Kondismedlem Sponset innhold

Både deltaker- og løyperekord i Trysil Skimaraton

Ragnhild Bolstad, Åslia Skilag (bildet) og Morten Aas, IL Trysilgutten ble totalvinnere i et nytt vellykket Trysil Skimaraton på Østby. 251 fullførte rennet, hele 75 flere enn den bare ett år gamle deltakerrekorden. Ragnhild Bolstad senket også løyperekorden for damer med over 4 minutter til 2.31.59. 5 sekunder skilte de første i herreklasssen, med Morten Aas først over mål på 2.09.55.
Foto%3A+%D8stby+IL
Foto: Østby IL
For andre år på rad ble det satt en solid deltaker-rekord i Trysil Skimaraton. I fjor økte deltakelsen fra 70 i 2004 til 176. I år var det 284 som meldte seg på, 256 startet og 251 gjennomførte de drøye 42 kilometrene under flotte forhold. Mye nysnø de siste dagene gjorde det umulige å lage trikkeskinner, men forholdene var flotte med oppholdsvær, vindstille og cirka 8 minusgrader mens løperne var ute i sporet.

Det er et flott arrangement Østby IL har fått til. Dett var 7. gang TSM ble arrangert, og for andre året var det lagt opp til et "kompakt" arrangement rundt Østby skole. At 100 nye deltakere har oppdaget løpet for hvert av de to siste årene er første og fremst meget gledelig, men også en utfordring for arrangørene. Det meste gikk på skinner også i år, med unntak av premieutdelingen som ble noe forsinket. Med rundt 100 premier som skal deles ut, er det nok nødvendig å begrense utdeling enkeltvis til de aller beste, og la de øvrige avhente sine premier fortløpende.

Les også om Trysil skimaraton i Østlendingen: Firedoblet på to år
De+to+beste+i+Trysil+Skimaraton+2006%3A+Morten+Aas+%28til+h%F8yre%29+og+Tore+Stengrundet.
De to beste i Trysil Skimaraton 2006: Morten Aas (til høyre) og Tore Stengrundet.
Ute i sporet ble det et lureløp i teten i år. Det lette snøfallet i forkant av løpet gjorde det lite attraktivt å gå aller først i sporet, og det ble ikke ordentlig strekk i tetgruppa før løperne kom innpå "brukte" spor på tilbakeveien. Fem mann hang med helt inn: Morten Aas, IL Trysilgutten fikk "siste indre" rett før mål og dermed to sekunder på kameraten Tore Stengrundet, Nordre Trysil IL. Så fulgte Team Sport 1's Steffan Repshud og Jan Olav Beitmyren og Andres Fiskvik, Tynset IF. Også veteranene Kjell Karlsen, Forsvarsbygg/Sørskogbygda IL og Dag Nylund, Nordbygda Ski var lenge med i tetkampen og kom i mål innenfor det neste minuttet.
Ragnhild Bolstad debuterte i Trysil Skimaraton med å slette den 4 år gamle løyperekorden til Margaret Moen, IL Trysilgutten med drøye fire minutter til 2.31.59. Ragnhild har tydeligvis beholdt toppformen etter at hun kom hjem fra World Master Cup i Brusson i Sveits for en uke siden. Der tok den ungdommelige Åslia-veteranen medalje på alle de tre individuelle klassisk-distansene: Gull på 15 km, sølv på 30 km og bronse på 10 km. På bildet har hun, i likhet med alle kvinner som deltok i Trysil Skimaraton, mottatt sin premie utenfor Østby skole.
Morten Aas har gjort det skarpt i årets turrenn-sesong. I Sørfjellrunden ble han nr. 2 totalt, mens han i Slettåssprinten i likhet med i Trysil Skimaraton knep seieren foran Tore Stengrundet.

Flere bilder fra Trysil Skimaraton 2006

Samleside for Trysil Skimaraton
Resultatliste Trysil Skimaraton 2006.

