AIM Norway BIL var arrangør da ABIK-karusellens 3. løp ble avviklet på Lillestrøm stadion tirsdag 28. mai. Distansen var 1500 meter baneløp, det klart korteste av åtte løp i årets løpskarusell. Totalt var det med 132 løpere.
Det var en trio som skilte seg ut på resultatlista. Veteranen Ole Gorm Berg fra Lørenskog Friidrettslag var raskest med 4:52,2. Men, det var bare 0,5 sekund foran en annen veteran, Are Arebot fra Skedsmo videregående skole, som vant M45-49 på 4:52,7. Ytterligere 0,3 sekunder bak kom Sigurd Sporild Breievne som vant M16-19.
I kvinneklassen ble det suveren seier til Silje Christiansen fra Driv IL med tiden 5:01,4. Avstanden til Tone Fløttum fra Fet friidrettsklubb på 2. plass var hele 37 sekunder.
Silje Christensen, her på 1. løp i ABIK-karusellen i fjor. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
De raskeste på 1500 meter på Lillestrøm stadion:
Kvinner (48 deltagere, 33 på tid): | |||||
1 | Silje Christiansen | Driv IL | 05:01 | ,4 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 05:38 | ,3 | |
3 | Ida Brattlie | Høybråten og Stovner IL | 05:41 | ,7 | |
4 | Tove Bøhnsdalen | RIB Gartneri | 06:24 | ,4 | |
5 | Merethe Andersen | NOTEAM | 06:25 | ,3 | |
6 | Liv Kooyman | Romerike runners team | 06:32 | ,1 | |
7 | Aurora Viktoria Schumann | NOTEAM | 06:36 | ,4 | |
8 | Helen Selboe | Romerike runners team | 06:40 | ,8 | |
9 | Stine Nilsskog | NOTEAM | 06:42 | ,8 | |
10 | Monica Nyheim | NOTEAM | 06:44 | ,2 | |
Menn (84 deltagere, 69 på tid): | |||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 04:52 | ,2 | |
2 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 04:52 | ,7 | |
3 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 04:53 | ,0 | |
4 | Njål Pedersen | No Team | 05:00 | ,8 | |
5 | Lars Stokkebryn Jensen | Møller logistikk | 05:01 | ,7 | |
6 | Morten Buer | NOTEAM | 05:16 | ,6 | |
7 | Børre Olsen | Driv IL | 05:21 | ,9 | |
8 | Kyaw Moe | Stoltsykepleier | 05:22 | ,2 | |
9 | Geir Bråten | NOTEAM | 05:23 | ,7 | |
10 | Henrik Andersen (?) | KMPG | 05:25 | ,7 | |
11 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 05:26 | ,7 | |
12 | Werner Hålien | FMA Luftkap | 05:27 | ,1 | |
13 | Dag Frode Bjerke | privat | 05:29 | ,0 | |
14 | Runar Lie | NOTEAM | 05:35 | ,0 | |
15 | Marco Nordseth | Orkla Foods Norge | 05:35 | ,9 | |
16 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 05:36 | ,7 | |
17 | Geir Engesæter | Bring | 05:36 | ,8 | |
18 | Rune Sigvartsen | NAV BIL | 05:38 | ,7 | |
19 | Raymond Pedersen | Nedre Romerike Vann og Avløp | 05:38 | ,9 | |
20 | Bård Thomas Wanberg | Stovnerkameratene | 05:43 | ,9 | |
20 | Kim Møller | Skjetten svømming triathlon | 05:50 | ,0 |
Neste løp: 11. juni kl 18:00
Hvalstjern i Fet
5,7 og 9,5 km terrengløp
Arr.: Fet Skiklubb, Turlangrennsgruppen
Samleside for løpskarusellene og andre løp på Romerike: 2018 2019
(Løpslister med link til resultater og omtale)
Klassevis resultater 3. løp
K16-19 | |||||
1 | Aurora Viktoria Schumann | NOTEAM | 06:36 | ,4 | |
K20-24 | |||||
1 | Ida Brattlie | Høybråten og Stovner IL | 05:41 | ,7 | |
K30-34 | |||||
Janna Van_diepen | NOTEAM | Fullf | |||
K40-44 | |||||
1 | Monika Sesseng | Team Lett På Tå | 08:01 | ,8 | |
2 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 08:09 | ,1 | |
3 | Berit Rimstad | NOTEAM | 08:24 | ,3 | |
K45-49 | |||||
1 | Tove Bøhnsdalen | RIB Gartneri | 06:24 | ,4 | |
2 | Stine Nilsskog | NOTEAM | 06:42 | ,8 | |
3 | Siv Jacobsen | NOTEAM | 07:25 | ,5 | |
