Kondismedlem Sponset innhold
Gro_Svendal_Arna_2010

Løyperekord i Maratonkarusellen

Med 1.26.35 ble det seier og løyperekord til Gro Svendal (bildet) fra BFG Fana. Gjermund Groven fra Gular vant mennenes halvmaraton på 1.17.53. Helge Hafsås klarte også denne gang å hale i land maratonseieren, men bare med 44 sekunders margin til Per Olav Bøyum. Maratondistansen for damer ble vunnet av Turid Landsvik.

Resultatliste

        Maraton kvinner            
1   345   Turid   Landsvik K55-59 BFG Fana   04:13:51
2   392   Lise   Lithun K50-54 GTI   04:47:56
                     
        Maraton menn            
1   1   Helge   Hafsås M45-49 Olden IL   02:48:30
2   260   Per Olav   Bøyum M35-39 Syril   02:49:14
3   421   Bjørn Tore K.   Taranger M20-34 BFG Fana   02:50:17
4   72   Bjørn   Fretland M45-49 IL Jotun   03:07:16
5   258   Per Gunnar   Alfheim M50-54 BFG Fana   03:17:44
6   222   Morten   Vestvik M45-49 Eiendomskreditt AS   03:21:56
7   298   Ståle   Danielsen M35-39 BFG Fana   03:25:49
8   922   Petter   Bjelkerøy M20-34 Bergen Triathlon Club   03:30:10
9   306   Svein Robert   Heltne M35-39     03:37:50
10   675   Roar   Pedersen M35-39 Fitjar IL   03:39:47
11   106   Frode   Storvik M45-49 Bergen Triathlon Club   03:42:45
12   71   Bjørn   Skarveland M60-64 Kondis   03:48:12
13   69   Bjørn   Haukeland M45-49 Kondis   03:52:59
14   180   Kjell Kandal   Hansen M50-54 Aker Kværner Bil   03:55:04
15   99   Espen   Konglevoll M45-49 BUB Bergen   03:56:20
16   109   Geir   Jensen M45-49 Kondis   03:57:56
17   76   Bård   Rødde M65-69 Lånke IL   04:05:00
18   468   Esben Rohit   Hellebø M20-34 Gular   04:06:10
19   348   Victor   Larsen M65-69 Stahl Heiser   04:07:07
20   459   Trond   Larsen M50-54     04:11:04
21   305   Svein   Rasmussen M55-59 Kondis   04:19:23
22   20   Alf   Gaupås M50-54 DNM Bergen   04:19:58
23   310   Sverre   Solhaug M45-49 IL Fri   04:19:59
24   167   Jarle   Hammer M65-69 Fearnsport   04:28:55
25   286   Sigurd   Lima M55-59 Gjesdal IL   04:47:56
26   150   Inge Asbjørn   Haugen M55-59 Hornindal IL   04:52:51
27   851   Fredrik   Tveit M35-39 Astriks   05:05:30
                     
                     
        Halvmaraton kvinner            
1   897   Gro   Svendal K40-44 BFG Fana   01:26:35
2   225   Nancy   Sommer K40-44 Varegg   01:32:18
3   591   Christina M   Linde K40-44 Varegg   01:32:46
4   127   Hanne   Liland K40-44 Viking   01:38:42
5   579   Elin   Drangsholt K50-54 Høvik Jogg   01:42:21
6   326   Tone   Raaen K20-34 Team Thommessen   01:42:29
7   213   Marit   Iden K45-49 Åsane CK   01:45:34
8   55   Bibbi   Misje K45-49 Bergen CK   01:46:59
9   948   Cecilie   Landro K15-19     01:47:42
10   981   May-Britt   Soldal K45-49     01:51:37
11   727   Sirkku   Juhola K20-34 Helsinki Triathlon   01:53:50
12   448   Nathalie   Puaschitz K20-34 Bergen Triathlon Club   01:54:40
13   911   Marianne Søvik   Killingrød K50-54     01:58:33
14   954   Anne Vikne   Hellevang K40-44     01:58:52
15   812   Irene   Kjønnerød K20-34 Kondis   01:59:36
16   834   Torill   Hauken K20-34     02:02:29
17   943   Aina   Olsnes K20-34     02:07:09
18   77   Camilla   Larsen K40-44     02:12:56
19   592   Turid Leivestad   Fossberg K45-49     02:18:42
20   346   Turid   Lid K65-69 Øystese IL   02:57:48
                     