Damer

Nr Navn Klubb Tid Diff

1 Ragnhild Bolstad Åslia Skilag 02:31:59 00:00:00
2 Britt V. Sandvold Tynset IF 02:46:04 00:14:05
3 Linda Røset Elverum 02:47:01 00:15:01
4 Liv Rognlien Østensen Østre Toten Skilag 02:48:34 00:16:35
5 Marianne Kalbakken J/H Sykkel 02:50:07 00:18:08
6 Ingunn Vangen Luåsmo Tynset IF 02:50:30 00:18:31
7 Anne Kurud Nybygda IL 02:50:54 00:18:55
8 Irene Lyngstad Rustad IL 02:51:27 00:19:27
9 Hege Baksjøberget Trysil Trekkhundklubb 02:54:45 00:22:46
10 Marianne Opsahl Pricewaterhouse Coopers 02:55:36 00:23:37
11 Hanna Irene Enger Hernes IL 02:55:48 00:23:49
12 Berit Nyhus Gausdal Skilag 02:57:51 00:25:52
13 Irene Kjøs Vang Skiløperforening 02:58:05 00:26:06
14 Sissel Støa JH Sykkel 03:04:36 00:32:37
15 Kristin Evensen Gangås Stor-Elvdal Skiklubb 03:04:53 00:32:53
16 Hilde Holt Nordre Trysil IL 03:07:12 00:35:12
17 Sigrun Hindar 03:08:52 00:36:52
18 Marie Mewes WSV Bad Lobenstein 03:10:07 00:38:08
19 Karen Nergaard IL Trysilgutten 03:12:02 00:40:03
20 Tove Iren Gløtheim Ryttervoll Brekken il 03:13:33 00:41:33
21 Anne Kittelsrud Løten Ski 03:14:17 00:42:18
22 Solveig Nyberg Åslia Skilag 03:15:52 00:43:52
23 Gunn Marit Nybrenna Vestby 03:15:54 00:43:55
24 Astrid Nyvoll Os IL 03:17:56 00:45:56
25 Gun Mette Huse 03:21:28 00:49:28
26 Ingeborg Hartz Elverum 03:23:47 00:51:47
27 Line Hoff Brummunddal Sykleklubb 03:28:17 00:56:17
28 Katrine Røsten Elgå IL 03:32:22 01:00:23
29 Elisabeth Huse Bærum kommune 03:33:14 01:01:14
30 Kristin Moen Lørenskog FIL 03:33:32 01:01:32
31 Gedde Enberget IL Trysilgutten 03:35:51 01:03:52
32 Liv Nymoen IL Mogutten 03:35:53 01:03:54
33 Anne Tonvang Hamar Skiklubb 03:38:58 01:06:59
34 Lill Anette S. Haakenrud IL Mogutten 03:39:03 01:07:04
35 Turid Viken IL Trysilgutten 03:41:16 01:09:16
36 Anniken Høiesen Kvamsø Computerland 03:48:54 01:16:55
37 Anniken Leinan Baksjøberget 03:49:55 01:17:56
38 Anne Dorte Carlson IL Trysilgutten 03:50:16 01:18:16
39 Rita Harsjøen Tynset IF 03:52:35 01:20:35
40 Monica Alfsen Brummunddal Sykleklubb 03:55:39 01:23:40
41 Rosita Ryen 04:02:32 01:30:33
42 Ann Karin Pettersen Computerland 04:08:01 01:36:02
Herrer

