7 år, 800 m for 8-10 år, 1300 m for 11-14 år, og 2500m for 15-99 år. Løpet er åpent for absolutt alle - både barn og gamle, fra Ås og fra andre steder i Follo og landet forøvrig. Mer informasjon på www.n3sport.no/friidrett/asil
Susanne Wigene deler ut premier til barna
Fra starten i 2006
Det blir fart og god stemning på Parkløpet onsdag 16.4.