444 løpere hadde funnet veien til Fanas vinterkarusell mandag 3. januar. Det hadde falt en del snø i løpet av dagen som gjorde det vankelig for løperne å sette personlige rekorder.Starten måtte flyttes ut i Grimseidveien grunnet is på Fana stadion, men de fleste hadde få problemer underveis i løypen.
I kvinneklassen på 5 km ble det igjen seier for Ingrid Næss Johansen, tid 21.42 og nr. 2 ble Linn Seliussen, tid 22.10 og nr. 3 ble Øyunn Bygstad Rasmussen, tid 22.17
På 10 km for menn ble det en sterk seier til Bjarte Eikanger, tid 34.44 foran nr .2 Alemayehu Sitotaw, tid 35.01 og nr. 3 Mikal Iden, tid 37.05 mens Nancy Sommer, som så mange ganger før, var først med tiden 42.37 med Kristine Fjellanger på andreplass, tid 44.54 og nr. 3 ble Linea Fredång, tid 46.27
Resultater nederst på siden og alle bilder er nå lagt ut tirsdag 4. januar.
Tekst og foto: Jørgen Pettersen
Tre raskeste herremenn på 5 km, fra venstre Lars Røttingen, dagens vinner Tord Eirik Solberg og Jørgen Jensen Axelsen.
3 beste på 5 km for kvinner, Til venstre ser vi Øyunn Bygstad Rasmussen, Ingrid Næss Johansen og Linn
Seliussen.
Et sterkt løp av Bjarte Eikanger ( til høyre på bildet ) som vant 10 km for herrer på gode 34.44 under ikke helt optimale forhold, og nr. 2 Alemayehu Sitotaw like bak på 35.01
To strålende kvinner som ser ut til å glede seg til start på dagens karusell, her under oppvarming inne på stadion
før løpet. Til høyre ser vi Andrea Høyvik som fikk tiden 31.48 på 5 km og som løper for Hjellestad seilforening.
Jentene er litt nervøs før start og prøver å få frem et smil til kondis reporter. Synne Høyvik til venstre fikk tiden
34.43 på 5 km.
Ove Borge fra Bergen Triatlon Club, . Fast med på 10 km i Fanas karusell.
Det er mye trening på disse gutta som driver med både sykkel /løping og svømming.
Klar til start med 10 km feltet, ytterst til høyre ser vi dagens vinner Bjarte Eikanger, nest ytterst er Trygve Andresen,
midt på bildet i rødt er Bjørn Tore Kronen Taranger, så ser Nancy på klokken med blå lue.
Norna-Salhus gjengen gjør seg klar, Aleksander Meyer (med vest) Jørgen Tvedt (startnm. 4814), Gustav Iden og Mikal Iden (lyseblå drakt). 10 km feltet smeller avgårde...
Bjørn Tore passerer som 4 mann på 10 km. Det blir en sluttid på 37.25 og
samme plass i mål som passering. Bjørn Tore valgte å løpe med pigger
ikveld.
Gustav Iden løper meget lett og ledig, ungutten (14 år) har sterke
9.33 på Stoltzekleiven...utrolig motbakketalent. Ikveld får han tiden
39.59 og det holder til en 11 plass på 10 km herrer.
Godt driv over Bjørn H. Bongom, tid 43.05 på 10 km og like bak følger Nancy
Sommer på som vinner av dameklassen.
Kristine Fjellanger smiler seg gjennom sin 10 km på tiden 44.54
Løper for Loddefjord IL og samtidig satser litt på orientering for Varegg,
Vant ifjor Kvinneklassen i Loddefjorløpet for 10 km.
Satser også friskt på friidrett og kan meget gode mellom distanser.
Glade herrer i mål på 5 km, fra venstre Olav Ersland, tid 19.17 og
Jørgen Møklebust Austvik, tid 18.43 begge løper for BFG Fana.
Eva Quivey løper bare bedre og bedre, valgte brodder idag på skoene.
Kan avsløre at hun tar steget til Budapest maraton på høsten og trener seriøst
mot målet. Ikveld får hun tiden 25.12 på 5 km.
Cathrine Haugstvedt til venstre og Kristine Furebotten løp sammen idag
på 5 km for kvinner og tidene ble 24. 20 og 24.23. Kristine til høyre er
nybakt mamma, meget imponerende.
" Team Sol/bakke " består av kvinnene May Britt Soldal,( til venstre) og til høyre
Birte Bakkejord, begge løper godt og er inne på 24 tallet på 5 km.
Mikal Iden er endelig i mål og får tiden 37.05 som holder til en meget god 3. plass
i herreklassen. Mikal er også med på triatlon og har oppnådd meget gode
resultater ifjor.
Det skilte bare et sekund mellom Thomas Andersen (til venstre) og Tore Klanderud på 10 km, Tidene ble
39.48 og 39.49 Thomas ble først.....
Kristine Fjellanger kan puste ut etter sitt løp og tiden på 10 km ble
44.54 og nr. 2 i kvinneklassen.
