Kondismedlem Sponset innhold

Tidenes Trysil Skimaraton


BILDER FRA TRYSIL SKIMARATON

SAMLESIDE FOR TRYSIL SKIMARATON

TRYSIL SKIMARATONS EGNE NETTSIDER


Jarle Thon, Skiptvedt IL (bildet) og Rita Bryhni, Åsbygda IL vant på nye løyperekorder i Trysil Skimaraton lørdag. De gjennomførte det 42 km lange seedingsrennet på henholdsvis 1.57.55 og 2.26.47. 235 løpere fullførte den 9. utgaven av rennet som gikk under drømmeforhold med nytt start- og målområde ved Kjølen Hotell på Østby. Fjorårets utgave av Trysil Skimaraton måtte legges om pga. værforholdene, og de driftige arrangøren i Østby har heller ikke tidligere blitt bortskjemt av værgudene. Lørdag klaffet imidlertid alt, inkludert vær- og føreforholdene . Sterk deltakelse, sol og gnistrende føre ga to nye løyperekorder.

Proft arrangement
Bare et dusin løpere manglet for at også deltakerrekorden skulle ryke, men årets utgave kan utvilsomt kåres til tidenes beste. Med nytt start- og målområde ved Kjølen Hotell og standardheving på mange områder, har hele arrangementet fått et profesjonelt preg. Bl.a. er det innført pengepremier til de beste totalt, forpleiningen av løperne underveis og etter løpet er forbedret og ikke minst er det nye start- og målområdet langt mer egnet for å ta imot flere løpere. Trolig må vi tilbake til Østby-stafettens glansdager for å finne samme stemning på et skirenn på Østby. Undertegnede fikk assosisiasjoner til (mini-)Mora da jeg nøt stemningen og solstrålene i målområdet etter å ha gjennomført en rekordrask skimaraton i et eventyrlig vinterlandskap.

Taktisk triumf
Flere av de lokale langløpere var med i kampen om totalseieren. Trysilingen Morten Aas var aller nærmest. Det var først inne på oppløpet etter 42 kilometers kamp at han måtte se Vasalopp-eksperten Jarle Thon stake til seg fem sekunders seiers-margin. Thons vinnertid på 1.57.55 er forøvrig en forbedring av Geir Øvergårds rekord fra 2004 med over fem minutter. Våler-sokningen Petter Leistad var nok en gang med i tetkampen og ble tredjemann i mål, 8 sekunder bak Aas. Begge hedmarkingene var klart best i sine respektive aldersklasser.

Gode generalprøver
Kjell Karlsen gjorde en meget god generalprøve før Vasaloppet kommende søndag. Med 2.02.18 hadde han dagens 5. beste tid totalt. Ellers må en bare la seg imponere av den 67 år gamle Åslia-veteranen Finn Magnar Hagens nivå. Med 2.11.09 vant han aldersklassen med 25 minutters margin. Trysil Skimaraton var siste formtest for Hagen før veteran-VM i USA.

Gode Hedmarks-jenter
I kvinneklassene var det utelukkende lokale løpere som besatte de første plassene på total-lista. Rita Bryhni forbedret Ragnhild Bolstads to år gamle løyperekorden med fem minutter til 2.26.47, med Anne Guri Jevne fra Hamar Skiklubb og Stine Holmen, Brumund IF rundt to og et halvt bak.
Start+og+m%E5l+i+%E5rets+Trysil+Skimaraton+var+lagt+til+den+brede+flata+rett+utenfor+Kj%F8len+Hotell+p%E5+%D8stby.
Start og mål i årets Trysil Skimaraton var lagt til den brede flata rett utenfor Kjølen Hotell på Østby.
OFFISIELLE RESULTATER TRYSIL SKIMARATON 23.02.2008:

10 beste damer totalt:

