1P1A3486

Våt og vindfull finale under Platou Fjellkarusell i Bergen

Finalen ble ikke akkurat slik arrangøren hadde sett for seg. Men deltagerne fikk nok av utfordringer underveis til at det ble mer enn et verdig punktum for en meget vellykket fjellkarusell

Publisert Sist oppdatert
1P1A3477
Klart for start med hodelyktene på
1P1A3490
Startskuddet gått
1P1A3492
Variasjon i bekledning, det var mildt i Bergen under løpet
1P1A3495
GPS og puls er blitt viktig
1P1A3500r
Kommer Espen og tar meg nå, det var sleipt i siste sving
1P1A3514
Philip Massacand kan juble for seier
1P1A3522
Espen Roll Karlsen tar 2. plassen
1P1A3523
Smilende Gneistduo
1P1A3549
Sara Rebekka Færø Linde beste kvinne
1P1A3554
Eli Anne Dvergsdal
1P1A3565r
Erlend Sørheim holder seg på beina, det gjør ikke konkurrenten som kommer seilende bak
1P1A3590
Espen Roll Karlsen og Sara Rebekka Færø Linde tok sammenlagtseieren
1P1A3591
Dagens totalvinnere, Phillip Massavand og Sara Rebekka Færø Linde

Planen var å ha et kveldsløp med hodelykter fra Montana til Ulrikens topp, en "lys-slynge" opp fjellsiden som kunne ses fra hele Bergen. Etter løpet var det planlagt storstilt premieutdeling med noe å bite i for deltagerne.

Først kom kollisjonen med åpningen av Oppstemten som førte til at restaurant Skyskraperen ikke ble tilgjengelig. Så kom uværet som førte til at Ulriksbanen ble stengt med de utfordingene dette ville skape for logistikk og sikkerhet.

Arrangøren valgte det sikre og laget et fjelløp alle kunne gjennomføre under rådende forhold.

Først til mål kom ungutten Philip Massacand fra Gneist. Han hadde gitt alt fra toppen og ned og hadde lagt klubbkamerat Espen Roll Karlsen bak seg med uredd nedoverløping. Han kom "seilende" inn på gresset i siste sving så vannspruten stod, men kom seg raskt på beina og kunne juble for sin første seier i karusellen.

- Turde rett og slett ikke å følge han nedover i mørket, det var reine "kamikaze-løpingen", kom det fra Espen Roll Karlsen etter løpet.

Men kvelden ble ikke så verst likevel, med tre seire totalt stakk Karlsen av med pengepremien som var satt opp for beste løper sammenlagt.

Nærmest Gneist-duoen fulgte Jon Brunvoll, drøye 3 minutter bak.

Også i kvinneklassen var det utfordreren Sara-Rebekka Færø Linde fra Varegg som tok seieren. Eli Anne Dvergsdal, som nettopp var kommet hjem fra VM i motbakkeløp, ble denne gang slått av klubbvenninnen med 40 sekunder.

Seieren gjorde at det ble meget jevnt i kampen om totalseieren også, begge endte opp med to seire og en 2. plass i karusellen. Linde sin 2. plass som beste fjerderesultat ble avgjørende til slutt.

Hilde Fenne sikret siste pallplass i kvinneklassen.

Totalt fullførte 50 løpere det siste løpet i årets karusell, som har blitt en suksess. Flere deltagere lurte på om det kommer en sesong 2 neste år,. Det kunne arrangørstaben bekrefte. Planleggingen rundt nye løyper er allerede i gang. Så det er bare å glede seg til et spennende 2019.

1P1A3585.jpg

Pallen herrer

Resultater topp 5 herrer

1P1A3582.jpg
PlassFornavnEtternavnKlubbTid
1PhilipMassacandGneist29:01.0
2Espen RollKarlsenGneist IL29:11.0
3JonBrunvollTeam Flopp32:08.0
4Eirik KlyveDallandSK Viggo32:29.0
5Lars EivindKvarsteinBERGEN32:45.0

Pallen kvinner

Resultater topp 5 kvinner

PlassFornavnEtternavnKlubbTid
1Sara-Rebekka FærøLindeVaregg33:29.0
2Eli AnneDvergsdalVaregg Fleridrett34:10.0
3HildeFenneVaregg Fleridrett35:51.0
4TrineHysing-DahlFana IL40:27.0
5AstridOlafsdottirMORVIK40:53.0


Alle resultater

Sammenlagt på tid (de med 5 løp)

Powered by Labrador CMS