Tilbake til hovedsiden for Kontrollmålte løyper
 

Hovedansvarlig for løypemåling i Kondis og ansvarlig for autorisering av nye løypemålere er Vidar Dvergedal. E-post: Vidar Dvergedal 
Ny fra 1.1.2020: vidv01@lillestrom.kommune.no

Våre løypemålere blir autorisert i henhold til de retningslinjene som er gitt i IAAFs regel nummer 165 paragraf 3 i "the IAAF Handbook". Når det gjelder selve måleteknikken som anvendes, så er den utviklet av "Road Racing Club of America" og "Road Runners of England".

Ta kontakt med Vidar Dvergedal eller en av de andre autoriserte løypemålerne dersom du ønsker mer informasjon eller ønsker å gjøre en avtale om kontrollmåling.

Selve kontrollmålingen utføres som en gratis tjeneste til arrangørene av løpsarrangementer i Norge. Arrangørens utgifter er å dekke reise- og eventuelt oppholdskostnader for løypemåleren.

Eksempel på hvordan kontrollmåling foregår kan ses i artikkelen med både bilder og video fra målingen av Grimstad Maraton.

 

Autoriserte løypemålere

Vidar Dvergedal, Georg Frølichsv. 59, 1482 Nittedal
mobil: 922 21 760
e-post:vidar.dvergedal@skedsmoskolen.no 
ny fra 1.1.29020:vidv01@lillestrom.kommune.no

Asbjørn Ringstad, Rolf Wickstrømsvei 2, 1472 Fjellhamar,
telefon 6790 7656
mobil 957 89 519
e-post ajr.ring@online.no

Egil Lehne, Skudeviga 5
4513 Mandal
e-post egil@maraton.no

Ingolf Dale, Tjeldveien 12, 4048 Hafrsfjord
e-post ingodal@online.no

Ivar Sandø, Våkleiva 84, 5155 Bønes
mobil 916 48 793
e-post ivarsando53@gmail.com  

Sigbjørn Lerstad
Nakkevegen 6 B, 6014 Ålesund 
tlf. 911 82 540
e-post: Sal@mimer.no

Sverre Sæbdal, Klubben 88, 5914 Isdalstø
telefon 5635 1125
mobil 958 49 526
e-post sverre.saebdal@gmail.com

Knut Ole Fagervold, Vik, 7130 Brekstad
mobil 951 84 098
e-post kofa@broadpark.no

Bjarne Vad Nilsen, Havsteinflata 11 D, 7021 Trondheim
mobil 908 46 665
e-post: bvnilsen@online.no

Fritz Waage, Midnattsolveien 31, 9024 Tromsdalen
telefon 7763 9302
e-post: f-waage@online.no

Jan Schjetlein, Henriks Wergelands gate 31, 9007 Tromsø
telefon 7765 5777
mobil: 905 70 469
e-post: jan@schjetlein.com 


Tilbake til Hovedsiden for kontrollmålte løyper