NR NAVN KLUBB TID DIFF ANT
1 Rita Bryhni Åsbygda IL 2:26:48 0:00:00 2
2 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 2:29:22 0:02:35 1
3 Stine Holmen Brumund IF 2:29:30 0:02:42 1
4 Ann Britt Nygard Hernes IL 2:30:39 0:03:51 2
5 Liv Østensen Østre Toten Skilag 2:30:49 0:04:02 3
6 Irene Lyngstad Rustad IL 2:32:46 0:05:59 2
7 Wenche Heggestuen Sør- Fron IL 2:32:54 0:06:06 1
8 Solveig Katrine Smedsland 2:33:24 0:06:36 1
9 Marianne Kalbakken J/H Sykkel 2:34:45 0:07:57 4
10 Marit Hauge Åslia Skilag 2:42:01 0:15:14 2

10 beste herrer totalt:
1 Jarle Thon Skiptvet IL 1:57:55 0:00:00 3
2 Morten Aas IL Trysilgutten 1:58:00 0:00:05 3
3 Petter Leistad Vaaler IF 1:58:09 0:00:14 1
4 Odd Snerthammer Knaben IL 1:58:16 0:00:21 1
5 Kjell Karlsen Forsvarsbygg 2:00:18 0:02:23 6
6 Rune Svartvadet TrygVesta Forsikring 2:02:18 0:04:23 1
7 Stian Remseth Andresen Nittedal IL 2:04:07 0:06:13 2
8 Even Skårholen Nordbygda/Løten ski 2:05:21 0:07:26 1
9 Dag Nylund Nordbygda/Løten Ski 2:06:46 0:08:51 6
10 Tom Andresen RENO BIL 2:06:48 0:08:53 2

Klasse K17-18: Påmeldte: 1, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Tina Løkken Nilsgård Åslia Skilag 2:55:39 0:00:00 1

Klasse K21-25: Påmeldte: 3, Startende: 2, Brutt: 1, I mål: 1
1 Line Asperud Kristoffersen 4:29:00 0:00:00 1

Klasse K26-30: Påmeldte: 5, Startende: 5, Brutt: 0, I mål: 5
1 Irene Lyngstad Rustad IL 2:32:46 0:00:00 2
2 Wenche Heggestuen Sør- Fron IL 2:32:54 0:00:07 1
3 Katri Pethman IFK Mariefred 3:05:21 0:32:33 1
4 Linda Spor Team Kaoz 3:13:56 0:41:09 1
5 Gunn Eli Rønningen Stor-Elvdal Skiklubb 3:15:22 0:42:35 1

Klasse K31-35: Påmeldte: 11, Startende: 10, Brutt: 0, I mål: 10
1 Rita Bryhni Åsbygda IL 2:26:48 0:00:00 2
2 Stine Holmen Brumund IF 2:29:30 0:02:42 1
3 Solveig Katrine Smedsland 2:33:24 0:06:36 1
4 Marianne Kalbakken J/H Sykkel 2:34:45 0:07:57 4
5 Elisabeth Nordbye 2:46:07 0:19:19 1
6 Marthe Lierhagen Furnesfjorden Kajakk 2:55:37 0:28:49 1
7 Line Hoff Brummunddal SK 2:57:25 0:30:37 3
8 Silvia Holmseth IL Trysilgutten 3:05:13 0:38:24 3
9 Monica Haglund 3:32:58 1:06:10 1
10 Anne-Bjørg Osflaten Romerike politiidrettsl 3:32:59 1:06:10 1

Klasse K36-40: Påmeldte: 4, Startende: 4, Brutt: 0, I mål: 4
1 Marit Hauge Åslia Skilag 2:42:01 0:00:00 2
2 Line Nestli Lørenskog Skiklubb 2:59:12 0:17:10 1
3 Hege Schytz Andersen Nydalen skiklub 3:15:08 0:33:05 1
4 Line Diana Blytt Team UMB elite og omegn 3:38:03 0:56:01 1

