Det var 84 fullførende løpere på det 10. og siste løpet i Vinterkarusellen på Romerike. Løpet ble arrangert fra Lørenskoghallen i en 5 km kontrollmålt løype.
Tone Fløttum fra Fet FIK (K40-44) vant kvinneklassen på 21:33 foran Dorte Foss fra Raufoss Friidrett (K50-54) som kom 17 sekunder etter i mål. Disse to var i særklasse raskest denne gangen.
I herreklassen var det tre løpere som skilte seg ut, men det ble en ganske klar seier til Vegard Brun Saga fra Kamp/Vestheim IF med tiden 17:17. Magnus Salberg fra Aurskog - Høland FIL kom 22 sekunder bak mens Tomas Oskar Hellesø fra Tjalve IK var ytterligere 40 sekunder etter i mål. Alle tre løp i klasse M23-34.
Klassevis resultater, se lengst ned
De raskeste på Lørenskog:
Kvinner topp 5 (19 deltagere): | ||||
1 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 21:33 | |
2 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 21:50 | |
3 | Beate Holm | Rælingen | 23:50 | |
4 | Monica Nyheim | BILAhus | 24:41 | |
5 | Helene Pham | Rælingen | 25:47 | |
Menn topp 10 (65 deltagere): | ||||
1 | Vegard Brun Saga | Kamp/Vestheim IF | 17:17 | |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland FIL | 17:39 | |
3 | Tomas Oskar Hellesø | Tjalve IK | 18:09 | |
4 | Erik Høyvik | NOTEAM | 19:56 | |
5 | Jon Valvatne | Hvam IL | 20:01 | |
6 | Thomas Skjærbekk | NOTEAM | 20:15 | |
7 | Sarvin Sivaperuman | Lørenskog Friidrettslag | 20:28 | |
8 | Robert Bue | Marnadal | 20:29 | |
9 | Atle Øistein Pedersen | Fossum | 20:48 | |
10 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 20:51 |
Klassevis resultater, se lengst ned
93.194 registrerte tider, 5700 løpere!
Arne Ingelsrud har i mange år tilrettelagt og oppdatert deltagerstatistikken for Vinterkarusellen på Romerike. Statistikken inneholder imponerende 5700 løpere med 93.195 fullførte løp. Det er naturligvis veteranløpere på de øverste plassene på lista der det krever over 20 sesonger for å komme med i topp 25.
Topp 25 i antall starter + topp 5 kvinner:
Flest fullførte løp 1972-2019: | Født | Sum | 18-19 | 17-18 | 16-17 | 15-16 | 14-15 | 13-14 | 12-13 | 11-12 | 10-11 | 09-10 | |
1 | Arne Luke | 1944 | 309 | 6 | 7 | 8 | 7 | 9 | 9 | 10 | 10 | 8 | 9 |
2 | Widar Rognerud | 1947 | 287 | 10 | 10 | 9 | 10 | 9 | 10 | 9 | 9 | 10 | 9 |
3 | Finn Løkeberg Lie | 1947 | 285 | 10 | 9 | 8 | 8 | 5 | 7 | 9 | 7 | 7 | 7 |
4 | Kjell Johnhaugen | 1944 | 285 | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 9 | 10 | 10 |
5 | Oddbjørn Homstvedt | 1964 | 282 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
6 | Petter Kildal | 1941 | 280 | 6 | 8 | 10 | 9 | 7 | 8 | 9 | 7 | ||
7 | Ole Jonny Sørensen | 1947 | 259 | 8 | 8 | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 |
8 | Rolf Meek | 1950 | 250 | 7 | 10 | 10 | 9 | 5 | 6 | 10 | 8 | 6 | |
9 | Tor-Arne Stenhaug | 1948 | 247 | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 |
10 | Knut Engen | 1959 | 244 | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | |
11 | Per Olav Anthonsen | 1942 | 240 | 8 | 8 | 8 | 6 | 8 | 7 | 9 | 9 | 9 | 8 |
12 | Asbjørn Ringstad | 1948 | 239 | 9 | 8 | 10 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | 8 | 9 |
13 | Bjørn Knudsen | 1952 | 238 | 5 | 3 | 5 | 1 | 5 | 9 | 6 | 7 | 5 | |
