Dermed kan vi med rette si at Hedmark har flest trofaste birkebeinerløperne. Det er natulig nok i de eldste årsklassene at vi finner de fleste merkesamlerne også i løpet, som jo er yngst og fortsatt minst i Birkebeinerfamilien.
Veldre Friidrett er klubben med klart flest løpere på denne "adelskalenderen" med hele seks garvede løpere på stabilt høyt nivå i sine aldersklasser.
Bildet: Bjørn Tvedt kunne glede seg over solid klasseseier i M70 i årets løp og Birkebeinermerke nr. 60 (47 i rennet og 13 i løpet).
Her er alle med full merkeuttelling i Birkebeinerløpet 1998 - 2010:
Klasse | Fornavn | Etternavn | Klubb |
K40 | Camilla | Hott | Ullensaker SK |
K45 | Ragnhild | Bolstad | FIK Orion |
K60 | Aud | Jovall | Veldre friidrett |
M35 | Kjetil | Ask | Bøler IF |
Kenneth | Bilstad | Vang O-Lag | |
Rune | Hansen | Snertingdal IF | |
M40 | Gjermund | Husøy | Innfjorden IL |
Hans Tore | Riibe | Hamar Skiklubb | |
M45 | Kåre Gunnar | Bakke | Veidekke BIL |
Tore | Bjerkrheim | Sportsmaster | |
Roger | Olsen | Moelven IL | |
Ross | Wakelin | Narvik IL | |
M50 | Hans | Dehlimarken | Hadeland Sykkelklubb |
Bjørn | Høiby | Sport 1 | |
Arne Jørgen | Kildahl | Ceres | |
Tore | Nilsen | Eidsiva | |
Leif | Thingsrud | Lørenskog friidrettslag | |
M55 | Arne | Heimdal | Tine |
Geir Anders | Jensen | Tele BIL | |
Knut | Libakken | Redalen IL | |
Torodd | Lybeck | Fagernes IL | |
Odd Arve | Rakstad | Syril | |
Arthur Ingvald | Slåen | Vang Skiløperforening | |
Aage | Vasaasen | Stange Energi | |
Stein | Westad | Veldre Friidrett | |
M60 | Einar | Behrns | Veldre friidrett |
Ole Peter | Bergaust | Veldre friidrett | |
Birger | Helstad | Veldre Friidrett | |
Knut Erik | Krosby | Kolbotn & Skimt | |
Vidar | Lægreid | Sogndal IL | |
Gunnar Arnt | Ødegård | Ørsta | |
M65 | Steinar | Fjeldheim | Bækkelagets sportsklub |
Bjørnar | Thoresen | Enebakk IF | |
M70 | Åge | Ludvigsen | Lillehammer Skiklub |
Bjørn | Tvedt | Veldre Fri | |
M75 | Ingolf | Østmo | Mangenfjellet Turlag |
M80 | Hans | Grina | Kalahari SC |
MUL | Rolf | Bakken | FIK Orion |
Les også:
Ny rekord i Birkebeinerløpet
Kirsten Melkevik best av damene
Tore Kristen Stafseth best i HalvBirken
Rekordmange i Ungdomsbirken
Sverre Slethaug vant UltraBirken
Glimt fra Barnas Birkebeinerløp
Den store merkedagen
De eldste og de yngste: Klasseresultater og bilder
Åge Ludvigsen med 59. merke!
Myhre ogm Ouren vant trippelen