Klasse K41-45: Påmeldte: 11, Startende: 9, Brutt: 0, I mål: 9
1 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 2:29:22 0:00:00 1
2 Ann Britt Nygard Hernes IL 2:30:39 0:01:16 2
3 Liv Østensen Østre Toten Skilag 2:30:49 0:01:27 3
4 Hilde Holt Nordre Trysil IL 2:48:49 0:19:26 2
5 Jorun Sandum Andebarkji 2:52:02 0:22:39 1
6 Liv Lundstein Øyer og Tretten IF 2:57:52 0:28:29 1
7 Kristin Moen Lørenskog Skiklubb 2:58:11 0:28:48 2
8 Sidsel Brath Lillehammer Skiklub 3:17:59 0:48:36 2
9 Anne Merete Rodem Lillestrøm 3:27:18 0:57:55 1

Klasse K51-55: Påmeldte: 4, Startende: 3, Brutt: 0, I mål: 3
1 Elisabeth Lunde Engen Hamar Skiklubb 2:42:31 0:00:00 1
2 Åse Brødholt Spydeberg IL 2:52:04 0:09:33 1
3 Anne Tonvang Hamar Skiklubb 3:15:36 0:33:04 2

Klasse M17-18: Påmeldte: 3, Startende: 3, Brutt: 0, I mål: 3
1 Stian Remseth Andresen Nittedal IL 2:04:07 0:00:00 2
2 Hans Marius Uthuus J/H Sykkel 2:23:39 0:19:30 1
3 Carl Uthus JH-sykkel 2:40:27 0:36:20 1

Klasse M19-20: Påmeldte: 2, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Even Skårholen Nordbygda/Løten ski 2:05:21 0:00:00 1

Klasse M21-25: Påmeldte: 8, Startende: 8, Brutt: 0, I mål: 8
1 Petter Leistad Vaaler IF 1:58:09 0:00:00 1
2 Anders Dahl Kråkstad IL 2:11:07 0:12:58 1
3 Morten Simonsen Milsluker`n sport 2:13:48 0:15:39 1
4 Kent Remi Bjørnbakken Sørskogbygda IL 2:16:42 0:18:32 3
5 Håvard Dufseth Vang Skiløperforening 2:23:09 0:24:59 1
6 Arne Magnus Hekne Åsbygda IL 2:24:49 0:26:41 1
7 Christian Dufseth Vang Skiløperforening 2:38:18 0:40:08 1
8 Jon Peter Lund IL Trysilgutten 2:48:27 0:50:18 3

Klasse M26-30: Påmeldte: 17, Startende: 14, Brutt: 0, I mål: 14
1 Morten Aas IL Trysilgutten 1:58:00 0:00:00 3
2 Johannes Hovde Nybygda IL 2:10:06 0:12:06 1
3 Magnus Engehaugen Team Oslo Sportslager 2:14:48 0:16:48 4
4 Hans Martin Raknerud Hamar Skiklubb 2:14:51 0:16:51 2
5 Anders Skjeset Vang Skiløperforening 2:19:36 0:21:37 3
6 Anders Smedsrud Hansen Team Oslo Sportslager 2:21:49 0:23:49 1
7 Erik Nordstoga Mosjøen IL 2:22:57 0:24:57 1
8 Carl Fredrik Heltzen Nesodden if 2:28:50 0:30:49 1
9 Erik Platek Rasta IL 2:34:27 0:36:28 2
10 Håvard Garberg Nidelv IL 2:35:24 0:37:23 1
11 Svein Bjørk 2:43:19 0:45:20 1
12 Erik Bråthen 2:47:12 0:49:12 1
13 Anders Nordstoga 3:02:43 1:04:42 1
14 Henrik Eriksen Data Respons BIL 4:29:00 2:31:00 1

