(Foto i bildegalleriet over: Ulf Erik Strand/Trond Opsal/Morten Sundal)
Mjøsski stod som arrangør av Innlandet Regioncup på Veldre sag både lørdag og søndag. Lørdag var det klassisk sprint som stod på programmet i cupen for deltakere i alderen 15-19 år fra Hedmark og Oppland Skikrets samt løpere som har tilhold i Innlandet. 211 løpere stilte til start i de 10 klassene hvor de beste måtte gjennom prolog, kvartfinale, semifinale og finale før det hele var avgjort. I tillegg har det blitt arrangert to mindre skirenn både Tylldal og Rendalen.
Resultater Tyslasprinten 13.03.2021
Resultater Rendalsrennet 14.03.2021
Mjøsski-duo i front
Arrangørklubben Mjøsski vant dobbelt i M 19/20 år ved Mats Opsal og junior-VM-deltaker Jonas Vika. I klassen under tok Hernes-tvillingene Eirik og Even Linderud en ny dobbeltseier. På jentesiden noterte Malin Hoelsveen, Raufoss IL Langrenn og Aurora Gaarder Strand, Strandbygda IL seg for nye seire i hhv. 16- og 17-årsklassen.
De eldste flest
Søndag gikk sesongens 5. renn i cupen med normaldistanser i fri teknikk over 5 og 10 km. Også her var det stor deltakelse med over 200 deltakere og aller størst var konkurranselysten i de eldste juniorklassene 19/20 år der 38 herrer og 22 kvinner kjempet om plasseringene. Her var Anja Heggen fra Svea Skilag aller raskset på kvinnenes 5 km fulgt av den suveren vinneren i K18. Ingeborg Østgård fra IL Nansen. Lars Heggen, Harestua IL var raskeste 5 km-løper totalt som vinner av G 16 år.
Jørgen Harby, Lillehammer Skiklubb var best uansett klasse på herrenes 10 km, mens Peder Elias Nordseth, Snertingdal IF var suveren i M 18 år.
Veldre sag to helger på rad
Mjøsski arrangerte for øvrig renn også første helga i mars da Veldrerennet i fri teknikk gikk av stabelen for alle under 20 år. Du finner resultatene her:
Resultatliste Veldrerennet fristil 07.03 - 15-20 år
Resultatliste Veldrerennet fristil 07.03 8 - 14 år
Mjøski sine nettsider
Finale-resultater Innlandet regioncup 4, Veldre sag 13.03.2021: |
|||
|
|
|
|
J 15 år
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
1
|
Ingeborg
|
Rosager
|
Granli IL
|
2
|
Marthe Olsen
|
Katnosa
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
3
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
4
|
Eir Elise Røstelien
|
Gangås
|
Moelven IL
|
5
|
Hedda
|
Stenumgard
|
Ringebu/Fåvang SK
|
6
|
Johanne Gylthe
|
Berget
|
Vang Skiløperforening
|
J 16 år
|
|
|
|
1
|
Malin
|
Hoelsveen
|
Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn
|
2
|
Mari Ovidia
|
Ranestad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
3
|
Stine Ludahl
|
Lagethon
|
Øyer-Tretten IF
|
4
|
Sara
|
Hovde
|
MjøsSki
|
5
|
Mari
|
Vang
|
Tynset IF
|
6
|
Iselin Stangstuen
|
Kjeldsberg
|
Vind IL
|
K 17 år
|
|
|
|
1
|
Aurora Gaarder
|
Strand
|
Strandbygda IL
|
2
|
Mina Sofie Kjærås
|
Moland
|
Stokke IL
|
3
|
Mille Marie
|
Storlien
|
Lillehammer Skiklub
|
4
|
Oline
|
Vestad
|
Vågå IL
|
5
|
Elise Fredheim
|
Simonsen
|
Trøsken IL
|
6
|
Synne Børresen
|
Bollingmo
|
Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn
|
K 18 år
|
|
|
|
1
|
Ingeborg Andberg
|
Stenersen
|
Kvaløysletta Skilag
|
2
|
Ingeborg
|
Østgård
|
Nansen, IL
|
3
|
Kristina Masovn
|
Haave
|
Lillehammer Skiklub
|
4
|
Julie
|
Jeistad
|
Lismarka Skilag
|
5
|
Maria Masovn
|
Haave
|
Lillehammer Skiklub
|
6
|
Mathilde Skoglund
|
Østvold
|
Vang Skiløperforening
|
K 19/20 år
|
|
|
|
1
|
Hedda
|
Bakkemo
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
2
|
Tuva
|
Johnsen
|
Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn
|
3
|
Ingrid Bergene
|
Aabrekk
|
Runar, IL
|
4
|
Ida
|
Ramstad
|
Nittedal IL
|
5
|
Anna
|
Heggen
|
Svea Skilag
|
6
|
Kaja
|
Loennecken
|
Asker Skiklubb / Asker SK
|
7
|
Linn Sofie
|
Mohn
|
Magnor UL
|
M 17 år
|
|
|
|
1
|
Eskil
|
Engdal
|
Vind IL
|
2
|
Sivert
|
Borgen
|
Østre Toten Skilag
|
3
|
Kristian
|
Kongssund
|
Næroset IL
|
4
|
Jørgen
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
5
|
Noah Christoffer Nielsen
|
Nylund
|
Medkila SL / Medkila Skilag
|
6
|
Jakob Krøger
|
Træthaug
|
Søre Ål IL
|
G 15 år
|
|
|
|
1
|
Sindre Østlien
|
Evensen
|
Vind IL
|
2
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
3
|
William
|
Tømterud
|
Harestua IL
|
4
|
Jonas Lidahl
|
Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
5
|
Henrik
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
6
|
Edvald Smogeli
|
Opsann
|
Lillehammer Skiklub
|
G 16 år
|
|
|
|
1
|
Jonathan Hemb
|
Fjeldstad
|
Hamar SK
|
2
|
Elling
|
Broberg
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
3
|
Lars
|
Heggen
|
Harestua IL
|
4
|
Henning
|
Sundet
|
Engerdal SP.kl.
