Tore Martin Søbak Gundersen; Lillehammer Skiklub vant med ett sekund foran klubbkameratene Martin Løwstrøm Nyenget og 35 sekunder foran Vetle Sjåstad Christiansen på 10 km fristil på Budor.
Marthe Kristine Hafsahl Karset, Vang Skiløperforening var best på 5 km i kvinner senior, åtte sekunder foran veteranen Lill Hege Bjørklund, Sørskogbygda IL. Det var imidlertid de råsterke Nes-tvillingene Tiril (ingressbildet) og Lotta Udnes Weng i K18 som var klart best på distansen. Denne gangen var Tiril ett sekund raskere enn Lotta, mens de forrige gang ble klokket inn på samme sekund på Gåsbu.
Totalt fullførte 365 løpere søndagens renn, hvorav 171 løpere i klasser fra 11 år opp til senior fullførte alle fire rennene i Tour de Hedmarken 2013. Konkurransen i seniorenes tour var ikke all verden med to menn og ingen kvinner, mens hele 14 jenter og 22 gutter fullførte alle de fire varierte rennene i 14-årsklassene.
Alle resultater Budor Fristil 29.12.2013
Tour de Hedmarkens nettsider
Nordbygda/Løten Skis nettsider
Tour de Hedmarken 2013 på kondis.no:
Forhåndsomtale: Fire renn i årets Tour de Hedmarken
HA-sprinten: Tour de Hedmarken i gang på Gåsbu
Ottestadrennet: Tour-suksess på Hedmarken
Gåsburennet: Simen Østensen vant Gåsburennet
Budor Fristil: 400 klare for finale på Budor
De tre beste pr. klasse i Budor Fristil-TdH-finale 29.12.2013: |
||||
J 11 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Kristine Kvamme | Vegårshei IL | 05:57 | 00:00 |
2 | Mari Haugenes Elvestad | Skarphedin, IL | 06:05 | 00:08 |
3 | Mia Emilie Berntsen | Vind IL | 06:08 | 00:11 |
J 12 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Marthe Sofie L Foss | Varde IL | 06:10 | 00:00 |
2 | Janne B Seierstad | Raufoss IL | 06:11 | 00:01 |
3 | Ingvild Haugstad Sandvik | Follebu SK | 06:14 | 00:04 |
J 13 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Carlotta Kim Krüger | Gjøvik SK | 07:09 | 00:00 |
2 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 07:24 | 00:15 |
3 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 07:26 | 00:17 |
J 14 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 07:09 | 00:00 |
2 | Hanne Myhr | Vallset IL | 07:29 | 00:20 |
3 | Karen Amalie Nordseth | Snertingdal IF Ski | 07:37 | 00:28 |
J 15 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL | 13:58 | 00:00 |
2 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 14:04 | 00:06 |
3 | Louise Nora Andersen | Heming, IL - Ski | 14:15 | 00:17 |
J 16 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Hanne Mo Vaadal | Roterud IL | 13:40 | 00:00 |
2 | Maiken Min Midtskogen | 13:49 | 00:09 | |
3 | Sigrid Anne Hafsahl Karset | Vang Skiløperforening | 16:21 | 02:41 |
K 17 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Kristine Alm Karsrud | Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 13:24 | 00:00 |
2 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 15:30 | 02:06 |
3 | Martine Slokvik | Ottestad IL | 15:35 | 02:11 |
K 18 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Tiril Udnes Weng | 12:22 | 00:00 | |