        Halvmaraton menn            
1   992   Gjermund   Groven M20-34 Gular   01:17:53
2   993   Dag Rød   Hilland M     01:22:55
3   330   Tore   Klanderud M40-44 BFBIL   01:25:38
4   664   Markus   Selin M20-34 BK Häcken   01:26:02
5   88   Egil   Sørli M40-44 Statoil Mongstad B.I.L   01:26:52
6   419   Svein   Reiersen M50-54 ASK Friidett   01:27:22
7   771   Øyvind   Lohmann M40-44     01:27:41
8   168   Jens   Riis M45-49     01:28:44
9   224   Maarten   Boting M40-44 Åsane CK   01:29:46
10   78   Carl Petter   Martinsen M50-54 BFG Fana   01:30:16
11   38   Arild Sondre   Sekse M50-54     01:30:45
12   843   Per Martin   Furevik M40-44 Stord IL   01:31:00
13   672   Henrik   Trumpy M35-39 BFG Fana   01:31:27
14   847   Per Oddvar   Lien M45-49 Kyrkjebø IL   01:32:16
15   996   Hans Olav   Nybø M45-49 Statoil   01:32:25
16   733   Harald   Gjøsæter M40-44     01:32:32
17   105   Frode   Røsland M50-54 Grieg Team   01:32:45
18   623   Trond   Kleivedal M20-34     01:33:14
19   537   Ronny   Bertelsen M45-49 ASK Friidett   01:33:27
20   892   Ole Johannes   Grindevik M40-44 Stord IL   01:33:45
21   654   Øyvind   Reigstad M50-54 Hansa   01:33:47
22   967   Rangvald   Kanebog M50-54 Avinor   01:34:25
23   359   Øyvind   Lillevik M60-64 Grieg Team   01:34:59
24   975   Asbjørn   Fossmark M40-44     01:35:20
25   899   Erlend   Eldrup M15-19 Fana IL   01:36:05
26   191   Kåre   Gunnarskog M55-59 Nera BIL   01:36:28
27   223   Morten Waage   Omholt M45-49 BUB Bergen   01:36:36
28   994   Michael   Gunnarson M40-44     01:36:52
29   561   Arild Mjøs   Andersen M40-44 Bergen Triathlon Club   01:36:53
30   438   Georg   Nonaas M45-49 Askøy Sykkel og Triathlon Klubb   01:37:35
31   264   Pål   Eidsheim M45-49 BUB Bergen   01:38:08
32   34   Arild   Austrheim M55-59 StatoilHydro BIL   01:38:12
33   86   Dagmunn   Fauske M50-54 Kondis   01:39:28
34   156   Jan   Bo Larsen M45-49     01:39:28
35   947   Audun Stig   Landro M50-54     01:39:38
36   121   Gunnar   Knutsen M45-49 Bergen Triathlon Club   01:40:34
37   46   Arvid   Reiertsen M55-59 AKS 77   01:40:35
38   961   Bjarte   Hetlevik M45-49     01:40:36
39   319   Tolleiv   Haugland M55-59 Grieg Team   01:41:19
40   596   Christen   Skjerven M35-39 Bergen Triathlon Club   01:41:38
41   593   Gunnar Lorens   Lien M40-44 Nera Bil   01:41:47
42   272   Roald   Hjartåker M60-64 Kondis   01:42:05
43   428   Torbjørn   Helland M35-39 Åsane CK   01:42:09
44   102   Frank   Vagstad M35-39 Bergen Triathlon Club   01:42:12
45   276   Robert   Meyer M50-54 CSC BIL   01:42:36
46   108   Geir   Iden M50-54 Åsane CK   01:45:33
47   706   Frode   Espeseth M40-44     01:45:40
48   883   Pål-Inge   Sæbø M20-34 Laksevåg   01:46:03
49   244   Ole Andreas   Aarsland M55-59 V.I.L.   01:46:28
50   997   Morten   Thomassen M35-39     01:47:31
51   763   Håkon   Vabø M55-59 Statoil BIL   01:48:13
52   520   Per Verner   Aase M55-59 Nera BIL   01:49:22
53   990   Torleif Julius   Torgersen M40-44     01:49:24
54   253   Ove   Fotland M50-54 BPI   01:50:10
55   845   Kim Ove   Hansen M20-34     01:50:29
56   995   Per-Atle   Moldeklev M45-49     01:50:47
57   115   Gorm   Natlandsmyr M40-44     01:50:51
58   917   Endre   Hole M50-54 Holeglass BIL   01:52:02
59   391   Gunvald   Gundersen M65-69 I.F. Klypetussen   01:52:49
60   248   Ove   Hansen M50-54 Bergen CK   01:53:09
61   991   Gisle   Pedersen M45-49 Jo Tankers AS   01:55:54
62   728   Heliodor   Rawski M20-34 Bergen Triathlon Club   01:55:57
63   160   Jan Arve   Klungtveit M50-54 Statoil BIL   01:56:54
64   890   Siegfried   Palmer M45-49 SPFU Statistics   01:56:55
65   386   Knut Olav   Engen M60-64     01:58:10
66   527   Jan   Fossberg M50-54     01:58:25
67   208   Magnus   Ness M60-64 UBIL   01:59:29
68   778   Ståle   Bjørgo M35-39 Fjellgeitene.no   02:00:28
69   695   Steinar   Gangsø M40-44     02:01:52
70   249   Ove   Landro M35-39     02:03:20
71   822   Geir   Riisnes M50-54     02:08:03
72   277   Rolf   Widerøe M50-54     02:10:26
73   755   Øyvind   Hage M45-49     02:15:34
74   568   Stein Tore   Viken M65-69     02:23:05
75   36   Arild   Bjørkheim M50-54 Stanghelle   02:23:59
76   89   Egil   Trosvik M60-64 StatoilHydro BIL   02:25:54
77   179   Kjell   Follesø M65-69 Hordaveg BIL   02:32:15
78   726   John   Grieg M45-49     02:47:52
                     