Nr Navn Klubb Tid Diff

1 Morten Aas IL Trysilgutten 02:09:55 00:00:00
2 Tore Stengrundet Nordre Trysil IL 02:09:57 00:00:02
3 Steffan Repshus Team Sport 1 02:09:58 00:00:03
3 Jan Olav Beitmyren Team Sport 1 02:09:58 00:00:03
5 Anders Fiskvik Tynset IF 02:10:00 00:00:05
6 Kjell Karlsen Forsvarsbygg/Sørskogbygda IL 02:10:34 00:00:39
7 Dag Nylund Nordbygda Ski 02:10:52 00:00:59
8 Jarle Thon Skiptvet IL 02:12:38 00:02:44
9 Jon Hanestad Gausdal Skilag 02:13:49 00:03:55
10 Bjørn Fredheim Os IL 02:15:48 00:05:54
11 Eivind Meen Kongsvinger Ski 02:16:16 00:06:22
12 Jørgen Jarsve Skedsmo Skiklubb 02:17:06 00:07:12
13 Eirik Gunnar Bjørge Kjelsås IL 02:18:22 00:08:28
14 Tony Bjørnbakken Hernes IL 02:18:46 00:08:52
15 Mads Hansen-Møllerud Grue IL 02:18:51 00:08:57
16 Geir Øvergård Sørskogbygda IL 02:18:58 00:09:04
17 Ole Edvard Bjørnstad IL Mogutten 02:20:48 00:10:54
18 Svein Harald Telneset Tynset IF 02:21:43 00:11:49
19 Rune Brorson Svea Skilag 02:22:00 00:12:06
20 Knut-Jo Strømsborg Driv IL 02:22:28 00:12:35
21 Jørn Olav Dæhli Tolga IL 02:22:32 00:12:38
22 Torfinn Evensen Rustad IL/DNT BIL 02:22:33 00:12:39
23 Nils Granrud Rendalen IL 02:22:34 00:12:40
24 Bjørn Furu Gjerdrum IL 02:22:34 00:12:40
25 Vegard Fredheim Malvik IL 02:22:43 00:12:50
26 Morten Nymoen Os IL 02:22:43 00:12:49
27 Terje Holm www.kjellersykkel.no 02:23:58 00:14:04
28 Tormod Seljegard 02:24:15 00:14:21
29 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb 02:24:37 00:14:43
30 Jan Erik Bakken Strandbygda / Elverum 02:24:38 00:14:44
31 Steinar Låveg Nannestad SK 02:24:40 00:14:45
32 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 02:25:57 00:16:02
33 Jan Ove Hofseth teamvintersport.com 02:26:18 00:16:24
34 Olaf Lia Åslia Skiklubb 02:26:18 00:16:24
35 Pål Tangen Norges Rederiforund BIL 02:27:27 00:17:33
36 Rolf Bakken Hernes IL 02:27:29 00:17:34
37 Jan Erik Gjerdalen Tynset IF 02:27:31 00:17:38
38 Kjetil Flenvold Nordre Trysil IL 02:28:01 00:18:06
39 Tore Eugen Kvalheim Trysil Knut Fjellverden 02:28:45 00:18:51
40 Anders Skjeset Vang Skiløperforening 02:29:03 00:19:10
41 Arne Gunnar Ellevold teamvintersport.com 02:29:08 00:19:14
42 Morten Stormoen Alvdal IL 02:29:12 00:19:18
43 Martin Sagstuen Innstrandens IL 02:29:25 00:19:31
44 Hans Rognlien Østre Toten Skilag 02:29:36 00:19:42
45 Erik Nordby Team Oslo Sportslager 02:30:24 00:20:31
46 Øyvin Bustad Åsene og Søre Trysil IL 02:30:54 00:20:59
47 Arne Ytre BSH-Husholdningsapparater 02:30:56 00:21:02
48 Gjermund Skaaret Lørdalen Sportsklubb 02:31:00 00:21:07
49 Trond Buhaug Gjensidige Sport 02:31:25 00:21:32
50 Odd Arne Nergård 02:31:32 00:21:37