14 | Olav Engen | 1950 | 229 | 1 | 1 | 5 | 1 | 4 | 6 | ||||
15 | Knut Ove Woldvik | 1964 | 227 | 5 | 5 | 5 | 6 | 8 | 5 | 6 | 5 | 5 | 8 |
16 | Henning Høgheim | 1939 | 226 | 9 | 9 | 10 | 10 | 7 | 5 | 3 | |||
17 | Ragnar B. Johnsen + | 1943 | 219 | 9 | 8 | 10 | 9 | ||||||
18 | Arild Tormod Syversrud | 1951 | 217 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 7 | 9 | ||
19 | Trygve Hagen | 1951 | 216 | ||||||||||
20 | Kjell Johansson | 1957 | 216 | 9 | 5 | 6 | 8 | 8 | 8 | 8 | |||
21 | Trygve Arne Haug (R.R.) | 1952 | 213 | 4 | 6 | 4 | 6 | 2 | 4 | 5 | 9 | 10 | 10 |
22 | Arne Ingelsrud | 1946 | 210 | 9 | 8 | 10 | 10 | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 10 |
23 | Kjell Martinsen (R.R.) (OS) | 1959 | 209 | 6 | 7 | 8 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 |
24 | Gunnar Lauritz Pedersen | 1946 | 208 | 8 | 10 | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 8 |
25 | Gunnar Andersen | 1954 | 206 | 2 | 3 | 5 | 1 | 5 | |||||
32 | Wenche Alice Garsjø | 1942 | 178 | 8 | 6 | 7 | 7 | 8 | 9 | 9 | |||
37 | Signy Henden Rustli | 1938 | 164 | 7 | 5 | 6 | 6 | 9 | 7 | 8 | 9 | 8 | 8 |
49 | Kerstin Lodding | 1945 | 154 | ||||||||||
56 | Rigmor Berntsen | 1943 | 148 | 5 | 5 | 5 | |||||||
71 | Kirsti M. Blomdal | 1948 | 138 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 8 | 6 | 6 |
Statistikken viser totalt antall fullførte løp og fullførte løp de 10 siste sesongene.
Se hele statistikken HER (xls)
Klassevis resultater på Lørenskog:
Kvinner 14-15 | ||||
1 | Synne Mangen | Romerike Friidrett | 31:04 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Jette Sivertsen | NOTEAM | 25:52 | |
2 | Margrethe Frestad | NOTEAM | 26:51 | |
3 | Thea Brandal | NOTEAM | 29:52 | |
Anita Kvamme Nygård | NOTEAM | fullført | ||
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 21:33 | |
2 | Beate Holm | Rælingen | 23:50 | |
3 | Helene Pham | Rælingen | 25:47 | |
4 | Tove Berg | Blaker IL | 28:25 | |
5 | Linn Skaalerud | NOTEAM | 28:29 | |
Toril Nyhagen | Maura | fullført | ||
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Monica Nyheim | BILAhus | 24:41 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 21:50 | |
2 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 28:03 | |
3 | Eva Haukeland | Nittedal | 29:47 | |
Kvinner 55-59 | ||||
Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus løpegruppe | fullført | ||
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Kari Jensen | Romerike Runners Team | 33:43 | |
Kvinner 70-74 | ||||
Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | fullført | ||
Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Menn 14-15 | ||||
1 | Sarvin Sivaperuman | Lørenskog Friidrettslag | 20:28 | |
Menn 18-19 | ||||
1 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 27:51 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Vegard Brun Saga | Kamp/Vestheim IF | 17:17 | |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland FIL | 17:39 | |
3 | Tomas Oskar Hellesø | Tjalve IK | 18:09 | |
4 | Robert Bue | Marnadal | 20:29 | |
5 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 20:51 | |
