Kondismedlem Sponset innhold

Løyperekord i Maratonkarusellen i Bergen 24.1.2009



Utskrift
Løyperekord i Maratonkarusellen i Bergen
 
Helge Hafsås (bildet) slo til med løyperekord på maraton i dagens løp i Fana. Tiden ble 2:44:30, fire og et halvt minutt foran Terje Hauglands gamle rekord.
Se alle bildene!
 
Resultatliste (oppdatert m Funksjonærløp og et par rettelser 25.1.)

               
    Maraton kvinner          
1   Edna Leikvoll K45-49   BFG Fana 03:35:15
2   Tone Raaen K20-34   Team Thommessen 03:39:12
3   Turid Landsvik K55-59   BFG Fana 04:11:37
4   Lise Lithun K50-54   GTI 04:17:48
               
    Maraton Menn          
1   Helge Hafsås M40-44   Olden IL 02:44:30
2   John Steinar Urne M40-44   ASK Friidett 02:55:22
3   Odd Gunnar Tveit M45-49   Birknes 02:58:29
4   Bjørn Tore K. Taranger M20-34   BFG Fana 03:09:31
5   Bjørn Fretland M40-44   IL Jotun 03:12:26
6   Nils Hjelle M40-44   Skattedirektoratet 03:18:43
7   Jan Wilhelm Werner M45-49   BCK Triathlon 03:19:14
8   Arvid Tangerås M55-59   Strandebarm IL 03:24:52
9   Frank Vagstad M35-39   Spiridon Langløparlag 03:28:50
10   Mogens D. Høeg M45-49     03:29:10
11   Frode Storvik M45-49   Bønes IL/Kondis 03:30:04
12   Geir Iden M45-49   Åsane CK 03:37:51
13   Arne Otterstad M35-39   Åsane 03:38:40
14   Ole Andreas Aarsland M50-54   V.I.L. 03:39:56
15   Gunnar Nordbø M45-49   Flekkefjord Elektro 03:40:44
16   Sverre Solhaug M45-49   IL Fri 03:41:31
17   Jan Kristian Stordrange M20-34     03:41:47
18   Andrew Tillery M40-44   MCC 03:44:48
19   Frode Johansen M40-44     03:45:03
20   Arnfinn Rønneberg M40-49   BCK-Triatlon 03:46:33
21   Per Audun Heskestad M50-54   AKS-77 03:47:23
22   Bjørn Haukeland M45-49   Kondis 03:47:36
23   Martin Viksund M20-34   Viksund Båt 03:48:28
24   Geir Jensen M45-49   Kondis 03:48:45
25   Frode Tonning M35-39   Team Alvøen BIL 03:49:55
26   Bjørn Skarveland M60-64   Kondis 03:50:42
27   Alf Gaupås M50-54   DNM Bergen 03:50:50
28   Kjell Kandal Hansen M50-54   Aker Kværner Bil 03:56:49
29   Hans Petter Sævereid M50-54   Bjerkreim Maratonklubb 03:58:47
30   Victor Larsen M60-64   Stahl Heiser 04:00:41
31   Bård Rødde M60-64   Lånke IL 04:01:58
32   Sigurd Lima M50-54   Gjesdal IL 04:03:55
33   Bernt Arne Tvedt M20-34   Fyllingen idrettshall 04:08:26
34   Torstein Østevik M55-59   Klepp I.L. 04:11:10
35   Jarle Hammer M65-69   Fearnsport 04:12:37
36   Sverker Jacobson M40-44   Sverige 04:13:24
37   Georg Vikshåland M60-64   Hydro Karmøy BIL 04:13:58
38   Ove Hansen M45-49   BCK 04:24:40
39   Svein Rasmussen M50-54     04:25:00
40   Harald Sel M65-69   Bryne FIK 04:26:01
41   Sondre Arvesen M20-34   Hasunds Hund FK 04:27:44
42   Inge Asbjørn Haugen M55-59   Hornindal IL 04:31:58
43   Harald Søviknes M20-34     04:49:08
44   Håkon Kverme M20-34     04:49:08
45   Trond Larsen M45-49     04:50:28
46   Hans-Jacob Berntsen M65-69   Gular 06:42:19
               
