Kondismedlem Sponset innhold

Helge Hafsås vant Hornindalsvatnet maraton

Helge Hafsås kom sterkt igjen etter kollapsen i Jølster for 3 uker siden. I dag var han igjen utilnærmelig. Vinnertiden ble 2.46.07. Fjorårsdebutanten Tom Rune Lian forbedret tiden sin kraftig fra i fjor og ble nr. 2 med 2.54.22.
Dameklassen ble vunnet av Sharon Broadwell fra Royal Sport med 3.27.24.
Totalt fullførte 51 løpere maraton, 45 løpere halvmaraton og 14 minimaraton; 110 totalt.
På maraton er det en gledelig økning fra tidligere år, og vi må helt tilbake til 1997 og 1998 for å finne et høyere antall fullførte på maraton. Da fullførte 52 løpere den klassiske distansen.
 
Det var varmt, og i tillegg kraftig vind som sjenerte løperne en del underveis.
Maraton kvinner
KS 17-34: 
1 JULIE FLØTRE 1982 GRIMSTAD  3.41.33 
 
KV 35-39:
1 TOVE E. DYBVAD 1964 LOM IL  4.05.48 
 
KV 40-44:
1 SHARON LYNN BROADWELL 1961 ROYAL SPORT  3.27.24 
 
KV 55-59:
 1 BEATE BØ WIGEMYR 1947 LILLEHAMMER SKIKLUB  3.57.03 
 
Maraton menn
M 17-34
1 TOM RUNE LIAN 1969 WIERSHOLM BIL  2.54.22 
2 ROBERT GULBRANDSEN 1970 IL BJARG  3.08.41 
 
MV 35-39:
1 HELGE HAFSÅS   1966 OLDEN IL *GULL 2.46.07 
2 ODD GUNNAR TVEIT 1964 BIRKENES IL  3.16.22 
 
MV 40-44:
1 PER GUNNAR ALFHEIM 1959 IL VAREGG  2.54.52 
2 SVEIN-RUNE JOHANNESSEN 1960 DNL-SUNNMØRE  3.12.38 
3 HARALD SCHIBBYE 1961 VMETRO BIL  3.17.43 
4 SVERRE J. SOLHAUG 1963 IL FRI  3.35.03 
5 ALF GAUPÅS 1959 KONDIS  3.59.33 
 
MV 45-49:
1 BJØRN GJERDE 1955 IL I BUL  2.58.05 
2 STEINAR SKAAR 1956 LØPSKLUBBEN 1814 BIL  3.13.37 
3 FRANK BRENNE 1956 FOSEN LØPEKLUBB  3.15.26 
4 LARS RAAE 1954 HORNINDAL IL *GULL 3.56.12 
5 PER OVE CLAESSON 1958 VI SOM SPRINGER  3.57.02 
6 ØYVIND TINGELSTAD 1957 VINGELEN IL  4.18.12 
7 OLAV RUNE SELJESET 1957 HORNINDAL IL *SØLV 4.46.25 
 
MV 50-54:
1 HELGE FUGLSETH 1949 ÅLESUND FRIIDRETTSKLUBB 3.04.53 
2 BJØRN DYBDAHL 1953 BUNBURRY RUNNERS CLUB,   3.17.20 
3 INGE ASBJØRN HAUGEN 1953 HORNINDAL IL *GULL 3.29.29 
4 GUNSTEIN WIGEMYR  1949 LILLEHAMMER SKIKLUB  3.36.01 
5 ARVID TANGERÅS    1953 STRANDEBARM IL  3.39.15 
6 BJØRN SKARVELAND 1949 BERGEN VETERAN&KONDISKLUBB 3.42.58 
7 ERIK NOSSUM 1953 SISTE LEDD AS  3.49.53 
8 ØYVIND WATNE 1951 GAULAR IL *SØLV 3.50.27 
9 VIGGO BAKKEN 1951 JEVNAKER IL  3.52.29 
10 WILLEM DE JONG 1951 BARENDRECHT, HOLLAND  3.54.41 
11 GEIR GAUPÅS 1950 KONDIS  4.00.08 
12 GUNNAR IVERSEN 1951 MÅLØY IL *BRONSE 4.26.51 
 
MV 55-59:
1 HARALD NILSEN 1946 LAKSEVÅG T&IL  3.09.39 
2 TORE MUNDAL 1944 LOM IL  3.16.13 
3 KNUT VEHUS 1946 AUST-AGDER VBIL  3.19.36 
4 KJELL SKOGVANG 1944 RINGEBU  3.28.37 
5 GUDMUND M. STAVA 1945 GASSCO BIL  3.29.21 
6 SIGMUND RØDAL 1948 KONDIS  3.36.44 
7 PER JAN HELSET 1944 HELSET KONTOR INTERIØR  4.06.54 
8 OLAV KORSEN 1946 GJØVIK  4.19.07 
 
MV 60-64:
1 GUNNAR WULVIK 1943 ASK FRIIDRETT  3.33.42 
2 VEBJØRN FAGERNES 1940 LÆRDAL IL *GULL 3.45.03 
3 KÅRE BJØRKAVÅG 1942 ÅLESUND FIK  3.49.05 
4 ODD WILHELM OLSEN 1941 KONDIS  3.52.32 
5 ARNE LUNDBY 1939 SANDEFJORD  4.21.57 
6 GÖRAN TERNLIND 1941 TUIL FRIIDRETT  5.53.20 
 
