Noen kuldegrader, lett snøvær og strålende skiforhold skapte en perfekt førjulsramme for 350 deltakere da Hamar Skiklubb arrangerte HA-sprinten i klassisk teknikk i Ankerskogen lørdag. Seniorklassene medberegnet ble førstepremiene i hele 14 av de 20 klassene med over Mjøsbrua. Løpere med Raufoss, Vind og Kolbukamratene på ryggen tok alene ni av førsteplassene, og tok både dobbel- og trippelseiere i enkelte klasser.
HA-sprinten var første renn i den lokale jule-Touren som har fått navnet Tour de Hedmarken. Neste renn er det klassiske Gåsburennet 3. juledag, og Budor fristilfestival avslutter TdH 30. desember. Se linker og flere detaljer i forhåndsomtalen her: Tour de Hedmarken sprintes i gang
Bildet: Petter Soleng Skinstad, Vind IL/Team Norgeshus. (Foto: Stein Arne Negård)
Alle offisielle resultater fra HA-sprinten 2012
Bildegalleri med 565 bilder fra HA-sprinten (Foto: Stein Arne Negård)
Fra starten i G9.
Knall og fall i G13.
På ryggkulen!
En ytre og vekk med'n!
Barbro Kvåle fra Brandbu IF/Team Lillehammer hadde ingen kokurranse om seieren i kvinnenes seniorklasse.
Petter Soleng Skinstad fra Vind IL/Team Norgeshus i mål på Greveløkka som vinner foran Tony Gjendahl, Vang Skiløperforening.
Speaker Jo Helgestad
Resultater HA-sprinten, A-finaler 22.12.2012: | ||||
J 11 år | ||||
Plass | Navn | Klasse | Prolog | Finale |
1 | Janne B Seierstad | Raufoss IL | 02:05(3) | 1A |
2 | Ingrid Stenberg | Strandbygda IL | 02:02(2) | 2A |
3 | Ellen Gravdahl | Raufoss IL | 02:07(5) | 3A |
4 | Marthe Sofie L Foss | Varde IL | 01:59(1) | 4A |
5 | Ingeborg Nordlund | Hamar SK | 02:05(4) | 5A |
6 | Marte Holmen Nilssen | MjøsSki | 02:10(6) | 6A |
G 11 år | ||||
1 | Audun Nordaas | Strandbygda IL | 01:49(2) | 1A |
2 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 01:49(3) | 2A |
3 | Jørgen Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 01:49(4) | 3A |
4 | Sigurd Mjølstad Svendsen | Varde IL | 01:53(6) | 4A |
5 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 01:50(5) | 5A |
J 12 år | ||||
1 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 01:43(1) | 1A |
2 | Carlotta Kim Krueger | Redalen IL | 01:49(3) | 2A |
3 | Mari Hallberg Bakkestuen | Brøttum IL | 01:47(2) | 3A |
4 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 01:52(4) | 4A |
5 | Elise Hong K. Tenold | Nordre Eidsvoll IL | 01:55(5) | 5A |
6 | Marie Sølverud Wangen | Magnor UL | 01:55(6) | 6A |
G 12 år | ||||
1 | Sivert Tallerud Bakkelund | Kolbukameratene, IL | 01:41(1) | 1A |
2 | Håvard Kvam | Kolbukameratene, IL | 01:42(2) | 2A |
3 | Mats Opsal | MjøsSki | 01:44(3) | 3A |
4 | Andreas Strandlie | Ottestad IL | 01:48(5) | 4A |
5 | Ivar Dragerengen | Raufoss IL | 01:49(6) | 5A |
6 | Lars Ranheim Brynestad | MjøsSki | 01:45(4) | 6A |
J 13 år | ||||
1 | Pernille Bakken | Vind IL | 01:40(1) | 1A |
2 | Victoria Navjord Sæther | Magnor UL | 01:44(2) | 2A |
3 | Annette Berntsen | Vind IL | 01:45(4) | 3A |
4 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 01:44(3) | 4A |
5 | Helene Nybakken Hansen | MjøsSki | 01:45(5) | 5A |
6 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 01:46(6) | 6A |
G 13 år | ||||
1 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 01:29(1) | 1A |
2 | Mathias Haugnes | Raufoss IL | 01:31(2) | 2A |
3 | Petter Lindmoen | Raufoss IL | 01:35(6) | 3A |
4 | Mathias Haugen | Østre Toten Skilag | 01:32(3) | 4A |
5 | Sander Imerslund Harefallet | Østre Toten Skilag | 01:33(4) | 5A |
6 | Petter Myhr | Vallset IL | 01:33(5) | 6A |
J 14 år | ||||
1 | Sigrid Stakston | Søre Ål IL | 01:02(1) | 1A |
2 | Dorthe B Seierstad | Raufoss IL | 01:06(2) | 2A |
3 | Heidi Therese Wiest | Vang Skiløperforening | 01:10(3) | 3A |
4 | Emilie Eriksen Høgås | Roterud IL | 01:19(6) | 4A |
5 | Agnethe Hasli | Redalen IL | 01:16(4) | 5A |