1 | 4582 | Tord Eirik Solberg | Ask Friidrett | 00:16:48 |
2 | 1977 | Jørgen Jensen Axelsen | BFG FANA | 00:17:05 |
3 | 5138 | Lars Røttingen | Ernst & Young | 00:17:14 |
4 | 7069 | Christer Vonheim | Ask Friidrett | 00:18:08 |
5 | 4219 | Jørgen Møklebust Austvik | 00:18:43 | |
6 | 2448 | Øyvind Frantzen | Kalandseid i.l. | 00:19:11 |
7 | 9596 | Olav Ersland | BFG FANA | 00:19:17 |
8 | 3830 | Jon Vegar Bjune | Statoil B.I.L. | 00:19:40 |
9 | 10916 | Martin Damm | 00:19:50 | |
10 | 2671 | Espen Nes | Odfjell Drilling BIL | 00:19:54 |
11 | 10942 | Magnus Pettersen Lunde | Os turn friidrett | 00:20:11 |
12 | 957 | Jarle Rognø | YIT b.i.l. | 00:20:14 |
13 | 3168 | Ketil Djurhuus | Nordnes IL | 00:20:29 |
14 | 10737 | Martin Wiken | 00:20:39 | |
15 | 339 | Arne Korneliussen | 339 | 00:20:42 |
16 | 11098 | Eivind Gamst | 00:20:52 | |
17 | 4981 | Ragnvald Kanebog | Avinor | 00:20:58 |
18 | 10685 | Kjartan Ervik | Austrheim | 00:20:58 |
19 | 4585 | Per Olav Enes | Inseacon Elite | 00:21:02 |
20 | 7174 | Bjørn Instanes | COWI AS | 00:21:08 |
21 | 2246 | Andreas Aarestad Steine | Fana IL | 00:21:08 |
22 | 554 | Kåre Gunnarskog | Nera BIL | 00:21:11 |
23 | 10834 | Ole Morten Gjøsæter | 00:21:16 | |
24 | 8237 | Håkon Vidar Sylta | Aker Kværner BIL | 00:21:20 |
25 | 7188 | Erik Grønningsæter | COWI AS | 00:21:22 |
26 | 10917 | Sondre Damm | 00:21:25 | |
27 | 10241 | Arnstein Kløvrud | 00:21:27 | |
28 | 7088 | Paal Andrew Hermansen | Fana IL | 00:21:31 |
29 | 10936 | Håkon Knudsen | Sparebanken Vest | 00:21:33 |
30 | 10952 | Paul Johan Høl | Universitetet i Bergen (UBIL) | 00:21:35 |
31 | 4477 | Henrik Irgens Gravdal | Gneist | 00:21:37 |
32 | 1923 | Kjetil Damm | TIF Viking | 00:21:41 |
33 | 1772 | Svend Gravdal | Vital BIL | 00:21:41 |
34 | 9518 | Øyvind Olsen | 00:21:43 | |
35 | 3458 | Kristian M. Kleppe | COWI AS | 00:21:45 |
36 | 9593 | Henrik Heldal | Odfjell Drilling BIL | 00:21:47 |
37 | 681 | Helge Sandbrekken | CSC BIL | 00:21:48 |
38 | 6658 | Bjarne Heldal | Nera b.i.l | 00:21:49 |
39 | 7063 | Finn Gunnar Nielsen | Statoil BIL | 00:21:56 |
40 | 2947 | Olav Magnus Hausberg | Rolls-Royce Marine | 00:22:07 |
41 | 5469 | Sindre Røstum | Statoil B.I.L. | 00:22:13 |
42 | 11014 | Svein Furebotten | 00:22:22 | |
43 | 3524 | Øystein Djurhuus | 00:22:22 | |
44 | 6447 | Roald Gulbrandsøy | Hordaveg B.I.L. | 00:22:25 |
45 | 3078 | Kjell Arne Askeland | Block Watne BIL | 00:22:39 |
46 | 1827 | Rune Djurhuus | NUI BIL | 00:22:40 |
47 | 1753 | Kjell Kandal Hansen | Aker Solutions BIL | 00:22:41 |
48 | 4209 | Geir Iden | Åsane CK | 00:22:42 |
49 | 1753 | Kjell Kandal Hansen | Aker Solutions BIL | 00:22:42 |
50 | 2446 | Trond Fuhr | ApplySørco | 00:22:43 |
51 | 4209 | Geir Iden | Åsane CK | 00:22:43 |
52 | 10018 | Simon Kleppestø Walde | 00:22:47 | |
53 | 3516 | Pål Røssevold Mildestveit | 00:22:48 | |
54 | 2951 | Sondre John Huun | Fana IL | 00:22:51 |
55 | 7508 | Trond Larsen | UV service | 00:22:54 |
56 | 7197 | Sjur G Mæland | COWI AS | 00:22:58 |
57 | 2927 | Per Axelsen | DnB NOR Klubben | 00:23:01 |
58 | 6660 | Jostein Sangolt | Nera b.i.l | 00:23:02 |
59 | 1948 | Knut Onipede | Nordea Liv | 00:23:03 |
60 | 2089 | Christian Johan Walde | 00:23:04 | |
61 | 651 | Arne Eidsheim | Bergen CK | 00:23:07 |
62 | 502 | Tor Ivar Hjelmeland | Bergen Brannvesen | 00:23:09 |