|
5
|
Ola
|
Martinsson
|
Kjellmyra IL
|
6
|
Simen Monsrud
|
Wien
|
Harestua IL
|
M 18 år
|
|
|
|
1
|
Eirik
|
Linderud
|
Hernes IL
|
2
|
Even
|
Linderud
|
Hernes IL
|
3
|
Peder Elias
|
Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
4
|
Torjus Berge
|
Aspesletten
|
Lillehammer Skiklub
|
5
|
Ola
|
Løvlien
|
Lillehammer Skiklub
|
6
|
Even
|
Thorvaldsen
|
Ottestad IL
|
M 19/20 år
|
|
|
|
1
|
Mats
|
Opsal
|
MjøsSki
|
2
|
Jonas
|
Vika
|
MjøsSki
|
3
|
Jørgen
|
Schjølberg
|
Tynset IF
|
4
|
Ola
|
Spigseth
|
Nes Ski
|
5
|
Morten
|
Ramstad
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
6
|
Peter Oliver
|
Nergaard
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
Alle resultater Innlandet regioncup 4
De beste i Innlandet regioncup 5, Veldre sag 14.03.2021: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 15 år (11 deltakere)
|
|||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
14:17
|
00:00
|
2
|
Marthe Olsen
|
Katnosa
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
14:40
|
00:23
|
3
|
Martine Hoel
|
Kleven
|
Ottestad IL
|
15:19
|
01:02
|
4
|
Celine
|
Storlien
|
Lillehammer Skiklub
|
15:22
|
01:05
|
5
|
Hedda
|
Stenumgard
|
Ringebu/Fåvang SK
|
15:26
|
01:09
|
J 16 år (14 deltakere)
|
|||||
1
|
Malin
|
Hoelsveen
|
Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn
|
14:03
|
00:00
|
2
|
Ida
|
Holmstad
|
Østre Toten Skilag
|
14:30
|
00:27
|
3
|
Emma
|
Klevenberg
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
14:37
|
00:34
|
4
|
Mari
|
Vang
|
Tynset IF
|
14:46
|
00:43
|
5
|
Astrid Bekken
|
Woldengen
|
Moen Sportsklubb
|
15:04
|
01:01
|
K 17 år (17 deltakere)
|
|||||
1
|
Synne Børresen
|
Bollingmo
|
Raufoss IL / Raufoss IL Langrenn
|
14:10
|
00:00
|
1
|
Aurora Gaarder
|
Strand
|
Strandbygda IL
|
14:10
|
00:00
|
3
|
Jessica Birgit
|
Silber
|
Vind IL
|
14:12
|
00:02
|
4
|
Oline
|
Vestad
|
Vågå IL
|
14:22
|
00:12
|
5
|
Mina Sofie Kjærås
|
Moland
|
Stokke IL
|
14:26
|
00:16
|
5
|
Mille Marie
|
Storlien
|
Lillehammer Skiklub
|
14:26
|
00:16
|
K 18 år (18 deltakere)
|
|||||
1
|
Ingeborg
|
Østgård
|
Nansen, IL
|
12:56
|
00:00
|
2
|
Ingeborg Andberg
|
Stenersen
|
Kvaløysletta Skilag
|
13:49
|
00:53
|
3
|
Julie
|
Jeistad
|
Lismarka Skilag
|
14:24
|
01:28
|
3
|
Kristine Louise
|
Kvamme
|
Lillehammer Skiklub
|
14:24
|
01:28
|
3
|
Mari Grøtli
|
Svergja
|
Kvikne IL
|
14:24
|
01:28
|
K 19/20 år (22 deltakere)
|
|||||
1
|
Anna
|
Heggen
|
Svea Skilag
|
12:27
|
00:00
|
2
|
Weijia
|
Kong
|
Kjelsås IL
|
13:02
|
00:35
|
3
|
Thea
|
Snortheimsmoen
|
Vestre Slidre IL
|
13:03
|
00:36
|
4
|
Hedda
|
Bakkemo
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
13:12
|
00:45
|
5
|
Ingrid Bergene
|
Aabrekk
|
Runar, IL
|
13:13
|
00:46
|
5
|
Karoline
|
Grøtting
|
Lillehammer Skiklub
|
13:13
|
00:46
|
7
|
Kristine Hjellbakk
|
Hole
|
Sunnylven IL
|
13:14
|