51 Trond Olsen IL Trysilgutten 02:31:57 00:22:03
52 Geir Østgårdsgjelten IL Nansen 02:32:10 00:22:16
53 Jan Olav Nybo Rustad IL/DNT BIL 02:32:13 00:22:20
54 Trond Moengen Lørenskog Skiklubb 02:32:17 00:22:23
55 Ingvald A. Håberget Hernes IL 02:32:21 00:22:27
56 Bjørn Holmseth IL Trysilgutten 02:32:42 00:22:47
57 Geir Feragen Tynset IF 02:32:43 00:22:49
58 Magne Martinsen IL Trysilgutten 02:32:44 00:22:50
59 Rune Nygård Skiptvedt IL 02:33:13 00:23:20
60 Stian Tufte Ullensaker Skiklubb 02:33:27 00:23:33
61 Magne Almås Hernes IL 02:34:00 00:24:05
62 Arnfinn Nereng Hydro Raufoss BIL 02:34:16 00:24:23
63 Magnus Engehaugen 02:34:19 00:24:26
64 Morten E. Lund Hamar Skiklubb 02:34:22 00:24:28
65 Åge Walter Inderdal Transocean 02:34:31 00:24:37
66 Per Ivar Svartholt Moelven Våler 02:36:03 00:26:08
67 Hans Peter Moestue Hernes IL 02:36:37 00:26:43
68 Kjetil Lien Slettås IL 02:36:37 00:26:43
69 Bjørn Erik Lilleøkseth Nordbygda Ski 02:36:49 00:26:56
70 Terje Uthushagen Strandbygda 02:37:34 00:27:40
71 Rolf Martin Tønnesen Lillehammer Skiklubb 02:37:37 00:27:44
72 Roger Bjørneseth Hof IL 02:38:40 00:28:46
73 Chris Guldbakke Team Tri-Sport 02:38:43 00:28:49
74 Leo Lansbergen Nederland 02:38:45 00:28:50
75 Steinar Sørlie 02:38:49 00:28:56
76 Per A. Bakken Søre Osen IL 02:39:10 00:29:16
77 Tommy Torgersen BSH-Husholdningsapparater 02:39:22 00:29:28
78 Olav Martin Linge Johnsen Magnor UL 02:39:43 00:29:50
79 Jan Helge Almås Røros IL 02:41:07 00:31:12
80 Freddy Olsen Rye 02:41:07 00:31:13
81 Tommy Jensen osloliftsenter.no 02:41:31 00:31:36
82 Kai Skjøthaug Kjellmyra IL 02:41:37 00:31:43
83 Egil Moengen Gjerdrum 02:41:53 00:31:58
84 Bjørn Myhre IL Trysilgutten 02:41:55 00:32:02
85 Ole Kjøs Vang Skiløperforening 02:41:55 00:32:02
86 Haavard Trøen Brumund IF 02:42:33 00:32:38
87 Tor Emil Nilsen Lillehammer Skiklubb 02:42:52 00:32:57
88 Geir Nordby Intek BIL 02:43:00 00:33:05
89 Roy Kjølseth Slettås IL 02:43:05 00:33:11
90 Fredrik Einarsson 02:43:15 00:33:20
91 Lars A. Sæbø Autosock 02:43:46 00:33:53
92 Rune Fossum Brummunddal 02:44:01 00:34:06
93 Arve Smestad Nordbygda Ski 02:44:13 00:34:20
94 Stein A. Utby Hamar Skiklubb 02:44:19 00:34:25
95 Gjermund Bjørn Vang Skiløperforrening 02:44:39 00:34:44
96 Per Eivind Sortehaug Hamar Skiklubb 02:44:55 00:35:00
97 Rolf Maartmann Stor-Elvdal Skiklubb 02:45:10 00:35:16
98 Knut Lutnæs Coop Norge BIL 02:45:37 00:35:43
99 Hans Frederiksen Jordet Ottestad IL 02:46:23 00:36:28
100 Lars Pettersen IL Mogutten 02:46:23 00:36:28
101 Håvard Lia Lia-gruppen 02:46:51 00:36:56
102 Erik Aagaard Kjellmyra IL 02:47:07 00:37:13
103 Vidar Bekken 02:47:20 00:37:26
