Kondismedlem Sponset innhold
Karoline Moen Guidon med mor Anita som support 1 km før mål på sin imponerende debut på halvmaraton. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Karoline Moen Guidon med mor Anita som support 1 km før mål på sin imponerende debut på halvmaraton. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Karoline Moen Guidon med sterk halvmaraton på Kongsvinger

Med 1.21.59 var det bare fire menn foran Karoline Moen Guidon i den tøffe halvmaratonløypa på Kongsvinger. Spanske Miguel Daporta vant distansen på 1.19.40. Runar Sæther var best på maraton på Sæter Gård med 2.48.39 og Hilde Ackenhausen vant kvinneklassen på 3.26.06.

Maraton_Runar-Saether_Gjermund-Soerstad_19km.jpgMaratonvinner Runar Sæther, SPKL Rye (35) mens han fortsatt hadde følge med Gjermund Sørstad på førsterunden (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Halvaraton_Miguel-Daporta-20km.jpg
Kongsvinger Maraton tiltrekker seg alltid deltakelse fra mange nasjoner. Her det årets vinner på halvmaraton, spanske Miguel Daporta, som gir "thumbs up" med en km igjen med italienske Falleri Mass Milano som ble 7 mann på maraton like bak.  (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Maraton_Hilde-Ackenhausen_19km.jpg
Hilde Ackenhausen, Spiridon Langløperlag/Team Coop løp på gode 3.26.06 i sitt første løp i skogen ved Kongsvinger og slo med det fjorårsvinner Therese Falk, Romerike Ultraløperklubb med ni minutter

På minimaraton ble det nok  en seier til Hallvard Nilsen, IL Gular på 14.47 i den 4,2 km lange løypa med en del teknisk sti, mens Marie Renée Gangsø, Svea Skilag vant kvinneklassen på 16.58. Her tok søsknene Eivind og Karoline Duelien Vaaje fra Granli hver sin klare andreplass.

209 løpere fullførte en av de tre distansene i årets Kongsvinger Maraton fordelt på 49 på maraton, 122 på halvmaraton og 38 med tidtaking på minimaraton. Dermed ble det en liten økning på alle distanser fra fjorårets arrangement da 193 kom til mål. 

Kongsvinger Maraton pleier å være en varm opplevelse, så også i år. Fra forventa 14-16 grader og lett regnvær ble det i stedet lettskyet, sol og over 20 varmergrader. Deilig for funksjonærer, publikum og løpere etter endt løp, men i varmeste laget, speslelt på førsterunden for maratonløperne - men det bør vi vel strengt tatt ikke klage over på våre kanter denne sommeren.... 

Kongsvinger Maratons nettsider
Kongsvinger Maraton på Facebook
Samleside for Kongsvinger Maraton med reportasjer, bilder og alle resultater på 2000-tallet

Bakkerolfen: Comeback med krampekos på Kongsvinger

31 BILDER FRA PREMIEUTDELINGEN 
ALLE RESULTATER

NB! Reportasjen fortsetter under resulatene med bilder fra maraton!

De beste i Kongsvinger Maraton 05.08.2017:
 
 
 
 
 
 
Maraton kvinner (13 deltakere)
Plass
Navn
Klubb 
Klasse
Tid
Etter
1
Hilde Ackenhausen
Spiridon Langløperlag/Team Coop 
K40-44
03:26:06
00:00
2
Therese Falk
Romerike Ultraløperklubb 
K40-44
03:35:01
08:55
3
Hanna Blom Breivik
IL Sandvin 
K45-49
03:36:34
10:28
4
Marthe Bakken
STANGE 
K40-44
03:37:52
11:46
5
Rita Steinsvik
Romerike Ultraløperklubb 
K40-44
03:42:01
15:55
6
Marit Tørstad
Rye Sp.Kl. 
K45-49
03:52:48
26:42:00
7
Liv Jegteberg Lystad
Sportsklubben Vidar 
K55-59
04:18:07
52:01:00
8
Laura Bakker
Rye Sp.Kl. / Sk Rye 
K35-39
04:27:50
01:01:44
9
Elise Reitan
N/A 
K18-29
04:36:23
01:10:17
10
Beate Sonesen
TVEDESTRAND 
K50-54
04:45:34
01:19:28
 
 
 
 
 
