Kondismedlem Sponset innhold

Hafsås vant nok en seier i Trondheim Maraton

Norges eldste maratonløp Trondheim Maraton ble arrangert for 41. gang, med Helge Hafsås, Olden IL og Maria Tunset Grinde som vinnere på helmaraton. En økende deltakelse i dette flotte løpet med mange debutanter på begge distansene.
Det var flott løpsforhold i årets Trondheimsmaraton. Det var spennende i starten om hvem av fjoråstvinneren Juan Miguel Valdez Rodrigues og Helge Hafsås som ville stikke av med seieren i helmaraton. Hafsås som vanlig i tet de første metrene, men Rodrigues tok over ledelsen og skaffet seg en luke. Han fikk etter hvert problemer med muskulaturen etter et uhell, og valgte å gi seg før passering to runder (28 km), Da var det duket for en ny overlegen seier for Hafsås, som også hadde sine problemer underveis, For maratonkongen var det magen som ikke var i godlune. I halvmaraton var det et spennende oppgjør mellom Rindal-troll løperne Arnt Inge Nilsen og Thomas Holm. Nilsen ledet halvveis, men i mål så var rekkefølgen snudd mellom de to. I kvinneklassen vant Gro Jordalen foran Ingrid Lorvik og Linda Wendelberg.

fotograf og speaker er en og samme person, derfor er det bare bilder fra førsterunden i helmaraton.
Helge+Hafs%E5s%2C+som+s%E5+ofte+f%F8r%2C+alene+i+tet+gjennom+Trondheims+gater+%28foto+Arne+Brunes%29
Helge Hafsås, som så ofte før, alene i tet gjennom Trondheims gater (foto Arne Brunes)
Maria+Tunset+Grinde%2C+var+den+raskeste+l%F8peren+blant+kvinnene+%28foto+Arne+Brunes%29
Maria Tunset Grinde, var den raskeste løperen blant kvinnene (foto Arne Brunes)
Resultatliste
Trondheim Maraton 2009 06.09.2009

Plass Navn Klubb Resultat
Menn 19-39 år

1 Børge Leiren Heimdal Friidrett 2:54:54
2 Ole Arnold Sødal Kyrksæterøra 2:59:33
3 Bjørn Christian Abrahamsen Ntnui 3:02:45
4 Frode Solskinnsbakk Trønderenergi 3:05:47
5 Morten Galta Ntnui 3:05:48
6 Trygve Andresen NOTEAM 3:07:29
7 Arild Moen Hommelvik Il 3:15:28
8 Eivind Svennar Rye 3:15:42
9 Rune Tidemann Spiridon Lll 3:16:05
10 Magnus Dahlseng Ntnui 3:16:19
11 Christian Schmid Trondheim Triatlonklubb 3:21:24
12 John Arild Sødal Kyrksæterøra 3:34:27
13 Mats Alfsen NOTEAM 3:36:32
14 Audun Erik Stensø Tvk 3:37:11
15 Tore Mortensen Justervesenet 3:38:07
16 Tormod Nielsen Ntnui 3:41:43
17 Anders Elnan NOTEAM 3:45:33
18 Daniel Friedberg Janus Fk 3:45:57
19 Martin Holst NOTEAM 3:46:58
20 Kjetil Gamst Ntnui 3:48:16
21 Kristian Farstad Ntnui 3:50:12
22 Vidar Uglane Stjørdal Fik 3:50:58
23 Christoffer Svendsen Optimist 3:57:56
24 Jason Morehouse NOTEAM 3:58:18
25 Pål Anders Billington NOTEAM 4:00:10
26 Torkel Ristebråten NOTEAM 4:06:27
27 Tor Urdalen Atmel 4:13:04
28 Morten Bjørgen NOTEAM 4:15:13
29 Aleksander Svendsen Janus Fk 4:25:55
30 Arne Olav Eide Bli Bra Igjen 4:34:20
30 Steinar Gamst Mil Etter Mil 4:34:20
32 Theodor Vendring Tapt Veddemål 4:38:57
33 Sjur Peder Helland NOTEAM 4:54:06
34 Joakim Rise Gallala Tapt Veddemål 4:57:40

