Kondismedlem Sponset innhold

Bjørn Gjerde vant Arvika Marathon

Bjørn Gjerde var eneste mann under 3 timer da han vant Arvika Marathon lørdag på 2.57.49.
 
Bildet: Bjørn Gjerde etter sin 200.maraton på Jessheim i vinter.Bilder fra løpet
Hilde Ringsbu, Römskog vant klassen sin med 4.23.01
Tore Mortensen FO Bil Norge vant klassen sin og ble nr. 10 totalt med 3.54.48.
Ole Kjell Langmyren vant klassen sin og ble nr.4 totalt på halvmaraton med 1.17.13.
Jarle Dreistad Norge deltok også på halvmaraton med 1.54.42
 
 
 
Maraton
Plac Namn Förening Tid Klass
(plac inom klassen)
1 Björn Gerde BUL Norge 2.57.49 H45:1
2 Tommy Oskarsson Vi som springer 3.19.28 H35:1
3 Frank Brodin Solvikingarna 3.20.38 H55:1
4 Bengt Ekbom Arvika LK 3.29.31 H40:1
5 Bengt Pettersson Malmö 3.30.26 H, Motion:1
6 Hugo Liss Örebro AIK 3.44.15 H60:1
7 Bengt Göransson Falu IK 3.45.29 H40:2
8 Lars Almqvist IFK Helsingborg 3.49.12 H50:1
9 Larry Herbertzon IF Rigor 3.52.05 H45:2
10 Tore Mortensen FO Bil Norge 3.54.48 H21:1
11 Ulf Gustavsson Vilsta IK 3.56.45 H55:2
12 Kenny Wilhelmsson Örebro AIK 3.58.01 H45:3
13 Christer Högberg IF Göta 3.58.49 H40:3
14 Per Arne Eriksson 4.03.03 H55:3
15 Tommy Englund SK Glid 4.04.00 H50:2
16 Ann Robertsson Arvika LK 4.04.46 D45:1
17 Mikko Soininen Södertälje 4.06.12 H55:4
18 Roger Andersson Töcksfors IF 4.10.05 H45:4
19 Sten Ylmén Målilla M. SK 4.11.17 H55:5
20 Jan Lundell SK Glid 4.13.00 H50:3
21 Kent Åke ErikssonArvika LK 4.15.26 H40:4
22 Stig Söderström Kvarnsveden GOIF4.16.58 H55:6
23 Bo Bengtsson Flisa Norge 4.17.44 H45:5
24 Anders HidefjällVästerås SIK 4.21.45 H60:2
25 Gert Harrysson Åkulla SK 4.22.27 H60:3
26 Hilde Ringsbu Römskog Norge 4.23.01 D35:1
27 Siv Herbertzon IF Rigor 4.28.48 D45:2
28 Stefan Larsson Västerås 4.30.57 H40:5
29 Monica Stavem Örebro AIK 4.31.48 D45:3
30 PO Hwitfeldt Hammarby IF 4.34.30 H55:7
31 Göran Tilosius Vi som springer 4.34.55 H, Motion:2
32 Jan Erik UllströmSäffle 4.38.29 H, Motion:3
33 Kjell Mossberg ALE 90 IK 4.46.39 H75:1
34 Sune HjalmarssonUddevalla SK 5.07.48 H70:1
35 Lennart Skoog Stenungsunds OK 5.25.16 H55:8
36 Hans Orsing IFK Helsingborg 5.26.36 H60:4
 
Totalt 88 löpare var anmälda till hel- och halvmaraton.
6 löpare bröt,.
Temperatur: 22 grader, soligt, blåsigt.
Tävlingsledare: Torbjörn Karlsson
Banmätare: Sverker Lindström
 
Halvmaraton
Plac Namn Förening Tid Klass
(plac inom klassen)
1 Stefan Eliasson SK Glid 1.13.34 H21:1
2 Leif Sjöström IF Göta 1.14.32 H21:2
3 Sören Persson Arvika L1.15.19 H35:1
4 Ole Kjell LangmyrenNorge1.17.13 H40:1
5 Henrik Örnstedt IF Göta 1.19.48 H21:3
6 Frank Hellyer IF Göta 1.20.05 H50:1
7 Tomas Degeryd RäddÅrjäng1.24.07 H21:4
8 Christer SvenssonVäxjö L1.24.07 H21:5
9 Per H. Persson IF Göta 1.24.15 H45:1
10 Kaj RosöFilipstad LK 1.24.49 H, Motion:1
11 Magnus Mossberg Kopparbe1.24.54 H21:6
12 Jonas Kindberg IF Göta 1.24.59 H35:2
13 Urban Johansson Arvika 1.28.43 H35:3
14 Ulf Eriksson Hällefor1.29.34 H35:4
15 Henrik Sköllerhag 1.31.22 H35:5
16 Sylve Björkman SK Glid 1.32.09 H45:2
17 Christer van der Berg 1.33.06 H55:1
18 Erik Pettersson Hammarö 1.33.19 H, Motion:2
19 Kjell Svensson Säffle 1.33.25 H40:2
20 Tomas Johansson Sunne LK1.33.54 H40:3
21 Per Martin AppelArvika 1.33.56 H35:6
22 Göte Nilsson Sunne 1.34.58 H45:3
23 Stein Kristiansen 1.36.21 H35:7
24 Odd Stafås Sörmarks1.37.17 H45:4
25 Kristian Karlsson 1.40.10 H, Motion:3
26 Stellan Malmbom Arvika 1.41.29 H, Motion:4
27 John AlmqvistArvika LK 1.41.52 H35:8
28 Ted Tryggvesson IF Göta 1.44.05 H50:2
29 Elisabeth Schelin 1.44.09 D35:1
30 Francoise Dommanget 1.45.07 H, Motion:5
31 John Jonsson Arvika 1.45.19 H35:9
32 Ann Katrin Wideström 1.45.50 D40:1
33 Tomas Karlsson 1.46.48 H, Motion:6
34 Ulla Axelsson Sunne 1.52.48 D35:2
35 Måd Thorsell Växjö 1.53.18 D55:1
36 Gunnar Pettersson 1.53.37 H, Motion:7
37 Fredrik Hammar 1.54.13 H21:7
38 Christer Björkman 1.54.34 H, Motion:8
39 Jale Dreistad Norge 1.54.42 H40:4
40 Peter Svensson 1.55.09 H35:10
41 Mikael Persson Arvika 1.55.51 H, Motion:9
42 Niklas Hammar 1.56.01 H21:8
43 Kauko Kaikkonen IF Göta 1.59.24 H55:2
44 Tore Sandberg Vi som s2.15.00 H45:5
45 Stig Gleisner Vi som 2.27.19 H, Motion:10
46 Jan Brågård IFK 2.38.55 H, Motion:11