Når fire av sju dager er unnagjort, har Norge ennå ikke tatt noen medaljer i mellom- og langdistanseløpene. Det kan skyldes at innendørsmesterskapet kommer så seint på vinteren at mange av de beste norske veteranene heller konsentrerer seg om sesongåpningen utendørs. 

Men noen ganske så faste deltakere i veteranmesterskap stiller også denne gangen, og i tillegg til Kristian Nedregårds fjerdeplass på 10 km har Eva Carlsen blitt nummer fem i klasse 75-79 år på 3000 m. Hun løp på 18.55,34 og var drøye 3 minutter bak vinneren. Ellen Reiner-Vestli ble nummer 13 på samme distanse med 12.58,27 i klasse 45-49 år. 

På 10 km ble Ellen Reiner-Vestli nummer 14 med 47.52, mens Arthur Lillefosse løp inn til 22. plass i klasse 70-74 år med 1.09.39. På 8 km terrengløp ble Øystein Syversen nummer sju i klasse 65-69 år. Han løp på 34.48 og var 1.39 bak den polske vinneren. Per Skaar ble nummer 21 i klasse 70-74 år på 6 km terrengløp. 

 

3000 m W75+ Heat 1 START: 2019-03-24 13:10 STARTED: 13:09:10
Pos Lane Bib Athlete Category   Club/Country Mark     Rank
1 4 1105 MAILLARD Josette W75 France (FRA) 15:39.37     1
2 11 889 KIVISTÖ Hannele W75 Finland (FIN) 15:44.44   SB 2
3 9 2281 WOODLOCK Ann W80 Ireland (IRL) 18:11.47     1
4 7 417 HOVORKOVA Milena W75 Czech Republic (CZE) 18:16.09     3
5 6 1513 STRACEY Betty W75 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 18:45.96   SB 4
6 2 2818 CARLSEN Eva W75 Norway (NOR) 18:55.34     5
7 3 1585 BAYER Waltraud W75 Germany (GER) 18:55.53     6
8 1 3647 TUROSZ Zofia W80 Poland (POL) 19:51.72   SB 2
9 8 1370 JONES Pamela W80 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 22:13.57     3
10 5 4187 GRAF Tami W80 United States of America (USA) 24:18.16     4
  10 312 VISSER Helena W85 Canada (CAN) DNF    

 

3000 m W45 Heat 1 START: 2019-03-24 15:15 STARTED: 15:16:46
Pos Lane Bib Athlete Category   Club/Country Mark     Rank
1 6 576 CAMPS GALÍ Marta W45 Spain (ESP) 10:18.95   SB 1
2 16 1896 PAURAT Miriam W45 Germany (GER) 10:25.41   SB 2
3 14 579 CAPDEVILA GUTIERREZ Carolina W45 Spain (ESP) 10:28.20   SB 3
4 12 2475 PRUNEA Simona W45 Italy (ITA) 10:36.61   SB 4
5 9 3656 USTIANOWSKA Dorota W45 Poland (POL) 10:43.31   SB 5
6 8 4010 TAKE Linda W45 Sweden (SWE) 10:45.57   SB 6
7 4 2311 BERTUCCELLI Luciana W45 Italy (ITA) 10:48.24   SB 7
8 15 2286 THORDARDOTTIR Frida Run W45 Iceland (ISL) 10:59.32   SB 8
9 1 1971 SEEL Claudia W45 Germany (GER) 11:11.20     9
10 2 2862 HARRIS Andrea W45 New Zealand (NZL) 11:35.96   SB 10
11 7 1250 COTTERELL Caroline W45 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 11:53.46     11
12 3 3813 DAMOC Angelica W45 Romania (ROU) 12:48.92     12
13 5 2838 REINER-VESTLI Ellen W45 Norway (NOR) 12:58.27     13
14 13 4228 KEY Latashia W45 United States of America (USA) 13:12.25     14
15 10 2130 JADHAV Sanyukta W45 India (IND) 15:26.97     15

 

6 km Cross M70 Heat 1 START: 2019-03-25 09:00 STARTED: 09:01:51
Pos Lane Bib Athlete Category   Club/Country Mark     Rank
1 22 895 KUNINGAS Kauko M70 Finland (FIN) 26:58     1
2 13 1164 THOMAS Jean M70 France (FRA) 27:01     2
3 7 3422 OSTRYKIEWICZ Henryk M70 Poland (POL) 27:54     3
4 8 2476 PUGLISI Salvatore M70 Italy (ITA) 28:14     4
5 4 193 VAN NOTEN Omer M70 Belgium (BEL) 28:18     5
6 25 1198 BEATTIE David M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 28:36     6
7 32 1191 BAILLIE Norman M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 28:49     7