2 | Lotta Udnes Weng | 12:23 | 00:01 | |
3 | Karoline Haug | Hamar SK | 14:08 | 01:46 |
K 19/20 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Karoline Næss | Bjerke IL Ski | 13:08 | 00:00 |
2 | Anna Emilie Kant | 13:19 | 00:11 | |
3 | Maren Kraby Simenstad | Vind IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 15:02 | 01:54 |
K senior | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Marthe Kristine Hafsahl Karset | Vang Skiløperforening | 13:17 | 00:00 |
2 | Lill Hege Bjørklund | Sørskogbygda IL | 13:25 | 00:08 |
3 | Oda Hovelstuen Blystad | Hamar SK | 14:25 | 01:08 |
G 11 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 05:53 | 00:00 |
2 | Eirik Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 05:58 | 00:05 |
3 | Vemund Aasgaard Rønningen | Ottestad IL | 06:10 | 00:17 |
G 12 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 05:16 | 00:00 |
2 | Jørgen Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 05:17 | 00:01 |
3 | Sondre Robøle Lien | Hamar SK | 05:27 | 00:11 |
G 13 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Håvard Kvam | Kolbukameratene, IL | 07:06 | 00:00 |
2 | Mats Opsal | MjøsSki | 07:22 | 00:16 |
3 | Petter Tajet | Hamar SK | 07:34 | 00:28 |
G 14 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 06:31 | 00:00 |
2 | Petter Myhr | Vallset IL | 06:38 | 00:07 |
3 | Petter Lindmoen | Raufoss IL | 06:45 | 00:14 |
G 15 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Jonas Slettemark Juel | Fossum IF | 12:28 | 00:00 |
2 | Fredrik Grusd | Fossum IF | 12:31 | 00:03 |
3 | Kristian Larsen | MjøsSki | 12:40 | 00:12 |
G 16 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Johannes Bordal | MjøsSki | 11:49 | 00:00 |
2 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløperforening | 12:26 | 00:37 |
3 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 12:31 | 00:42 |
M 17 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 24:46:00 | 00:00 |
2 | Marius Svendsby | Tistedalen FL/NTG L | 24:52:00 | 00:06 |
3 | Kristian Røise | Kolbukameratene, IL/ Gjøvik/Toten | 25:01:00 | 00:15 |
M 18 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Andreas Kjeverud Eggen | 24:10:00 | 00:00 | |
2 | Mathias Aas Rolid | Redalen IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 25:16:00 | 01:06 |
3 | Jørgen Hågensen | Hamar SK | 25:30:00 | 01:20 |
M 19/20 år | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Petter Reistad | Bærums Verk | 23:32 | 00:00 |
2 | Fredrik Løwstrøm Nyenget |
NTG-L/ Siggerud IL - Ski | 23:50 | 00:18 |
3 | Andreas Rivenes | 23:52 | 00:20 | |
M senior | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Tore Martin Søbak Gundersen | Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent | 22:00 | 00:00 |
2 | Martin Løwstrøm Nyenget | Lillehammer Skiklub | 22:01 | 00:01 |
3 | Vetle Sjåstad Christiansen | Lillehammer Skiklub | 22:35 | 00:35 |
FH M senior | ||||
Plass | Navn | Klubb/Team | Tid | Etter |
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 08:44 | 00:00 |
Alle resultater sammenlagt Tour de Hedmarken 2013: |
