Det ble ungdommens kveld i Landfallhytta Opp i Drammen med seier til en 13- og 17-åring !

Det var trangt i starten da 169 løpere satte ny deltakerrekord i den tredje utgaven av Landfallhytta Opp i Drammen- Norges eneste motbakke-kveldsløp i mørke. 35 av deltakerne var kvinner og det ble tidlig klart at det ville bli klar seier til familien Simpson-Larsen, men hvem ville vinne ? Det ble en duell mellom mor Kjersti og datter Karoline på 13 år ! med Karoline først i mål på 19.56, 5 sekunder foran sin mor. Det ble ett og et halvt minutt ned til Synnøve Brox fra arrangørklubben Sturla på 3 pl.

Herreklassen ble vunnet av 17-åringen Ferdinand Kvan Edman, Sturla på 16.28, med 24 sek. seiersmargin til vinneren fra premiereløpet i 2008 Øystein Mørk, Bøler IF.  Jarle Wermskog, Oslo Sportslager på 3.pl. var kun 3 sek bak Mørk.

Alle resultater

Se forhåndsreportasje på Kondis.no .

640_Vinnar_dame_Foto_ChrPrestegaard

Karoline Simpson-Larsen, Rollag og Veggeli IL.  Alle foto : Christian Prestegård

640_HerreVinnar_FotoChrPrestegaard

Ferdinand Kvan Edman, Sturla IF

Loypekart

Undertegnede var utskremt medløpene reporter for Kondis.no og da skal det godt gjøres å få tatt løpebilder av de beste løperne når man selv deltar i en fellesstart ( og allerede har deltatt i veteranklassene i 20 år...) Det var kun vår motbakkekonge Jon Tvedt som gjorde det. Etter målpassering tok han kameraet opp av sekken og tok bilder av nr 2, 3 osv...

Da jeg omsider fant sekken min med fotoapparatet etter målpassering på 22,19 fikk jeg tatt noen bilder av de som kom bak . Dessverre mangler startnummer i resultatlisten slik at jeg ikke vet navnet på de jeg nedenfor har publisert bilder av.  

Appropos resultatlister så ble det hektisk aktivitet i målområdet da en arrangørbil som hadde kjørt opp fra start med alle ubrukte EMIT-brikker likegodt kjørte inn i mål slik at alle ubrukte brikker kom inn i resultatlisten. Denne arrangørtabben resulterte i forsinkelse av premieutdelingen og til at Kondis først nå i dag kunne presentere resultatlisten.

Se forøvrig en artig blogg fra løpet

640_StrNr136H_FotoChrP

640_strnr14_dame

640_StrNr91H_Red

640_StrNr72H_FotoChrP

640_Folksomt

Det vart folksomt i mål da de 169 deltakerne var kommet i mål og møtte sine minst like mange supportere ! Det var flott stemning oppover løypen og spesielt de siste 300 metrene. Dette løpet har et stort potensiale, men jeg vil anbefale arrangøren allerede neste år å innføre puljestart med maks 150 i en pulje.  F.eks med alle kvinner og alle menn over 50 i en første pulje med 15 min. til neste pulje. Det ble i år trangt i starten for oss som løper "midt i mølja" og høstmørket med variabel belysning i lysløypen gjorde det vanskelig og nesten umulig å se hvor man satte foten de første 600-700 metrene, deretter ble det så stort strekk i feltet at det ble gode løpeforhold for alle.  

"Er motbakkeløpsesongen slutt nå ?.... NEI !" Mens vi ventet på premieutdelingen fikk jeg spørsmål om Landfallhytta Opp var årets siste motbakkeløp.., men tidenes motbakkeløpsesong er så langt fra slutt ! I år blir det totalt arrangert over 140 motbakkeløp med ca. 35.000 deltakere ( det var kun 5 motbakkeløp i 2002 !) . Den siste helgen i oktober kan man velge mellom det 1,5 km lange "sprintløpet" Høytorp Opp på Mysen og Vealøs Opp i Skien.  Se annonse for Vealøs Opp på forsiden av Kondis.no ! Vealøs Opp som går på grusvei/ flott skogsvei er 4,5 km langt med 350m stigning. Jeg løp begge løpene i fjor da de gikk på forskjellige datoer. I år er løpsdagen 30. oktober for begge to.