8 1 921 NIEMI Raimo M70 Finland (FIN) 29:06     8
9 12 1019 CARLES Claude M70 France (FRA) 29:25     9
10 11 2998 DOBAK Stefan M70 Poland (POL) 29:41     10
11 17 4090 SERHIIENKO Anatolii M70 Ukraine (UKR) 29:44     11
12 34 864 HARTONEN Raimo M70 Finland (FIN) 29:57     12
13 29 2766 NUIJENS Petrus M70 Netherlands (NED) 30:00   =SB 13
14 36 1426 NEWTON Geoffrey M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 30:10     14
15 5 3283 LESNIAK Marian M70 Poland (POL) 30:20     16
16 23 1592 BERNHARDT Joachim M70 Germany (GER) 30:20     15
17 26 2327 CANIGLIA Santi M70 Italy (ITA) 30:45     17
18 18 738 ORTEGA MEDINA Domingo M70 Spain (ESP) 32:22     18
19 6 3155 KAMINSKI Stefan M70 Poland (POL) 32:29     19
20 37 236 SUDDZIANKOU Uladzimir M70 Belarus (BLR) 32:43     20
21 33 2841 SKAAR Per M70 Norway (NOR) 32:45     21
22 19 2328 CANINO Mario M70 Italy (ITA) 34:03     22
23 15 4070 LYSYY Ihor M70 Ukraine (UKR) 34:04     23
24 30 249 DE ARAUJO Lutero Renato M70 Brazil (BRA) 34:57     24
25 31 4084 RABYNIUK Mykola M70 Ukraine (UKR) 35:19     25
26 38 2722 DAVAA Baatarkhuu M70 Mongolia (MGL) 35:35     26
27 20 2995 DLONIAK Edmund M70 Poland (POL) 35:58     28
28 24 3309 MAJEWSKI Jan M70 Poland (POL) 35:58   SB 27
  10 476 SMIDA Oldrich M70 Czech Republic (CZE) DQ      
  14 217 KOZHAN Mikhail M70 Belarus (BLR) DQ      
  35 3758 COELHO Diamantino M70 Portugal (POR) DNF      


 

10 km W+M Heat 1 START: 2019-03-27 10:00 STARTED: 10:00:00
Pos Lane Bib Athlete Category   Club/Country Mark     Rank
1   747 PENAS BLANCO Manuel Angel M40 Spain (ESP) 31:11   SB 1
2   242 VERKHAVODKIN Henadz M35 Belarus (BLR) 31:12   SB 1
3   4016 UHRBOM Fredrik M40 Sweden (SWE) 31:17     2
4   237 TSETSERUKOU Ihar M40 Belarus (BLR) 31:36     3
5   3313 MAKOS Kamil M35 Poland (POL) 31:43     2
6   3766 FIGUEIREDO Davide M45 Portugal (POR) 31:52   SB 1
7   2906 BERNARDELLI Michal M35 Poland (POL) 32:03   SB 3
8   2786 VAN DER VELDEN Peter M50 Netherlands (NED) 32:09   SB 1
9   2836 NEDREGÅRD Kristian M40 Norway (NOR) 32:21     4
10   4261 MITCHELL Gregory M45 United States of America (USA) 32:25   SB 2
11   4128 ANGELL David M40 United States of America (USA) 32:34     5
12   1803 KUHLEN Andreas M35 Germany (GER) 32:36     4
13   245 ZHAURONAK Henadzi M45 Belarus (BLR) 32:42   SB 3
14   2287 COHEN Yizhak M40 Israel (ISR) 32:49     6
15   2015 WEIPPERT Matthias M40 Germany (GER) 32:56   SB 7
16   2934 BORYCHOWSKI Mariusz M45 Poland (POL) 32:57     4
17   3463 POBLOCKI Piotr M50 Poland (POL) 32:59     2
18   480 SRB Vladimír M40 Czech Republic (CZE) 33:03   SB 8
19   3843 BURGER Karel M35 South Africa (RSA) 33:10     5
20   3767 FIGUEIREDO Joaquim M50 Portugal (POR) 33:18     3
21   772 RODRIGUEZ BOGARRA Pedro M35 Spain (ESP) 33:42     6
22   1150 SAPEI Sebastien M40 France (FRA) 33:44   SB 9
23   693 LATORRE SANCHEZ Diego M40 Spain (ESP) 33:56     10
24   744 PASCUAL ALBAREDA Albert M45 Spain (ESP) 34:01   SB 5
25   2274 HUNTER Stephen M35 Ireland (IRL) 34:05   SB 7
26   2183 BYRNE Mick M55 Ireland (IRL) 34:07   SB 1
27   4257 MCMANUS Michael M50 United States of America (USA) 34:08     4
28   2211 HARRINGTON Michael M45 Ireland (IRL) 34:15   SB 6
29   647 GARCIA MENDOZA Juan Manuel M35 Spain (ESP) 34:20     8
30   3753 BARROS Domingos M50 Portugal (POR) 34:21   SB 5
31   3111 JAGIELSKA Ewa W35 Poland (POL) 34:21     1
32   4196 GRUNNAGLE Dawn W40 United States of America (USA) 34:24   SB 1