 
Maraton menn (36 deltakere)
1
Runar Sæther
Rye Sp.Kl. 
M40-44
02:48:39
00:00
2
Gjermund Sørstad
UTF Sturla 
M35-39
02:57:20
08:41
3
Jon Storsveen
Ottestad 
M50-54
03:06:13
17:34
4
Svein Thore Gerhardsen
LUNDERSÆTER 
M40-44
03:07:03
18:24
5
Håkon Bull
Tjøme Løpeklubb 
M55-59
03:09:50
21:11
6
John Øystein Ellila
Tromsø Løpeklubb 
M35-39
03:14:28
25:49:00
7
Falleri Mass Milano
Marathon Club Cittiá di Castello
M50-54
03:20:10
31:31:00
8
Kim Aarli Larsen
Skeid 
M50-54
03:21:14
32:35:00
9
Erik Platek
Granli IL 
M35-39
03:28:11
39:32:00
10
Ola Mellem
Tromsdalen Friidrett/Tuil 
M60-64
03:30:23
41:44:00
11
Rolf Bakken
FIK Orion 
M55-59
03:32:44
44:05:00
12
Christoffer Ladstein
Team Sportsmanden 
M45-49
03:33:34
44:55:00
13
Vidar Frisk Svendsen
OSLO 
M60-64
03:33:38
44:59:00
14
Kim Olsen
GRESSVIK 
M40-44
03:35:01
46:22:00
15
Helge Fuglseth
Ålesunds FIK / Kondis 
M65-69
03:36:30
47:51:00
15
Svein-Rune Johannessen
Kondis 
M55-59
03:36:30
47:51:00
17
Knut Furholt
NESTTUN 
M 18-29
03:36:58
48:19:00
18
Kenneth Dæhlen
Romerike Ultraløperklubb 
M35-39
03:42:03
53:24:00
19
John F. Jahre
Tjøme Løpeklubb 
M 18-29
03:42:33
53:54:00
20
Kjell Langfoss
Åbogen 
M50-54
03:49:12
01:00:33
 
 
 
 
 
 
Halvmaraton kvinner (41 deltakere)
1
Karoline Moen guidon
Trysilgutten IL - Friidrett 
K16-29
01:21:59
00:00
2
Josefin Gerdevåg
ÖREBRO 
K35-39
01:27:57
05:58
3
Rita Nordsveen
FIK Orion 
K45-49
01:29:00
07:01
4
Eldbjørg Moxnes
Oslostudentenes IK - Friidrett 
K16-29
01:29:34
07:35
5
Maren Nordstad Johansen
OTTESTAD 
K35-39
01:32:16
10:17
6
Oline Hopen
Brandbu IF 
K16-29
01:35:13
13:14
7
Dorte Foss
Raufoss IL -Friidrett 
K50-54
01:35:49
13:50
8
Ann-Heidi Scharning
Halmsås og Omegn Skilag 
K45-49
01:38:30
16:31
9
Bente Mostuen
Gudrun Allstars 
K60-64
01:40:28
18:29
10
Vibeke Norum Monsen
ÅRNES 
K40-44
01:45:21
23:22
11
Willow Keats
OSLO 
K35-39
01:45:36
23:37
12
Tine Helene Ingjer
Blaker IL 
K16-29
01:45:59
24:00:00
13
Silvia Holmseth
Granli IL 
K40-44
01:46:07
24:08:00
14
Vibeke Bakken
OSLO 
K35-39
01:46:27
24:28:00
15
Ewa Holmstad
Totenåsen løp 
K40-44
01:47:26
25:27:00
16
Guro Smedsrud
SKI 
K30-34
01:48:54
26:55:00
17
Mona Tyssøy
Rossabø Runners 
K45-49
01:49:41
27:42:00
18
Ann-Louise Vålvannet
JESSHEIM 
K40-44
01:51:30
29:31:00
19
Nora Tomteberget
KONGSVINGER 
K35-39
01:52:19
30:20:00
20
Marianne R Aarstad
NO Team 
K45-49
01:55:01
33:02:00
 
 
 
 
 
 
Halvmaraton menn (81 deltakere)
1
Miguel Daporta
Olimpico de Vedra 
M35-39
01:19:40
00:00
2
Andreas Beck Engebretsen
Heming 
M55-59
01:20:18
00:38
3
Halvor Korbøl Thoner
Slåstad Il/Hoka one one 
M 16-29
01:21:02
01:22
4
Vegard Østli
OSLO 
M30-34
01:21:30
01:50
5
Birger Andreas Bråthen
Magnor UL Ski 
M45-49
01:22:41
03:01
6
Christoffer Hansen
Galterud If/Team Odal 
M 16-29
01:24:44
05:04
7
Gunnar Brekke Amundsen
Skarphedin 
M 16-29
01:25:03
05:23
8
Espen Honganvik HOLEN
Magnor UL Ski 
M 16-29
01:26:38
06:58
9
Trond Hansen
Sk. Vider 
M40-44
01:26:43
07:03
10
Trond Inge Carlsen
Rustad IL 
M50-54
01:27:45
08:05
11
Morten Antonsen
Hvam IL 
M 16-29
01:28:00
08:20
12
Henrik Nilsson
MATRAND 
M 16-29
01:28:54
09:14
13
Jonas Folmo
ÅRNES 
M40-44
01:29:03
09:23
14
Kjetil Ask
Brøderudskroken 
M40-44
01:30:26
10:46
15
Henrik Tronbøl
Nye Sporten 
M 16-29
01:30:29
10:49
16
Rune Hansen
Snertingdal IF SKI 
M40-44
01:31:42
12:02
17
Herman Tronbøl
Nye Sporten 
M 16-29
01:31:54
12:14
18
Ole Morten Korsmo
Sagli Grus AS 
M40-44
01:32:00
12:20
19
Mads Huken Mathiesen
Ullensaker Skiklubb 
M 16-29
01:32:05
12:25
20
Lars Hansen-Møllerud
Grue IL 
M50-54
01:32:54
13:14
 