Oversikten over Motbakkeløp finner du i Terminlisten på Kondis.no . Klikk på løp i Norge og velg Motbakke-Fjelløp

Alle resultater:

Resultatliste K12-13   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Simpson-Larsen,Karoline Rollag og Veggli Idrettslag 19:56 + 00:00
2 Liverud Knudsen,Tiril Konnerud 24:10 + 04:14
3 Hernander Vråle,Solveig Sturla 26:02 + 06:06
4 Bergland Pedersen,Elise Mjøndalen IF 29:15 + 09:19
5 Saugerud,Nora Skyttrsæter PwC BIL 29:20 + 09:24
Resultatliste K14-15   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Mårtenson,Anna Modum FIK 22:42 + 00:00
2 Frydenlund,Magnhild Sturla 25:50 + 03:08
3 Hegrestad,Madelen NOTEAM 35:26 + 12:44
Resultatliste K16-17   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Pettersen,Sandra Hannevig Sturla 23:39 + 00:00
Resultatliste K18-19   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hegrestad,Camilla NOTEAM 35:25 + 00:00
Resultatliste K20-22   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Christiansen Hagen,Karoline Sturla 22:34 + 00:00
2 Eide,Elena NOTEAM 26:51 + 04:17
Resultatliste K23-34   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Meling,Ingjerd IL BUL 21:32 + 00:00
2 Stormo,Trude Wermskog Team Oslo Sportslager 23:17 + 01:45
3 Mile Helgesen,Mari DBK 24:20 + 02:48
4 Helgesen,Guro Mille Drammen Ballklubb 24:51 + 03:19
5 Stålesen,Marit Øyen NOTEAM 25:16 + 03:44
6 Bjerkås,Tiril Christine NOTEAM 25:30 + 03:58
7 Weathenyn,Elisabeth Sturla 27:10 + 05:38
8 Eliassen,Sandra NOTEAM 29:01 + 07:29
9 Pedersen,Berit Entrepenørservice 36:55 + 15:23
Resultatliste K35-39   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Simpson-Larsen,Kjersti Rollag og Veggli Idrettslag 20:01 + 00:00
2 Thiis-Evensen,Cathrine NOTEAM 24:02 + 04:01
3 Lothe,Lene NOTEAM 25:08 + 05:07
DNS Thiis-Evensen,Cathrine NOTEAM  
DNS Meinke,Mette Justad IF Sturla  
Resultatliste K40-44   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Anmarkrud,Brit Sturla 23:06 + 00:00
2 Yri,Ingunn Asker CK 25:37 + 02:31
3 Groven,Sigrid Drammen Strong 27:07 + 04:01
4 Skyttersæter,Toini PwC BIL 29:33 + 06:27
Resultatliste K45-49   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Ankile,Kristin IF Sturla 23:12 + 00:00
2 Mohagen,Tone Berit Drammen Ballklubb 24:22 + 01:10
3 Hole,Inger Lise Multiconsult BIL 25:59 + 02:47
4 Hegg,Sigrunn NOTEAM 26:40 + 03:28
5 Ranvik,Annemarie Drammens Ballklubb 28:03 + 04:51
Resultatliste K50-54   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Brox,Synøve Sturla 21:26 + 00:00
2 Sørensen,Ann-Christin Asker CK 26:50 + 05:24
Resultatliste K55-59   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
DNS Koller,Sofie Entrepenørservice  
Resultatliste M12-13   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Groven,Brage Reier IF Sturla 19:46 + 00:00
2 Ask,Kristoffer F Lier IL 21:25 + 01:39
3 Haugeto,Sebastian NOTEAM 22:12 + 02:26
4 Frydenlund,Sturla Sturla 22:38 + 02:52
5 Hjelde,Christian NOTEAM 23:21 + 03:35
6 Smith,Magnus NOTEAM 23:46 + 04:00
6 Winnes,Henrik Drammen Strong 23:46 + 04:00
8 Semb,Jonas Spabra 23:49 + 04:03
9 Engebretsen,Alexander Drammen Strong 24:53 + 05:07