|||||||
J 11 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Kristine Kvamme | Vegårshei IL | 01:44 | 06:40 | 09:49 | 00:05:57 | 00:24:10 |
2 | Mari Haugenes Elvestad | Skarphedin, IL | 02:08 | 06:55 | 10:19 | 00:06:05 | 00:25:27 |
3 | Mia Emilie Berntsen | Vind IL | 02:20 | 06:57 | 10:38 | 00:06:08 | 00:26:03 |
4 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar SK | 03:02 | 08:29 | 11:09 | 00:06:54 | 00:29:34 |
5 | Jenny Veidahl Martinsen | Vang Skiløper | 02:42 | 08:09 | 11:42 | 00:07:32 | 00:30:05 |
6 | Ingrid Dragerengen | Raufoss IL | 02:45 | 08:19 | 12:29 | 00:07:17 | 00:30:50 |
7 | Mathilde Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Lø | 03:14 | 08:24 | 12:20 | 00:07:26 | 00:31:24 |
8 | Nina Cornelia K Galgum | Vang Skiløper | 02:51 | 09:10 | 12:59 | 00:07:41 | 00:32:41 |
9 | Marte Benjaminsen | MjøsSki | 02:59 | 09:11 | 12:41 | 00:08:30 | 00:33:21 |
10 | Emma Risnes | Hernes IL | 03:08 | 09:43 | 13:14 | 00:08:22 | 00:34:27 |
11 | Kristina Langsethagen | Strandbygda I | 03:05 | 10:02 | 13:42 | 00:09:50 | 00:36:39 |
G 11 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 02:01 | 06:29 | 09:42 | 05:53 | 00:24:05 |
2 | Eirik Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 01:57 | 06:31 | 09:42 | 05:58 | 00:24:08 |
3 | Peder Elias Nordseth | Snertingdal IF | 02:11 | 06:34 | 10:00 | 06:17 | 00:25:02 |
4 | Bård Brun | Eidsvold Værk | 02:06 | 07:13 | 10:29 | 06:35 | 00:26:23 |
5 | Vemund Aasgaard Rønningen | Ottestad IL | 02:16 | 07:05 | 10:57 | 06:10 | 00:26:28 |
6 | Erlend Haugstad Sandvik | Follebu SK | 02:28 | 07:08 | 10:43 | 06:13 | 00:26:32 |
7 | Even Thorvaldsen | Ottestad IL | 02:16 | 07:37 | 11:28 | 06:35 | 00:27:56 |
8 | Hermann Bøhn busteud | Vang Skiløper | 02:48 | 07:50 | 10:53 | 06:57 | 00:28:28 |
9 | Jon Presthus | Nordbygda/Lø | 02:33 | 07:48 | 11:22 | 06:57 | 00:28:40 |
10 | Ola Nyland | Nordbygda/Lø | 02:48 | 07:53 | 10:59 | 07:05 | 00:28:45 |
11 | Vegard Ranestad | Hamar SK | 02:46 | 07:57 | 11:56 | 07:09 | 00:29:48 |
12 | Brage Sømoen | Vang Skiløper | 02:28 | 08:26 | 11:55 | 07:21 | 00:30:10 |
13 | Mats Lindaas | Strandbygda I | 03:24 | 08:11 | 13:43 | 07:09 | 00:32:27 |
14 | Håkon Mathias Dalen | Hamar SK | 03:07 | 08:42 | 13:09 | 07:54 | 00:32:52 |
15 | Martin Kristiansen | Nordbygda/Lø | 03:24 | 08:37 | 13:17 | 07:41 | 00:32:59 |
J 12 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Marthe Sofie L Foss | Varde IL | 01:48 | 06:39 | 09:27 | 06:10 | 00:24:04 |
2 | Ellen Gravdahl | Raufoss IL | 01:59 | 06:53 | 10:16 | 06:21 | 00:25:29 |
3 | Janne B Seierstad | Raufoss IL | 02:08 | 06:49 | 10:23 | 06:11 | 00:25:31 |
4 | Eline Stenvoll | 02:25 | 07:16 | 10:34 | 06:20 | 00:26:35 | |
5 | Ingvild Haugstad Sandvik | Follebu SK | 02:21 | 07:12 | 10:49 | 06:14 | 00:26:36 |
6 | Marte Holmen Nilssen | MjøsSki | 02:07 | 07:31 | 10:37 | 06:24 | 00:26:39 |
7 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 02:11 | 07:12 | 11:10 | 06:21 | 00:26:54 |
8 | Amalie Storlien | MjøsSki | 02:18 | 07:28 | 10:38 | 06:42 | 00:27:06 |
