Kondismedlem Sponset innhold
Ørjan Ravndal løper i mål til seier og ny løyperekord. (Foto: Arrangøren)

Ørjan Ravndal løper i mål til seier og ny løyperekord. (Foto: Arrangøren)

Ørjan Ravndal vant Lysefjorden Inn på ny løyperekord


Det var gode løpsforhold under årets Lysefjorden Inn, og fjorårsvinner Ørjan Ravndal fra GTI Friidrett slo til også i år med seier og første løper under 6 timer i den tøffe 62 kilometer lange løypa på nordsiden av Lysefjorden. Den nye løyperekorden er nå 5:50:38. Hele 19 løpere løp raskere enn fjorårets andremann, det sier mye om forholdene selv om også startfeltet var større og sterkere i år.

Emmanuel Mondesert  hadde den tidligere løyperekorden på 6:20:41 fra 2014. Også Bjarthe Westerheim fra Stord Orientering løp godt under den gamle rekorden da han løp inn til en soleklar 2. plass på 6:02:36.


Bjarthe_Westerheim_nr2 (640x427).jpg
Bjarthe Westerheim har kommet i mål til 2. plass. (Foto: Arrangøren)
 

I kvinneklassen ble det seier til Elise Hay Opsahl, også hun fra GTI Friidrett, i fjor ble hun nummer tre, men i år ble det suveren seier på tiden 7:16:18, hele 32 minutter foran klubbvenninnen Silje Skorve Skarpeid. Løyperekorden til Elisaberth Hildenes fra i fjor er på 6:55:40.


Elise_Hay_Opsahl_vinner (640x427).jpg
Elise Hay Opsahl løper inn til seier i kvinneklassen. (Foto: Arrangøren)
 

Løpets facebookside med mange bilder og videosnutter fra løpet. 

Med 258 startende (244 fullførte) ble det en sold deltagerrekord for løpet som var fullbooket med 350 påmeldte. Antall startende i løpets fem første år: 21, 78, 130, 179 og 258.


Alle resultater klassevis (EQ Timing)

 

HERRER (214 STARTENDE / 202 FULLF)        
1 95   Ørjan Ravndal GTI Friidrett M40-49   5:50:38.0
2 280   Bjarthe Westerheim Stord Orientering  M40-49   6:02:42.0
3 134   Luke Campbell   M30-39   6:25:51.0
4 284   Bjørn Magne Svines Strand Forskaling  M50-59   6:35:29.0
5 197   Irvin Kilde Nidaros Klyve- og Melkesyrelag M30-39   6:38:51.0
6 221   Bjørn Andrè Bolsøy Riska Trailrun  M40-49   6:40:10.0
7 12   Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering  M30-39   6:44:43.0
8 216   Morten Vistnes Raft Runners  M40-49   6:49:40.0
9 30   Harald Skarpeteig Bøler Idrettsforening  M30-39   6:54:50.0
10 49   Aksel Østerhus Comrod  M40-49   7:01:27.0
11 285   Torstein Barkve Strand Sankelag  M16-29   7:03:37.0
12 331   Nils-Fredrik Winther-Kaland Undheim Il/Maksimer AS  M30-39   7:12:46.0
13 184   Tor Geir Kvinen Mandal Idrettsråd  M50-59   7:14:47.0
14 116   Vegard Engesli Hil Orientering M30-39   7:15:38.0
15 110   Jarle Kolbeinsen Haugesund Triathlonklubb M30-39   7:19:10.0
16 200   Kjetil Myklebust Norges Musikkhøgskole  M30-39   7:20:10.0
17 48   Trygve Watne Coffeeberry  M30-39   7:20:13.0
18 40   Torstein Håland Bryne Triatlonklubb  M40-49   7:24:41.0
19 178   Trond Berge Lyngdal  M30-39   7:26:12.0
20 241   Georg Arild Smedsaas Snake Oil Triathlon  M30-39   7:35:18.0
               
KVINNER (44 STARTENDE / 42 FULLF)        
1 99   Elise Hay Opsahl GTI Friidrett  K40-49   7:16:18.0
2 104   Silje Skorve Skarpeid GTI Friidrettsklubb  K30-39   7:48:20.0
3 332   Elisabeth Angermund-Vik Varegg Fleridrett  K30-39   7:52:23.0
4 286   Samme Brough Strik  K30-39   8:29:13.0
5 16   Nora Johansen Arendal Triathlon  K30-39   8:42:07.0
6 214   Stine Syse Purus  K40-49   8:46:52.0
7 213   Tina Danielsen Puls 8410  K30-39   8:47:58.0
8 227   Ingrid Stangeland Rpil  K16-29   8:49:56.0
9 337   Ingrid Jensen Vegan Runners Stavanger  K30-39   9:08:26.0
10 100   Angelina Hjelleset GTI Friidrett K40-49   9:10:12.0


Start_perfekte_forhold.jpg
Starten gikk i strålende vær. (Foto: Arrangøren)


Supre_forholc (640x480).jpg
Og supre forhold var det hele veien. (Foto: Arrangøren)


Silje_Skorve_Skapeid_Elisabeth_Angermund-Vik (640x427).jpg
Silje Skrove Skarpeid (til høyre) ble nummer to mens Elisabeth Angermund-Vik akkurat har kommet inn til 3. plass. (Foto: Arrangøren)


Luke_Campbell_nr3.jpg
Luke Campbell ble tredjemann i herreklassen. (Foto: Arrangøren)