God deltakelse.
Fastiten for 2017 ble 54 påmeldte og 50 startende.
Værgudene på arrangøren sin side.
Tatt værmeldingene i betrakning så var værgudene på arrangør Eid IL sin side i dag. Det var meldt ganske mye regn fra kl.12 men det lot vente på seg. For mosjonistene kunne godt været vært bedre men temperaturen var perfekt for deltakerne i konkurranseklassen.
Herreklassen.
Andreas Skylstad, Norangsdal IL men bor på Nordfjordeid vant med tiden 36.50. En god tid men likevel endel bak løyperekorden på 35.10 satt av Joel Dyrhovden i 2011. Andreplassen tok Vegard Holsen, Førde IL med tiden 36.57. Tredjemann ble Eirik Voksøy Bringsvor, Sandsøy IL med tiden 38.26.
Dameklassen.
Karoline Holsen Kyte, Førde IL - Friidrett vant og satte ny løyperekord med tiden 38:44. Merete Helgheim, Gloppen IL ble nummer to med tiden 45:09. Tredje dame ble Eirin Aasen med tiden 50.27.
Flere bilder på Kondis på facebook.
Eid IL skigruppa sin hjemmeside.
Trollenykjen opp 2017 | ||||||
Plass | Startnr. | Fornamn | Etternamn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 1 | Elida | Fuglem | Valldal il | D12-13 | 00:55:20 |
1 | 51 | Oselie | Henden | Eid Il | D14-15 | 00:53:02 |
2 | 54 | Emilie Flo | Stavik | Markane Il | D14-15 | 00:55:07 |
1 | 3 | Sigrid Flo | Bødal | Stårheim | D18-19 | 00:52:06 |
2 | 2 | Elise Skeide | Bakke | Eid IL | D18-19 | 01:00:14 |
LØYPEREKORD DAME: | ||||||
1 | 5 | Karoline Holsen | Kyte | Førde IL - Friidrett | D23-34 | 00:38:44 |
2 | 4 | Eirin | Aasen Kvalheim | D23-34 | 00:50:27 | |
3 | 25 | Anne Lina | Hessevik | D23-34 | 00:57:40 | |
1 | 6 | Merete | Helgheim | Gloppenfriidrettslag | D35-39 | 00:45:09 |
1 | 7 | Liv | Berge | Åheim IL | D65-69 | 01:05:26 |
1 | 10 | Ingebrigt | Nes Hjelle | Eid il ski | M12-13 | 00:46:02 |
2 | 9 | Heine | Fuglem | Valldal il | M12-13 | 00:52:57 |
3 | 52 | Esekiel | Henden | Eid Il | M12-13 | 00:54:08 |
4 | 8 | Lukas | Andersson | Eid | M12-13 | 00:56:00 |
5 | 11 | Noah | Taklo | Eid | M12-13 | 00:59:53 |
1 | 13 | Trym Dalset | Lødøen | Haugen IL | M14-15 | 00:41:49 |
2 | 12 | Magnus Skeide | Bakke | Eid IL | M14-15 | 00:43:26 |
3 | 14 | Daniel | Navelsaker | Eid | M14-15 | 00:49:49 |
1 | 15 | Sondre | Haneberg | Oppegård IL | M16-17 | 00:43:57 |
1 | 16 | Johan-Olav | Botn | Stårheim IL | M18-19 | 00:39:06 |
2 | 20 | Vegard | Skrede | Hardbagg | M18-19 | 00:43:04 |
3 | 18 | Matias | Navelsaker | Eid IL | M18-19 | 00:47:14 |
DNS | 17 | Isak | Hopland | Hardbagg IL | M18-19 | |
DNS | 19 | Ådne Reidar | Nes Kleppe | Eid IL | M18-19 | |
1 | 22 | Sigmund | Kvalheim | M20-22 | 00:47:08 | |
2 | 21 | Vegard | Haneberg | Oppegård IL | M20-22 | 00:48:03 |
Bestetid: | ||||||
1 | 30 | Andreas | Skylstad | Norangdal IL | M23-34 | 00:36:50 |
2 | 26 | Vegard | Holsen | Førde IL | M23-34 | 00:36:57 |
3 | 24 | Eirik Voksøy | Bringsvor | Sandsøy IL | M23-34 | 00:38:26 |
4 | 28 | Arve | Rindal | Eid IL | M23-34 | 00:39:30 |
5 | 23 | Reinar | Aaland | Hornindal IL | M23-34 | 00:41:02 |
6 | 29 | Pål-Anders | Rindal | Eid IL ski | M23-34 | 00:43:06 |
7 | 31 | Kenneth | Vedvik | Eid IL | M23-34 | 00:45:46 |
8 | 27 | Mathias | Kullsveen | Eid il | M23-34 | 00:46:28 |
1 | 33 | Tomas | Kadlas | M35-39 | 00:45:38 | |
2 | 32 | Kay Roger | Haugen | Eid Motbakkelag | M35-39 | 00:48:39 |
3 | 53 | Sveinung Meland | Phile | Eid Motbakkelag | M35-39 | 00:55:38 |
1 | 39 | Jann Olav | Tjønneland | Viksdalen IL | M40-44 | 00:39:39 |
2 | 35 | Rune Aase | Kalhagen | Eid Motbakkelag | M40-44 | 00:41:30 |
3 | 37 | Gisle | Skjølberg | Bremanger Idrettslag | M40-44 | 00:41:48 |
4 | 40 | Arild | Vonheim | Eid Motbakkelag | M40-44 | 00:45:58 |
5 | 38 | Arve Einar | Sørland | M40-44 | 00:53:47 | |
6 | 36 | Tom | Kruse | M40-44 | 00:59:54 | |
DNS | 34 | Anders | Bringsvor | Sandsøy IL | M40-44 | |
1 | 41 | Håkon | Igland | Keipen Turlag | M45-49 | 00:45:34 |
2 | 43 | Roger | Nygård | Nygård Toppidrett | M45-49 | 00:48:10 |
3 | 42 | Svein Otto | Melheim | M45-49 | 00:50:12 | |
1 | 44 | Jan Karsten | Nygård | Nygård Toppidrett | M50-54 | 00:47:43 |
1 | 46 | Hans-Aksel | Fjelldal | Eid IL | M55-59 | 00:50:42 |
2 | 47 | Egil | Holvik | Almenning IL | M55-59 | 00:51:57 |
DNS | 45 | Anders | Bakkebø | M55-59 | ||
1 | 48 | Terje | Torvanger | Bremanger IL | M60-64 | 00:46:07 |
1 | 49 | Reidar G. | Huus | Ft&IF | M70-74 | 01:07:20 |
1 | 50 | Lars | Håheim | Olsvik.i.l | M75+ | 01:11:01 |
Foto Martin Hauge-Nilsen.
Andreas Skylstad, Norangsdal IL.
Vegard Holsen, Førde IL.
Eirik Voksøy Bringsvor, Sandsøy IL.
Karoline Holsen Kyte, Førde IL.
Merete Helgheim, Gloppen IL.
Eirin Aasen.
Karoline Holsen Kyte med all grunn til å smile.
Klassevinnerpremier.
Fra venstre Eirin Aasen, Karoline Holsen Kyte og Merte Helgheim.
Fra venstre Vegard Holsen, Andreas Skylstad og Eirik Voksøy Bringsvor.