I tillegg til dem som løper på tid deltar også et drøyt dusin barn på barneløpet som går over 600 meter.
Unggutten Oscar Ellingsen fra Gneist var først til mål da han vant 3 km på 11.21. Nærmest fulgte veteranen Petter Rasmussen fra BFG Bergen løpeklubb på 11.37. Beste kvinne Tuva Haugland. 12 åringen fra Kalandsei IL ble klokket inn på pene 13.02.
Veteranen Anne Sofie Engan fulgte nærmest på 14.53. 53 åringen startet med styrkeløft etter en skade satte stopper for løpskarieren på slutten av 90 tallet. Den tidligere BFG Fana løperen har en så sterk pers på 3000m som 9.34.22 satt i 1995. Bare 13 kvinner fra Hordaland har løpt raskere.
Eivind Larsen fra BFG Bergen løpeklubb vant 5 km på 16.12. Nærmest fulgte Stein Henrik Olaussen og Henning Skeie, begge Varegg. Kvinneklassen ble vunnet av Gjertrud Toppe Håvardstun fra Kalandseid på 21.32.
Varegg-duoen Tore Nymark (37.51) og Linda Grøning (43.00) var best på den lengste distansen.
Neste løp, som er det siste i årets Kaland Løpskarusell, går 27. mai.
Påmelding allerede åpnet, klikk på logo under.
De 3 beste på 10 km kom alle fra Varegg, Karl Magnus Tobiassen, Tore Nymark og Michael Gunnarson
Resultater Kaland Løpskarusell
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Linda | Gröning | Varegg Fleridrett | Kaland 10 km | 43:00.0 |
2 | Unni | Sten | Kalandseid IL | Kaland 10 km | 52:19.0 |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Tore | Nymark | Varegg Fleridrett | Kaland 10 km | 37:51.0 |
2 | Karl-Magnus | Tobiassen | Varegg Fleridrett | Kaland 10 km | 38:39.0 |
3 | Michael | Gunnarson | Varegg | Kaland 10 km | 39:06.0 |
4 | Torbjørn | Midtun | KALANDSEIDET | Kaland 10 km | 42:21.0 |
5 | Harald Alexander | Noss | OS | Kaland 10 km | 46:47.0 |
6 | Ulf | Hiis Bergh | BFG Bergen Løpeklubb | Kaland 10 km | 47:40.0 |
7 | Per Gunnar | Alfheim | BFG Bergen Løpeklubb | Kaland 10 km | 52:15.0 |
8 | Odd | Wilhelmsen | Flåværingen IL / Ingen | Kaland 10 km | 54:18.0 |
9 | Egil | Trosvik | RÅDAL | Kaland 10 km | 1:12:47.0 |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Tuva | Haugland | Kalandseid | Kaland 3 km | 13:02.0 |
2 | Annesofie | Engan | Varegg | Kaland 3 km | 14:52.0 |
3 | Silje | Telnes | Kalandseid IL | Kaland 3 km | 15:58.0 |
4 | Cathrine | Brekke-Molund | Fana il | Kaland 3 km | 16:54.0 |
5 | Nina Birgitte | Engen | Bekken og Barn Bergen | Kaland 3 km | 19:23.0 |
6 | Dorte | Natås | Os Turnforening | Kaland 3 km | 22:03.0 |
7 | Helle | Noel | Os Turnforening | Kaland 3 km | 22:22.0 |
Adrian | Eriksen | Kaland | Kaland 3 km | 14:57.0 | |
Andreas Schwalenberg | Larsen | Bjarg IL | Kaland 3 km | 14:48.0 | |
Syver Kvammen | Sørvig | Fana IL | Kaland 3 km | 16:46.0 | |