33   448 MIREJOVSKY Jiri M35 Czech Republic (CZE) 34:29   SB 9
34   3553 SOSNOWSKI Wieslaw M45 Poland (POL) 34:36     7
35   2038 WUNDERLICH Carsten M45 Germany (GER) 34:39   SB 8
36   2191 COWHIE Paul M55 Ireland (IRL) 34:45     2
37   698 LOPEZ Raul M45 Spain (ESP) 34:46     9
38   646 GARCÍA LÓPEZ Francisco M55 Spain (ESP) 34:49     3
39   2630 NILOVS Valdis M40 Latvia (LAT) 34:56   SB 11
40   3506 RYBARCZYK Jan M50 Poland (POL) 35:09     6
41   2577 POLIKARPOV Sergey M60 Kazakhstan (KAZ) 35:12     1
42   1844 MAST Stefan M40 Germany (GER) 35:23   SB 12
43   265 AABYE Hans M40 Canada (CAN) 35:23     13
44   2037 WOLLNY Holger M45 Germany (GER) 35:28     10
45   1539 TUOHY Tony M55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 35:34     4
46   1045 DOUMENC Sebastien M45 France (FRA) 35:40     11
47   3117 JANISZEWSKI Mateusz M35 Poland (POL) 35:43   SB 10
48   202 CHAMADANAU Aliaksei M35 Belarus (BLR) 35:49     11
49   218 KRAUTSOVA Volha W35 Belarus (BLR) 35:55     2
50   1404 MCHARG Robert M55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 35:59     5
51   3237 KRUPINSKI Bogumil M45 Poland (POL) 36:00     12
52   3190 KLUSZCZYNSKI Robert M40 Poland (POL) 36:05   SB 14
53   3253 KUJAWA Krzysztof M40 Poland (POL) 36:06     15
54   3572 STEPIEN Zenon M55 Poland (POL) 36:08     6
55   3567 STARSZAK Marcin M35 Poland (POL) 36:09     12
56   3966 KARLSSON Patrik M55 Sweden (SWE) 36:14   SB 7
57   2019 WELENZ Arne M50 Germany (GER) 36:15     7
58   3226 KRAMARZ Edmund M45 Poland (POL) 36:16     13
59   112 DIßLBACHER Josef M50 Austria (AUT) 36:16     8
60   3274 LANCUCKI Stanislaw M60 Poland (POL) 36:17   SB 2
61   3538 SLEZAK Robert M40 Poland (POL) 36:28     16
62   2782 VAN DE GRAAF Rob M55 Netherlands (NED) 36:33     8
63   660 GONZALEZ BADAJOZ Eduardo M35 Spain (ESP) 36:43   SB 13
64   2921 BOCHENKO Daniel M45 Poland (POL) 36:45     14
65   23 CARABAJAL LANGE Rolando M60 Argentina (ARG) 36:49   SB 3
66   220 KRUTALEVICH Valiantsin M55 Belarus (BLR) 36:51     9
67   1896 PAURAT Miriam W45 Germany (GER) 37:01   SB 1
68   2796 WEIJLING-DISSEL Nicole W50 Netherlands (NED) 37:09   SB 1
69   1601 BORNSCHEIN Mike M45 Germany (GER) 37:21   SB 15
70   2639 RENCIS Edgars M35 Latvia (LAT) 37:25     14
71   1156 SOUBIRAN François M45 France (FRA) 37:30   =SB 16
72   551 BARBERA Juan Jose M55 Spain (ESP) 37:31     10
73   3168 KASPRZYK Piotr M45 Poland (POL) 37:32   SB 17
74   3587 SUDZINSKA Mariola W40 Poland (POL) 37:35     2
75   2029 WILMES Heiko M45 Germany (GER) 37:36     18
76   1328 GREEN Brian M60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 37:45   SB 4
77   495 VONDRASEK Martin M35 Czech Republic (CZE) 37:46     15
78   3101 HURUK Jan M55 Poland (POL) 37:49     11
79   1785 KOTT Georg M55 Germany (GER) 37:52     12
80   1403 MCDONALD Susan W50 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 37:55   SB 2
81   2664 JURSKIS Arnas M45 Lithuania (LTU) 37:56   SB 19
82   206 DOLBIK Ihar M60 Belarus (BLR) 37:58     5
83   2569 BONDAR Viktor M55 Kazakhstan (KAZ) 38:05   SB 13
84   2475 PRUNEA Simona W45 Italy (ITA) 38:05   =SB 2
85   3730 ZAKOWIECKA Barbara W35 Poland (POL) 38:09     3
86   509 JENSEN Lars Juel M65 Denmark (DEN) 38:09   SB 1
87   1304 FRASER Ian M50 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 38:20     9
88   3029 FERENC Janusz M65 Poland (POL) 38:22   SB 2
89   3656 USTIANOWSKA Dorota W45 Poland (POL) 38:29   SB 3
