Det ble livlig i målområdet ettersom løperne i UngdomsBirken gikk i mål på Birkebeineren Skistadion. Ungdommen svikter ikke UngdomsBirken og det er tydelig at rekrutteringen i Norsk Skiidrett er lovende. Innsatsen var som vanlig stor og det ble noen skikkelige dueller selv om flere kom alene mot mål til en sikker førsteplass.
Artikkelen "Ungdommen i påskesol med bilder fra Sjusjøen finner du her": https://www.kondis.no/ungdomsbirken-i-paaskesol.6514776-127696.html
Liveresultatene finner du her!
Gutter 16 år
Elias Svendsen, Konnerud IL hadde god margin til de andre på oppløpt og overrrasket seg selv og de andre. Han var uklassifisert, og måtte passere mange fra start for å nå teten. Ikke rart at han var glad!
Nummer to og tre var 4 sekunder bak, andreplass gikk til Kristian Bragstad Rannem, Fra Inderøya mens Torjus Brusveen- Jensen fra lyn ble nummer tre.
Gutter 16 år, Mål, 17km. | ||||
1 | 30104 | Elias Svendsen | Konnerud IL | 37:12,1 |
2 | 30069 | Kristian Bragstad Rannem | Inderøy IL | 37:16,1 |
3 | 30054 | Torjus Brusveen-Jensen | Lyn Ski | 37:16,7 |
4 | 30008 | Olav Fugelsøy | Surnadal il | 37:17,7 |
5 | 30049 | Benjamin Røssum Jensen | Hakadal IL | 37:18,2 |
6 | 30051 | Sindre Østlien Evensen | Vind IL | 37:31,8 |
7 | 30029 | Elfinn Borg Faldmo | Trysil IL | 37:45,7 |
8 | 30005 | Martin Haug Teigen | Eiker Ski | 37:46,2 |
9 | 30010 | Emil Amundsen | Konnerud IL | 37:46,3 |
10 | 30019 | Kristian Kirkeng | IL ROS | 37:46,4 |
Gutter klasse 15 år
Sandre Strande Omland, Kjellsås IL var overlegen og mer enn 40 sekunder foran nummer to.
Det var jevner mellom nummer to og tre i klassen. Jakob Bentzen Utistog, IL Koll var 0,4 sekunder foran Henrik Gamo Hov, Byåsen.
1 | 31038 | Sondre Strande Omland | Kjelsås IL | 37:41,3 |
2 | 31017 | Jacob Bentzen Utistog | IL Koll | 38:22,7 |
3 | 31018 | Henrik Garmo Hov | Byåsen IL | 38:23,1 |
4 | 31014 | Henrik Håland | Gjesdal IL | 38:23,9 |
5 | 31054 | Sondre Mæhlum Krüger | Byaasen Skiklubb | 38:25,2 |
6 | 31027 | Eivind Kollerud | Konnerud IL | 38:25,8 |
7 | 31020 | Even Broberg | Jevnaker IF ski | 38:54,5 |
8 | 31034 | Iver Lund Gjerde | Byåsen IL | 39:08,4 |
9 | 31068 | Fredrik Wilhelmsen Garstad | Kjelsås IL | 39:11,0 |
10 | 31076 | Tord M Hareland Berget | Dombås | 39:14,2 |
Jenter 16 år
Kamilla Aasebø, Kjellsås trengte ikke å overanstrenge seg de siste metrene inn til mål med 38 sekunder margin til nummer to og tre.
Julie Fulford gjorde det hun kunne for å komme foran klubbvenninnen Ingrid Katteland Kihle, men det endte med knall og fall og 0,1 sekund bak, men begge Konnerudløperne endte på pallen.
1 | 32021 | Kamilla Aasebø | Kjelsås IL | 41:10,0 |
2 | 32061 | Ingrid Katteland Kihle | Konnerud IL | 42:48,4 |
3 | 32037 | Julie Fulford | Konnerud IL | 42:48,5 |
4 | 32055 | Veronika Vikhamar Schuler | Il Heming | 43:35,1 |
5 | 32022 | Tuva Thorstensen Adolfsen | Kjelsås | 43:45,9 |
6 | 32020 | Inger Grini | Moelven Il / Team SJusjøen | 43:47,4 |
7 | 32008 | Tuva Meinke Kylland | Lier IL | 43:47,5 |
8 | 32054 | Liv Smith Kvalvaag | Il Heming | 43:47,7 |
9 | 32003 | Hanne Martinsen | Fana IL | 43:55,7 |
10 | 32043 | Eira Skaarer Wiklund | Koll IL | 43:57,3 |
Gutter 14 år
Ullrik Jåvoll Hagen forsøkte seg på en Dæhlie-piruett ved målpassering. Det endte med knall og fall, men overlegen seier fikk han.
Kristian Moen Bonden ble nummer to Gutter 14. Her er han sammen med sin mor Anita Moen, mestvinnende kvinne i Birkebeinerrennet og stadionspeaker Marit Bye.