MV 65-69:
1 LEIF FEØY 1936 ÅLESUND FIK  3.23.28 
2 MAGNE ØYRA 1937 EID IL *GULL 3.46.40 
3 KJELL AAS 1938 DNM  3.49.58 
4 PER GUNDERSEN 1934 LANGEVÅG IL  3.57.14 
5 ARNE DAHLEN 1935 HYTTEPLAN  4.55.51 
 
Halvmaraton kvinner
KS 17-34:
1 HANNE KOBLISCHKE 1974 INNVIK 2.06.42 
2 MICHELLE KHO 1970 DUNDAS, ON, CANADA 2.10.48 
3 SYNNØVE MATHISEN 1980 MÅLØY IL 2.18.56 
4 ANETTE KRISTIANSEN 1969 IL FENRING 2.59.05 
 
KV 45-49:
1 INGUNN EIKREM OLSEN 1955 HASUNDGOT IL 1.37.44 
2 MARIT LØDEMEL 1955 HORNINDAL IL 1.51.16 
 
KV 50-54:
1 SVARGO PETERSEN 1952 ODENSE, DANMARK 1.58.10 
2 ANNE RAFTEVOLD 1949 HORNINDAL IL 2.07.44 
 
KV 60-64:
1 EVA LUNDBY 1941 SANDEFJORD 2.40.40 
 
Havlmaraton menn
 
MS 17-34:
1 ROY OVE STØVE 1972 GJESDAL IL 1.14.46 
2 LEIF SÆGROV 1979 IL VAREGG 1.18.14 
3 ERLEND BRONKEN 1971 OSLO FRONTRUNNERS 1.22.04 
4 IVAR ANDRE SLINDE 1974 IL HØYANG 1.23.59 
5 STIG OMAR EIDE 1973 IL BJØRN 1.35.07 
6 JONATHAN HINKSON 1979 TORONTO, CANADA 1.42.44 
7 KETIL TJORE 1974 RADØY 1.48.57 
8 RUNE IVERSEN 1980 MÅLØY IL 2.18.56 
 
MV 35-39:
1 GJERMUND HUSØY 1967 INNFJORDEN IL 1.21.39 
2 PER JOHAN GJØLGA 1966 FOSEN IL 1.22.33 
3 STURE JOHANSEN 1964 SPAREBANKEN VOLDA ØRSTA 1.38.31 
4 CHRISTIAN JØRS 1967 MATHOPEN IL 1.39.22 
5 ARVE DRABLØS 1964 MORK IL 1.39.31 
 
MV 40-44:
1 RUNE KRUMSVIK 1961 VOLDA LENSMANNSKONTOR 1.30.25 
2 OVE VIKNE 1962 GJENSIDIGE 2.02.07 
 JOSTEIN STOREVIK 1963 VON IL BRAUT 
 
MV 45-49:
1 KJELL HJELLE 1954 STRINDHEIM IL 1.19.10 
2 ARVID REIERTSEN 1954 AKS 77 1.26.59 
3 ANBJØRN SØLVBERG 1955 HORNINDAL IL 1.30.59 
4 EINAR STRAND 1956 OLDEN IL 1.32.32 
5 TORE JOHANSEN 1954 ØRSTA IL 1.37.16 
6 ARVE LIDARENDE 1956 VOLDA T&I 1.38.31 
7 EGIL ARNE STANDAL 1956 ØRSTA IL 1.50.41 
8 GUIDO SCHENK 1956 EKEREN, HOLLAND 2.28.28 
 
MV 50-54:
1 JAN EGIL ÅRNES 1953 SYKKYLVEN IL 1.24.54 
2 GUNNAR NORDHUS 1949 AKS-77 1.26.53 
3 RAGNAR FURNES 1951 GLOPPEN FIL 1.28.19 
4 OLAV LYSLO 1949 GLOPPEN FIL 1.35.32 
5 KNUT OLAV ENGEN 1950 STAHLHEIS BIL 1.36.30 
6 JOHNNY FLØTRE 1951 GLOPPEN FIL 1.37.27 
7 HELGE HENRIKSEN 1949 HSF 1.59.07 
 
MV 55-59: 
1 PEDER N. RINGDAL 1944 MÅNDALEN IL 1.32.37 
2 SEVERIN MOLNES 1946 IL VALDER 1.32.52 
3 JAN SOLHEIMSLID 1947 FØRDE IL 1.35.50 
 
MV 60-64: 
1 JAN STEINAR ROSET 1943 GLOPPEN FIL 1.36.07 
 
MV 65-69: 
1 EIVIND SKJERVEN 1937 STRYN TURN&IL 2.08.45 
 
MV 70-74: 
1 SVEIN MYKING 1933 OS TURN 2.07.30 
2 SVERRE DØNVOLD 1932 FIRDAGUTANE 2.38.54 
 
Heimesida til HORNINDALSVATNET MARATON.
 
Løpet var samstundes krinsmeisterskap for Sogn og Fjordane friidrettskrins.

Løypeoversikt HORNINDALSVATNET MARATON.