90   1919 REUSCHENBACH Andreas M40 Germany (GER) 38:29   SB 17
91   3768 FIGUEIREDO Manuel M50 Portugal (POR) 38:33     10
92   1441 PATON Daniel M40 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 38:41     18
93   207 HALAMBOUSKI Uladzimir M45 Belarus (BLR) 38:43   SB 20
94   2926 BOJKE Mirosław M45 Poland (POL) 38:45     21
95   2113 STAICU Simona W45 Hungary (HUN) 38:54     4
96   2765 NEVE Johan M60 Netherlands (NED) 38:54     6
97   3004 DRAPIEWSKI Miroslaw M35 Poland (POL) 38:59     16
98   3665 WATKOWSKI Bartlomiej M35 Poland (POL) 39:03     17
99   2221 KENNY Michelle W35 Ireland (IRL) 39:12     4
100   593 CASTRO VILLAVERDE Teresa W50 Spain (ESP) 39:13   SB 3
101   125 HOFER Sabine W55 Austria (AUT) 39:17     1
102   3211 KOTARSKI Wiesław M60 Poland (POL) 39:17   SB 7
103   4039 SERTCELIK Aslı W40 Turkey (TUR) 39:34     3
104   210 KARANKEVICH Andrei M45 Belarus (BLR) 39:39     22
105   3770 GERARDO Pedro M55 Portugal (POR) 39:56   SB 14
106   4005 SCHÖN Karin W55 Sweden (SWE) 39:59   SB 2
107   1503 SMYTHE Stephen M60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 40:01     8
108   2394 FUSTELLA Elena W55 Italy (ITA) 40:02   SB 3
109   2986 CZUK Marek M65 Poland (POL) 40:10     3
110   2913 BIEDRZYCKI Krzysztof M45 Poland (POL) 40:19     23
111   3528 SIEMBIDA Malgorzata W40 Poland (POL) 40:24     4
112   1276 DUFFY Jennifer W40 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 40:24     5
113   367 DIEZ Monica W40 Colombia (COL) 40:29   SB 6
114   1932 ROHREGGER Robert M55 Germany (GER) 40:30     15
115   899 LAITILA Erkki M65 Finland (FIN) 40:31     4
116   3113 JAKUBCZAK-PAWELEC Anna W45 Poland (POL) 40:31     5
117   2665 JUSAITIS Grazvydas M40 Lithuania (LTU) 40:37     19
118   3254 KUJAWINSKI Artur M40 Poland (POL) 40:42     20
119   3654 URBANSKI Krzysztof M45 Poland (POL) 40:44     24
120   3021 DZIALOSZYNSKI Grzegorz M40 Poland (POL) 40:48     21
121   1680 GOLDAMMER Klaus M65 Germany (GER) 40:57     5
122   1349 HOLLIDAY Nicholas M60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 40:58     9
123   3816 HARJOC Vasile M65 Romania (ROU) 41:01     6
124   2286 THORDARDOTTIR Frida Run W45 Iceland (ISL) 41:01     6
125   3059 GORAK Henryk M65 Poland (POL) 41:02   SB 7
126   2202 FEERY Bernard M55 Ireland (IRL) 41:05     16
127   3468 POLANSKI Dariusz M50 Poland (POL) 41:25     11
128   2219 KENNY Annmarie W40 Ireland (IRL) 41:36     7
129   2201 EGAN Ian M50 Ireland (IRL) 41:36     12
130   247 ALCANTARA Jose M55 Brazil (BRA) 41:41     17
131   3292 LISTOWSKI Andrzej M50 Poland (POL) 41:43     13
132   724 MORALES ROBLES Jose Antonio M55 Spain (ESP) 41:45     18
133   75 MCDONNELL Roscoe M60 Australia (AUS) 41:46     10
134   3039 GAJEWSKI Pawel M45 Poland (POL) 41:47   SB 25
135   3620 SZWANKOWSKI Hubert M40 Poland (POL) 41:48     22
136   3061 GORALSKI Krzysztof M50 Poland (POL) 41:49     14
137   3421 OSTROWSKI Marian M60 Poland (POL) 41:54   SB 11
138   2854 ADAMSON Christine W60 New Zealand (NZL) 41:55   SB 1
139   3223 KOZICZ Leszek M50 Poland (POL) 41:56   SB 15
140   895 KUNINGAS Kauko M70 Finland (FIN) 42:00     1
141   2250 MORAN Pauline W60 Ireland (IRL) 42:13     2
142   2987 DABROWSKI Krzysztof M65 Poland (POL) 42:20     8
143   4 BOUYAHIAOUI Abdelbaki M50 Algeria (ALG) 42:28   SB 16
144   1773 KNOSPE Katja W50 Germany (GER) 42:31   SB 4
145   697 LOPEZ GARCIA Juan M75 Spain (ESP) 42:33   SB 1
146   3097 HEDZIELSKI Rafal M40 Poland (POL) 42:33     23
