Kondismedlem Sponset innhold
De to beste på maraton, Lars Lysbakken og Vegard Furulund, etter endt dyst i Holmestrands gater. (Foto: Geir-Morten Hansen)

De to beste på maraton, Lars Lysbakken og Vegard Furulund, etter endt dyst i Holmestrands gater. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Mange lovord om den 7. Holmestrand Maraton

Over 1200 løpere fullførte en av de fire distansene i sentrum av Holmestrand lørdag der Ninette Banoun og Lars Lysbakken knep seieren på maratondistansen.
En ny lettløpt 5 km rundløype, godt med drikkestasjoner, hyggelige løypevakter, fantastiske fartsholdere og bra med liv i løypa var gjennomgangsmelodiene blant deltakerne etter vårens løperfest i Holmestrand.

Med over 1200 løpere var deltakelsen på høyde med fjorårets "all time high" og kvalitetsløpet Holmestrand Maraton leverte også i sin 7. utgave. Halvmaraton samlet flest deltakere med over 500 startende og 490 som fullførte, mens 5 og 10 km hadde henholdsvis 360 og 260 i mål. 93 gjorde unna en av årets første maraton på norske jord. 

Maraton
Etter åtte og en halv runde og 42 195 m i sentrum av byen var det jevnt både i dame- og herreklassen.  Ninett Banoun fra Romerike Ultraløperklubb stakk av med seieren i kvinnenes oppgjør med bare 28 sekunders margin på  Madeleine Våraker da hun løp inn på 3.24.22. Marianne Årdalen fra Eidanger IL var best i trioen som fulgte i underkant av fem minutter bak og tok 3. plassen på totallista. 
 
Ninette_Banoun.jpg
Vinner maraton damer, Ninette Banoun. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Også i herreklassen var det tett i teten der Lars Lysbakken, Hydro Oslo BIL vant med 46 sekunders margin på Vegard Furulund, Team Bundegruppen. Vinnertiden lød på 2.47.27, mens Frank Løke, Team Actionfrank løp inn som tredjemann kanpt fem minutter bak vinneren. 

Halvmaraton
Anette Foss Lia vant halvmaraton med 50 sekunder ned til Esther Innselset, Sport 1 Røyken Racingteam ​på tida. 01.27.02. Trond Atle Smedsrud, Team Pure Science hadde akkurat minuttett på Håkon Stende, See You Soon Oslo da han klokket tinn på 1.12.55.

Tre_beste_halvmaraton.jpg
Tre beste menn halvmaraton, (fra v.) treeren Nils Ipsen, eneren Trond Atle Smedsrud og toeren Håkon Stende. (Foto: Arrangør)
 
10 km
Kvinnenes 10 km ble en spennende affære der Bøler IF's Heidi Dietrichson Pharo beseiret Karoline Moen Guidon, IL Trysilgutten med 17 sekunder da huk fikke notert 35.53. I herrenes oppgjør var
Kristian Rød fra Staanger FIK en klar ener på tida 31.57 fulgt av André Borgen, Oslo Running Club 44 sekunder bak.

5km
Leona Andersen Vedvik, Tønsberg FIK var eneste jente under 20 miutter på femmeren som klar vinner på 18.41, mens det ble et "rotterace" mellom klubbkameratene  Ole Petter Fjeld og Jonatan Andersen Vedvik. også TFIK, der førstnevnte tok siste stikk på 15.03.
 

Lars_Lysbakken.jpg
Nr.1 maraton herrer, Lars Lysbakken (Foto: Geir-Morten Hansen)

Vegard_Furulund.jpg
Nr.2 maraton herrer, Vegard Furulund. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Frank_Loeke.jpg
Nr. 3 maraton herrer, Frank Løke. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Madeleine_Vaaraker.jpg
Nr.2 maraton damer, Madeleine Våraker.  (Foto: Geir-Morten Hansen)

Caspar_Rieber-Mohn.jpg
Caspar Rieber-Mohn fra Tjøme Løpeklubb løp maraton med supermanndrakt på 3.28.46. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Per_Gunnar_Olsen.jpg
Fartsholder på 3:30, Per Gunnar Olsen, løp selv på 3.29.03. (Foto: Geir-Morten Hansen)

Jimmy_Vika.jpg
Fartsholder på 3:45, Jimmy Vika. (Foto: Geir-Morten Hansen)


Holmestrand Marathon kontrollmålt av Kondis
Samleside for Holmestrand Marathon
ALLE RESULTATER
 

De beste pr. distanse i Holmestrand Maraton 07.04.2018:

 
 
 
 
 
 
42 KM: KVINNER (18 total)
Pls 
Navn
Klubb/Lag/Bedrift
Klasse
Offisiell Tid
Bak
1
Ninette Banoun
ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB
K 50-54
03:24:22
+00:00
2
Madeleine Våraker
MADELEINE VÅRAKER
K 23-39
03:24:50
+00:28
3
Marianne Årdalen
EIDANGER IDRETTSLAG
K 45-49
03:28:45
+04:23
4
Cathrine Walle
ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB
K 40-44
03:29:00
+04:38
5
Anne Benedikte Heggelund
 
K 40-44
03:29:04
+04:42
6
Anette @3Run4Ajv Velund
TEAM PURESCIENCE FUJI
K 23-39
03:38:51
+14:29
7
Marit Tørstad
SK RYE
K 45-49
03:39:35
+15:13
8
Mona Vestengen
 
K 40-44
03:53:13
+28:51
9
Karianne Mayer
 
K 23-39
03:54:51
+30:29
10
Marit Strengen
FORSVARET
K 40-44
03:57:54
+33:32
 
 
 
 
 
 
42 KM: MENN (75 deltakere)
1
Lars Lysbakken
HYDRO OSLO BIL
M 23-39
02:47:27
+00:00
2
Vegard Furulund
TEAM BUNDEGRUPPEN/FREDENSB.
M 23-39
02:48:13
+00:46
3
Frank Løke
TEAM ACTIONFRANK
M 23-39
02:52:10
+04:43
4
Arne Martinus Lindstad
ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB
M 45-49
02:56:33
+09:06
5
Dag Bern
SK KRAFT
M 50-54
02:57:39
+10:12
6
Tomek Kalina (POL)
 
M 23-39
02:59:56
+12:29
7
Gisle Johnsen
TEAM MERIDA TRI
M 50-54
03:01:33
+14:06
8
Anders Torbjørnsen
 
M 40-44
03:05:52
+18:25
9
Henrik Gunnerød
DPI
M 23-39
03:07:02
+19:35
10
Johan Harris-Christensen
NORDEA/HOC TRI
M 40-44
03:08:02
+20:35
 
 
 
 
 
 
21 KM: KVINNER (154 deltakere)
1
Anette Foss Lia
 
K 23-39
01:27:02
+00:00
2
Esther Innselset
SPORT 1 RØYKEN RACINGTEAM
K 40-44
01:27:52
+00:50
3
Monica Ragnvaldsen
TRY
K 45-49
01:27:55
+00:53
4
Helga Hincenberga
TJØME LØPEKLUBB/LEVEL
K 23-39
01:29:24
+02:22
5
Elisabeth Rustad-Nilssen
HEMING/FSNC
K 23-39
01:32:43
+05:41
6
Emilie Aas
OSEBERG SKILAG
K 23-39
01:33:23
+06:21
7
Eva Marie Bakke
TRENINGSCAMP
K 23-39
01:33:53
+06:51
8
Mette Ottesen Bergh
TEAM M & M
K 23-39
01:34:35
+07:33
9
Katarzyna Nilsen (POL)
EM TEKNIKK
K 23-39
01:36:11
+09:09
10
Heidi Grønvoll
ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB
K 23-39
01:36:54
+09:52
 
 
 
 
 
 
21 KM: MENN 336 deltakere)
1
Trond Atle Smedsrud
TEAM PURE SCIENCE/AKER BIOMARI
M 23-39
01:12:55
+00:00
2
Håkon Stende
SEE YOU SOON OSLO
M 23-39
01:13:55
+01:00
3
Nils Ipsen (SWE)
BUL
M 23-39
01:14:38
+01:43
4
Tore Hopen
TØNSBERG TRIATLONKL/OLYMPIA
M 45-49
01:17:23
+04:28
5
Elmer Mulleri Skalle
ELEKTRIKER'N LILLEHAMMER
M 23-39
01:17:25
+04:30
6
Ken-Robert Jakobsen
BUL
M 23-39
01:17:35
+04:40
7
Øystein Anmarkrud
TJØME LØPEKLUBB
M 23-39
01:18:35
+05:40
8
Ilmarin Daub
TEAM DAUB/ STATNETT BIL
M 23-39
01:18:36
+05:41
9
Marius Letting Larssen
 
M 23-39
01:18:38
+05:43
10
Asle Slettemoen
IL I BUL
M 45-49
01:18:49
+05:54
11
Fredrik Fang Liland
NTNUI
M 23-39
01:18:53
+05:58
 
 
 
 
 