    Halvmaraton kvinner        
1   Nancy Sommer K40-44   Varegg 01:30:45
2   Marit Iden K45-49   Åsane CK 01:35:56
3   Anne Haugland Smaadal K45-49   Åsane CK 01:40:47
4   Christina M Linde K35-39   Varegg 01:41:48
5   Elin Drangsholt K50-54   Høvik Jogg 01:41:49
6   Randi Hernes Tvilde K20-34   Voss Friidrett 01:45:31
7   Inger Johanne Klokset K40-44     01:48:15
8   Karianne Watne K35-39     01:55:13
9   Anne Dalheim K50-54     01:56:10
10   Annhild Oma K35-39   Strandebarm IL 01:56:29
11   Bente Riverud K50-54     01:56:34
12   Anne Tvedt K40-44   BFG Fana 01:58:43
13   Janne Thoresen K40-44   Team Alvøen 02:04:21
14   Anne Kjellstad K45-49   Kondis 02:05:48
15   Toril Aelvik Jacobsen K55-59   Førde IL 02:05:58
16   Turid Leivestad Fossberg K45-49     02:09:14
17   Turid Lid K65-69   Øystese IL 02:09:41
18   Anita Lindvik-Sævareid K45-49   Kondis 02:19:27
               
    Halvmaraton menn        
1   Alemayehu Sitotaw M45-49   Varegg 01:16:38
2   Svein Reiersen M45-49   Ask-Friidrett 01:20:23
3   Egil Sørli M40-44   Statoil Mongstad 01:22:39
4   Stian Howd Angermund M20-34   White Stallion 01:23:56
5   Ragnar Mjelstad M60-64   Griegteam 01:24:41
6   Torgeir Markhus M45-49   FRI 01:24:45
7   Tore Klanderud M40-44   BF Bil 01:24:50
8   Tom Henry Semb M20-34   IL Norna Salhus 01:26:18
9   Hogne Lerøy Sataøen M20-34   Sogn Multisport 01:27:11
10   Jan-Inge Ingebrigtsen M40-44     01:27:56
11   Øyvind Lillevik M55-59   Grieg Team 01:28:13
12   Trygve Andersen M20-34   Asplan 01:29:32
13   Frode Røsland M50-54   Grieg Team 01:29:36
14   Ronny Bertelsen M40-44   ASK Friidett 01:29:44
15   Carl Petter Martinsen M45-49   BFG Fana 01:30:03
16   Tore Tvilde M60-64   Voss Friidrett 01:30:28
17   Arild Austrheim M50-54   StatoilHydro bil 01:30:47
18   Arild Birkeland M55-59   Tide 01:32:48
19   Tormod Bersaas M35-39     01:33:00
20   Arvid Bognøy M45-49   ASK Friidett 01:33:25
21   Kristian Vikne M15-19     01:33:28
22   Espen Joensen M15-19     01:33:30
23   Espen Konglevoll M40-44   BUB Bergen 01:34:15
24   John Lindebotten M60-64   Bergens Tidende 01:35:12
25   Roald Hjartåker M60-64   Kondis 01:36:46
26   Skjalg Duesund M60-64   I.F. Klypetussen 01:37:24
27   Svein Robert Heltne M20-34     01:38:14
28   Arild Mjøs Andersen M35-39   BCK Triathlon 01:38:34
29   Henrik Snhecke Angermund M20-34   White Stallion 01:38:37
30   Alexander Grieg M35-39   Kondis 01:38:49
31   Steinar Lohne M45-49   IL Fri 01:39:00
32   Håkon Tangenes M45-49   Åsane CK 01:39:21
33   Tolleiv Haugland M50-54   Grieg Team 01:39:56
34   Dagmunn Fauske M45-49     01:40:07
35   Steffen Olstad M15-19     01:40:27
36   Maarten Boting M40-44   Åsane CK 01:40:30
37   Lars Tørressen M45-49   BUB Bergen 01:40:33
38   Gunnar Lorens Lien M35-39   Nera Bil 01:40:36
39   Atle Kolbeinsen M50-54   TIF Viking 01:40:41
40   Hallgeir Vågenes M40-44   Åsane CK 01:41:07
41   Per Gunnar Alfheim M50-54   BFG Fana 01:41:09
42   Stein H. Johannessen M60-64     01:41:32
43   Thomas Solheim M20-34   BCK 01:43:29
44   Roald Gulbrandsøy M55-59   Hordaveg BIL 01:43:35
45   Tommy Sævareid M45-49     01:43:53
46   Gorm Natlandsmyr M40-44     01:43:56
47   Harry Tunestveit M65-69   IL Fri 01:44:37
48   Georg Nonaas M45-49   Kondis 01:44:42
49   Morten Vestvik M40-44     01:45:00
50   Robert Meyer M50-54   CSC BIL 01:45:01
51   John Tveit M20-34   Birknes 01:45:38
52   Arild Svellingen M40-44   Osterøy 01:45:49
53   Svein Thowsen M60-64   TIF Viking 01:45:58
54   Andreas Sumstad Arne M20-34   Sogn flersportlag 01:46:18
55   Øystein Austrheim M50-54   Statoil Hydro B.I.L. 01:46:23
56   Gunvald Gundersen M65-69   I.F. Klypetussen 01:46:38
57   Jan Fossberg M50-54     01:46:56
58   Kjetil Hansen M20-34     01:47:15
59   Egil Jacobsen M55-59   Førde IL 01:48:21
60   Øyvind Korneliussen M45-49   Åsane CK 01:49:55
61   Thor Helge Gjertsen M20-34   White Stallion 01:50:34
62   Hallstein Viken M35-39     01:50:50
63   Knut Roger Sivertsen M45-49   Åsane CK 01:51:10
64   Helge Hansen M40-44     01:51:15
65   Tor Hjelmeland M60-64   Bergen Brannvesen 01:51:37
66   Fran Fylling M45-49     01:52:34
67   Egil Olsen M60-64   TIF Viking 01:52:57
68   Ola-Hilmar Ervik M60-64   StatoilHydro Bil 01:53:05
69   Kåre Kalsaas M55-59   Åsane CK 01:53:11
70   Andreas Hovland M20-34   Ny-Krohnborg 01:53:32
71   Knut Olav Engen M55-59     01:53:35
72   Rolf K. Seldal M40-44     01:53:45
73   Ivan Farestvedt M40-44   Åsane CK 01:53:49
74   Geir-Erik Myhrvold M40-44   Team Alvøen 01:53:57
75   Ove Fotland M50-54   BPI 01:54:40
76   Gunnar Wulvik M65-69   Ask 01:55:09
77   Christian Hordvik M45-49   Gjensidige 01:56:18
78   Robert Samuelsen M40-44     01:56:27
79   Trond Karlsen M50-54   Hordaveg BIL 01:57:10
80   Per Verner Aase M55-59   Nera BIL 01:58:16
81   Arne Rognebakke M60-64   StatoilHydro 02:01:37
82   Helge Johnsen M45-49     02:01:59
83   Kjetil Johnsen M20-34   Sverige 02:03:10
84   Arthur Lillefosse M65-69   SAS 02:03:53
85   John Grinde M50-54     02:06:37
86   Ove Landro M35-39     02:06:38
87   Kjell T. Andersen M55-59   BCK 02:08:01
88   Egil Trosvik M55-59   StatoilHydro BIL 02:08:36
89   Helge Hauge M60-64   Kondis 02:12:02
90   Dag Solbakken M40-44     02:16:13
91   Arne Johan Ibsen M45-49   Kondis 02:17:24
92   Bjarne Træland M55-59   StatoilHydro BIL 02:18:50
93   Rolf Widerøe M50-54     02:21:33
94   Jonn-Robert Børsheim M20-34     02:25:11
95   Jon Arne Ulvøen M55-59     02:57:24
96   Øystein Andersen M50-54   Kondis 03:10:52
               