147   311 STONE Susan W55 Canada (CAN) 42:34     4
148   3926 BÄCKSTRÖM Olav M55 Sweden (SWE) 42:41   SB 19
149   1425 NEWMAN Alan M65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 42:48   SB 9
150   2084 BOGNÁR Csaba M35 Hungary (HUN) 42:48     18
151   374 ALFARO Michelzin M40 Costa Rica (CRC) 42:50     24
152   1791 KRAUSE Ute W50 Germany (GER) 42:51     5
153   2476 PUGLISI Salvatore M70 Italy (ITA) 42:51     2
154   3459 PLOSKONSKI Piotr M50 Poland (POL) 42:56     17
155   3874 KIELIGER Matthias M45 Switzerland (SUI) 42:58     26
156   2016 WEISGERBER Frank M50 Germany (GER) 43:00     18
157   1468 ROBERTS Alan M50 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 43:01   SB 19
158   380 RUIZ MARTINEZ Grace Patricia W50 Costa Rica (CRC) 43:01   SB 6
159   233 REZKAYA Volha W35 Belarus (BLR) 43:06     5
160   2314 BETTINI Riccardo M65 Italy (ITA) 43:06     10
161   1210 BOWMAN Ken M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 43:09     3
162   715 MARTÍNEZ PAJARES José Julián M50 Spain (ESP) 43:12     20
163   1250 COTTERELL Caroline W45 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 43:15   SB 7
164   63 HNIAT Paul M55 Australia (AUS) 43:17   SB 20
165   1737 HOPPE Sylvia W55 Germany (GER) 43:17     5
166   2666 KAVALIAUSKAS Petras M70 Lithuania (LTU) 43:18   SB 4
167   1338 HAUSLER Elke W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 43:21   SB 6
168   2679 POCIUVIENE Ramune W45 Lithuania (LTU) 43:22     8
169   1459 RAYNER Trevor M55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 43:27     21
170   3437 PAZUCHA Anna W40 Poland (POL) 43:43     8
171   91 SCHWEBEL Ron M65 Australia (AUS) 43:44   SB 11
172   1940 SACHS Christine W60 Germany (GER) 43:44     3
173   3087 GURNA Jolanta W50 Poland (POL) 43:46     7
174   2643 RUTINS Edgars M40 Latvia (LAT) 43:48     25
175   3498 ROZYCKI Slawomir M55 Poland (POL) 43:54   SB 22
176   197 WINDAL Patricia W45 Belgium (BEL) 43:54   SB 9
177   1660 FUHRMANN Günter M60 Germany (GER) 43:56   SB 12
178   2582 HONG Yun Su M50 Korea (KOR) 43:56   SB 21
179   2965 CHUDZYNSKI Olgierd M35 Poland (POL) 44:00   SB 19
180   3384 NIEDZWIADEK Czeslaw M60 Poland (POL) 44:07     13
181   3605 SZAFARCZYK Eugenia W55 Poland (POL) 44:07     7
182   3348 MILASZEWSKI Przemek M35 Poland (POL) 44:12     20
183   1198 BEATTIE David M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 44:16     5
184   1979 STAIGER Harald M60 Germany (GER) 44:22   SB 14
185   3161 KARAS Marek M55 Poland (POL) 44:24     23
186   3174 KAZMIERCZAK Robert M45 Poland (POL) 44:25     27
187   217 KOZHAN Mikhail M70 Belarus (BLR) 44:27     6
188   3123 JAROCHOWSKI Władyslaw M60 Poland (POL) 44:30     15
189   3785 RIBEIRO Carlos M50 Portugal (POR) 44:32     22
190   2990 DANKOWSKI Jaroslaw M40 Poland (POL) 44:33     26
191   2929 BONDARENKO Jan M60 Poland (POL) 44:37   SB 16
192   766 QUISPE VALENCIA Nancy Nena W50 Spain (ESP) 44:42     8
193   3293 LITWIN Jozef M70 Poland (POL) 44:43     7
194   3552 SOLECKI Michal M35 Poland (POL) 44:55     21
195   3019 DYGUDAJ Jerzy M70 Poland (POL) 44:56     10
196   1587 BECKER Verena W40 Germany (GER) 45:00     9
197   3041 GALUSZKA Dorota W35 Poland (POL) 45:05     6
198   3037 FULAT Karol M50 Poland (POL) 45:34     23
199   1191 BAILLIE Norman M70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 45:37   SB 8
200   2267 REILLY Nuala W60 Ireland (IRL) 45:39     4