104 Johan Ragnar Eggen Alvdal IL 02:47:29 00:37:34
105 Tore Kristiansen Kråkstad IL 02:47:30 00:37:35
106 Eiliv Kringstad Skjæret Molde og Omegn IF 02:47:40 00:37:46
107 Tore Vestbekken Austmarka IL 02:47:42 00:37:48
108 Mikael Basteskår Oppegård IL 02:48:16 00:38:21
109 Svenn Inge Pettersen Nordbygda Ski 02:48:28 00:38:34
110 Tom Kristiansen Åslia Skilag 02:48:55 00:39:01
111 Lars Chr Stømner 02:49:35 00:39:41
112 Tor Aunmo Røros IL 02:49:41 00:39:46
113 Torfinn Sandbakk Nordre Trysil IL 02:49:44 00:39:49
114 Asbjørn Sollien IL Trysilgutten 02:49:44 00:39:49
115 Hallgeir Solbakken 02:49:49 00:39:55
116 Mikael Næss Ullevål Sykehus BIL 02:49:58 00:40:04
117 Hans Erik Røsten Elgå IL 02:50:41 00:40:47
118 Hans-Jørgen Engen 02:50:43 00:40:49
119 Tomas Holmestad NTNUI 02:51:01 00:41:06
120 Jarl Basteskår Oppegård IL 02:51:09 00:41:14
121 Øystein Aamodt Strandbygda IL 02:51:16 00:41:22
122 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Hedmark 02:52:16 00:42:22
123 Ole-Johnny Syversen Skiptvet IL 02:53:28 00:43:33
124 Ove Stengrundet Nordre Trysil IL 02:53:54 00:44:00
125 Erik Platek Rasta IL 02:53:59 00:44:04
126 Tom Østensen Østre Toten Skilag 02:54:35 00:44:41
127 Henning Olsen Nordbygda Ski 02:54:58 00:45:04
128 Dagfinn Mo Vannsjø Svinndal 02:55:20 00:45:25
129 Magne Kjensli LK BIL 02:55:28 00:45:33
130 Johannes Almås Norconsult BIL 02:55:28 00:45:33
131 Erik Blixt Slettås IL 02:55:48 00:45:54
132 Ole Jacob Kristiansen 02:57:20 00:47:25
133 Jarne Harry Holen Sørskogbygda IL 02:57:37 00:47:43
134 Inge Hovdar 02:57:41 00:47:47
135 Gyrd Nannestad Ringsaker IF 02:57:44 00:47:50
136 Svein Nilsen SAS 02:58:08 00:48:14
137 Bernt F. Moe Vang Skiløperforening 02:58:10 00:48:15
138 Gunnar Tonvang Hamar Skiklubb 02:58:12 00:48:18
139 Karl-Jann Hansen Nordstrand IL 02:58:38 00:48:44
140 Sindre Jordet Ottestad IL 02:58:41 00:48:46
141 Tom Hjemsæteren 02:58:43 00:48:49
142 Jan Ulrik Baksjøberget Sparebanken Hedmark 02:59:02 00:49:08
143 Ola Pramm Larsen 03:00:27 00:50:33
144 Arve Opheim Hamar Skiklubb 03:00:32 00:50:37
145 Ola Skjæret Molde og Omegn IF 03:00:36 00:50:41
146 Hans Vigstad Enebakk 03:01:40 00:51:46
147 Bjørn Næsvold Mjøsen Skog BA 03:02:21 00:52:26
148 Ole Øren Heming 03:02:33 00:52:39
149 Stig Hemstad GE Healthcare BIL 03:03:20 00:53:26
150 Reidar Åsgård Engerdal Sp. Kl. 03:03:45 00:53:50
151 Tom Erik Forsberg Karlsen Hernes IL 03:04:11 00:54:17
152 Hjalmar Holen Bergheim IL 03:04:14 00:54:20
153 Kai Østvold JH Sykkel 03:04:36 00:54:41
154 Hans Klingenberg Bergheim IL 03:05:01 00:55:07
155 Asgeir Murvold Stor-Elvdal Skiklubb 03:05:07 00:55:13
156 Jonny Johansen Ilseng IL 03:05:20 00:55:26