4 | Gry Skår Schumann | NOTEAM | 07:36 | ,4 | |
Camilla Berthelsen | SLM Revisjon AS | Fullf | |||
K50-54 | |||||
1 | Merethe Andersen | NOTEAM | 06:25 | ,3 | |
2 | Helen Selboe | Romerike runners team | 06:40 | ,8 | |
3 | Trude Blomseth | fet skiklubb | 06:50 | ,2 | |
4 | Erica Georgsson Bratlie | NOTEAM | 07:11 | ,2 | |
5 | Wenche Tallås Kjernsval | Icopal BIL | 07:22 | ,3 | |
6 | Marianne Glømmi | privat | 08:22 | ,2 | |
K55-59 | |||||
1 | Liv Kooyman | Romerike runners team | 06:32 | ,1 | |
2 | Jorun S Kildahl | Romerike runners team | 06:48 | ,1 | |
3 | Nina Iversen | Icopal BIL | 07:21 | ,9 | |
4 | Sisilie Skråmm | Akershus Universitetssykehus | 07:24 | ,3 | |
5 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 07:24 | ,7 | |
6 | Torild Jørgensen | Forsvarsbygg | 08:26 | ,4 | |
Marianne Lousdal Andersen | NOTEAM | Fullf | |||
Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | Fullf | |||
Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | Fullf | |||
K60-64 | |||||
1 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog kommune BIL | 07:05 | ,7 | |
2 | Anne-Brit Strandset | Romerike runners team | 07:14 | ,4 | |
3 | Tone Rud Fekjær | fet skiklubb | 07:20 | ,8 | |
Trude Kattem | Skedsmo.vgs | Fullf | |||
Marit Sveen | Lørenskog kommune BIL | Fullf | |||
Ragnhild Røang | Lørenskog kommune BIL | Fullf | |||
Kristin Løver | NOTEAM | Fullf | |||
Bjørg Mentzoni | Lørenskog kommune | Fullf | |||
K65-69 | |||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene | 06:51 | ,3 | |
Gunn Røym | Nemko | Fullf | |||
K70-74 | |||||
Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | Fullf | |||
Kerstin Lodding | Romerike runners team | Fullf | |||
Torild Hansen | RRT | Fullf | |||
k75+ | |||||
Else Kaasa | NOTEAM | Fullf | |||
Kvinner lang distanse | |||||
1 | Silje Christiansen | Driv IL | 05:01 | ,4 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 05:38 | ,3 | |
3 | Monica Nyheim | NOTEAM | 06:44 | ,2 | |
3 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 06:44 | ,2 | |
5 | Lene Katrin Antonsen | NOTEAM | 06:57 | ,1 | |
6 | Våril Bendiksen | Skedsmo.vgs | 07:06 | ,2 | |
7 | Eva Haukeland | FemiRUN | 07:15 | ,1 | |
8 | Hege Olsen | OSL BIL | 07:24 | ,7 | |
M16-19 | |||||
1 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 04:53 | ,0 | |
2 | Njål Pedersen | No Team | 05:00 | ,8 | |
3 | Philip Waldemar | NOTEAM | 06:24 | ,7 | |
M25-29 | |||||
1 | Lars Stokkebryn Jensen | Møller logistikk | 05:01 | ,7 | |
2 | Kyaw Moe | Stoltsykepleier | 05:22 | ,2 | |
3 | Daniel Gullerud | Bil Ahus | 06:44 | ,0 | |
M30-34 | |||||
1 | Henrik Andersen (?) | KMPG | 05:25 | ,7 | |
2 | Marco Nordseth | Orkla Foods Norge | 05:35 | ,9 | |
3 | Fredirik Aasgaard | NOTEAM | 05:57 | ,1 | |
M35-39 | |||||
1 | Werner Hålien | FMA Luftkap | 05:27 | ,1 | |
2 | Kim Møller | Skjetten svømming triathlon | 05:50 | ,0 | |
3 | Paul Arne Søhol | Modulvegger Oslo AS | 06:06 | ,9 | |
4 | Arnold Slåen | AIM Norway | 07:36 | ,4 | |
Knut Furuknap | AIM Norway | Fullf | |||
M40-44 | |||||
1 | Runar Lie | NOTEAM | 05:35 | ,0 | |
2 | Jarle Waldemar | NOTEAM | 05:59 | ,4 | |
3 | Thomas Laiti | Moelven Modus BIL | 06:05 | ,8 | |
M45-49 | |||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 04:52 | ,2 | |
2 | Morten Buer | NOTEAM | 05:16 | ,6 | |
3 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 05:26 | ,7 | |
4 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 05:36 | ,7 | |
5 | Rune Sigvartsen | NAV BIL | 05:38 | ,7 | |