6 | Agnes Lindstad Børresen | Ottestad IL | 01:18(5) | 6A |
G 14 år | ||||
1 | Hans Holthe Gunstad | Kolbukameratene, IL | 01:02(2) | 1A |
2 | Marius Buskenes Ringstad | Roterud IL | 01:02(4) | 2A |
3 | Lars-Haakon Kvernvolden | Ottestad IL | 01:01(1) | 3A |
4 | Elias Hoel | Østre Toten Skilag | 01:04(5) | 4A |
5 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 01:02(3) | 5A |
6 | Øystein Kolberg Brennum | Lillehammer Skiklub | 01:04(6) | 6A |
J 15 år | ||||
1 | Mathilde Myhrvold | Vind IL | 02:03(1) | 1A |
2 | Kristin Sandbæk | Østre Toten Skilag | 02:14(4) | 2A |
3 | Marte Emilsen | Nordbygda/Løten Ski | 02:14(3) | 3A |
4 | Emma Murvold | Stor-Elvdal SK | 02:18(5) | 4A |
5 | Maiken Min Midtskogen | Stor-Elvdal SK | 02:14(2) | 5A |
6 | Karoline Strømmen Martinsen | Vind IL | 02:24(6) | 6A |
G 15 år | ||||
1 | Christoffer Henningsen | Lillehammer Skiklub | 02:02(4) | 1A |
2 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløperforening | 01:59(1) | 2A |
3 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 02:02(3) | 3A |
4 | Johannes Bordal | MjøsSki | 02:00(2) | 4A |
5 | Ole Flatebø | MjøsSki | 02:04(6) | 5A |
6 | Petter Tallerud Bakkelund | Kolbukameratene, IL | 02:02(5) | 6A |
J 16 år | ||||
1 | Kristine Alm Karsrud | Raufoss IL | 02:10(1) | 1A |
2 | Marthe Lindmoen | Raufoss IL | 02:21(5) | 2A |
3 | Johanne Hauge Harviken | Strandbygda IL | 02:18(2) | 3A |
4 | Ane Nyløkken Helseth | Ottestad IL | 02:19(3) | 4A |
5 | Ane Lodgaard | Raufoss IL | 02:21(4) | 5A |
6 | Eir Løkken | Raufoss IL | 02:26(6) | 6A |
16 år | ||||
1 | Petter Stakston | Søre Ål IL | 01:41(1) | 1A |
2 | Lars Kringlebotn | Ottestad IL | 01:47(3) | 2A |
3 | Amund Wirstad | Åslia Skilag | 01:44(2) | 3A |
4 | Christian Skyttermoen | Follebu SK | 01:49(4) | 4A |
5 | Markus Wirstad | Åslia Skilag | 01:50(6) | 5A |
6 | Lars Saugstad | MjøsSki | 01:50(5) | 6A |
K 17 år | ||||
1 | Silje Wilson | Hamar SK | 03:36(1) | 1A |
2 | Anne Marthe Brenden | Redalen IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:43(2) | 2A |
3 | Anna Bergehagen | Lillehammer Skiklub | 03:49(3) | 3A |
4 | Jenny Nygaard | Kjellmyra IL/ Team Solør Ski | 03:52(4) | 4A |
5 | Kristina Linesdatter Bakken | Hamar SK | 04:05(6) | 5A |
6 | Stine Karset Broen | Vang Skiløperforening | 04:05(5) | 6A |
M 17 år | ||||
1 | Krister Hovde | MjøsSki | 03:20(5) | 1A |
2 | Erling Nyborg Owren | Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:14(1) | 2A |
3 | Arne Fodstad Karlsen | Strandbygda IL/ Team Trysil | 03:20(4) | 3A |
4 | Brage Askeli | Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:16(2) | 4A |
5 | Martin Skjøstad Andersen | Hamar SK | 03:21(6) | 5A |
6 | Jørgen Hågensen | Hamar SK | 03:19(3) | 6A |
K 18 år | ||||
1 | Maren Kraby Simenstad | Vind IL | 04:17(2) | 1A |
2 | Lisa Kvamme | NTG-L/ Vegårshei IL | 04:13(1) | 2A |
3 | Ingeborg Ellegaard Melby | Vang Skiløperforening | 04:33(4) | 3A |
4 | Pernille Skarpenes | NTG-L/ Kjelsås IL/ Team Kollen | 04:31(3) | 4A |
5 | Anne Larsen | MjøsSki | 04:35(5) | 5A |
M 18 år | ||||
1 | Niklas Hovland | Biri IL | 03:29(2) | 1A |
2 | Bjørnar Kvåle | NTG-G/ Brandbu IF/ Team Hadeland | 03:32(3) | 2A |
3 | Kristian Jevanord | Moelven IL | 03:38(6) | 3A |
K 19/20 år | ||||
1 | Marte Kristin Kant | Hernes IL | 04:13(3) | 1A |
2 | Marte Nordli | Vang Skiløperforening | 04:41(4) | 2A |
M 19/20 år | ||||
1 | Ole-Marius Germundson | Heming, IL - Ski/ Team Kollen | 03:41(2) | 1A |
Kvinner senior | ||||
1 | Barbro Kvåle | Brandbu IF/ Team Lillehammer | 03:51(1) | 1A |
Menn senior | ||||
1 | Petter Soleng Skinstad | Vind IL/ Team Norgeshus | 03:21(1) | 1A |
2 | Tony Gjendahl | Vang Skiløperforening | 03:31(2) | 2A |
3 | Ivar Hesselberg Indby | Nordbygda/Løten Ski | 03:34(3) | 3A |
4 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløperforening | 03:47(4) | 4A |