63 | 2570 | Roald Johannes Hauge | Novenco | 00:23:10 |
64 | 5850 | Bård Teigland | 00:23:12 | |
65 | 6605 | Erik Angell-Hansen | Ankeret BIL | 00:23:16 |
66 | 10492 | Robert bru | 00:23:17 | |
67 | 4995 | Henrik Røssevold Mildestveit | 00:23:19 | |
68 | 10466 | Frode Nergård | Miles | 00:23:20 |
69 | 737 | Morten Straume | Gular | 00:23:28 |
70 | 3803 | Per Verner Aase | Nera Networks BIL | 00:23:29 |
71 | 11095 | Marius Fredheim | 00:23:31 | |
72 | 3803 | Per Verner Aase | Nera Networks BIL | 00:23:31 |
73 | 10604 | Cedrik Valentin | Odfjell Drilling BIL | 00:23:34 |
74 | 10531 | Morten Luneng | 00:23:35 | |
75 | 184 | Per Rune Sivertsen | BKK BIL | 00:23:38 |
76 | 1518 | Tom Bagaas | 00:23:41 | |
77 | 10493 | Martin Bru | 00:23:42 | |
78 | 5800 | Svein Rasmussen | 00:23:47 | |
79 | 9100 | Tore Korsmo | Novenco A/S | 00:23:48 |
80 | 3448 | Tom Henning Rimestad | Skandiabanken | 00:23:49 |
81 | 5438 | Tormod Heldal | Odfjell Drilling BIL | 00:23:51 |
82 | 2634 | Magnus Midtgård | DnB NOR Klubben | 00:23:54 |
83 | 10898 | Webjørn Riise | 00:24:01 | |
84 | 878 | knut ersland | 00:24:02 | |
85 | 6975 | Einar Skogseth | Delfi Data | 00:24:08 |
86 | 5356 | Dag Handal | Bil Ankeret v/friidrettsgruppen | 00:24:12 |
87 | 6816 | Dan A. W. Søraa | Søvik løpegjeng | 00:24:14 |
88 | 9636 | Øyvind Bertelsen | Ask Friidrett | 00:24:19 |
89 | 3260 | Ronny Atle Bertelsen | Ask Friidrett | 00:24:20 |
90 | 7481 | Espen Lone | 00:24:27 | |
91 | 6513 | Kjell Johannessen | BFG FANA | 00:24:33 |
92 | 8156 | Svein Haustveit | Nera BIL | 00:24:41 |
93 | 7680 | Svein Thowsen | T&IF Viking | 00:24:44 |
94 | 2367 | Terje Norheim | Gneist | 00:24:57 |
95 | 7935 | Tor Gjøstein | 00:24:57 | |
96 | 9624 | Marius Blytt | 00:25:04 | |
97 | 10735 | Bjørn Linge | CSC | 00:25:06 |
98 | 7625 | Stein Hjertås | Miles | 00:25:07 |
99 | 10893 | Tore Hansen | STAHL HEISER | 00:25:09 |
100 | 1037 | Harry Paul Jensvoll | Ankeret BIL | 00:25:11 |
101 | 11093 | Olav Andreas Gjøsæter | 00:25:12 | |
102 | 10657 | Helge Askevold Johannessen | Nera BIL | 00:25:15 |
103 | 800 | Karl Morten Bårdsen | Bergen Kommune BIL | 00:25:18 |
104 | 68 | Jørn Magne Fyllingen | Nordea Liv | 00:25:19 |
105 | 10765 | Bård Aulin | Stiftelsen Kirkens Bymisjon i Bergen | 00:25:21 |
106 | 5014 | Asgeir Frimanslund Myskja | Nera b.i.l | 00:25:26 |
107 | 3232 | Terje Langedal | Framo BIL | 00:25:27 |
108 | 10695 | Espen Erenstsen | 00:25:28 | |
109 | 316 | Bjørnar Sekse | Vital BIL | 00:25:33 |
110 | 2266 | Kjell Johnny Fagerheim | STAHL HEISER B.I.L. | 00:25:35 |
111 | 8241 | Terje Espeland | Cowi | 00:25:36 |
112 | 10622 | Sveinung Minde | 00:25:38 | |
113 | 5436 | Helge Sæther | Statoil B.I.L. | 00:25:41 |
114 | 10474 | Håvard Vassenden | 00:25:45 | |
115 | 406 | Otto Mundal | Nera b.i.l | 00:25:45 |
116 | 441 | Olav Bjørgen | 00:25:50 | |
117 | 10568 | Christian Svensson | ApplySørco | 00:25:51 |
118 | 10824 | Arve Henningsen | Tellnes | 00:25:55 |
119 | 1097 | Odd Wilhelmsen | 00:25:58 | |
120 | 78 | Rolf Andersen | BKK BIL | 00:26:00 |
121 | 9270 | Helge Monsen | Statoil B.I.L. | 00:26:00 |
122 | 10686 | Atle Andersson | Aas Andersson | 00:26:01 |
123 | 9270 | Helge Monsen | Statoil B.I.L. | 00:26:02 |
124 | 10939 | Joakim Bjørnsen | 00:26:03 | |