 
 
 
 
 
Minimaraton kvinner (19 deltakere)
1
Marie Renée Gangsø
Svea Skilag 
K17+
16:58
00:00
2
Karoline Duelien Vaaje
Magnor UL 
K17+
17:48
00:50
3
Ingeborg Rosager
Granli IL 
J10-16
19:39
02:41
4
Aasne Ellevold
Oppstad IL 
J10-16
19:57
02:59
5
Elise Mobrenna
Oppstad Friidrett 
J10-16
20:01
03:03
6
Hilde Cesilie Duelien
Granli IL 
K17+
21:32
04:34
7
Trine Olsen
NITTEDAL 
K17+
24:58
08:00
8
Marta Monika Czajka
Ikke 
K17+
25:53
08:55
9
Amalie Plassen Brandvol
Tormod Skilag 
J10-16
27:05
10:07
10
Jane Porsholt
DISENÅ 
K17+
27:25
10:27
 
 
 
 
 
 
Minimaraton menn (20 deltakere)
1
Hallvard Nilsen
Gular 
M17+
14:57
00:00
2
Eivind Duelien Vaaje
Granli IL 
G10-16
15:57
01:00
3
Oliver Plassen Brandvol
Tormod Skilag 
G10-16
16:54
01:57
4
Oddbjørn Homstvedt
Trøgstad Handicapforening 
M17+
17:28
02:31
5
Erik Honganvik Holen
Magnor UL Ski 
M17+
17:31
02:34
6
Even Mobrenna
Oppstad Friidrett 
G10-16
17:34
02:37
7
Karsten Ladstein
Team Sportsmanden 
G10-16
18:27
03:30
8
Henrik Rosager
Granli IL 
G10-16
18:37
03:40
9
Peder Aarstad Berg
Galterud IF / Team Odal 
G10-16
19:23
04:26
10
Per Anders Holen
Magnor UL Ski 
M17+
19:26
04:29


(Alle foto tatt etter 19 km på maraton: Bjørn Hytjanstorp)

Maraton_Svein-Thore-Gerhardsen_19km.jpg
Svein Thore Gerhardsen, Lundersæter lå her på 3. plass men ble senere tatt igjen av Jon Storsveen fra Ottestad og endte på 4. plass med 3.07.03

Maraton_John-Oestien-Ellia_19km.jpg
John Øystein Ellila fra Trømsø Løpeklubb ble 6. mann totalt. 


Maraton_Falleri-Mass-Milano_19km.jpg
Italienske Falleri Mass Milano fulgte på 7. plass.


Maraton_Knut-Furholt_19km.jpg
Martondebutanten Knut Furholt fra Nesttun lå på 8. plass halvveis, men fikk det tungt på andrerunden men ble likevel belønnet med klasseseier i M17-29 år.


Maraton_Rolf-Bakken_Ola-Mellem_19km.jpg
Nesten åreviss duell på maraton på Kongsvinger: Rolf Bakken (18) vs. Ola Mellem (44). I år stakk meterologen fra Tromsdalen UIL av med seieren i duellen med et par minutter. Førstenevnte leder imidlertid 12 - 10 i antall maratonløp på Sæter. 

Maraton_Christoffer-Ladstein_19km.jpg
Christoffer Ladstein var godt fornøyd med å dra i land klasseseieren i M45-49 år på et litt vond dag.


Maraton_Therese-Falk_19km.jpg
Therrse Falk fra Romerike Ultraløperklubb vant i fjor og tok 2. plassen i år.
 
Maraton_Marthe-Bakken_19km.jpg
Marthe Bakken fra Stange ble fjerde kvinne i mål bak Hanne Blom Breivik som knep 3. plassen på totallista.

Maraton_Terje-Wuttudal-Larsen_19km.jpg
Terje Wuttudal Larsen fra Nordre Eidsvoll IL slipper på nedover mot Kjærgarasjen før runding.

Maraton_Rita-Steinsvik_19km.jpg
Rita Steinsvik fra Romerike Ultraløperklubb virker også godt fornøyd med dagen. 


Maraton_Halvor-Been_Lars-Erik-Oede_19km.jpg
Halvor Been, 
Ryggejoggen (37) og Lars Erik Øde, Mopil (49) i samløp. I mål var førstnevnte halvannet minutt foran.

Maraton_Liv-Jegteberg-Lystad_19km.jpg
Liv Jegteberg Lystad løp i følge oversikten til Inge Asbjørn Haugen sitt 89. maratonløp på Kongsvinger!