Christina Ellefsen Hopland fra Varegg ble beste kvinne på 38.48. Litt sykdom i begynnelsen av august stoppet planene for deltagelse i junior-NM i Harstad, men 20 åringen er nå på full fart tilbake i godt gammelt slag. Om hun rekker terreng NM i Vik i Sogn er fortsatt usikkert.
Bendik Grimsbø fra Førde var raskest på 5 km med tiden 17.03. Grete Jørgensen vant kvinneklassen på 20.13.
Totalt fullførte 215 deltagere sesongens 7. løp under gode høstlige forhold. Litt vind før start, men den avtok etter hvert så det ble en behagelig temperatur på 13 - 14 grader.
Dionisio Fernandezcantos, Bjørn Rusten Lundberg og Henrik Angermund.
Resultater 10 km topp 5 herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Bjørn Rusten | Lundberg | IL Norna Salhus | 34:50.0 |
2 | Dionisio | Fernandezcantos | Norna-Salhus IL | 34:58.0 |
3 | Henrik | Angermund | Varegg Fleridrett | 35:42.0 |
4 | Tage | Augustson | HSI | 37:09.0 |
5 | Bjørn Harald | Bongom | Varegg Fleridrett / Fjellgeitene | 38:24.0 |
Resultater 10 km topp 5 kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Christina Ellefsen | Hopland | Varegg Fleridrett | 38:48.0 |
2 | Katarina | Vaaland | Gular / Gular | 41:55.0 |
3 | Marie Fliflet | Sollie | Btsi Athlon | 43:19.0 |
4 | Cathrine | Haugstvedt | Varegg / Melkesyre | 46:39.0 |
5 | Anne Linn | Seter | Gular | 48:03.0 |
Resultater 5 km topp 5 herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Bendik | Grimsbø | Førde IL - Friidrett | 17:03.0 |
2 | Morten | Kolltveit | Tørvikbygd IL | 17:29.0 |
3 | Karl Jonas | Tronstad | Bergen CK | 17:46.0 |
4 | Hugo | Olsen | BFG Bergen Løpeklubb | 18:04.0 |
5 | Trond | Spurkeland | Varegg Fleridrett | 19:21.0 |
Resultater 5 km topp 5 kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Grethe | Jørgensen | ALVERSUND | 20:13.0 |
2 | Katinka | Berg | Bergen Triathlon Club | 21:20.0 |
3 | Avril | Frei | Norna-Salhus IL | 21:37.0 |
4 | Hanna Grieg | Sæthre | BERGEN | 21:51.0 |
5 | Christiane H | Gjerde | IL Norna-Salhus | 22:30.0 |
Alle resultater
Klart for start
Hugo Olsen
Hanne Liland fra varegg
Ann Linn Seter løp 10 km i dag
Flere løpere ut fra start
Bjørn Rusten Lundberg sjekker at farten er ok
Dagens mest lettkledde, Tage Augustson
Varegg-duoen Bjørn Harald Bongom og Christina Ellefsen Hopland
Grete Jørgensen, dagens 5 km vinner
Svein Book Dalsgård
Pål Wathne
Tett med løpere rund Liavatnet
Amalie Kallestad
En av Varegg sine mange humørspredere, Pinar Heggernes
Mille Raa Raknes og Jarle Lillejord
Barbro Matre på 1. runden rundt Liavatnet
Anette Brurås med smilet på lur
Høstfarger, Bendik Grimsbø vinner 5km
Johs Slethaug på vei rundt Liavatnet
Arthur Lillefosse er en ivrig karuselldeltager
Silje Lindstad har byttet ut konkurranseskoene med "ku-bjelle" i dag. Her er det Johs Lunde som heies fram
Hånd i hånd over målstreken
Janne R Birkeland på vei mot mål
Bjørn Rusten Lundberg vinner 10 km.
Christina Ellefsen Hopland inn til seier på 10 km.
Kondisreportasjer Åsane Løpskarusell 2017
Løp 1 - 19.januar 2017 : Ungdommelig dominans da Åsanekarusellen startet opp
Løp 2 - 9. februar 2017 : Fredrik Torgersen først i mål da 238 fullførte Åsanekarusellen
Løp 3 - 9.mars 2017 : Marius Sørli fra Ask først i mål på Åsanekarusellens 3. løp
Løp 4 - 30.mars 2017 : Tiit Oinus og Adele Henriksen raskest i Åsanekarusellen
Løp 5 - 20.april 2017 : Gjestevisit fra Gular i siste løp før sommerpausen
Løp 6 - 24.august 2017 : 226 fullførte da Åsanekarusellen startet opp igjen