Menn 40-44 år

1 Helge Hafsås Olden Il 2:37:54
2 Gudleik Husby Stadsbygd 2:48:13
3 Ørjan Greiff Johnsen Nardo Oldboys 3:20:08
4 Erik Selnæs Tvk 3:20:09
5 Tom Ståle Nordtvedt Sintef Bil 3:42:34
6 Øistein Eidhammer Steidalskameratene 3:43:30

Menn 45-49 år

1 Frants Mohr Romerike Ultraløperklubb 3:01:54
2 Klell Alseth Stjørdal Fik 3:21:57
3 Gunnar Okstad Skaun Il 3:59:03

Menn 50-54 år

1 Bjørn Kåre Gjerde Il Bul 3:06:32
2 Bård Roll Nidelv 3:21:29
3 Paul Håkon Almås Hommelvik Il 3:25:57
4 Vidar Bjørgum Klæbu Lk 3:42:46
5 Bård Morten Johansen Kondis 3:55:57
6 Bård Nilstad Helsebygg Midt-Norge 3:58:13
7 Henrik Aasbø Rindals-Troll 4:03:47

Menn 55-59 år

1 Inge Asbjørn Haugen Hornindal Il 3:41:49
2 Øyvind Watne St. Olavs Hospital 3:55:28
3 Jan Petter Venøy Kondis 3:58:18
4 Snorre Johansen B.30 5:01:08

Menn 60-64 år

1 Otto Simskar Grane Il 3:26:13
2 Bård Rødde Lånke I.l. 4:08:35
3 Ragnar Lorentsen Kondis 4:18:24

Menn 65-69 år

1 Leif Eriksen Hitra Friidrett 3:39:10
2 Tore Mundal Lom Il 3:57:27

Menn 70-74 år

1 Olaf Bøgeberg Buvik Il 5:01:43


Kvinner 19-39 år

1 Maria Tunset Grinde NOTEAM 3:56:44

Kvinner 40-44 år

1 Jessica Malmberg NOTEAM 4:50:02

Kvinner 45-49 år

1 Tove E. Dybvad Lom Il 4:20:40
2 Ann-Elise Antonsen St. Olavs Hospital 4:37:02

Halvmaraton
Herrer 17-18 år

1 Robin Hansen Valberg Lag 1:25:53
2 Jo Friedmann Bsk 1:35:22
3 Jonas Okstad Skaun Il 1:58:27
4 Joakim Barø NOTEAM 2:22:00

Herrer 19-39 år

1 Thomas Holm Ik Rindals-Troll 1:11:41
2 Arnt Inge Nilsen Rindals-Troll 1:12:03
3 John Strikstad Fik Ren-Eng 1:13:05
4 Martin Blomhoff Holm Sk Vidar 1:15:08
5 Ole Kristian Smestad Stjørdal Fik 1:15:18
6 Bjørn Sæther Ik Rindals-Troll 1:18:05
7 Knut Kuvås Brevik Heimdal Friidrett 1:19:49
8 Hågen Urseth Ren-Eng 1:20:07
9 Kristian Gaustad Hanssen Sintef Bil 1:20:15
10 Henrik Kirkeby Team Juks Og Snarvei 1:23:00
11 Morten Egtvedt Strindheim Il 1:23:56
12 Magnus Skånøy Team Skånøy 1:24:30
13 Øystein Lie NOTEAM 1:25:14
14 Jørgen Grinnes Telenor Bil 1:25:35
15 Rune Bilit NOTEAM 1:27:17
16 Magne Basmo Maintech Bil 1:27:22
17 Peter James Mcfadzean Statoilhydro Bil 1:27:44
18 Stian Karlsen Medkila Skilag 1:29:19
19 Audun Fladmoe Estenstad Bål, Fisk Og 1:32:03
20 Andrei Zaostrovski Statoil Bil 1:32:37
21 Amund Hønningstad Acona 1:33:23
22 Lars August Fodstad Ntnui 1:34:51
23 Carl Andrew Sæther Ntnui Volleyball 1:35:31
24 Jostein Engesmo Matiq 1:35:32
25 Jørn Wilhelmsen Team 3t 1:35:58
26 Magnus B. Willumsen Janus Fk 1:36:24
27 Gunnar Sande Ntnu 1:36:34
28 Espen Lund NOTEAM 1:36:49
29 Per Kristian Helland Ntnui Volleyball 1:37:24
30 Henrik Nydahl Reinertsen Bil 1:37:36
31 Kjell Inge Vik NOTEAM 1:37:49
32 Christian Dyhr Refsli Ntnui Volleyball 1:37:55
33 Mats Bjerke Team M&m 1:39:49
34 Åsmund Hegnar NOTEAM 1:41:29
35 Håkon Seim Team Seim 1:42:01
36 John Brumo Ntnu Bil 1:42:19
37 Erik Erlien Renholdsverket Bil 1:43:08
38 Kjell Endre Bonesrønning Svanholm Bil 1:44:17
39 James Whiteley NOTEAM 1:44:18
40 Nils Harald Brattgjerd Csk 1:46:18
41 Ivar Andreas Kaland NOTEAM 1:46:59
42 Ulf Tommy Nilsen Tiller Døve 1:48:09
43 Even Fallan Turmusic 1:51:00
44 Gisle Østereng NOTEAM 1:51:30
45 Arild Fossmo Salmar 1:51:33
46 Truls Rundgren Japan Photo Trondheim 1:53:10
47 Morten Meland NOTEAM 1:53:47
48 Eigir Moberg NOTEAM 1:56:42
49 Tommy Åsmul NOTEAM 1:57:21
50 Uka Wilhjelm Geisler Byåsen Il 2:02:23
51 Arne Bergene Fossaa NOTEAM 2:04:43
52 Lars Marki Johannesen NOTEAM 2:05:16