Erik | Toppe | Kalandseid IL | Kaland 3 km | 20:54.0 | |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Oscar | Ellingsen | Gneist | Kaland 3 km | 11:21.0 |
2 | Petter | Rasmussen | Bfg Bergen Løpe Klubb | Kaland 3 km | 11:37.0 |
3 | Bjørnar | Haveland | NESTTUN | Kaland 3 km | 13:41.0 |
4 | Bjarte | Boye | BERGEN | Kaland 3 km | 13:56.0 |
4 | Loke Sebastian | Helle | NESTTUN | Kaland 3 km | 13:56.0 |
6 | Sondre | Engtrø | Kalandseid IL | Kaland 3 km | 14:59.0 |
7 | Håvard | Haveland | Kaland Skole 7.Trinn | Kaland 3 km | 15:36.0 |
8 | Jan Erik | Telnes | Kalandseid IL | Kaland 3 km | 16:59.0 |
9 | Marius | Anfindsen | Kalandseid IL | Kaland 3 km | 17:36.0 |
10 | Sigurd | Telnes | Bergen Taekwondo Klubb | Kaland 3 km | 19:34.0 |
11 | Herman | Veidung | Kaland | Kaland 3 km | 21:13.0 |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Gjertrud Toppe | Håvardstun | Kalandseid IL | Kaland 5 km | 21:31.0 |
2 | Anne Linn | Seter | Varegg / Team Runanne | Kaland 5 km | 21:34.0 |
3 | Åse Marie | Dahn | NESTTUN | Kaland 5 km | 23:26.0 |
4 | Kristina | Broz | NESTTUN | Kaland 5 km | 25:35.0 |
5 | Tone | Herland | Opptur Motbakkeklubb | Kaland 5 km | 29:18.0 |
6 | Eirin | Ellensen | Kalandseid IL | Kaland 5 km | 30:51.0 |
7 | Bente | Aadland | KALANDSEIDET | Kaland 5 km | 34:35.0 |
8 | Mette | Aspevik | NESTTUN | Kaland 5 km | 37:17.0 |
Isak | Lyngbø | Kalandseid | Kaland 5 km | 30:44.0 | |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Eivind | Larsen | BFG Bergen Løpeklubb | Kaland 5 km | 16:12.0 |
2 | Stein Henrik | Olaussen | Varegg / Øl og Kondis | Kaland 5 km | 17:32.0 |
3 | Henning | Skeie | Varegg / Fjellgeitene | Kaland 5 km | 17:41.0 |
4 | Jan Eirik | Aske | Bergen Kommunes BIL | Kaland 5 km | 18:09.0 |
5 | Bjarte | Haugland | Dalenløperne | Kaland 5 km | 18:45.0 |
6 | Øyvind Andreas | Sandø | Head Energy BIL | Kaland 5 km | 18:48.0 |
7 | Elias | Skålevik | Ask Friidrett | Kaland 5 km | 18:51.0 |
8 | Leif | Nordland | HSI | Kaland 5 km | 19:21.0 |
9 | Ivar Andreas | Sandø | BFG Bergen Løpeklubb | Kaland 5 km | 19:27.0 |
10 | Simon | Noel | Opptur Motbakkeklubb | Kaland 5 km | 19:52.0 |
11 | Kristoffer | Plünnecke | BFG Bergen Løpeklubb | Kaland 5 km | 20:12.0 |
12 | Elias | Aske | Dalenløperne | Kaland 5 km | 20:35.0 |
13 | Geir | Hundvebakke | Åsane vgs | Kaland 5 km | 21:14.0 |
14 | Ove | Bertelsen | Varegg | Kaland 5 km | 21:30.0 |
15 | Jalal | Zarghoon | RÅDAL | Kaland 5 km | 21:47.0 |
16 | Even Borgen | Steen | Fana IL Skøyter | Kaland 5 km | 24:05.0 |
17 | Brage | Ellensen | PARADIS | Kaland 5 km | 28:34.0 |
17 | Marcus | Ellensen | PARADIS | Kaland 5 km | 28:34.0 |
19 | Jørgen | Moland | NESTTUN | Kaland 5 km | 28:36.0 |
Statistikk etter 2 løp