Kondismedlem Sponset innhold
Jan_Ketil_Vinnes_intro_201x201

Jan Ketil Vinnes med pers

Jan Ketil Vinnes vant 10 km på ny personlig rekord i det 3. løpet i Ålesund Vinterkarusell nå i ettermiddag

Tida til Jan Ketil blei 34.06, og han var godt foran Øystein Halvorsen på andreplass med tiden 35.43. Disse to var i en særklasse på dagens 10 km. På tredje plass kom Ala Subaih på tiden 40.23.

Men også Veronica Hjelseth i kvinneklassen sprang et godt løp, og 16-åringen kom inn på tiden 42.22, foran Ingvild Årøen Lein med tiden 42.59

På 5 km vant Johannes Skorpen på tiden 18.05 foran Henrik Waagan Skarbø med tiden 18.20. På tredjeplass kom Svein Oskar Nedregård på tiden 18.47.

Det var bra forhold i Brusdalen under løpet, årstiden tatt i betraktning. Det var lit is og slaps i veibanen, men ikke slik at det var ubehagelig glatt. Neste løp i Ålesund vinterkarusell går lørdag 11.februar.

Resultater 3. løp i Ålesund vinterkarusell 14.01.2012
10 km menn

1. Jan Ketil Vinnes t: 34.06
2. Øystein Halvorsen t: 35.43
3. Ala Subaih t: 40.23
4. Knut Skaar t: 41.14
5. Bjørn Arve Brune t: 41.59
6. Tord Espelid t: 43.46
7. Geir Råheim t: 43.51
8.  Rolf Dybvik t: 44.42
9. Inge Asbjørn Haugen t: 50.50
10. Morten Andersen t: 61.09
11. Karstein Sørland t: 87.15

10 km kvinner
1. Veronica Hjelseth t: 42.22
2. Ingvild Årøen Lein t: 42.59
3. Hege Fiskerstrand t: 57.34

5 km menn
1. Johannes Skorpen t: 18.05
2. Henrik Waagan Skarbø t: 18.20
3. Svein Oskar Nedregård, Spjelkavik og omegn FIK t: 18.47
4. Markus Skorpen t: 20.49
5. Jørgen Hamstad t: 21.35
6. Philip Helle t: 22.09
7. Jens Oskar Vinje t: 22.10
8. Ole Jon Skarbø t: 23.05
9. Jarle Rødland t: 25.19
10. Thorvald Jakobsen, Spjelkavik og omegn FIK t: 25.35
11. Sigbjørn Lerstad t: 26.11

5 km kvinner
1. Mathea Lervåg t: 21.11


26 deltaker stilte opp i det 3. løpet av Ålesund vinterkarusell 2011/2012


Hege Fiskerstrand fra Fiskerstranda debuterte på 10 km i dagens vinterkarusell


Morten Andersen forberedte tida si med 5 minutt på 10 km


Philip Helle sprang 5 km på tiden 22.09


Tord Espelid debuterte også på 10 km


Startnummer 94 Markus Skorpen blei med sin far på vinterkarusell-løp og fikk tiden 20.49 på 5 km. Bak kommer Ali Subaaih fra Palestina som kom inn på tiden 40.23 på 10 km


Johannes Skorpen vant 5 km menn på tiden 18.05


Mathea Lervåg vant kvinneklassen på 5 km på tiden 21.11


Veronica Hjelseth vant 10 km i kvinneklassen på tiden 42.22