201   1249 COPSON Angela W70 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 45:47     1
202   3204 KORZEP-CZEKALSKA Dorota W40 Poland (POL) 45:48     10
203   2889 ANDRZEJCZYK Ryszard M50 Poland (POL) 45:52   SB 24
204   663 GONZALEZ MURIAS Laura W40 Spain (ESP) 45:52     11
205   1298 FORSE Penelope W65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 45:57   SB 1
206   3952 HASSELKVIST Nils-Göran M60 Sweden (SWE) 46:00     17
207   3488 ROCHOWSKI Piotr M55 Poland (POL) 46:05     24
208   3286 LIBAN Zygfryd M75 Poland (POL) 46:06     2
209   3508 RYDLEWSKA Katarzyna W35 Poland (POL) 46:10     7
210   240 TSUKHLO Alena W60 Belarus (BLR) 46:10     5
211   3886 BASISTA Vincent M75 Slovak Republic (SVK) 46:17     3
212   1453 PROFFITT David M65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 46:18     12
213   224 LENKAVETS Sviatlana W45 Belarus (BLR) 46:20     10
214   1228 CARR Sally W45 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 46:22   SB 11
215   1681 GÖTTNAUER Margret W65 Germany (GER) 46:28     2
216   1788 KRAMER Fokke M80 Germany (GER) 46:34   SB 1
217   1019 CARLES Claude M70 France (FRA) 46:37     9
218   2220 KENNY Eileen W65 Ireland (IRL) 46:41   SB 3
219   1104 MAILLARD Gérard M75 France (FRA) 46:44   SB 4
220   3462 POBLOCKA Bozena W50 Poland (POL) 46:48     9
221   921 NIEMI Raimo M70 Finland (FIN) 46:57     10
222   3464 PODBIELSKA Alina W45 Poland (POL) 47:07     12
223   3454 PIWONSKI Robert M40 Poland (POL) 47:07   SB 27
224   1827 LESSING Peter M75 Germany (GER) 47:13   SB 5
225   3256 KULAKOWSKA Bozena W45 Poland (POL) 47:16     13
226   1659 FUHRMANN Carmen W60 Germany (GER) 47:17     6
227   1663 GANTER Elfriede W65 Germany (GER) 47:18   SB 4
228   1351 HOPKINSON Nicola W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 47:19   SB 8
229   2982 CZERNIAK Henryk M70 Poland (POL) 47:21     11
230   3719 WROBLEWSKA Dagmara W35 Poland (POL) 47:24     8
231   3758 COELHO Diamantino M70 Portugal (POR) 47:48     12
232   2838 REINER-VESTLI Ellen W45 Norway (NOR) 47:52     14
233   3509 RYGIELSKI Marcin M45 Poland (POL) 47:53   SB 28
234   4271 NOWICKI Przemek M70 United States of America (USA) 47:57   SB 13
235   1251 COULSON Gina W60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 48:04     7
236   752 PÉREZ Fernando José M40 Spain (ESP) 48:16     28
237   1321 GIBSON Tracey W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 48:19     9
238   1046 DUBEC Daniel M55 France (FRA) 48:51   SB 25
239   2917 BIERNAT Magdalena W35 Poland (POL) 48:58     9
240   807 VAQUERO VANCHEZ Emi W70 Spain (ESP) 49:01     2
241   3038 FURTAK Krzysztof M55 Poland (POL) 49:24   SB 26
242   4029 LOUATI Dalila W55 Tunisia (TUN) 49:31     10
243   2918 BLONSKI Dariusz M50 Poland (POL) 49:37   SB 25
244   883 JURMU Jouni M50 Finland (FIN) 49:44     26
245   3655 URTNOWSKI Henryk M80 Poland (POL) 49:44   SB 2
246   2999 DOBRUCHOWSKA Emilia W50 Poland (POL) 49:47     10
247   546 ARIAS DE LA CRUZ José Antonio M75 Spain (ESP) 49:47     6
248   2576 PACHSHENKO Yuriy M55 Kazakhstan (KAZ) 49:49     27
249   2715 TERÁN Francisco M80 Mexico (MEX) 49:54     3
250   2864 PETLEY Karen W55 New Zealand (NZL) 50:05     11
251   3725 WSZOLEK Helena W60 Poland (POL) 50:07     8
252   236 SUDDZIANKOU Uladzimir M70 Belarus (BLR) 50:12     14
253   864 HARTONEN Raimo M70 Finland (FIN) 50:19     15
254   1423 MURRAY Andrew M65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 50:29     13