               
    Funksjonærløp 22.01.2008        
    Maraton menn          
1   Morten Hauso M50-54   BFG Fana 03:49:44
               
               
    Halvmaraton          
    Kvinner          
1   Liv Astrid Losnegård       01:55:00
               
    Menn          
1   Bjarne Boge M45-49   BCK Triathlon 01:28:27
1   Ove Chr. Borge M40-44   BCK Triathlon 01:28:27
3   Kåre Gunnarskog M50-54   Nera BIL 01:42:20
4   Steinar Esperås M65-69   Varegg 01:46:57
5   Ludvig Tennebekk M55-59   Varegg 01:48:23
6   Jan Lillemoen M65-69   Hovding IL 02:04:34
7   Johs Slethaug M65-69     02:06:40
7   Aksel Løvenholm M65-69   BFG Fana 02:06:40
9   Kjell Follesø M65-69   Hordaveg BIL 02:13:14
9   Steinar Øen M65-69   Tertnes IL 02:13:44
11   Arne Tvedt M70+   BVKK 02:18:34
11   Øivind Olsen M65-69   Odfjell SE 02:18:34

 
For klassedelte resultatlister og diverse andre oversikter, se Maratonkarusellen.no.
 
Se alle bildene!

Se alle reportasjer på Samleside Maratonkarusellen.

Vil du delta neste gang?

Datoen er 21. februar. Meld deg inn i Kondis nå og få 50 kr i rabatt på startkontingenten. Du sparer ytterligere kr. 50 ved å melde deg på innen torsdag kveld før løpet.

I Forumet kan vi gjerne få høre fra løperne selv hvordan det gikk!
 

Copyright©DNL-Kondis.no