9 | Ingrid Stenberg | Strandbygda I | 02:23 | 07:51 | 10:55 | 06:52 | 00:28:01 |
10 | Gina Hjemli | MjøsSki | 02:38 | 07:57 | 11:08 | 06:43 | 00:28:26 |
11 | Karoline Sandnes | MjøsSki | 02:28 | 07:32 | 11:44 | 07:00 | 00:28:44 |
12 | Hedda Bagsjøberget | Vang Skiløper | 02:38 | 07:32 | 11:47 | 07:26 | 00:29:23 |
G 12 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 01:49 | 05:59 | 08:42 | 05:16 | 00:21:46 |
2 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 01:44 | 06:13 | 08:55 | 05:33 | 00:22:25 |
3 | Sondre Robøle Lien | Hamar SK | 01:52 | 06:15 | 09:02 | 05:27 | 00:22:36 |
4 | Jørgen Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 02:03 | 06:13 | 09:07 | 05:17 | 00:22:40 |
5 | Oskar Kjølle Slette | Hamar SK | 01:39 | 06:23 | 09:08 | 05:32 | 00:22:42 |
6 | Audun Nordaas | Strandbygda I | 01:50 | 06:24 | 08:55 | 05:38 | 00:22:47 |
7 | Ottestad IL | 02:03 | 06:16 | 09:17 | 05:40 | 00:23:16 | |
8 | Sebastian Gjelsvik | Fet SK | 02:02 | 06:28 | 09:19 | 05:39 | 00:23:28 |
9
|
Sigurd Mjølstad- Svendsen | Varde IL | 02:05 | 06:50 | 09:02 | 05:41 | 00:23:38 |
10 | Simen Olsen Kirkevik | Ottestad IL | 01:55 | 06:31 | 09:32 | 05:41 | 00:23:39 |
11 | Amund Kristiansen Øverby | Strandbygda I | 02:14 | 06:38 | 09:17 | 05:57 | 00:24:06 |
12 | Petter Sagen | Jømna/Herad | 02:18 | 06:36 | 09:54 | 05:49 | 00:24:37 |
13 | Isak Tørring | Ottestad IL | 02:08 | 06:58 | 10:09 | 06:27 | 00:25:42 |
14 | Magnus M. Stensby | Hamar SK | 02:08 | 06:54 | 10:40 | 06:08 | 00:25:50 |
15 | Elias Kvalevaag-Holm |
MjøsSki | 02:27 | 07:37 | 10:03 | 06:02 | 00:26:09 |
16 | Kristian Sveen | Hamar SK | 02:17 | 07:16 | 09:46 | 07:02 | 00:26:21 |
17 | Hermann Dromsrud Ross | Vang Skiløper | 02:28 | 07:08 | 10:52 | 06:23 | 00:26:51 |
18 | Martin Reinemo | Hamar SK | 02:37 | 07:19 | 10:28 | 06:41 | 00:27:05 |
19 | Even Bordal | MjøsSki | 02:38 | 07:16 | 10:34 | 06:39 | 00:27:07 |
J 13 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Carlotta Kim Krüger | Gjøvik SK | 01:36 | 06:42 | 11:27 | 07:09 | 00:26:54 |
2 | Carina Sveen | Strandbygda I | 01:34 | 06:44 | 11:54 | 07:24 | 00:27:36 |
3 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 01:51 | 06:59 | 12:25 | 07:26 | 00:28:41 |
4 | Anita Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 02:08 | 07:37 | 13:02 | 07:39 | 00:30:26 |
5 | Otilie Børresen Bollingmo | Raufoss IL | 02:19 | 07:31 | 12:59 | 07:59 | 00:30:48 |
6 | Marie Sølverud Wangen | Magnor UL | 02:02 | 07:46 | 13:03 | 08:04 | 00:30:55 |
7 | Øydis Norland | Gjøvik SK | 01:58 | 07:13 | 14:05 | 07:43 | 00:30:59 |
8 | Mathilde Hauge Harviken | Strandbygda I | 02:19 | 07:24 | 13:34 | 08:00 | 00:31:17 |
9 | Karen Myklebust | Vang Skiløper | 02:28 | 07:25 | 13:49 | 08:06 | 00:31:48 |
10 | Anna Bårdseng | Vang Skiløper | 02:16 | 07:49 | 13:41 | 08:06 | 00:31:52 |
11 | Mina Holmen Nilssen | MjøsSki | 02:04 | 07:48 | 13:52 | 08:28 | 00:32:12 |
12 | Hanne Skoglund Kampenhøy | Nordbygda/Lø | 02:25 | 08:10 | 14:35 | 08:37 | 00:33:47 |
13 | Ida Benjaminsen | MjøsSki | 02:42 | 08:26 | 14:09 | 08:41 | 00:33:58 |
