Kondismedlem Sponset innhold

Strålende forhold i Siddisløpet

Urige Buta, Haugesund var i tet fra start til mål og vant den 8,2 km lange løypa på 24.09. 14 år gamle Jakob Ingebrigtsen imponerte med 4. plass på 25.59

tet_IMG_9665.jpg
Tre mann i tet utfra start. Uriga Buta, Haugesulnd IL og bak ham Jens Kortner, Herkules og Frew Zenebe Brkineh, Sandnes IL  Alle foto: Ingolf Dale
 

Plass Navn Klubb Tid
1 Urige Buta Haugesund IL Friidrett 0:24:09
2 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 0:24:52
3 Lars Jonassen Føyen Stord IL 0:25:55
4 Jakob Ingebrigtsen Sandnes Idrettslag 0:25:59
5 Gunnar Osmundsen IL Skjalg 0:26:00
6 Simen Bergseth IL Skjalg 0:26:06
7 Trond Arne Rugland Spirit Stavanger FIK 0:26:32
8 Håvard Øglænd   0:26:34
9 Martin Hefre Johnsen skjalg 0:26:54
10 Tom Ole Dalsrud   0:27:01

 

Plass Navn Klubb Tid
1 Vienna Dahle Skjalg IL 0:29:44
2 Hanne Steinstø Haugesund Idrettslag. friidrett 0:30:22
3 Camilla Ziesler Sandnes idrettslag 0:31:05
4 Elise Hay Opsahl GTI 0:31:20
5 Kari-Anne Veen Skjalg 0:31:31
6 Veronica Plener Team Tokki Mokki 0:32:31
7 Ida Tjørsvaag Spirit - Stavanger Friidrett 0:32:36
8 Christine Sekkesæter Skjalg il 0:32:49
9 Marianne R Stensletten   0:33:36
10 Birgit Kverneland   0:33:52


ALLE   RESULTATER
 

tet2_IMG_9667.jpg
Hovedfeltet med fra venstre: Simen Bergseth, Skjalg blir nr. 6 med 26:06, Gunnar Osmundsen,  (1454) blir nr. 5 med 26:00, i oransj Marius Skeide Ruth, Spirit Stavanger Friidrettsklubb blir nr. 19 med 28:27 og  Trond Arne Rugland, Spirit Stavanger Friidrettsklubb (1807) blir nr. 7.

mange_IMG_9686.jpg
Bård O Håland leder an lenger bak.

Urige_Buta_IMG_9703.jpg
Burige Uta har lagt alle bak seg og løper inn til seier på tiden 

Jakob_Ingebrigtsen_IMG_9708.jpg
Joakim Ingebrigtsen, Sandnes Idrettslag blir nr.4 totalt med 25:59 Jakob har som mål å bli best i familien, da må hanm bli bedre enn bror Henrik Ingebrigtsen

Trond_Arne_Rugland_IMG_9717.jpg
Trond Arne Rugland, Spirit Stavanger FIK blir nr.7 med 26:32

Dag_OExenvad_vinner_5054_IMG_9728.jpg
Dag Øxnevad, Skjalg vinner klasse 50-54 år på 28:43

Eirik_Dalva_Skaale_nr3_3539_OErjan_Huus_nr2_4044_IMG_9742.jpg
Eirik Dalva Skaale, Gti Stavanger (1449) blir nr.3 i klasse 35-39 år med 30:00  og Ørjan Huus (1880) som løp på 29:55 og dermed ble nr.2 i 40-44 år.

Espen_Albertsen_IMG_9723.jpg
Espen Albertsen, IL SKjalg løper i mål på 28:36

Marianne_R_Stensletten_nr2_2034_IMG_9754.jpg
Marianne R. Stensletten  33:36 blir nr. 9 av kvinnene og nr.2 i klasse 20-34 år

Olav_Kvernenes_vinner_6569_IMG_9760.jpg
Oalv Kvernenes, IL SKjalg vinner klasse 65-69 år med 35:12

Drikkestasjon_IMG_9764.jpg
Trygve Finnesand koser seg med drikke i det flotte sommerværet.

87 bilder fra arrangøren.