Herrer 40-44 år

1 Terje Olsen Team 3t 1:19:06
2 Frank Antonsen Statoilhydro Bil 1:22:47
3 Knut Ove Hellandsjø Orkanger If 1:28:56
4 Arne Idar Haugen Rognes 1:32:10
5 Terje R. Meisler NOTEAM 1:32:30
6 Jostein Iversen Nidaros Idrettsungd. 1:32:44
7 Hans Jørgen Olsen Ranheim Il 1:32:48
8 Henrik Storstein Spilker Ramme Alvor Sk 1:33:00
9 Martin Junge NOTEAM 1:38:29
10 Tore Moe Sas 1:38:37
11 Leif Arve Sve Namdal Løpeklubb 1:39:51
12 Sivert Børsting Lilleborg 1:39:59
13 Nils Petter Strand Verdal Il 1:41:26
14 Helge Alfred Olsen NOTEAM 1:41:39
15 Roar Krogstad Siemens 1:41:47
16 Ståle A. Haverstadløkken NOTEAM 1:42:25
17 John Aune Kyrksæterøra 1:42:29
18 Rune Nilsen N-t Politi 1:44:15
19 Øivind Hagen NOTEAM 1:47:14
20 Terje Røstad NOTEAM 1:56:31
21 Odd Erik Pedersen NOTEAM 1:56:33
22 Jarl Bugen Ranheim Il 2:24:56



Herrer 45-49 år

1 Gerd Peter Niebelschutz Grong Il 1:31:54
2 Erik Klomsten Byneset Il 1:33:21
3 John Erik Lein Ogndal Il 1:37:22
4 Jan Ove Tvervåg Adecco 1:42:00
5 Helge Johansen Gnagsår 1:46:25
6 Kjetil Brandmo Bama 1:47:07
7 Roy Jøssund Jøssund 1:50:48
8 Terje Bjørnes Stfk 1:55:02
9 Per Axel Koch Adresseavisen 1:56:12
10 Geir Simonsen St. Olavs Hospital 1:58:14
11 Erik Barø NOTEAM 1:58:31

Herrer 50-54 år

1 Terje Solemsaune Stadsbygd 1:32:38
2 Arne Kristian Viggen Vestbyen 1:41:06
3 Oddvar Njåstad Lask 1:44:44
4 Erling Friedmann Byåsen Sk. 1:48:02
5 Bjørn Salomonsen NOTEAM 1:49:32
6 Ivar Henry Larsen Petrojarl 1:50:59

Herrer 55-59 år

1 Sergey Ivanov NOTEAM 1:30:09
2 Jan Haugland Il Halsakameratene 1:34:28
3 Per Johansen NOTEAM 1:40:58
4 Morten Aarstad Skaun Il 1:41:36
5 Halvard Barlaup NOTEAM 1:47:20
6 Bjørn Anthun Trondheim Triatlonklubb 2:06:01