14 | Julie Neby | Hamar SK | 02:34 | 08:32 | 14:39 | 08:59 | 00:34:44 |
15 | Solvor Seim | Hamar SK | 02:37 | 08:24 | 14:47 | 08:57 | 00:34:45 |
16 | Fanny Dan Tomter | Nordbygda/Lø | 02:31 | 08:24 | 15:08 | 09:08 | 00:35:11 |
G 13 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Håvard Kvam | Kolbukamerat | 01:26 | 06:23 | 10:59 | 07:06 | 00:25:54 |
2 | Mats Opsal | MjøsSki | 01:45 | 06:29 | 11:38 | 07:22 | 00:27:14 |
3 | Jørgen Harby | Brøttum ILTe | 01:58 | 07:15 | 12:42 | 07:36 | 00:29:31 |
4 | Lars Ranheim Brynestad | MjøsSki | 01:55 | 06:32 | 11:52 | 07:39 | 00:27:58 |
6 | Ivar Dragerengen | Raufoss IL | 02:00 | 07:41 | 13:32 | 08:03 | 00:31:16 |
7 | Morten Ramstad | Gjøvik SK | 02:17 | 07:31 | 13:40 | 08:16 | 00:31:44 |
J 14 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 01:59 | 06:43 | 12:23 | 07:09 | 00:28:14 |
2 | Hanne Myhr | Vallset IL | 01:46 | 06:53 | 12:07 | 07:29 | 00:28:15 |
3 | Karen Amalie Nordseth | Snertingdal IF | 01:34 | 07:07 | 12:16 | 07:37 | 00:28:34 |
4 | Annette Berntsen | Vind IL | 01:59 | 06:50 | 12:26 | 07:38 | 00:28:53 |
5 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 01:50 | 07:08 | 12:13 | 07:56 | 00:29:07 |
6 | Victoria Navjord Sæther | Magnor UL | 01:41 | 07:07 | 12:34 | 07:46 | 00:29:08 |
7 | Helene Nybakken Hansen | MjøsSki | 02:10 | 06:44 | 12:40 | 07:41 | 00:29:15 |
8 | Benedicte Germundson | Heming, IL - S | 01:47 | 07:24 | 12:49 | 07:55 | 00:29:55 |
9 | Pernille Bakken | Vind IL | 01:51 | 06:50 | 13:37 | 07:52 | 00:30:10 |
10 | Thea Helene L Foss | Varde IL | 02:03 | 07:30 | 12:37 | 08:03 | 00:30:13 |
11 | Susann Fedreheim Lyngnes | MjøsSki | 02:04 | 07:29 | 13:20 | 08:17 | 00:31:10 |
12 | Maren Holmsen | Hamar SK | 02:19 | 08:35 | 14:28 | 09:27 | 00:34:49 |
13 | Marte Grafsrønningen | Jømna/Herad | 02:38 | 08:11 | 15:21 | 09:10 | 00:35:20 |
14 | Andrine Hammer | Jømna/Herad | 02:40 | 08:29 | 15:09 | 09:05 | 00:35:23 |
G 14 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 01:23 | 05:59 | 10:25 | 06:31 | 00:24:18 |
2 | Petter Myhr | Vallset IL | 01:31 | 06:04 | 10:38 | 06:38 | 00:24:51 |
3 | Petter Lindmoen | Raufoss IL | 01:35 | 06:09 | 10:54 | 06:45 | 00:25:23 |
4 | Kristoffer Kvarstad | Hamar SK | 01:31 | 06:14 | 11:06 | 06:46 | 00:25:37 |
5 | Mathias Haugnes | Raufoss IL | 01:43 | 06:28 | 11:02 | 06:55 | 00:26:08 |
6
|
Sigurd Rustad | Vang Skiløper | 01:41 | 06:32 | 10:59 | 07:09 | 00:26:21 |
7 | Martin Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 02:08 | 06:54 | 11:26 | 06:59 | 00:27:27 |
8 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Lø | 02:14 | 06:50 | 11:46 | 07:02 | 00:27:52 |
9 | Jonas Sletli Trontveit | Vang Skiløper | 02:00 | 06:52 | 11:36 | 07:27 | 00:27:55 |
10 | NJAAL ELLEGAARD MELBY | Vang Skiløper | 02:07 | 06:50 | 11:49 | 07:13 | 00:27:59 |
11 | Eskil Frøisland | Vang Skiløper | 01:55 | 07:10 | 11:37 | 07:20 | 00:28:02 |
12 | Simen Syversen | Hamar SK | 01:53 | 06:36 | 12:20 | 07:13 | 00:28:02 |
13 | Fredrik Sangnæs | Raufoss IL | 02:08 | 06:58 | 11:58 | 07:14 | 00:28:18 |