255   82 PILKINGTON Roger M60 Australia (AUS) 50:40   SB 18
256   3171 KAWECKI Jozef M65 Poland (POL) 50:42     14
257   3496 ROZUM Janusz M65 Poland (POL) 50:49   SB 15
258   4211 HOLZMAN Barbara W65 United States of America (USA) 50:55   SB 5
259   1762 KLEINEMEYER Dagmar W60 Germany (GER) 51:00     9
260   1128 PESENTI Jean Claude M75 France (FRA) 51:07     7
261   3799 BENCHEA JOCA Martin M65 Romania (ROU) 51:13     16
262   3731 ZAKRZEWSKI Marek M50 Poland (POL) 51:29     27
263   738 ORTEGA MEDINA Domingo M70 Spain (ESP) 51:38     16
264   2724 JIGJIDSUREN Batchimeg W50 Mongolia (MGL) 51:51     11
265   3526 SIELUTIN Wadim M60 Poland (POL) 51:52     19
266   3404 OLEJNIK Rafał M50 Poland (POL) 52:03     28
267   379 MACHADO MACHADO Pablo M60 Costa Rica (CRC) 52:06     20
268   254 KONDO Eli W55 Brazil (BRA) 52:12     12
269   381 SALAZAR ORTIZ Carlos Humberto M60 Costa Rica (CRC) 52:13     21
270   3780 PARENTE Celeste W55 Portugal (POR) 52:20   SB 13
271   2968 CIERZNICKI Zbigniew M55 Poland (POL) 52:20   SB 28
272   2328 CANINO Mario M70 Italy (ITA) 52:20   SB 17
273   1775 KOAL Ingrid W65 Germany (GER) 52:22   SB 6
274   1951 SCHLACHTE Roswita W60 Germany (GER) 52:27     10
275   1599 BONIN Monika W65 Germany (GER) 52:28     7
276   3615 SZNABEL Alina W60 Poland (POL) 52:29     11
277   1209 BOWLER Karen W65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 52:34   SB 8
278   1801 KRUSE Cora W60 Germany (GER) 52:40     12
279   2719 CHIMED Boldbaatar M70 Mongolia (MGL) 53:04     18
280   3666 WAWRZYNIAK Leon M60 Poland (POL) 53:14   SB 22
281   1727 HILLEBRECHT Beata W45 Germany (GER) 53:30     15
282   1105 MAILLARD Josette W75 France (FRA) 53:36     1
283   3737 ZASIURA Władysława W50 Poland (POL) 53:49     12
284   2583 KIM Wonbin M60 Korea (KOR) 53:56     23
285   4025 BEN HADJ SLIMANE Najet W60 Tunisia (TUN) 54:01     13
286   3475 PRYMAKOWSKA Barbara W75 Poland (POL) 54:04     2
287   3067 GRABSKA Renata W65 Poland (POL) 54:04     9
288   3466 PODOLSKI Mariusz M45 Poland (POL) 54:15   SB 29
289   3281 LENC Janusz M65 Poland (POL) 54:17   SB 17
290   1934 ROSENTHAL Donald M50 Germany (GER) 54:19     29
291   1840 MANN Irmgard W65 Germany (GER) 54:20     10
292   889 KIVISTÖ Hannele W75 Finland (FIN) 54:37     3
293   3376 NAHAJOWSKI Pawel M45 Poland (POL) 54:59     30
294   246 ZHYHUNOVA Sviatlana W50 Belarus (BLR) 54:59     13
295   2584 KWON Ohbong M50 Korea (KOR) 55:00   =SB 30
296   248 BANDEIRA DOS SANTOS JORDAO Patricia W45 Brazil (BRA) 55:01   SB 16
297   1936 ROST-BRASHOLZ Gabriele W70 Germany (GER) 55:02     3
298   2130 JADHAV Sanyukta W45 India (IND) 55:14     17
299   4270 NOWICKI Leslie W55 United States of America (USA) 55:29   SB 14
300   1774 KOAL Gerd M65 Germany (GER) 55:36     18
301   3604 SZADKOWSKA Anna W60 Poland (POL) 55:43     14
302   3336 MICHALAK Jerzy M70 Poland (POL) 55:56     19
303   1292 FLETCHER Amanda W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 56:07     15
304   1308 GALEA Julia W60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 56:15     15
305   3267 KWASIGROCH Krzysztof M50 Poland (POL) 56:19     31
306   1883 NITTEL Maria Brigitte W70 Germany (GER) 56:28   SB 4
307   794 SEGUI Santiago M65 Spain (ESP) 56:41     19
308   1495 SKINNER Edward M60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 57:48     24
309   3576 STOLARSKA Danuta W60 Poland (POL) 57:50     16