10 Hansen,Olav Bødalen IF 25:06 + 05:20
11 Reier Groven,Gard Drammen Strong 26:02 + 06:16
12 Ness,Christoffer Comfort Hotel Union 26:42 + 06:56
13 Amdam,Tobias NOTEAM 27:04 + 07:18
Resultatliste M14-15   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Blom Breivik,Sigurd IL Sandvind 19:13 + 00:00
2 Killingberg,Kristian Lier IL 20:08 + 00:55
3 Kaspersen,Aleksander Sturla 20:59 + 01:46
DNS Lillegraven,Trond Anved IL ROS  
DNS Heggstad,Markus IL ROS  
Resultatliste M16-17   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Edman,Ferdinand Kvan IF Sturla 16:28 + 00:00
2 Rømcke,Johan Christian NOTEAM 17:54 + 01:26
3 Lund-Kristensen,Herman NOTEAM 18:03 + 01:35
4 Ludvigsen,Petter Sturla NOTEAM 18:30 + 02:02
5 Verde Thon,Lars Henrik Sturla 18:36 + 02:08
6 Bergane,Marius NOTEAM 19:22 + 02:54
7 Aaserud,August Sande Sporstklinikk 21:11 + 04:43
8 Hegrestad,Kenneth NOTEAM 34:21 + 17:53
Resultatliste M18-19   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjertnes,Terje Faugstad Konnerud 18:33 + 00:00
2 Bergland Pedersen,Christian Mjøndalen IF 21:04 + 02:31
3 Kaspersen,Marius Drammen Ballklubb 22:48 + 04:15
DNS Wik,Bjørn-Tore NOTEAM  
DNS Nygaard,Martin Sommer Drammens Ballklubb  
Resultatliste M20-22   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjerkseth,Øivind Asker CK 17:48 + 00:00
2 Helmen,Erik NOTEAM 20:23 + 02:35
3 Singstad,Bjørn-Jostein NOTEAM 21:09 + 03:21
4 Aaserud,Fritiod Sande Sportsklubb 23:54 + 06:06
Resultatliste M23-34   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Wermskog,Jarle Team Oslo Sportslager 16:55 + 00:00
2 Stormo,Lars Petter Team Oslo Sportslager 17:33 + 00:38
3 Løvendal,Jon G Hellas 18:41 + 01:46
4 Førre,Magnus NOTEAM 18:43 + 01:48
5 Hallingstad,Hallvar NOTEAM 20:42 + 03:47
6 Myreng,Paul Gaardsgutta.com 21:21 + 04:26
7 Furseth,Torbjørn NOTEAM 22:15 + 05:20
8 Abelseth,Joachim NOTEAM 22:21 + 05:26
9 Eriksen,Tormod Electronics 22:26 + 05:31
9 Fremstad,Thomas NOTEAM 22:26 + 05:31
11 Haga,Ole Kristian NOTEAM 22:48 + 05:53
12 Bakken,Espen NOTEAM 23:59 + 07:04
13 Knudsen,Olav Trykk service AS 24:15 + 07:20
14 Kvam,Espen Berge PwC BIL 25:06 + 08:11
15 Kjeldsen,Simen Haugrup Norsk Radiografforbund/Aron Sk 25:09 + 08:14
16 Østenengen,Torgeir NOTEAM 25:18 + 08:23
17 Midbø,Vidar PwC BIL 25:35 + 08:40
18 Sollund,Rune PwC BIL 26:00 + 09:05
19 Bjørke-Olssen,Anders NOTEAM 26:01 + 09:06
20 Iversen,Thomas Finsrud NOTEAM 26:55 + 10:00
21 Børmarken,Chrisander Bøhn Drammen Ballklubb 27:04 + 10:09
22 Sirnes,,Fredrik Theiste PwC BIL 27:29 + 10:34
23 Langengen,Roy NOTEAM 28:09 + 11:14
24 Pedersen,Chris Comfort Hotel Union 28:52 + 11:57
DNS Smerud,Christian Mjøndalen IF  
DNS Myrhaug,Paul Elceta as.  
DNS Thoresen,Fredrik H NOTEAM  
DNS Brekke,Øyvind Felipe NOTEAM  
DNS Hole,Jostein NOTEAM  
Resultatliste M35-39   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Mørk,Øystein Bøler IF 16:52 + 00:00
2 Holmen,Ulf NOTEAM 17:47 + 00:55
3 Omfjord,Per Rune IF Sturla 18:11 + 01:19
4 Nerigård,Odd Arne NOTEAM 20:07 + 03:15
5 Kylland,Håkon Drammens Ballklubb 20:10 + 03:18
6 Rønning,Karsten Sturla 20:17 + 03:25