14 | Håkon Skramstad | Nordbygda/Lø | 02:09 | 06:52 | 12:25 | 07:19 | 00:28:45 |
15 | Andreas Bjørgen | Hamar SK | 02:05 | 07:08 | 12:03 | 07:34 | 00:28:50 |
16 | Herman Karterud | Nordbygda / L | 02:14 | 07:04 | 12:17 | 07:19 | 00:28:54 |
17 | Kim Trøen | Vang Skiløper | 02:12 | 07:00 | 12:49 | 07:38 | 00:29:39 |
18 | Even Lindaas | Strandbygda I | 02:09 | 07:04 | 12:44 | 07:44 | 00:29:41 |
19 | Anders Fossum | Hernes IL | 02:06 | 07:05 | 13:40 | 07:38 | 00:30:29 |
20 | Mikael S A Frankmo | Ottestad IL | 02:19 | 07:20 | 13:17 | 08:03 | 00:30:59 |
21 | Emil Nilsen Austad | Mogutten IL | 02:16 | 07:46 | 13:12 | 08:00 | 00:31:14 |
22 | Johannes Wiken | Vang Skiløper | 02:22 | 08:00 | 13:12 | 08:46 | 00:32:20 |
J 15 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløper | 03:05 | 13:14 | 16:09 | 14:04 | 00:46:32 |
2 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL | 03:12 | 13:13 | 16:51 | 13:58 | 00:47:14 |
3 | Ingrid Sølverud Wangen | Magnor UL | 03:18 | 14:09 | 17:16 | 14:38 | 00:49:21 |
4 | Eline Bergundhaugen | Mesnali skilag | 03:34 | 15:05 | 17:41 | 15:41 | 00:52:01 |
5 | Karoline Duelien Vaaje | Magnor UL | 03:58 | 15:44 | 18:00 | 15:40 | 00:53:22 |
7 | Agnes Lindstad Børresen | Ottestad IL | 03:52 | 15:54 | 19:15 | 15:49 | 00:54:50 |
8 | Ebba Dromsrud Ross | Vang Skiløper | 04:08 | 17:28 | 20:39 | 18:02 | 01:00:17 |
G 15 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Kristian Larsen | MjøsSki | 03:15 | 11:59 | 14:13 | 12:40 | 00:42:07 |
2 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 02:56 | 12:29 | 14:28 | 12:48 | 00:42:41 |
3 | Sander Stokkli Fredriksberg | Vang Skiløper | 03:11 | 12:09 | 15:16 | 12:42 | 00:43:18 |
4 | Håvard Hovde | MjøsSki | 03:30 | 12:30 | 15:23 | 12:58 | 00:44:21 |
5 | bård eskil bjørndalen | Magnor UL | 03:03 | 13:21 | 14:59 | 12:58 | 00:44:21 |
6 | Hermann Stensby | Hernes IL | 03:28 | 12:10 | 16:16 | 12:44 | 00:44:38 |
7 | Øystein Kolberg Brennum | Lillehammer S | 03:31 | 13:16 | 15:10 | 12:51 | 00:44:48 |
8 | Kristoffer Seegaard | Gjøvik SK | 03:17 | 13:11 | 15:17 | 13:12 | 00:44:57 |
9 | Sander Kulstad Haugen | Østre Toten S | 03:33 | 12:58 | 16:22 | 13:13 | 00:46:06 |
10 | Ole Martin Hjellødegård | Nybygda IL | 03:25 | 12:58 | 16:20 | 13:32 | 00:46:15 |
11 | Eirik Nordaas | Strandbygda I | 03:39 | 13:47 | 15:36 | 13:28 | 00:46:30 |
12 | Henrik Busterud | Vang Skiløper | 03:28 | 13:34 | 16:21 | 14:00 | 00:47:23 |
13 | Lars Moen | Hamar SK | 03:40 | 14:14 | 16:13 | 13:24 | 00:47:31 |
14 | Andreas Welhaven | Hamar SK | 03:46 | 13:21 | 17:11 | 13:21 | 00:47:39 |
15 | Gjermund Bjørklund | Mogutten IL | 03:43 | 14:04 | 17:28 | 15:10 | 00:50:25 |
J 16 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Hanne Mo Vaadal | Roterud IL | 03:05 | 13:27 | 15:55 | 13:40 | 00:46:07 |
2 | Maiken Min Midtskogen | 03:07 | 13:42 | 16:22 | 13:49 | 00:47:00 | |
3 | Ida Grafsrønningen | Jømna/Herad | 04:12 | 17:18 | 21:08 | 18:50 | 01:01:28 |
G 16 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Johannes Bordal | MjøsSki | 02:45 | 12:02 | 14:26 | 11:49 | 00:41:02 |