6 | Raymond Pedersen | Nedre Romerike Vann og Avløp | 05:38 | ,9 | |
7 | Vegard Bingen | NRA IKS | 05:54 | ,9 | |
8 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 05:59 | ,3 | |
9 | Yngve Sporild Breievne | NOTEAM | 07:05 | ,0 | |
Ole Petter Larsstuen | AIM Norway | Fullf | |||
Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | Fullf | |||
M50-54 | |||||
1 | Dag Frode Bjerke | privat | 05:29 | ,0 | |
2 | Bård Thomas Wanberg | Stovnerkameratene | 05:43 | ,9 | |
3 | Dan Boye Nilsen | Romerike runners team | 06:06 | ,3 | |
4 | Kjell Berg | AIM Norway | 06:22 | ,4 | |
5 | Frode Wolla | NOTEAM | 09:53 | ,8 | |
M55-59 | |||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 04:52 | ,7 | |
2 | Børre Olsen | Driv IL | 05:21 | ,9 | |
3 | Geir Bråten | NOTEAM | 05:23 | ,7 | |
4 | Bernt Olav Furø | Romerike runners team | 06:04 | ,4 | |
5 | Håvard Nilsen | Kjeller Base Bedriftsidrettslag | 06:13 | ,4 | |
M60-64 | |||||
1 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 05:58 | ,1 | |
2 | Lars Straumsheim | Frogner I.L | 06:00 | ,4 | |
3 | Ove Aastorp | NOTEAM | 06:07 | ,3 | |
4 | Kjell Martinsen | skedsmo kommune | 06:10 | ,3 | |
5 | Arnt Olav Sveen | NOTEAM | 06:13 | ,7 | |
6 | Trond Høyer | Kondisklubben Sentrallageret Ahl | 06:14 | ,9 | |
7 | Borge Røstum | Lørenskog kommune BIL | 06:22 | ,4 | |
8 | Odd Solhaug | NOTEAM | 06:34 | ,0 | |
9 | Terje Aamot | Modulvegger Oslo AS | 06:57 | ,3 | |
10 | Yngvar Kirkerud | Romerike runners team | 06:58 | ,3 | |
11 | Karl Grude | Moelven Modus AS | 07:01 | ,7 | |
12 | Jørn Kårstad | FFI BIL | 07:10 | ,6 | |
13 | Erland Nærby | NOTEAM | 07:12 | ,0 | |
Karsten Tanem | Løpsklubben 1814 | Fullf | |||
Øystein Dag Borlaug | FFI | Fullf | |||
M65-69 | |||||
1 | Geir Engesæter | Bring | 05:36 | ,8 | |
2 | Anders Ask | Tollernes IL | 05:56 | ,1 | |
3 | Jahn Bakke | NOTEAM | 05:56 | ,5 | |
4 | Sigmund Jensen | Romerike runners team | 05:59 | ,2 | |
5 | Arne Langseth | A-H-F | 06:02 | ,3 | |
6 | Arne Braathen | stovnerkameratene | 06:23 | ,6 | |
7 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 06:35 | ,5 | |
8 | Kåre Kristiansen | NOTEAM | 06:38 | ,9 | |
9 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 06:59 | ,7 | |
10 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 07:08 | ,8 | |
11 | Knut Ivar Berg | Rainpower | 07:35 | ,5 | |
12 | Paul Andersen | privat | 07:40 | ,0 | |
13 | Jan Pay | privat | 07:57 | ,9 | |
14 | Odd Gangås | Wombles | 08:08 | ,3 | |
15 | John Arild Aasen | Team Aasen | 08:11 | ,2 | |
Thor W. Larsen | NOTEAM | Fullf | |||
Vidar Sørum | Romerike runners team | Fullf | |||
M70-74 | |||||
1 | Åge Sjøberg | stovnerkameratene | 06:26 | ,3 | |
2 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 06:53 | ,6 | |
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien | 07:04 | ,4 | |
4 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 07:11 | ,9 | |
Raimo Myrvold | NOTEAM | Fullf | |||
Steinar Ulsaker | NOTEAM | Fullf | |||
Bjarne Døhlen | Romerike runners team | Fullf | |||
Jarle Solvin | NOTEAM | Fullf | |||
Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | Fullf | |||
Åge Arthur Johansen | Romerike runners team | Fullf | |||
Svein Søbakken | NOTEAM | Fullf | |||
M75+ | |||||
1 | Dag H. Holum | Kløfta IL | 07:10 | ,1 | |
2 | Svein Wanberg | stovnerkameratene | 07:46 | ,1 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog kommune BIL | 10:08 | ,0 | |
Odd Ivan Andersen | AIM Norway | Fullf |