157 Finn Einar Graff Nordre Trysil IL 03:06:15 00:56:20
158 Stig Solbjør Granli IL 03:06:18 00:56:24
159 Jostein Bjørgan Nybergsund IL 03:06:51 00:56:56
160 Jørn Lindberget JIL Hamar 03:07:38 00:57:44
161 Tommy Brynthe Torp Mjøsen Skog BA 03:07:58 00:58:04
162 Harald Husom Magnor UL 03:08:04 00:58:09
163 Sigmund Aandstad Telenor BIL 03:08:12 00:58:17
164 John M. Rastad BBS-klubben 03:08:19 00:58:24
165 Leif Lorentsen IL Trysilgutten 03:08:55 00:59:01
166 Terje Eriksen Kruttberget 03:09:57 01:00:02
167 Bjørn Burås Team Sport 1132/Spenst Trysil 03:10:10 01:00:16
168 Per Ragnar Karlsen Skiptvet IL 03:11:55 01:02:00
169 Åge-Mikael Sommarset Telemark Bataljon 03:12:02 01:02:07
170 Bjørn Karsten Olsen Skog-Data BIL 03:12:35 01:02:40
171 Tormod Tollefsen Åslia Skilag 03:12:40 01:02:45
172 Knut Halvorsen Åslia Skilag 03:13:13 01:03:19
173 Svein Hjelmås Thermo-Floor BIL 03:13:20 01:03:25
174 Ole-Cato Løberg ISS BIL 03:13:49 01:03:55
175 Erik Saghaug Kongsvinger IL 03:13:56 01:04:01
176 Vidar Nøkleby Os IL 03:15:34 01:05:40
177 Øyvind Habberstad IL Trysilgutten 03:16:04 01:06:10
178 Ragnar Johannesen Nordea IL 03:18:21 01:08:26
179 Nils Østerhaug Åsene og Søre Trysil IL 03:21:48 01:11:53
180 Vegard Paulsen 03:22:14 01:12:20
181 Karl E. Dønnum Ventilasjonscompaniet BIL 03:22:18 01:12:24
182 Øystein Østraat Interenergi BIL 03:22:26 01:12:32
183 Thomas Beck 03:22:42 01:12:47
184 Andreas Hartz Blodhund IL 03:24:24 01:14:30
185 Andreas T. Øygarden Telemark Bataljon 03:24:59 01:15:05
186 Johannes Bergum Mjøsen Skog BA 03:25:31 01:15:37
187 Tommy Stenbakken Sørumsand 03:26:02 01:16:08
188 Morten Nedberg Rustad IL 03:30:12 01:20:17
189 Herleik Nylund Nordbygda Ski 03:31:11 01:21:16
190 Lars Ole Stangeland 03:32:11 01:22:17
191 Tarjei Berg 03:33:34 01:23:40
192 Steinar Larsen Eriksen ViroSafe Norge AS 03:33:47 01:23:53
193 Knut Stein Lørdalen Sportsklubb 03:34:12 01:24:18
194 Harald Borthen Singstad 03:34:59 01:25:04
195 Runar Pettersen 03:35:30 01:25:36
196 Erik Kjøs jr. 03:35:57 01:26:03
197 Hans Ola Kringstad Orkelljunga Sverige 03:36:36 01:26:42
198 Egil Moen Korsvoll IL 03:39:38 01:29:44
199 Torbjørn Hansen 03:40:04 01:30:10
200 Helge Nome Eidsiva 03:43:38 01:33:43
201 Stein-Olaf Røberg Follo Politiidrettslag 03:44:58 01:35:03
202 Kaare Olsen Nordea IL 03:46:57 01:37:03
203 Trond Antonsen Kjellmyra IL 03:47:36 01:37:41
204 Hans Magne Ådland 03:49:22 01:39:28
205 Trond Tangen Asker Skiklubb 03:52:16 01:42:22
206 Jonas Olsson OK Skogshjortarna 03:52:58 01:43:04
207 Erik Elvestad HPIL 04:06:55 01:57:01
208 Ulf Järnstedt 04:24:45 02:14:51
209 Sven Åge Svensen Søre Osen IL 04:31:28 02:21:33