125 | 2970 | Jørn Klepp | Nordea Investment Management | 00:26:06 |
126 | 4337 | Ola-Hilmar Ervik | Statoil Mongstad Bil | 00:26:06 |
127 | 2652 | Øyvind Bergmann | Slåtthaug skole | 00:26:07 |
128 | 487 | Peter Blücher | Statoil B.I.L. | 00:26:08 |
129 | 10625 | Thomas Andre Transeth | Nera BIL | 00:26:11 |
130 | 708 | Oddvin Torvanger | 00:26:11 | |
131 | 10738 | Adrian Kasin | 00:26:14 | |
132 | 1361 | Olai Nepstad | pil posten Bergen | 00:26:15 |
133 | 10038 | Jan Håkon Holgernes | Bergen kommunes BIL | 00:26:26 |
134 | 1024 | Atle Eriksen | Olsvik Skole | 00:26:29 |
135 | 8439 | Audun Lekve | 00:26:32 | |
136 | 3268 | Terje Ulstein | ApplySørco | 00:26:33 |
137 | 1109 | Jan Ljone | Bergen Capital Management | 00:26:35 |
138 | 10446 | Svein Arne Hammersland | Nuts | 00:26:35 |
139 | 9027 | Stig Hjørnevik | 00:26:36 | |
140 | 1109 | Jan Ljone | Bergen Capital Management | 00:26:38 |
141 | 7533 | Gunnar Gundersen | Statoil | 00:26:40 |
142 | 1769 | Knut Ekseth | COWI AS | 00:26:46 |
143 | 3374 | Knut Djønne | Nera BIL | 00:26:47 |
144 | 10519 | Tore Gjeitrem | STAHL HEISER B.I.L. | 00:26:49 |
145 | 5523 | Frode Oldervoll | Fana Orientering | 00:26:51 |
146 | 3580 | Steinar Gangsø | Aker Kværner BIL | 00:26:59 |
147 | 5551 | Joar Valevatn | Skandiabanken | 00:27:03 |
148 | 11105 | Jan Fredrik korsmo | 00:27:05 | |
149 | 10739 | Jon Magnus Nilsen | 00:27:10 | |
150 | 403 | Johs Slethaug | Hovding | 00:27:20 |
151 | 503 | Audun Dahle | Helikopter Service | 00:27:25 |
152 | 1528 | Frode Bødtker | Bergen brannvesen | 00:27:25 |
153 | 10752 | Eirik Dypevik | fjellgeitene | 00:27:28 |
154 | 745 | Kristian Hj. Falch | IL Gular | 00:27:31 |
155 | 1426 | Tor Bru | Bergens Roklubb | 00:27:35 |
156 | 11097 | Gudmund Konglevoll | Eidsvåg Idrettslag | 00:27:48 |
157 | 10717 | Erik Angerman | Bergen brannvesen | 00:27:56 |
158 | 6344 | Terje Wickman Thorkildsen | Jæger B.I.L | 00:28:03 |
159 | 10696 | Kristian, Hartvedt Knudsen | 00:28:05 | |
160 | 667 | Tom Barth | 00:28:11 | |
161 | 4250 | Alexander Gangsø Badawy | Aker Kværner BIL | 00:28:13 |
162 | 4506 | Helge (4506) Andersen | DnB NOR Klubben | 00:28:16 |
163 | 270 | Arvid Bjervamoen | Aanderaa Instruments BIL | 00:28:24 |
164 | 10497 | John-Einar Thorsheim | 00:28:25 | |
165 | 10499 | Sebastian Thorsheim | 00:28:26 | |
166 | 3403 | Bjørn K. Hansen | Statoil B.I.L. | 00:28:36 |
167 | 7639 | Jan Rå | Veidekke Entreprenør AS | 00:28:41 |
168 | 8146 | Nils Are Klubben | 00:28:41 | |
169 | 490 | Even Engevik | STAHL HEISER B.I.L. | 00:28:48 |
170 | 347 | Jan Hodneland | 00:28:52 | |
171 | 10928 | Markus Kløvrud | 00:28:53 | |
172 | 4341 | Øyvind Aase | Nera BIL | 00:28:55 |
173 | 581 | Oddvar Tveita | 00:28:57 | |
174 | 219 | Svein H. Eriksen | If BIL | 00:29:00 |
175 | 10673 | Andreas Solberg | 00:29:01 | |
176 | 747 | Aksel Løvenholm | BFG FANA | 00:29:04 |
177 | 6030 | Sveinung Buvik | MultiControl | 00:29:04 |
178 | 4030 | Knut S. Grove | 00:29:08 | |
179 | 1270 | Sverre Trætteberg | bergenslærerne | 00:29:15 |
180 | 6677 | Bjørn Renslo Instefjord | 00:29:30 | |
181 | 5803 | André Seliussen | 00:29:33 | |
182 | 6748 | Steinar Øen | Tertnes IL | 00:29:35 |
183 | 5587 | Egil Martin Digernes | Vesta b.i.l. | 00:29:35 |
184 | 9571 | Trond Lauvås | Odfjell Drilling BIL | 00:29:41 |