Klasse M31-35: Påmeldte: 27, Startende: 24, Brutt: 0, I mål: 24
1 Pål Stenberg Vang Skiløperforening 2:14:44 0:00:00 1
2 Ole Magnus Ouren Østby Utmarkslag 2:17:27 0:02:43 1
3 Mattis Nicolaysen Nesodden IF 2:18:22 0:03:38 1
4 Tom Rødsbakken Åslia Skilag 2:21:43 0:07:00 1
5 Frode Hansen Bilia BIL 2:21:56 0:07:12 1
6 Thomas Sørlie 2:40:37 0:25:53 1
7 Tom Andresen Kongsvinger 2:41:00 0:26:15 1
8 Øystein Østraat Interenergi BIL 2:46:25 0:31:40 3
9 Thor Erik Jægersborg Mills 2:49:57 0:35:12 1
10 Lars-Erik Fikke 2:52:33 0:37:49 1
11 Per Kristiansen Ementor BIL 2:54:22 0:39:37 1
12 Mads Gåsemyr Aspiro AS 2:54:41 0:39:57 1
13 Frode Weel Rambøll Norge AS 2:55:24 0:40:39 1
14 Ole Ivar Lierhagen Furnesfjorden Kajakkl 2:55:38 0:40:54 1
15 Morten Sæthre Wriggeling Bottoms 2:58:58 0:44:14 1
16 Sture Skjæret Åsta 3:04:34 0:49:50 1
17 Andreas Lydersen Soon CK 3:10:02 0:55:18 1
18 Roger Engelstad Det Norske Veritas 3:13:06 0:58:22 1
19 Oskar Sandanger 4 maur 3:14:00 0:59:16 1
20 Stian Langen 3:27:47 1:13:03 1
21 Ole Petter Larsen 3:28:49 1:14:04 1
22 Christopher Holager Isuzu racing team 3:31:35 1:16:50 1
23 Jostein Viksøy Aspiro 3:54:45 1:40:00 1
24 Alan Stathacopoulos 4:29:00 2:14:16 1

Klasse M36-40: Påmeldte: 33, Startende: 31, Brutt: 0, I mål: 31
1 Odd Snerthammer Knaben IL 1:58:16 0:00:00 1
2 Rune Svartvadet TrygVesta Forsikring 2:02:18 0:04:02 1
3 Knut-Jo Strømsborg IL Driv 2:14:43 0:16:26 4
4 Kent Ove Bovold Fulufjellet Transport 2:15:15 0:17:00 3
5 Harald B. Tesaker Rustad IL 2:17:09 0:18:52 1
6 Frode Lyssandtræ LABIL 2:19:51 0:21:34 1
7 Chris Guldbakke Tri- Sport Konnerud 2:24:31 0:26:15 2
8 Stig Hemstad GE Healthcare BIL 2:25:03 0:26:46 2
9 Henning Iversen 2:25:07 0:26:52 1
10 Fritjof Loen Atna IL 2:27:34 0:29:17 1
11 Egil Westgård Nordbygda / Løten Ski 2:28:10 0:29:55 1
12 Harald Schytz Ås IL 2:30:31 0:32:16 1
13 Ole Vemund Soug ABB BIL 2:35:55 0:37:40 1
14 Ole-Reidar Aardalsbakke Son sykkelklubb 2:37:34 0:39:18 1
15 Finn Willy Taugbøl Sparebanken Hedmark BIL 2:37:49 0:39:33 1
16 Vegard Paulsen De Sures IL 2:41:10 0:42:54 2
17 Øystein Rapp SWECO Grøner BIL 2:41:31 0:43:16 1
18 Sverre Johannes Ringstad 2:41:45 0:43:29 1
19 Leiv Sigbjørn Eikje 2:43:04 0:44:47 1
20 Tim Grossmann Expert BIL 2:44:06 0:45:50 1
21 Jørn Qviller ØG 2:44:12 0:45:55 1
22 Tarjei Berg Lørenskog Skiklubb 2:46:59 0:48:42 2
23 Morten Olsen Ottestad SK 2:51:11 0:52:55 1
24 Thomas Beck 2:53:02 0:54:46 5
25 Richard Noble AF Decom 2:53:05 0:54:48 1
26 Øystein Milli Finstad Sportsklubb 2:55:35 0:57:18 1
27 Magne Fagereng B.O.L.S. 3:06:43 1:08:26 1
28 Knut Erik Jacobsen Son IF 3:07:26 1:09:10 1
29 Tom Nestli Lørenskog Skiklubb 3:07:55 1:09:38 1
30 Bjørn Heggen Gjerdrum IL 3:34:46 1:36:29 1
31 Tore Rydgren Gjerdrum IL 3:34:46 1:36:29 1