Herrer 60-64 år

1 Ole Petter Bergaust Veldre Friidrett 1:29:37
2 Kristian Gundersen Stor-elvdal Skiklubb 1:32:04
3 Jan Lyngstad Siemens 1:42:47
4 Per Vullum Rennebu Il 1:48:08
5 Rolf Karset Steinkjer O-Klubb 1:57:39
6 Dag Sture Eine Friis Team Aktiv 2:05:56

Herrer 65-69 år

1 Hagbart Vebostad Gnagsår 1:36:30
2 Knut Ragnar Holm Ntnu Bil 1:57:40
3 Åsmund Jystad Hbil 2:02:39


Herrer 70-74 år

1 Gar Garåsen Dalebrand/dnl 2:44:00

Herrer 75+ år

1 Ingolf Hådem Ntnui/dnl 2:03:38

Damer 19-39 år

1 Gro Jordalen Ntnui 1:30:04
2 Ingrid Lorvik Strindheim Il 1:30:08
3 Linda Mørkve NOTEAM 1:39:14
4 Anne Lajla W. Kalstad Kautokeino Il 1:42:56
5 Kari Ståledotter Landstad NOTEAM 1:43:20
6 Eirun Bar Klumpen Il 1:45:53
7 Monica Sæter NOTEAM 1:50:22
8 Alina Desire Sandø NOTEAM 1:50:32
9 Ingvild Kårvatn Trollheimen Sykkelklubb 1:50:34
10 Linda Aasbø Kvande Trollheimen Sykkelklubb 1:53:05
11 Lovise Valberg Kjærstad Il 1:53:47
12 Kristin Svendsen NOTEAM 1:54:06
13 Rosetta Steeneveldt NOTEAM 1:56:37
14 Camilla Sommerseth Ntnui 1:56:41
15 Helle Jensen NOTEAM 1:58:42
16 Anne B. Høyen NOTEAM 1:59:07
17 Trine Bjarkøy NOTEAM 1:59:28
18 Silja Anniki Ruud Bodø Kommune 2:01:49
19 Hanne Strypet Ntnui 02:07:39
20 Hilde Berg NOTEAM 2:10:01
21 Ragnhild Aas NOTEAM 2:12:37