185 | 10615 | Norvald Bjarte Algrøy | Cykleklubben Sotra | 00:29:41 |
186 | 6896 | Bjørn Hiim | DnB NOR Klubben | 00:29:45 |
187 | 45 | Ulv Hjellestad | FRAMO BIL | 00:29:47 |
188 | 66 | Jan Lillemoen | 00:29:50 | |
189 | 163 | Atle B. Raftevoll | Haukeland Sykehus BIL | 00:30:06 |
190 | 1117 | Tor Frost Nielsen | Varegg | 00:30:12 |
191 | 159 | Atle Kolbeinsen | BFG FANA | 00:30:18 |
192 | 194 | Egil Trosvik | Statoil B.I.L. | 00:30:18 |
193 | 10513 | Marius Fagerheim | 00:30:23 | |
194 | 6874 | Thomas Kanebog | Omega AS | 00:30:24 |
195 | 10710 | Halgeir Vindenes | 00:30:29 | |
196 | 8163 | Jan Erik Hanøy | 00:30:32 | |
197 | 2672 | Asbjørn Nes | Odfjell Drilling BIL | 00:30:33 |
198 | 4904 | Bjørn Kjetil Hus | Jæger Automobil AS | 00:30:46 |
199 | 10679 | Reidar Krogsæter | 00:30:54 | |
200 | 958 | Ove Færevaag | 00:31:10 | |
201 | 1094 | Tormod Borge Bersaas | Hennig-Olsen BIL | 00:31:18 |
202 | 10082 | are flekke | 00:31:22 | |
203 | 9584 | Kenneth Lauvås | FRAMO B.I.L. | 00:31:24 |
204 | 10680 | Vebjørn Krogsæter | 00:31:33 | |
205 | 10677 | Olav Krogsæter | Cykleklubben Sotra | 00:31:34 |
206 | 2380 | Asbjørn Sæbø | Statoil | 00:31:42 |
207 | 4396 | Trond Leikvoll | Norwegian Hull Club B.I.L. | 00:31:43 |
208 | 4396 | Trond Leikvoll | Norwegian Hull Club B.I.L. | 00:31:44 |
209 | 10523 | Svein Hugo Ones | Nera BIL | 00:32:00 |
210 | 5824 | John Grieg | Fløyen MTB | 00:32:00 |
211 | 408 | Sigurd Syversen | 00:32:24 | |
212 | 423 | Einar Nilsen | 00:32:24 | |
213 | 550 | Einar Raa | 00:32:26 | |
214 | 10478 | Harald Høgh | 00:32:28 | |
215 | 382 | Arthur Lillefosse | SAS Group Club | 00:32:55 |
216 | 11045 | Stig Lian | KCA Deutag | 00:33:26 |
217 | 1197 | Per Watne | ODFJELL BIL | 00:33:27 |
218 | 299 | Arne Haaland | 00:33:33 | |
219 | 509 | Geir Lepsøe | Aanderaa Data Instruments BIL | 00:34:22 |
220 | 234 | Jon Teigen | DnB NOR Klubben | 00:34:27 |
221 | 5898 | Jon Eiken Ingvaldsen | Tide Buss BIL | 00:34:30 |
222 | 10727 | Jørn Høyvik | Hjellestadseilf. | 00:34:44 |
223 | 1157 | Marius Brakstad | 00:36:09 | |
224 | 454 | Hans Jacob Lund | 00:36:18 | |
225 | 761 | Bård Johansen | Studentsamskipnaden i Bergen(SiB) | 00:36:45 |
226 | 3447 | Rolv Otto Skogseth | Sparebanken Vest | 00:37:03 |
227 | 202 | Kjell-Inge Haaland | Statoil B.I.L. | 00:37:25 |
228 | 114 | Per Michal Blytt | SWECO BIL | 00:38:18 |
229 | 4402 | Morten Hole | 00:39:16 |
Tid | ||||
1 | 4906 | Ingrid Næss Johansen | Gneist IL | 00:21:42 |
2 | 4465 | Linn Seliussen | Fana IL | 00:22:10 |
3 | 3177 | Øyunn Bygstad Rasmussen | Gular/HSI | 00:22:17 |
4 | 5282 | Audil Kvåle | 00:22:19 | |
5 | 4890 | Ragnhild Korneliussen | DnB NOR Klubben | 00:23:06 |
6 | 4211 | Pernille Iden | Åsane CK | 00:23:14 |
7 | 4319 | Tuva Straume | 00:23:27 | |
8 | 11020 | Tone Raaen | 00:23:37 | |
9 | 6267 | Marit Boge | 00:23:57 | |
10 | 8121 | Iren Frantzen | Kalandseid IL | 00:24:03 |
11 | 11010 | birthe bakkejord | 00:24:17 | |
12 | 10527 | Ewa Wierzbicka | Nera BIL | 00:24:20 |
13 | 10514 | Cathrine Haugstvedt | 00:24:20 | |
14 | 11013 | Kristine Furebotten | 00:24:23 | |
15 | 1796 | Guri Kyte | 00:24:39 | |
16 | 11104 | may-britt soldal | team sol/bakke | 00:24:52 |
17 | 11092 | Lena Catrin Solberg | 00:25:02 | |
18 | 49 | Liv Astrid Losnegaard | 00:25:03 | |
19 | 1032 | Eva Quivey | Kondis | 00:25:12 |