6 | Daniel Gullerud | Bil Ahus løpegruppe | 25:56 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Jon Valvatne | Hvam IL | 20:01 | |
2 | Kim R Møller | SSK Skjetten Svømming | 20:57 | |
3 | Bent Ulseth | Aurskog - Høland FIL | 20:58 | |
4 | Ragnar Ulsund | IMR/Icebreakers | 21:00 | |
5 | Ruben Røsler | Haugerud IF | 21:11 | |
6 | Eirik Dulsrud | Bakke IF | 21:42 | |
7 | Espen Henriksen | kløfta | 23:57 | |
8 | Rouzbeh Rasai | NOTEAM | 27:30 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Lars Gøran Bâck | Fagforbundet | 24:09 | |
2 | Christian Andersen | Team Andersen | 24:34 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Thomas Skjærbekk | NOTEAM | 20:15 | |
2 | Atle Øistein Pedersen | Fossum | 20:48 | |
3 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 20:59 | |
4 | Christian Falkenberg Kjøde | Finanstilsynet | 22:16 | |
5 | Raymond Pedersen | BILAhus | 22:39 | |
6 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 23:21 | |
7 | Terje Morstøl | Albatross IL | 23:44 | |
8 | Knut Hodnebrog | NOTEAM | 23:47 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Erik Høyvik | NOTEAM | 19:56 | |
2 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 21:47 | |
3 | Bård Thomas Wanberg | Stovnerkameratene | 23:28 | |
4 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners Team | 24:51 | |
5 | Jon A. Kvehaugen | Fetsund | 26:31 | |
Menn 55-59 | ||||
1 | Pål Simonsen | NOTEAM | 21:20 | |
2 | Børre Olsen | DRIV | 21:23 | |
3 | Steinar Lien | Oppegård IL | 22:21 | |
4 | Agnar Øystein Varsi | Sirma IL | 22:35 | |
5 | Borge Røstum | Lørenskog komm. BIL | 25:30 | |
6 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 25:51 | |
7 | Knut Ove Woldvik | UCK | 26:09 | |
Oddbjørn Homstvedt | Borg IL | fullført | ||
Menn 60-64 | ||||
1 | Tor-Henning Lindhart | NOBINA | 23:48 | |
2 | Stein Terje Dahl | STD A/S | 25:11 | |
3 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | 25:43 | |
4 | Marino Øien | BILpost | 25:50 | |
5 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL | 26:23 | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Sten Solfjeld | NOTEAM | 23:36 | |
2 | Jahn Bakke | Strømmen | 23:57 | |
3 | Sigmund Jensen | Romerike Runners Team | 24:28 | |
4 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 25:54 | |
5 | Peder Bâck | Aurskog - Høland FIL | 26:36 | |
6 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 28:40 | |
7 | Sverre Lang | Romerike Runners Team | 29:08 | |
Thor W Larsen | Fjerdingby | fullført | ||
Ottar A Eide | Oslo Kommune Bil | fullført | ||
Menn 70-74 | ||||
1 | Arne Ingelsrud | Sporveien | 26:07 | |
2 | Tofiri Kibuuka | NOTEAM | 27:30 | |
3 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 27:41 | |
4 | Ole Jonny Sørensen | HFIK | 29:11 | |
5 | Finn Løkeberg | AHF | 29:58 | |
6 | Alf Steinar Lamo | Romerike Runners Team | 31:32 | |
7 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 33:43 | |
Asbjørn Ringastad | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
Tor-Arne Stenhaug | Sørum IL | fullført | ||
Menn 75-79 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedaljoggen | 23:58 | |
2 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 33:08 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog komm. BIL | 43:25 |