00:47
|
8
|
Sigrid Jøranli
|
Sundgaard
|
Søre Ål IL
|
13:19
|
00:52
|
FH G15 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Endre
|
Lykken
|
Vind IL
|
17:09
|
00:00
|
G 15 år (25 deltakere)
|
|||||
1
|
Sindre Østlien
|
Evensen
|
Vind IL
|
12:21
|
00:00
|
2
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
12:29
|
00:08
|
3
|
Jonas Lidahl
|
Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
13:00
|
00:39
|
4
|
Henrik
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
13:12
|
00:51
|
5
|
William
|
Tømterud
|
Harestua IL
|
13:26
|
01:05
|
6
|
Ola
|
Johnsrud
|
Gran IL
|
13:27
|
01:06
|
7
|
Edvald Smogeli
|
Opsann
|
Lillehammer Skiklub
|
14:00
|
01:39
|
8
|
Håvard
|
Øiom
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
14:06
|
01:45
|
G 16 år (15 deltakere)
|
|||||
1
|
Lars
|
Heggen
|
Harestua IL
|
11:58
|
00:00
|
2
|
Jonathan Hemb
|
Fjeldstad
|
Hamar SK
|
12:20
|
00:22
|
3
|
Elias Østvold
|
Almsbakken
|
Østre Toten Skilag
|
13:09
|
01:11
|
4
|
Elling
|
Broberg
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
13:14
|
01:16
|
5
|
Sigurd
|
Røberg
|
Trysilgutten IL
|
13:17
|
01:19
|
M 17 år (27 deltakere)
|
|||||
1
|
Kristian
|
Kongssund
|
Næroset IL
|
23:42
|
00:00
|
2
|
Linus
|
Engdahl
|
Torvikbukt IL
|
23:58
|
00:16
|
3
|
Østen Brovold
|
Midtsundstad
|
Vaaler IF
|
24:11
|
00:29
|
4
|
Eivind Kristinson
|
Framstad
|
Øystre Slidre IL
|
24:51
|
01:09
|
5
|
August
|
Hovde
|
Gjøvik Skiklubb / Gjøvik SK
|
25:05
|
01:23
|
6
|
Martin
|
Stramrud
|
Hamar Skiklubb / Hamar SK
|
25:18
|
01:36
|
7
|
Lars
|
Kongssund
|
Næroset IL
|
25:20
|
01:38
|
7
|
Anders
|
Rød
|
Lillehammer Skiklub
|
25:20
|
01:38
|
M 18 år (24 deltakere)
|
|||||
1
|
Peder Elias
|
Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
23:35
|
00:00
|
2
|
Philip Georg
|
Johansen
|
Trysilgutten IL
|
24:12
|
00:37
|
3
|
Eirik
|
Linderud
|
Hernes IL
|
24:29
|
00:54
|
4
|
Even
|
Linderud
|
Hernes IL
|
24:37
|
01:02
|
5
|
Even
|
Mobrenna
|
Hamar SK
|
24:40
|
01:05
|
6
|
Sebastian Rød
|
Feragen
|
Tynset IF
|
24:53
|
01:18
|
M 19/20 år (38 deltakere)
|
|||||
1
|
Jørgen
|
Harby
|
Lillehammer Skiklub
|
22:38
|
00:00
|
2
|
Ola
|
Spigseth
|
Nes Ski
|
23:07
|
00:29
|
3
|
Fredrik Glomsrud
|
Stenersen
|
Lillehammer Skiklub
|
23:18
|
00:40
|
4
|
Jonas Dyrli
|
Thoresen
|
Røa IL / Røa Allianseidrettslag
|
23:33
|
00:55
|
5
|
Jan Christian
|
Kjærnli
|
Rendalen IL
|
23:36
|
00:58
|
6
|
Bjarte
|
Bjertnæs
|
Jevnaker Idrettsforening Ski
|
23:40
|
01:02
|
7
|
Viktor Olsen
|
Juklestad
|
Lyn Ski
|
23:47
|
01:09
|
7
|
Magnus Braathen
|
Olsen
|
Lillehammer Skiklub
|
23:47
|
01:09
|
9
|
Håvard
|
Kvam
|
Kolbukameratene, IL / Kolbu KK
|
23:53
|
01:15
|
10
|
Birk Strand
|
Bjørnaa
|
Lillehammer Skiklub
|
23:54
|
01:16
|
Alle resultater Innlandet Regioncup 5
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957