20 | 4502 | Elin Jahnsen | Cowi AS | 00:25:17 |
21 | 10491 | Hilde-Beate bru | 00:25:24 | |
22 | 10718 | Stina Thoresen | fruktbar.no | 00:25:32 |
23 | 10704 | Isabelle Christiansen | Cykleklubben Sotra | 00:25:49 |
24 | 10572 | Julie Svendsmark | Bergen Turn | 00:25:52 |
25 | 10691 | Hilde Iren Huse | 00:25:53 | |
26 | 10571 | Marianne Engan Svendsmark | 00:25:56 | |
27 | 8035 | Turid Landsvik | BFG FANA | 00:26:04 |
28 | 39 | Elin Mildestveit | 00:26:13 | |
29 | 10938 | Maren Knudsen | 00:26:51 | |
30 | 6294 | Kathrine Krokeide | DnB NOR Klubben | 00:26:58 |
31 | 7950 | Solveig Marie Hisdal | 00:27:07 | |
32 | 827 | Anne Hordnes | BFG Fana | 00:27:12 |
33 | 6798 | Margrethe Irgens Gravdal | 00:27:12 | |
34 | 10670 | Solveig Wergeland | 00:27:19 | |
35 | 10603 | Marte Angelvik Valentin | Odfjell Drilling BIL | 00:27:27 |
36 | 6306 | Kristine Døsvik | Søvik Velforening | 00:27:29 |
37 | 5688 | Lise Sløk Tvedt | Statoil B.I.L. | 00:27:42 |
38 | 10543 | Sigrid Søvik | 00:27:46 | |
39 | 10500 | Rikke Thorsheim | 00:27:51 | |
40 | 6782 | Pernille Sørås | 00:28:01 | |
41 | 6703 | Kari Huse | STAHL HEISER B.I.L. | 00:28:02 |
42 | 10658 | Guro Garmann Garmannslund | Cykleklubben Sotra | 00:28:32 |
43 | 5525 | Hilde Nødseth Bringedal | Borea | 00:28:44 |
44 | 11087 | Marita Gusdal | 00:28:46 | |
45 | 10530 | Marta Gjerdåker | 00:28:51 | |
46 | 4525 | Randi Jahnsen | Cowi AS | 00:28:53 |
47 | 7655 | Solfrid Hisdal Johannessen | Tailwind Tigers | 00:29:09 |
48 | 660 | Halldis M Nagell-Dahl | T&IL Viking | 00:29:11 |
49 | 10524 | Christine Fløysand | Nera BIL | 00:29:15 |
50 | 7118 | Anne Marie Flatebø | 00:29:21 | |
51 | 10635 | Marit Espelid | Skandiabanken | 00:29:31 |
52 | 4214 | Linn Tvedt Olsen | Gneist | 00:29:38 |
53 | 10454 | Laila Helen Eriksen | 00:29:39 | |
54 | 4877 | Nora Anie Hisdal | IL Bjarg | 00:29:42 |
55 | 10005 | Janne Digernes | 00:29:57 | |
56 | 10730 | Julie Høyvik | Hjellestadseilf. | 00:30:15 |
57 | 11086 | Jorunn Førde Bolme | Statoil | 00:30:36 |
58 | 2175 | Anita Bjørndal | Vetco Aibel BIL | 00:30:42 |
59 | 10447 | Cecilie Nielsen | 00:30:44 | |
60 | 10894 | Anette Telnes Helle | Jæger Automobil AS | 00:30:45 |
61 | 10542 | Gro Birkeland Søvik | Søvik Velforening | 00:30:46 |
62 | 3586 | Randine Nes | Odfjell Drilling BIL | 00:30:48 |
63 | 10520 | Jorunn Helen Oppedal | 00:30:52 | |
64 | 10526 | Kirsti Johnsen | Nera BIL | 00:30:54 |
65 | 11034 | Bjørg Ålen Krogsæter | 00:31:01 | |
66 | 784 | Åse Sjåholm | Statoil B.I.L. | 00:31:02 |
67 | 8470 | Tiril Bersaas | Smørås IL | 00:31:17 |
68 | 3187 | Kristin Christensen | 00:31:20 | |
69 | 10866 | Jannicke Frantzen | 00:31:23 | |
70 | 6332 | Janicke Knudsen | Eidsvåg IL | 00:31:30 |
71 | 6678 | Kari Renslo Instefjord | 00:31:32 | |
72 | 6414 | Solveig Renslo | BKK b.i.l. | 00:31:38 |
73 | 2720 | Andrea Fagerheim | 00:31:40 | |
74 | 5755 | Anette Kristiansen | 00:31:43 | |
75 | 10729 | Andrea Høyvik | Hj.Seilforening | 00:31:48 |
76 | 10515 | Charlotte Bårdsen | 00:31:49 | |
77 | 9087 | Gunn Engen | STAHL HEISER B.I.L. | 00:31:52 |
78 | 10564 | Line Erichsen | ApplySørco | 00:32:12 |
79 | 7500 | An Magritt Hasås | Statoil Bergen BIL | 00:32:40 |
80 | 7257 | Nina Kvalsvik | DnB NOR Klubben | 00:32:42 |
81 | 10688 | Synnøve Aas | Aas Andersson | 00:32:49 |