Klasse M41-45: Påmeldte: 47, Startende: 44, Brutt: 0, I mål: 44
1 Jarle Thon Skiptvet IL 1:57:55 0:00:00 3
2 Kjell Karlsen Forsvarsbygg 2:00:18 0:02:23 6
3 Morten Andreassen TFL 2:08:28 0:10:34 1
4 Ole Martin Nyberget Forsvarsbygg 2:08:33 0:10:38 1
5 Steffan Repshus Magnor UL 2:09:37 0:11:42 4
6 Finn Terje Skyrud SAS ski 2:11:55 0:14:01 1
7 Frank Salvesen Kristiansand 2:14:46 0:16:51 1
8 Svein J. Sandvik J/H Sykkel 2:14:58 0:17:04 3
9 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb 2:15:07 0:17:12 6
10 Severin Myrbakken Stor-Elvdal Skiklubb 2:15:25 0:17:30 1
11 Per-Ivar Svartholt Moelven Våler 2:16:36 0:18:41 2
12 Tore Kristiansen Kråkstad IL 2:17:54 0:19:58 2
13 Torbjörn Åhman IFK Arvidsjaur 2:18:21 0:20:25 1
14 Ragnar Utby Ottestad IL 2:21:29 0:23:33 2
15 Svein Hjelmås Gjøvik Skiklubb 2:21:39 0:23:44 2
16 Halvor Sætre UD/Team OM 2:21:49 0:23:53 1
17 Bjørn Kåre Amdal Lommedalen IL 2:22:16 0:24:22 1
18 Gjermund Skaaret Lørdalen Sportsklubb 2:22:58 0:25:02 4
19 Jon Fredø Røa IL/Dinamo 2:24:57 0:27:01 1
20 Hans Rognlien Østre Toten Skilag 2:25:05 0:27:09 3
21 Trond Martin Flatemo Forsvarets Stabsskole 2:25:24 0:27:28 1
22 Vegard Stevning Ernst & Young AS 2:25:34 0:27:39 1
23 Bjørn Gjølme DFI/Hytte 213 Ryskdalen 2:27:42 0:29:47 2
24 John Nygård Engerdal 2:29:19 0:31:24 2
25 Sveinung Torgersen Team OM 2:29:35 0:31:39 1
26 Roger Roseth Kråkstad IL 2:30:03 0:32:07 2
27 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Hedmark 2:30:18 0:32:22 3
28 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 2:32:18 0:34:22 1
29 Ole-Bendik Bendigtsen Heimhug il&ul 2:37:07 0:39:13 1
30 Tom Guttormsen Ottestad IL 2:39:48 0:41:52 1
31 Espen Glendrange ERV Bil 2:40:16 0:42:22 1
32 Steinar Gundersen 2:48:48 0:50:52 1
33 Tor Engh Langhus IL 2:49:37 0:51:42 1
34 Ken Halvorsen Lysteknikk El. Ent. AS 2:49:49 0:51:54 1
35 Morten Birkelund Kongsvinger 2:52:02 0:54:06 2
36 Terje Hovde Ottestad SK 2:52:46 0:54:51 1
37 Trond Lillebo Hamar Arbeiderblad 2:53:32 0:55:37 1
38 Halvdan Blytt Team UMB elite og omegn 2:56:15 0:58:20 1
39 Truls Kronberg Gjerdrum Idrettslag 2:59:41 1:01:45 1
40 Harald Husom Magnor UL 3:00:28 1:02:33 4
41 Trygve Åsheim Polygon 3:01:11 1:03:15 1
42 Ole-Johnny Jenssen 3:04:34 1:06:38 1
43 Bjørnar Grindvoll Elverum Sykleklubb 3:07:12 1:09:16 1
44 Stein-Olaf Røberg FOPIL 3:31:06 1:33:10 3