1 | 33014 | Ulrik Jåvoll Hagen | Brandbu IF | 40:53,1 |
2 | 33047 | Kristian Moen Bonden | 41:35,2 | |
3 | 33057 | Bjørnar Øhrn Johansen | Njård | 41:36,0 |
4 | 33169 | Petter Spiten | IL Skrim Kongsberg | 41:36,6 |
5 | 33041 | Cody Øiseth | Asker Skiklubb | 42:32,6 |
6 | 33012 | Emil Stabekk Klingen | Strandbygda il | 42:38,9 |
7 | 33029 | Håvard Torsgard Ihler | Øvrevoll Hosle IL | 42:39,1 |
8 | 33022 | Anton Foss | 42:42,6 | |
9 | 33051 | David Engesæter | Førde il | 43:01,8 |
10 | 33126 | Magnus Lande | Byåsen IL | 43:02,0 |
Jenter 15 år
Ingen foran, ingen ved siden av og over halvminuttet til neste jente, suverene Ingeborg Synstnes Hole passerer målstreken.
Her er pallen i klasse jenter 15 år med vinner Ingeborg Synstnes Hole flankert av nummer 2 Eline Skaar og nr 3 Jule Sole Hernes.
1 | 34001 | Ingeborg Synstnes Hole | Åndalsnes If | 43:35,9 |
2 | 34011 | Eline Skaar | Nittedal IL | 44:16,7 |
3 | 34054 | Julie Sole Hernes | Haslum IL | 44:52,8 |
4 | 34064 | Mali Jåvoll Hagen | 44:57,2 | |
5 | 34039 | Dorthe Lillebekk | Magnor UL | 45:03,7 |
6 | 34019 | Mina Kristine Bugge Opheim | Røa IL | 45:04,6 |
7 | 34086 | Maren Heen | IL Jardar | 45:28,5 |
8 | 34005 | Julie Borge | Granli IL | 45:28,7 |
9 | 34002 | Erle Henriette Soldal Ursin | Koll IL | 45:42,7 |
10 | 34108 | Sol Frid Linvollen Brorson | Brandbu IF | 45:45,1 |
Gutter 13 år
1 | 35002 | Lars Kålås Abrahamsen | IL Runar | 44:06,0 |
2 | 35056 | Lars Nordbø | Asker Skiklubb | 44:22,3 |
3 | 35035 | Axel Kristian Wedum | Lyn Ski | 45:25,9 |
4 | 35014 | Knut Grønnevet Benserud | Il Heming | 45:29,9 |
5 | 35049 | Oliver Alexander Wadahl Sweetman | Lyn Ski | 45:49,3 |
6 | 35066 | Rafi Leonel Rytter | Koll | 45:51,0 |
7 | 35061 | Aksel Dalbye | Moss skiklubb | 46:06,9 |
8 | 35019 | Magnus Lunheim | Øyer/Tretten IF | 46:11,8 |
9 | 35169 | August Søråsen Bergersen | Lillehammer skiklubb | 46:14,4 |
10 | 35048 | Iver Fjeld Bjonviken | Årvoll IL | 46:31,3 |
Jenter 14 år
Her er pallen jenter 14 år med Kari Heggen, Harestua IL flankert av nummer to Nicoline Strand, Njård og Helene Tegdal IL Skrim
1 | 36004 | Kari Heggen | Harestua IL | 44:41,0 |
2 | 36027 | Nicoline Strand | Njård | 44:51,1 |
3 | 36017 | Helene Tegdal | IL Skrim | 46:02,4 |
4 | 36031 | Hedda Faraasen Alme | Strandbygda il | 46:32,9 |
5 | 36006 | Sienna Dankworth | Il Heming | 47:17,0 |
6 | 36067 | Lotte Clement | Bækkelagets | 47:17,1 |
7 | 36007 | Selma Grimsmo | Fossum IF | 47:19,1 |
8 | 36073 | Anna Aukland | Team Ragde Charge | 47:23,6 |
9 | 36169 | Maria Schei Alsgaard | Åsen IL | 47:25,8 |
10 | 36061 | Marie Husnes | Lillehammer Skiklub | 48:08,6 |
Jenter 13 år
Maria Sfæther Verdenius fra Tolga i ensom majestet - staketeknikke satt veldig bra!
Pallen jenter 13 år
1 | 37010 | Maria Sæther Verdenius | Tolga IL | 47:16,6 |
2 | 37036 | Ida Fergestad | Koll IL | 48:38,3 |
3 | 37005 | Maia Kulle Andreassen | Kjelsås IL | 48:42,4 |
4 | 37059 | Solveig Skjærholt | Kjelsås | 49:26,2 |
5 | 37017 | Ingrid Skaar | Nittedal IL | 49:26,7 |
6 | 37055 | Signe Farbu | Inderøy IL | 49:30,8 |
7 | 37047 | Kristin Ottestad-Dahlen | Osmarka il | 49:33,2 |
8 | 37025 | Astrid Aas | Oseberg Skilag | 50:41,7 |
9 | 37026 | Hanna Ødegaard Aasen | Haslum | 50:43,2 |
10 | 37003 | Astrid Låte | Strandbygda il | 51:26,8 |
Gutter 12 år
F.v Sondre Torsgard Ihler Øvrevold Hosle, Mats Spiten, IL Skrim Kongsberg og Lars Christian Granaas Bjerke, Konnerud var de tre første i mål.
Jenter 12 år
Linnea Bomann-Larsen, Heming, Vienna Skinnes, Lier og Emma Solberg fra Spydeberg var de første jentene i mål klasse 12 år.
Og i mål var det som vanlig ganske kaotisk, men det gikk fint til slutt!