På Idrettshøgskolen 19.-21. nov.
Trenerseminar med spennende program
Hans Jørgen Borgen (bildet) vil fortelle hvordan Thomas Roth og de andre mellomdistanseløperne i Ull/Kisa trener på Trenerforeningens seminar på NIH.
Friidrettens Trenerforening holder årvisst sitt høstlige trenerseminar, og også denne gangen er det mange interessante programposter for både løpere og andre kondisjonsutøvere.
Temaet for Hans Jørgen Borgens foredrag er "Oppbyggingen av mellomdistansemiljøet i Ull/Kisa", men vi får ganske sikkert også et innblikk i hvordan de fremmadstormende ungguttene trener.
Også treneren til Henrik Ingebrigtsen og Bjørnar Ustad Kristensen vil delta på seminaret. Temaet til Eric Togood er "treningsfilosofi og treningsprinsipper i mellomdistanseløp og hinder".
Frank Brissach, som i sin tid var trener for Vebjørn Rodal, vil holde en praktisk løpsskoleringsøkt mens den meget erfarne trener- og forskerduoen Leif Inge Tjelta og Eystein Enoksen vil foredra over temaet "treningsplanlegging for mellomdistanseløpere".
Trond Nymarks tidligere trener, Roger Gjelsvik, vil legge fram sine synspunkt på utholdenhetstrening i lange løp og kappgang.
Lege Odd Arne Daljord fra NIMI vil prate om akillesskader - årsak, forebygging og behandling - i sitt innlegg.
Seminaret er åpent for alle, men medlemmer i Trenerforeningen får det til en billigere penge. Påmeldingsfristen er 5. november.