        Halvmaraton, tidlig start        
1   130   Harald   Krøvel M60-64 Kondis   02:14:55
2   141   Helge   Haug M60-64 Kondis   03:25:00
                     
        Maraton menn, tidlig start        
1   489   Gunnar   Nordbø M45-49 Flekkefjord Friidrett   03:59:06
2   112   Georg   Vikshåland M60-64 Hydro Aluminium Karmøy BIL   04:24:11
3   199   Leif   Halleland M65-69 I.F. Klypetussen   04:24:53
4   230   Odd Wilhelm   Olsen M70-74 Kondis   05:07:21
5   580   Øystein   Andersen M55-59 BVKK   05:51:28
6   129   Hans-Jacob   Berntsen M65-69 Gular   06:40:00

 
Starten går på Fana Stadion- det regnet stort sett under løpet, og det ble en del fall på isen selv om det var grundig saltet i løypa.

 

 

Gjermund Groven fra Gular tok en solid seier på halvmaraton med tiden 1.17.53, fem minutter foran nr. 2 Dag Rød Hilland.

 

Det var jevnere enn vanlig i herreklassen, der både Per Olav Bøyum og Bjørn Tore Taranger var forholdsvis nær seiersvante Helge Hafsås. Helge klarte like fullt å ta seieren hjem til Olden.

 

Dag Rød Hilland ble nr. 2 på halvmaraton med 1.22.55.

 

Helge Hafsås vant igjen, tiden ble 2.48.30.

 

Bjørn Tore Kronen Taranger ble nummer tre på maraton med 2.50.17 og satte ny pers.

 

 

Tore Klanderud, nummer tre på halvmaraton.

 

 

Egil Sørli ble nummer fem på halvmaraton

 

Maarten Boting

 

Pål Eidsheim og Morten Waage Omholt fra Best uten Ball Bergen, bak kommer Ole Johannes Grindevik og nr 222 som er Morten Vestvik.

 

 

Øyvind Lillevik fra Griegteam. Bak kommer Nancy Sommer som ble nr 2 på halvmaraton og nr 996 som er Hans Olav Nybø.

 

 

Geir Iden

 

Arild Mjøs Andersen

 

 

Cecilie Landro, eneste deltaker i klasse 15-19 år, løp på 1.47.42 og ble nr 9 av damene på halvmaraton. Bak kommer Robert Meyer.

Bibbi Misje løp på 1.46.59.

 

 

Michael Gunnarson

 

 

Espen Konglevoll

 

 

May Britt Soldal

 

 Heliodor Rawski

 

Irene Kjønnerød løp på 1.59.36.

 

Sirkku Juhola kom ens ærend fra Helsinki for å løpe i Bergen.

 

Geir Riisnes og Steinar Gangsø 

 

Inge Asbjørn Haugen

 

Gro Svendal slo Helene Pemmers ett år gamle løyperekord og vant halvmaraton på 1.26.35.

 

 

6000 kroner rikere.. løyperekorden blir høyere jo lenger det er mellom hver gang den blir tatt.

 

 

Fra venstre Audun Stig Landro, Tolleiv Haugland og Arild Austrheim. Alle løp halvmaraton.

 

 

Ståle Danielsen i rød jakke løp maraton på 3.25.49. Nr 102 er Frank Vagstad som løp halvmaraton.

 

 

 

Svein Robert Heltne løp maraton på 3.37.50 og ble nr 9.

 

 

Per-Atle Moldeklev. Bak til høyre kommer Pål-Inge Sæbø

 

 

Gunvald Gundersen

 

Faste deltakere i Maratonkarusellen, og alltid full distanse: Sverre Solhaug og Alf Gaupås.

 

 

 Anne Vikne Hellevang (til venstre) og Marianne Søvik Killingrød

 

Turid Landsvik var beste dame på helmaraton med tiden 4.13.51.

 

 

Halvmaratonvinnere: Fra venstre nr. 3 Tore Klanderud, vinneren Gjermund Groven og nr 2 Dag Rød Hilland.

 

 

Fra venstre nr 3 Christina M Linde, vinner Gro Svendal og nr 2 Nancy Sommer.

 

Foto: Trygve Andresen Bildene er kopirettbeskyttet. For å vise at du setter pris på den store jobben som gjøres av frivillige for å lage slike billedreportasjer, vennligst alltid oppgi kilde ved bruk av bilder på Facebook o.l. Kommersiell bruk kun etter avtale.