82 | 10006 | Elise Digernes | 00:33:01 | |
83 | 8332 | Sara Tyssebotn Berg | IL Gneist | 00:33:19 |
84 | 10847 | Marie lian | 00:33:21 | |
85 | 10733 | Elisabeth Ellefsen | 00:33:23 | |
86 | 8331 | Ann-Mari Tyssebotn Berg | IL Gneist | 00:33:25 |
87 | 10225 | Elin Kronstad | 00:33:30 | |
88 | 639 | Randi Margrethe Wie | BFG FANA | 00:33:36 |
89 | 5057 | Maren Stien Johansen | Fana il | 00:34:28 |
90 | 3811 | Beathe Segrov | Odfjell Drilling BIL | 00:34:32 |
91 | 10644 | Karen-Marie Clementsen Kayser | Skandiabanken | 00:34:35 |
92 | 10728 | Synne Høyvik | 00:34:43 | |
93 | 3079 | Hildegunn Neteland | 00:34:48 | |
94 | 10682 | Bente Hagebø Furnes | 00:34:59 | |
95 | 11085 | Eli Kindem Larsen | Statoil | 00:35:02 |
96 | 10637 | Cathrine Esbensen | Skandiabanken | 00:35:04 |
97 | 10846 | Sigrid Sekkingstad | 00:35:11 | |
98 | 10946 | Kristin Sekkingstad | 00:35:18 | |
99 | 6328 | Hanne Nilsen Hanøy | 00:35:42 | |
100 | 3026 | Julie Askeland | Fana IL | 00:36:00 |
101 | 10277 | Frida Kløvrud | 00:37:21 | |
102 | 10477 | Maren Brakstad | 00:37:24 | |
103 | 3738 | Trude Kyrkjebø | Fanatunet barnehage | 00:39:18 |
104 | 2908 | Stine Askeland | Fana Orientering | 00:44:49 |
105 | 11103 | juliane Pedersen | 00:44:51 |
Tid | ||||
1 | 5696 | Bjarte Eikanger | BFG FANA | 00:34:44 |
2 | 5376 | Alemayehu Sitotaw | Varegg | 00:35:01 |
3 | 4297 | Mikal Iden | IL. Norna-Salhus | 00:37:05 |
4 | 5421 | Bjørn Tore Kronen Taranger | BFG FANA | 00:37:25 |
5 | 3928 | Ole Martin Eide Røssland | Gneist | 00:38:11 |
6 | 4814 | Jørgen Tvedt | IL. Norna-Salhus | 00:38:45 |
7 | 11094 | Dag Hilland Roed | 00:39:24 | |
8 | 5137 | Trygve Andresen | Varegg fleridrett | 00:39:40 |
9 | 7742 | Thomas Andersen | BFG FANA | 00:39:48 |
10 | 1575 | Tore Klanderud | 00:39:49 | |
11 | 4298 | Gustav Iden | IL. Norna-Salhus | 00:39:59 |
12 | 10926 | Rene ulrich Olsen | BTC | 00:40:09 |
13 | 11075 | Lars-Martin Hejll | 00:40:50 | |
14 | 1793 | Christian Vestvik-Schütz | Gneist | 00:40:55 |
15 | 7176 | Hans Olav Nybø | Statoil/Bergen Triathlon Club | 00:41:13 |
16 | 56 | Anders Røssevold | BFG FANA | 00:41:18 |
17 | 4954 | Ove Borge | Bergen Triathlon Club | 00:41:52 |
18 | 3956 | Arild Sondre Sekse | Hordane BIL | 00:42:27 |
19 | 7077 | Maarten Boting | Åsane Sykkelklub | 00:42:41 |
20 | 4917 | Ole Gunnar Nordhus | Fana IL | 00:42:57 |
21 | 4820 | Bjørn H. Bongom | 00:43:05 | |
22 | 7056 | Jan Wilhelm Werner | Bergen Triathlon Club | 00:43:14 |
23 | 4158 | Svein Robert Heltne | 00:43:30 | |
24 | 7084 | Øyvind Reigstad | Hansa | 00:43:35 |
25 | 3199 | Ole Garmann Garmannslund | Cykleklubben Sotra | 00:43:36 |
26 | 2104 | Knut Høivik | Vesta b.i.l. | 00:43:55 |
27 | 10444 | Rune Vindenes | PSWinCom As | 00:43:56 |
28 | 3991 | Egil Hessen | BFG Fana | 00:44:01 |
29 | 1928 | Harald Søviknes | 00:44:47 | |
30 | 4156 | Stian Norheim | Gneist | 00:44:48 |
31 | 7600 | Michael Alexander Gunnarson | 00:44:50 | |
32 | 6521 | Bjarte A Karlsen | Statoil B.I.L. | 00:44:58 |
33 | 7498 | Jan-Inge Ingebrigtsen | Avab-Cac Bil | 00:45:12 |
34 | 6565 | Eduardo Andersen | 00:45:19 | |
35 | 4586 | Thomas Ryngøye | IL. Norna-Salhus | 00:45:27 |
36 | 2156 | Audun Landro | 00:45:28 | |
37 | 11091 | Tor Kristian Lavik | 00:45:50 | |
38 | 7092 | Stephen Mark Williams | Statoil B.I.L. | 00:46:00 |