 
10 KM: KVINNER (101 deltakere)
1
Heidi Dietrichson Pharo
BØLER IF FRIIDRETT
K 23-39
00:35:53
+00:00
2
Karoline Moen Guidon
IDRETTSLAGET TRYSILGUTTEN
K 23-39
00:36:10
+00:17
3
Julie Aspesletten
SPIRIT STAVANGER FRIIDRETTSKL
K 23-39
00:37:16
+01:23
4
Astrid Brathaug Sørset
TEAM BRAASPORT
K 23-39
00:38:53
+03:00
5
Karoline Nikolaisen
FIK REN-ENG
K 23-39
00:41:45
+05:52
6
Sofie Steinsvik Strand
 
K 23-39
00:42:01
+06:08
7
Sigrid Josefsson (SWE)
NILIVAARA IS
K 23-39
00:44:20
+08:27
8
Tone Gravvold
SK VIDAR/TEAM RP
K 40-44
00:46:14
+10:21
9
Julie Hilland Andersen
 
K 23-39
00:46:35
+10:42
10
Kirsti M. Johnsen
TFIK
K 65-69
00:46:56
+11:03
 
 
 
 
 
 
10 KM: MENN (159 deltakere)
1
Kristian Rød
STAVANGER FRIIDRETTSKLUBB
M 23-39
00:31:57
+00:00
2
André Borgen
OSLO RUNNING CLUB
M 23-39
00:32:41
+00:44
3
Henrik Vik Tolo
ASKER SKIKLUBB
M 18-19
00:33:31
+01:34
4
Bjørnar Slettvåg
NORGES BANK IDRETTSLAG
M 23-39
00:33:49
+01:52
5
Thomas Asgautsen
SPIRIT STAVANGER
M 23-39
00:33:57
+02:00
6
Øystein Sandvik
PWC BIL
M 23-39
00:34:29
+02:32
7
Lennart Garnes
SK VIDAR
M 40-44
00:35:03
+03:06
8
Ola Sisselberg
TEAM CRAFT/ TEAM TIRSDAGSINT.
M 40-44
00:35:09
+03:12
9
Tom Roger Vege-Tangen
NAMDAL LØPEKLUBB
M 45-49
00:35:26
+03:29
10
Magnus Salberg
AURSKOG HØLAND FRIIDRETTSLAG
M 23-39
00:35:44
+03:47
 
 
 
 
 
 
5 KM: KVINNER (178 deltakere)
1
Leona Andersen Vedvik
TFIK
K 14-15
00:18:41
+00:00
2
Kristine Wibstad
 
K 23-39
00:20:05
+01:24
3
Malin Holmen Banken
NESODDEN IF
K 18-19
00:21:25
+02:44
4
Elisabeth Klepp Grytnes
IL IVRIG
K 45-49
00:21:55
+03:14
5
Eline Ekroll
BERGER IL
K 11 år
00:22:02
+03:21
6
Margrethe Havre
BERGER IL
K 50-54
00:22:40
+03:59
7
Katrine Hamdahl
RUN FOR FUN
K 23-39
00:22:47
+04:06
8
Johanne Berven Agard
BERGER IL - SKI
K 12-13
00:22:55
+04:14
9
Janne Karlsen
 
K 40-44
00:23:04
+04:23
10
Solveig Topstad Borgen
 
K 23-39
00:23:11
+04:30
 
 
 
 
 
 
5 KM: MENN (182 deltakere)
1
Ole Petter Fjeld
TØNSBERG FRIIDRETTSKLUBB
M 23-39
00:15:03
+00:00
2
Jonatan Andersen Vedvik
TFIK
M 18-19
00:15:07
+00:04
3
Mathias Gløersen
BÆKKELAGETS SPORTSKLUBB
M 20-22
00:16:29
+01:26
4
Jon Gulbrandsen
ASKER SK
M 40-44
00:16:41
+01:38
5
Mads Orø Olsen
TEAM ORØ OLSEN
M 16-17
00:17:35
+02:32
6
Sivert Ekroll
BERGER IL
M 12-13
00:17:46
+02:43
7
Martinius Hage Gunnerød
IL IVRIG-TEAM NORDRE VESTFOLD
M 16-17
00:18:01
+02:58
8
Øystein Rognes Solheim
STATNETT / ROGNES RACING
M 45-49
00:18:01
+02:58
9
Jan Billy Aas
KRÅKSTAD FRIIDRETT
M 23-39
00:18:02
+02:59
10
Henning Lotherington
TRASOPPTRAVERNE
M 23-39
00:18:06
+03:03