7 Viholmen,Morten Deloitte BIL 20:39 + 03:47
8 Økern,Hans Petter Team Ull 21:06 + 04:14
9 Borge,Frank Stasjonskameratene 22:11 + 05:19
10 Haugeto,Øyvind NOTEAM 22:22 + 05:30
11 Løvgren,Mauritz R Enjoy IT AS 22:49 + 05:57
12 Nondal,Trond Team Ull 23:37 + 06:45
13 Sigvartsen,Rune BBS-Klubben 23:44 + 06:52
14 Røyne,Per Tore Direkt Premier 24:55 + 08:03
15 Slyngstad,Øystein NOTEAM 25:43 + 08:51
16 Langlien,Magnus Entrepenørservice 25:44 + 08:52
17 Olsen,Frode Entrepenørservice 25:50 + 08:58
18 Johannessen,Jan Ivar Team Ull 26:28 + 09:36
19 Odden,Glenn H.T.S BIL 26:35 + 09:43
20 Amdam,Frode NOTEAM 27:06 + 10:14
21 Hellerud,Bernt PwC BIL 27:21 + 10:29
22 Helgesen,Tormod Team Ull 27:55 + 11:03
23 Lutnæs,Bjart F NOTEAM 36:55 + 20:03
DNS Green,,Kjetil Konnerud Sykkel  
Resultatliste M40-44   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Rud,Bjarne Sjåstad/V.Lier 18:57 + 00:00
2 Hansen,Bjørn Trygve Sturla 20:25 + 01:28
3 Myrvang,Yngve NOTEAM 21:13 + 02:16
4 Kløvstad,Morten Liungen 22:41 + 03:44
5 Nerdrum,René NOTEAM 22:42 + 03:45
6 Kvan,Ole Johan Drammen Ballklubb 23:50 + 04:53
7 Rönnskär,Arve Konnerud IL 24:18 + 05:21
7 Haug,Dag Entrepenørservice 24:18 + 05:21
9 Nybø,Anders Konnerud 26:26 + 07:29
10 Hegrestad,Rikard NOTEAM 26:55 + 07:58
11 Johansen,Asbjørn Melheim Kålja IL 27:29 + 08:32
DNS Ukjent,René NOTEAM  
Resultatliste M45-49   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Skinstad,Terje Sturla 19:31 + 00:00
2 Evjen,Jon Sverre Liungen 19:33 + 00:02
3 Brett,Ole Johan Politiet SB 20:55 + 01:24
4 Haugen,Tore Intersport Holmenstrand 20:56 + 01:25
5 Hafnor,Bjørn Kålja IL 22:00 + 02:29
6 Sælid,Kjetil Intersport Holmenstrand 22:47 + 03:16
7 Frydenlund,Snorre Sturla 22:52 + 03:21
8 Hansen,Frank Drammen Ballklubb 22:54 + 03:23
9 Brudevoll,Pål IF Sturla 24:51 + 05:20
10 Sydow,Bård H. NOTEAM 26:19 + 06:48
11 Meløe,Lars Kålja IL 26:33 + 07:02
DNS Harjo,Egil Magne NOTEAM  
Resultatliste M50-54   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Egge,Geir Arbeidsinstituttet 20:42 + 00:00
2 Kjørmo,Øivind MIF 22:05 + 01:23
3 Kvernhaug,Bjørn H.T.S BIL 22:55 + 02:13
4 Eide,Olav NOTEAM 24:23 + 03:41
5 Grøtta,Kay Entrepenørservice 24:24 + 03:42
6 Eriksen,Michaael Glitre Offroad 25:31 + 04:49
Resultatliste M55-59   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Eriksrud,Vidar Sjåstad/V.Lier 20:31 + 00:00
2 Skretteberg,Arne Modum FIK 20:42 + 00:11
3 Braathen,Ole Bjørn Sjåstad/Vestre Lier 21:00 + 00:29
4 Prestegård,Christian Kondis/IL Fanaråk 22:19 + 01:48
5 Vik,Bjørnulf Team Arena 31:09 + 10:38
6 Berner,Morten Entrepenørservice 33:59 + 13:28
7 Kristoffersen,Bjørn Entrepenørservice 42:42 + 22:11
Resultatliste M60-64   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Sertkaya,Murat Lyche IL 24:31 + 00:00
2 Hallingstad,Haakon NOTEAM 31:40 + 07:09
Resultatliste M65-69   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Solli,Harry Byåsen IL 25:15 + 00:00
Resultatliste M70-74   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Nielsen,Rolf ErgoGroup 26:59 + 00:00
2 Røed,Harald H.T.S BIL 30:31 + 03:32
3 Høimyr,Tormod IF Sturla 32:10 + 05:11