Damer 40-44 år

1 Linda Wendelberg Strindheim Il 1:32:56
2 Anita Eidem Byåsen Il 1:33:06
3 Tone Resell NOTEAM 1:55:39

Damer 55-59 år

1 Aud Sæther Trondheim Kommune 1:46:45
2 Eva Anthun St. Olavs Hospital 1:56:59

Damer 60-64 år

1 Margrethe Bergaust Veldre Friidrett 2:00:16
B%F8rge+Leiren%2C+Heimdal+friidrett%2C+vant+yngste+klasse+p%E5+maraton+og+hadde+dagens+tredje+beste+sluttid+%28foto+Arne+Brunes%29
Børge Leiren, Heimdal friidrett, vant yngste klasse på maraton og hadde dagens tredje beste sluttid (foto Arne Brunes)
Tove+E+Dybvad%2C+Lom+IL%2C+var+nest+raskest+av+kvinnene+i+helmaraton+og+vant+klasse+45-49+%28foto+Arne+Brunes%29
Tove E Dybvad, Lom IL, var nest raskest av kvinnene i helmaraton og vant klasse 45-49 (foto Arne Brunes)
Gudleik+Husby%2C+Statsbygd+endte+p%E5+andreplass+p%E5+helmaraton+%28foto+Arne+Brunes%29
Gudleik Husby, Statsbygd endte på andreplass på helmaraton (foto Arne Brunes)
Ann-Elise+Antonsen+%28foto+Arne+Brunes%29
Ann-Elise Antonsen (foto Arne Brunes)
Juan+Miguel+V+Rodrigues%2C+Rindals-Troll+hadde+teten+etter+en+runde+men+m%E5tte+gi+seg+grunnet+problemer+etter+et+uhell+%28foto+Arne+Brunes%29
Juan Miguel V Rodrigues, Rindals-Troll hadde teten etter en runde men måtte gi seg grunnet problemer etter et uhell (foto Arne Brunes)
Jessica+Malmberg%2C+har+f%E5tt+som+vane+%E5+delta+i+Trondheim+maraton+%28foto+Arne+Brunes%29
Jessica Malmberg, har fått som vane å delta i Trondheim maraton (foto Arne Brunes)
B%E5rd+R%F8dde+deltok+for+32+gang+i+Trondheim+maraton.+han+representerer+det+som+st%E5r+p%E5+sykkelen+neders+i+bilde+%28foto+Arne+Brunes%29
Bård Rødde deltok for 32 gang i Trondheim maraton. han representerer det som står på sykkelen neders i bilde (foto Arne Brunes)
Ruth+Vaaben%F8+m%E5tte+dessverre+gi+seg+p%E5+maratondistansen+%28foto+Arne+Brunes%29
Ruth Vaabenø måtte dessverre gi seg på maratondistansen (foto Arne Brunes)
Bj%F8rn+K%E5re+Gjerde%2C+IL+Bul+tok+den+19+turen+til+Trondheim+for+%E5+l%F8pe+maraton+%28foto+Arne+Brunes%29
Bjørn Kåre Gjerde, IL Bul tok den 19 turen til Trondheim for å løpe maraton (foto Arne Brunes)
Arild+Moen+debuterte+p%E5+maratondistansen+%28foto+Arne+Brunes%29
Arild Moen debuterte på maratondistansen (foto Arne Brunes)
Theodor+Vandring+%2886%29+og+Joakim+Rise+Gallala%2C+hadde+tapt+et+veddem%E5l+og+m%E5tte+l%F8pe+maraton.+De+fullf%F8rte+%28foto+Arne+Brunes%29
Theodor Vandring (86) og Joakim Rise Gallala, hadde tapt et veddemål og måtte løpe maraton. De fullførte (foto Arne Brunes)
Inge+Asbj%F8rn+Haugen+var+med+10+gang+i+Trondheim+og+l%F8p+sin+maraton+nummer+366+%28foto+Arne+Brunes%29
Inge Asbjørn Haugen var med 10 gang i Trondheim og løp sin maraton nummer 366 (foto Arne Brunes)
Rune+Tidemann%2C+Spirdon+%28foto+Arne+Brunes%29
Rune Tidemann, Spirdon (foto Arne Brunes)
Fra+venstre%2C+Christoffer+Svendsen%2C+Aleksander+Svendsen%2C+og+Arne+Olav+Eide+%28foto+Arne+Brunes%29
Fra venstre, Christoffer Svendsen, Aleksander Svendsen, og Arne Olav Eide (foto Arne Brunes)
Kjell+Alseth%2C+Stj%F8rdal+FIK+debuterte+p%E5+maraton+i+fin+stil+%28foto+Arne+Brunes%29
Kjell Alseth, Stjørdal FIK debuterte på maraton i fin stil (foto Arne Brunes)
Leif+Eriksen%2C+derimot+var+ikke+debutant+men+en+veteran+i+klasse+og+alder+p%E5+maraton.Vant+den+eldste+klassen+%28foto+Arne+Brunes%29
Leif Eriksen, derimot var ikke debutant men en veteran i klasse og alder på maraton.Vant den eldste klassen (foto Arne Brunes)
Jason+Morehouse+%28foto+Arne+Brunes%29
Jason Morehouse (foto Arne Brunes)
Morten+Galta+%2890%29+og+Frode+Solskinnsbakk+%2882%29+%28foto+Arne+Brunes%29
Morten Galta (90) og Frode Solskinnsbakk (82) (foto Arne Brunes)
Slike+blide+jenter+ved+matstasjonen+bidrar+til+%E5+gj%F8re+maratonopplevelsen+fullkommen.+%28foto+Arne+Brunes%29
Slike blide jenter ved matstasjonen bidrar til å gjøre maratonopplevelsen fullkommen. (foto Arne Brunes)
%D8rjan+Greiff+Johnsen+%28foto+Arne+Brunes%29
Ørjan Greiff Johnsen (foto Arne Brunes)
Olaf+B%F8geberg%2C+Buvik+IL+%28foto+Arne+Brunes%29
Olaf Bøgeberg, Buvik IL (foto Arne Brunes)
Vidar+Bj%F8rgum%2C+Kl%E6bu+LK%2C+debutant+p%E5+maraton+%28foto+Arne+Brunes%29
Vidar Bjørgum, Klæbu LK, debutant på maraton (foto Arne Brunes)
Tore+Mundal%2C+Lom+IL+%28foto+Arne+Brunes%29
Tore Mundal, Lom IL (foto Arne Brunes)
B%E5rd+Morten+Johansen+%28foto+Arne+Brunes%29
Bård Morten Johansen (foto Arne Brunes)