Klasse M46-50: Påmeldte: 30, Startende: 25, Brutt: 1, I mål: 24
1 Dag Nylund Nordbygda/Løten Ski 2:06:46 0:00:00 6
2 Geir Kjær Team Milslukern 2:08:30 0:01:45 2
3 Aadne Bækken Handelsbanken BIL 2:08:37 0:01:52 2
4 Espen Kristiansen Rustad IL 2:08:48 0:02:03 2
5 Oddmund Rustad Coca Cola Drikker AS 2:12:33 0:05:47 1
6 Rolf Bakken Hernes IL 2:12:36 0:05:50 8
7 Sverre Petlund Overtoppen 2:15:04 0:08:18 1
8 Tore Eugen Kvalheim YS 2:21:57 0:15:11 2
9 Per Erik Fosheim Hamar Skiklubb 2:23:10 0:16:24 2
10 Jan Aasen Østre Toten Skilag 2:25:39 0:18:52 1
11 Trond Olsen IL Trysilgutten 2:28:21 0:21:34 8
12 Haavard Trøen Brumund IF 2:28:45 0:21:59 2
13 Yngve Dahl Røros IL 2:30:55 0:24:08 2
14 Yngven Lorch-Falch Strandbygda IL 2:34:01 0:27:16 2
15 Morten Pedersen 2:34:22 0:27:36 1
16 Nils Bratberg Hamar Skiklubb 2:35:52 0:29:05 1
17 Geir Wang TFBIL 2:40:25 0:33:39 1
18 Frode Hjorth Melkesyras venner 2:44:06 0:37:19 1
19 Håkon Dahl Kråkstad IL 2:44:31 0:37:46 1
20 Bjørn-Magnus Simonsen Ottestad IL 2:48:38 0:41:52 1
21 Svein Espeland Otrum 2:55:28 0:48:41 2
22 Karsten Breistrand ul il dalrosa 2:57:55 0:51:08 1
23 Tore Lindaas Strandbygda IL 3:03:40 0:56:54 1
24 Harald Knutsen Gävle OK 3:04:24 0:57:37 2

Klasse M51-55: Påmeldte: 23, Startende: 20, Brutt: 1, I mål: 19
1 Tom Andresen RENO BIL 2:06:48 0:00:00 2
2 Lars-Erik Eriksen Nannestad Skiklubb 2:11:43 0:04:55 2
3 Roar Gylstrøm Åsbygda IL 2:15:38 0:08:50 1
4 Egil Meisingset Stabæk IF 2:22:15 0:15:27 1
5 Johnny Ihlen Rustad 2:22:24 0:15:35 1
6 Gunnar Christian Nyhus Høgskolen i Hedmark 2:26:40 0:19:53 2
7 Olav Martin L. Johnsen Magnor UL 2:28:48 0:22:00 4
8 Arne Jørgen Kildahl Ceres 2:33:00 0:26:11 1
9 Kjell Joar Dybdal Åsbygda IL 2:34:46 0:27:59 1
10 Sindre Jordet Ottestad IL 2:34:49 0:28:00 2
11 Arne Skårholen Nordbyga/Løten ski 2:35:28 0:28:41 1
12 Egil Dybdal Hernes IL 2:38:52 0:32:05 1
13 Jan Erik Bakken Kompani Østerdalen FLO 2:40:32 0:33:43 5
14 Arnljot Mehl Team UMB elite og omegn 2:50:02 0:43:13 1
15 John M. Rastad BBS-klubben 2:55:59 0:49:11 6
16 Johan Hellander IFK Mariefred 3:02:58 0:56:09 2
17 Egil Moen Korsvoll IL 3:19:41 1:12:52 3
18 Lars Hansson Manglerud Star 3:28:26 1:21:38 2
19 Jon Dahl 3:47:45 1:40:57 1