2 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløper | 02:43 | 12:05 | 13:52 | 12:26 | 00:41:06 |
3 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløper | 02:48 | 12:08 | 14:05 | 12:31 | 00:41:32 |
4 | Ole Flatebø | MjøsSki | 03:04 | 12:16 | 14:22 | 12:58 | 00:42:40 |
5 | Kristoffer Nyberg | Åslia Skilag | 03:00 | 12:39 | 15:19 | 12:37 | 00:43:35 |
6 | Hans Kristian Sørum | MjøsSki | 03:13 | 12:39 | 15:07 | 12:37 | 00:43:36 |
7 | Vebjørn Hallberg Bakkestuen | Brøttum ILTe | 03:16 | 13:06 | 14:32 | 13:10 | 00:44:04 |
8 | Kristian Karset Broen | Vang Skiløper | 03:00 | 13:22 | 15:16 | 13:02 | 00:44:40 |
9 | Per Ivar Reinemo | Hamar SK | 03:37 | 13:19 | 15:58 | 13:39 | 00:46:33 |
10 | Fredrik Jensen | Nordbygda/Lø | 03:33 | 13:57 | 16:15 | 14:49 | 00:48:34 |
K 17 år
|
|||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Martine Slokvik | Ottestad IL | 03:31 | 15:13 | 17:23 | 15:35 | 00:51:42 |
M 17 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 03:05 | 17:33 | 27:51:00 | 24:46:00 | 01:13:15 |
2 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar SK | 03:33 | 18:01 | 27:47:00 | 25:31:00 | 01:14:52 |
3 | Kristian Røise | Kolbukamerat | 03:31 | 17:42 | 28:58:00 | 25:01:00 | 01:15:12 |
4 | Vang Skiløper | 03:24 | 18:34 | 28:09:00 | 25:52:00 | 01:15:59 | |
5 | Sverre Bang Støeng | Hamar SK | 03:40 | 18:42 | 29:06:00 | 25:29:00 | 01:16:57 |
6 | Magnus Gravdahl | Raufoss ILGjø | 03:19 | 18:03 | 29:23:00 | 26:13:00 | 01:16:58 |
7 | Lars Kringlebotn | Ottestad IL | 03:07 | 20:11 | 28:52:00 | 25:14:00 | 01:17:24 |
8 | Even Lindstad Børresen | Ottestad IL | 03:52 | 20:24 | 30:17:00 | 28:17:00 | 01:22:50 |
9 | Øystein Nordaas | Strandbygda I | 04:23 | 21:55 | 34:24:00 | 27:31:00 | 01:28:13 |
K 18 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Kristine Slokvik | Ottestad IL | 03:44 | 15:01 | 17:09 | 15:12 | 00:51:06 |
M 18 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Mathias Aas Rolid | Redalen ILGj | 03:12 | 17:57 | 27:52:00 | 25:16:00 | 01:14:17 |
2 | Arne Fodstad Karlsen | Strandbygda I | 03:30 | 17:33 | 28:38:00 | 25:35:00 | 01:15:16 |
3 | Jørgen Hågensen | Hamar SK | 03:10 | 18:12 | 28:44:00 | 25:30:00 | 01:15:36 |
4 | Krister Hovde | MjøsSki | 03:45 | 17:49 | 29:10:00 | 25:36:00 | 01:16:20 |
M 19/20 år | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Sondre Stormo | MVS/Homme | 03:00 | 17:23 | 26:48:00 | 24:07:00 | 01:11:18 |
2 | Heming, IL - S | 03:04 | 17:47 | 27:51:00 | 24:46:00 | 01:13:28 | |
2 | Tord Høisveen Nannestad | MjøsSki | 03:13 | 17:38 | 27:51:00 | 24:46:00 | 01:13:28 |
M senior | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid TdH3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløper | 03:05 | 23:52 | 26:00:00 | 23:52 | 01:16:49 |
2 | Marius Wang | Fåset IL | 03:49 | 30:45:00 | 32:50:00 | 29:55:00 | 01:37:19 |
FH M senior | |||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid TdH 1 | Tid TdH2 | Tid Tdh 3 | TidTdH 4 | Totalt |
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 04:40 | 07:57 | 12:00 | 00:08:44 | 00:33:21 |