310   3653 URBANIK Anna W55 Poland (POL) 58:09   SB 16
311   376 CALDERON CAMACHO Juan Carlos M55 Costa Rica (CRC) 58:23   SB 29
312   2107 NAGYNÉ KOTROCZÓ Andrea Piroska W60 Hungary (HUN) 58:45     17
313   3460 PLOTEK Halina W60 Poland (POL) 59:04     18
314   2516 VENTURINI Lorenza W60 Italy (ITA) 59:08     19
315   3603 SZABUNIO Jan M70 Poland (POL) 59:55     20
316   2891 ANGIEL Wladyslaw M80 Poland (POL) 1:00:23     4
317   4262 MOEBIUS Heide W80 United States of America (USA) 1:00:27     1
318   3302 MACIERZYNSKI Miroslaw M65 Poland (POL) 1:01:47     20
319   3650 UCINSKI Edward M70 Poland (POL) 1:02:06     21
320   421 JANKO Vladislav M75 Czech Republic (CZE) 1:02:16     8
321   4194 GREENWALD Philip M60 United States of America (USA) 1:02:48     25
322   2426 MENDOLIA Vincenzo M60 Italy (ITA) 1:02:50     26
323   3691 WISNIEWSKI Zbigniew M80 Poland (POL) 1:03:44     5
324   2393 FRETTA Fiorella W70 Italy (ITA) 1:03:47     5
325   1521 THOMAS Jean Linda W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 1:04:18     17
326   3406 OLENDER Adam M50 Poland (POL) 1:04:51     32
327   1267 DILLON Kevin M60 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 1:05:22     27
328   1274 DOXEY Wendy W55 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 1:05:35     18
329   89 SCHICKERT Robert M75 Australia (AUS) 1:07:53     9
330   1109 MÉRAN Marc M75 France (FRA) 1:08:07     10
331   2832 LILLEFOSSE Arthur M70 Norway (NOR) 1:09:39     22
332   2570 DVORECKIJ Vladimir M70 Kazakhstan (KAZ) 1:09:44     23
333   3053 GLINSKI Tadeusz M75 Poland (POL) 1:10:00     11
334   3647 TUROSZ Zofia W80 Poland (POL) 1:14:45     2
335   1600 BORNSCHEIN Isabel W50 Germany (GER) 1:15:19     14
336   1370 JONES Pamela W80 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 1:17:32     3
337   2234 MALLON Carol W60 Ireland (IRL) 1:17:43     20
338   2500 SQUADRONE Angelo M90 Italy (ITA) 1:18:45     1
339   4187 GRAF Tami W80 United States of America (USA) 1:23:32     4
340   3562 STADNICZUK Michal M85 Poland (POL) 1:30:45     1
    2590 AL-DOSSARY Mohammed M60 Saudi Arabia (KSA) DQ      
    2288 FUKS Gregori M70 Israel (ISR) DQ      
    2720 CHIMEDTSEREN Kherlenchimeg W55 Mongolia (MGL) DQ      
    2964 CHUDZIK Mariusz M45 Poland (POL) DQ      
    28 MORALES Susana Beatriz W55 Argentina (ARG) DQ      
    2723 JAMIYANSHARAV Enkhtuya W55 Mongolia (MGL) DQ      
    3381 NATH Maciej M40 Poland (POL) DQ      
    1401 MCCARTHY Sean M50 Great Britain and Northern Ireland (GBR) DNF


 

8 km Cross M65 Heat 1 START: 2019-03-25 09:50 STARTED: 09:50:05
Pos Lane Bib Athlete Category   Club/Country Mark     Rank
1 10 3029 FERENC Janusz M65 Poland (POL) 33:09     1
2 26 2438 MOSER Luciano M65 Italy (ITA) 33:16   SB 2
3 1 2698 GLODEN Justin M65 Luxembourg (LUX) 33:35   SB 3
4 35 509 JENSEN Lars Juel M65 Denmark (DEN) 33:55     4
5 23 2986 CZUK Marek M65 Poland (POL) 34:04   SB 5
6 16 3816 HARJOC Vasile M65 Romania (ROU) 34:47     6
7 40 2847 SYVERSEN Øystein M65 Norway (NOR) 34:48     7
8 22 899 LAITILA Erkki M65 Finland (FIN) 35:32     8
9 34 2455 PANCELLI Uliviero M65 Italy (ITA) 36:04     9
10 3 91 SCHWEBEL Ron M65 Australia (AUS) 36:23     10
11 11 1425 NEWMAN Alan M65 Great Britain and Northern Ireland (GBR) 36:25     11
12 15 3493 ROSLOWICZ Jerzy M65 Poland (POL) 36:29     12
13 28 3308 MAJER Mieczyslaw M65 Poland (POL) 38:50     13
14 12 3920 ANDERSSON Bo M65 Sweden (SWE) 38:54     14
15