Klasse M56-60: Påmeldte: 11, Startende: 11, Brutt: 1, I mål: 10
1 Tore Negård KIL Ski 2:10:45 0:00:00 1
2 Odd Steinar Låveg Nannestad SK 2:12:22 0:01:36 3
3 Hans Petter Bronken J/H Langrenn 2:18:01 0:07:16 2
4 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:30:16 0:19:31 1
5 Ottar Bekkevold Nordre Trysil IL 2:34:34 0:23:49 2
6 Endre Sollien IK Hero 2:39:33 0:28:49 1
7 Gunnar Tonvang Hamar Skiklubb 2:47:15 0:36:29 3
8 Ragnar Møllegaard Sørum IL 2:53:02 0:42:16 1
9 John Olav Skard 3:07:53 0:57:07 2
10 Bjørn Håkon Skjerpen Braskeiereidfoss IL 3:13:24 1:02:39 1

Klasse M61-65: Påmeldte: 15, Startende: 13, Brutt: 0, I mål: 13
1 Edgar Snekkerhaugen KIL Ski 2:19:06 0:00:00 1
2 Olav Skogen Vang Skiløperforening 2:31:06 0:12:00 1
3 Atle Vada TrønderEnergi 2:34:04 0:14:57 1
4 Joar Bergset Hydro Oslo BIL 2:42:04 0:22:58 1
5 Bernt Fredrik Moe Vang Skiløperforening 2:46:06 0:27:00 3
6 Per Odd Myhre IL Trysilgutten 2:51:02 0:31:55 3
7 Sigbjørn Martinsen Engerdal Sp. Kl. 2:52:29 0:33:23 2
8 Knut Sæther Lillehammer Skiklubb 2:53:32 0:34:25 2
9 Reidar Åsgård Engerdal Sp. Kl. 2:58:10 0:39:03 5
10 Nils Østerhaug Åsene og Søre Trysil IL 3:01:45 0:42:39 3
11 Finn Rud Hardanger politi 3:22:44 1:03:38 1
12 Terje Malm Hamar o-klubb 3:24:59 1:05:53 1
13 Bjørn Heggelund Ullensaker Skiklubb 3:25:01 1:05:54 1

Klasse M66-70: Påmeldte: 10, Startende: 9, Brutt: 0, I mål: 9
1 Finn Magnar Hagen Åslia Skilag 2:11:10 0:00:00 1
2 Arvid Wahl Hamar Skiklubb 2:36:33 0:25:22 2
3 Geir Erik Øverby IL Trysilgutten 2:39:15 0:28:04 5
4 Leif Farbu Hamar Skiklubb 2:51:25 0:40:15 1
5 Harald Moen Lørenskog 2:55:21 0:44:11 2
6 Oddmund Solheim NVE 2:55:58 0:44:47 1
7 Jostein Bjørgan Nybergsund IL 2:55:59 0:44:49 3
8 Gunnar Kavli Nordbygda / Løten 2:58:32 0:47:21 5
9 Helge Furuseth Stor-Elvdal Skiklubb 3:08:56 0:57:45 1

Klasse M71-75: Påmeldte: 2, Startende: 2, Brutt: 0, I mål: 2
1 Karl-Jann Hansen Bækkelagets Sportsklubb 2:43:49 0:00:00 4
2 Hilding Sponberg IL Trysilgutten 3:08:38 0:24:49 2