39 | 8380 | Endre Totland Jansen | Knoll og Tott | 00:46:09 |
40 | 445 | Harald Tholo | Ankeret BIL | 00:46:13 |
41 | 8380 | Endre Totland Jansen | Knoll og Tott | 00:46:18 |
42 | 278 | Robert Meyer | CSC BIL | 00:46:50 |
43 | 6823 | Trygve Johnsen | 00:46:56 | |
44 | 10850 | Fredrik Meyer-Lampe | Odfjell Drilling BIL | 00:47:00 |
45 | 1988 | Morten Hauso | BFG FANA | 00:47:00 |
46 | 10750 | Ståle Iden | 00:47:05 | |
47 | 10951 | Kristian Kavlie-Borge | Skandiabanken | 00:47:07 |
48 | 6348 | Aleksander Kristiansen Meyer | IL. Norna-Salhus | 00:47:27 |
49 | 10711 | Frode Espeseth | 00:47:37 | |
50 | 3845 | Mats Eriksson Bjånes | Bergen Triathlon | 00:48:08 |
51 | 8253 | Ole Reta Mikkelsen | 00:48:15 | |
52 | 3059 | Petter Arlehed | Åsane CK | 00:48:15 |
53 | 4498 | Tomas Jansen | Knoll og Tott | 00:48:20 |
54 | 10624 | Tomas Fiksdal | 00:48:32 | |
55 | 10566 | Steinar Røgenes | ApplySørco | 00:48:33 |
56 | 886 | Victor Larsen | STAHL HEISER B.I.L. | 00:48:40 |
57 | 5818 | Bjørn Rusten Lundberg | IL. Norna-Salhus | 00:48:58 |
58 | 1282 | Arne Tømmernes | IL. Norna-Salhus | 00:49:03 |
59 | 7905 | Anders Lundberg | 00:49:09 | |
60 | 11032 | Espen Breisnes Vika | IL Norna-Salhus | 00:49:19 |
61 | 10880 | Jan Eirik Svendsen | Nera BIL | 00:49:49 |
62 | 7958 | Frode Aarland | MDs running | 00:49:59 |
63 | 2926 | Atle Christensen | BPI | 00:50:10 |
64 | 1208 | Roger Jakobsen | Webstep BIL | 00:50:28 |
65 | 6333 | Halvor Aas | Knudsen Aas | 00:50:51 |
66 | 11083 | Christian Knudsen | Team Nautilus | 00:51:07 |
67 | 5890 | Lars Arve Røssland | IL Gneist | 00:51:13 |
68 | 1839 | Bjørn Haaland | BIL Ankeret Friidrettsgruppen | 00:51:15 |
69 | 662 | Morten Simon Andersen | Ankeret BIL | 00:51:35 |
70 | 11025 | Jan Henrik Skjelbred | STAHL HEISER B.I.L. | 00:51:36 |
71 | 4439 | Torbjørn Iversen | Apeltun | 00:51:50 |
72 | 11042 | Torleif Torgersen | 00:52:17 | |
73 | 10584 | Høyvik Roy Arthur | Bergen Triahtlon Club | 00:52:32 |
74 | 10706 | Torbjørn Espeseth | IL. Norna-Salhus | 00:52:47 |
75 | 10522 | Arvid Netland | Nera BIL | 00:52:50 |
76 | 6635 | Ivar Nordland | DnB NOR Klubben | 00:52:53 |
77 | 489 | Knut Olav Engen | STAHL HEISER B.I.L. | 00:53:02 |
78 | 6326 | Åsmund Aas Andersson | IL. Norna-Salhus | 00:53:27 |
79 | 3422 | Frode Ellingsen | Ankeret BIL | 00:54:12 |
80 | 6676 | Rune Instefjord | 00:55:02 | |
81 | 10512 | Jan-Magne Solvang | 00:55:53 | |
82 | 10649 | Per Mygland | 00:56:18 | |
83 | 532 | Rolf Martin Christensen | 00:57:04 | |
84 | 3320 | Jarle Tvedt | Ankeret BIL | 00:57:28 |
85 | 6242 | Rune Kristiansen | Team TØVE | 00:58:31 |
86 | 4697 | Espen Nymark Andersen | PwC | 00:58:57 |
87 | 2530 | Rolf Widerøe | 01:03:01 |
Klubb | Tid | |||
1 | 4198 | Nancy Sommer | varegg | 00:42:37 |
2 | 10741 | Kristine Fjellanger | Loddefjord IL | 00:44:54 |
3 | 3120 | Linéa Fredäng | Åsane CK | 00:46:27 |
4 | 10877 | Elisabeth Ruscetta | 00:48:54 | |
5 | 5271 | Cecilie Landro | 00:50:22 | |
6 | 1627 | Oddny Ringheim | CSC BIL | 00:50:29 |
7 | 10684 | Christel Bekkum | 00:50:46 | |
8 | 2117 | Irene Kjønnerød | Kondis | 00:50:50 |
9 | 5144 | Anna Serine Røssland | Gneist | 00:51:12 |
10 | 8217 | Karina Halstensen Birkelund | Vital BIL | 00:51:25 |
11 | 32 | Anved Kr. Aarbakke | 00:53:46 | |
12 | 7745 | Ann-Kristin Lekve | 00:56:07 |