Targan Yousif fra Spirit friidrettsklubb vant herreklassen på tiden 24.25 med Ulrik Lolland, Rygge IL og Axel Gutterød, Larvik ski på plassene bak. Kvinneklassen ble vunnet av Brita Cecilie Mustad fra Langesund sykle- og triathlonklubb på tiden 31.30 foran Nina Hovland, Larvik kommune BIL og Mari Eian Faugstad, Nanset tri.
Oppvarming på gang. (Foto: Roger Christiansen)
10 beste herrer
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 194 | Targan Yousif | Spirit Friidrettsklubb | M25-29 | 24:25.0 |
2 | 368 | Ulrik Lolland | Rygge IL | M30-34 | 25:17.0 |
3 | 279 | Axel Gutterød | Larvik ski | M15-19 | 25:41.0 |
4 | 172 | Robert Bergstå | Svarstad IL | M30-34 | 25:53.0 |
5 | 309 | Per August Halle Haugen | IL Runar / Runar Friidrett | M11-14 | 27:08.0 |
6 | 366 | Pål Konradsen | Kongen Marina Løpeklubb | M40-44 | 27:21.0 |
7 | 197 | Audun Nesheim Hægeland | Rustad IL | M20-24 | 27:48.0 |
8 | 265 | Nicolai Titlestad | Fritzøe Planteskole | M30-34 | 27:56.0 |
9 | 294 | Ola Lunde | Hedrum og Sporty IL | M35-39 | 27:59.0 |
10 | 165 | Iver Løvgaard Faksvåg | Ullensaker/Kisa | M11-14 | 28:01.0 |
10 beste kvinner
Plass | BIB | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 356 | Brita Cecilie Mustad | Langesund sykle- og triathlonklubb / Langesund tri | K45-49 | 31:30.0 |
2 | 161 | Nina Hovland | Larvik Kommune BIL | K40-44 | 32:32.0 |
3 | 287 | Mari Eian Faugstad | Nanset Tri | K35-39 | 34:43.0 |
4 | 90 | Ina Furuseth Olsen | Oslo | K35-39 | 35:18.0 |
5 | 334 | Camilla Høeg | Larvik | K35-39 | 35:51.0 |
6 | 305 | Karoline Løvstad | Gjerdrum IL | K25-29 | 36:15.0 |
7 | 358 | Lene Tangen | Langesund sykle- og triathlonklubb | K45-49 | 36:20.0 |
8 | 299 | Ida Marie Brandt-Asare | Sandefjord | K35-39 | 36:42.0 |
9 | 293 | Julie Johansen | Larvik | K35-39 | 37:45.0 |
10 | 588 | Helene Nalum Olsen | K35-39 | 37:48.0 |
I forkant av hovedløpet gikk det også en fem etappers stafett på samme distansen, denne ble vunnet av Ludoklubben Stavern på tiden 26.28. På den nest lengste distansen 5`ern (ca. 4,5 km lang) med start på Jordet skole vant hhv Bendik Bull Hansen, Legestudentenes Idrettsklubb på tiden 17.51 og Marie Huseby Stien (kl. 11-14 år) Fra Stag turn på tiden 18.38. Gledelig å se så mye bra løping i den yngste klassen i dag.
Litt tidligere på dagen ble det også arrangert et rekruttløp 1200 m og et minirekruttløp 600 m.
I alt deltok i overkant av 500 personer på et vel gjennomført arrangement med pent vær og flott stemning.
Fra stafetten som gikk før hovedløpet. Ludoklubben Stavern vant. (Foto: Roger Christiansen)
Mer informasjon
Se alle resultater her