Kondismedlem Sponset innhold
Iver_Matias_Linge_Glomnes_intro_201x201

Høstlig vinterkarusell i Ålesund

30 løpere deltok på det 1. løpet i Ålesund vinterkarusell som gikk i Brusdalen nå i ettermiddag

De fleste som sprang kom fra Ålesunddistriktet, men vi noterte også deltakere fra Nordfjordeid og Valldal.

På 10 km seiret skigutten, motbakkeløperen og nå også landeveisløper Iver Matias Linge Glomnes (bildet) på tiden 35.58 foran Ala Subaih med tiden 36.18. På tredjeplass kom Gunnar Emblem på tiden 38.11. I kvinneklassen var det Tonje Brande som var raskest med tiden 40.01.

På 5 km var det Kristian Nedregård som vant på tiden 17.59 foran sin bror Svein Oskar Nedregård med tiden 18.41. Nummer tre blei Henrik Waagan Skarbø med tiden 19.55.

I kvinneklassen på 5 km var det Mathea Lervåg som var først i mål på tiden 22.09. Selina Dybvik Kristoffersen tok andreplassen med tiden 23.49 foran Sunniva Brande på tiden 24.04.

Det var nydelig høstvær med sol og 8 varmegrader i Fremmerholen denne novemberdagen. Neste løp i Ålesund vinterkarusell går lørdag 8. desember.

Se oppsummering av Ålesundkarusellen

Resultater: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 km kvinner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Tonje Brande

        40.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Beate Helseth

        48.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 km menn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Iver Linge Glomnes

        35.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Ala Subaih

        36.18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Gunnar Emblem

        38.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Egil Tennfjord Mikalsen

        38.49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Asbjørn Ekroll

        41.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Jørgen Hamstad

        41.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Geir Råheim

        44.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Runar Risvik

        45.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Morten Andersen

        50.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Inge Asbjørn Haugen

        52.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 km kvinner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Mathea Lervåg

        22.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Selina Dybvik Kristoffersen

        23.49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Sunniva Brande

        24.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Venke Hustoft Aaland

        25.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Vibeke Lunheim

        25.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Maren Kristoffersen

        26.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Bente Håhjem

        30.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Anne Ullahamar

        37.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 km menn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Kristian Nedregård

        17.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Svein Oskar Nedregård

        18.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Henrik Waagan Skarbø

        19.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Odd Harald Danielsen

        20.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Svein Arne Myhre

        22.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Jens Oskar Vinje

        22.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Sigbjørn Lerstad

        25.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Thorvald Jakobsen

        25.27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Per Jan Helset

        26.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Kai Brudevoll

        32.19

 

 

 

 

 

 

 


Bildene er tatt av Martin Hauge-Nilsen


30 løpere stilte til start i vinterkarusellens 1. løp 

 

Starten går fra Bilbyen i Fremmerholen, og nå må bilene vike for ivrige konkurranseløpere
 
Vi ser at Kristian Nedregård (101) og Svein Oskar Nedregård (121) er først ute i starten. Vi ser også Tonje Brande (255) er langt framme
 

Første delen av løypen går mellom gamle og nye biler, men heldig vis står de fleste stille
 

Asbjørn Ekroll tar en 5. plass på 10 km
 

Bente Eide Håhjem
 

Egil Tennfjord Mikalsen tar en sterk 4. plass på 10 km på tiden 38.49
 

Vi kommer til å savne Geir Råheim på neste løp i vinterkarusellen. Geir er da i Lissabon for å springe
maraton
 

Gunnar Emblem blir tredjemann på 10 km
 

Jørgen Hamstad
 

Maren Kristoffersen
 

Runar Risvik
 

Svein Arne Myhre
 

Dagens vinner på 10 km Iver Matias Linge Glomnes hadde tatt turen fra Valldal
 

Ala Subaih tok en sterk andreplass på tiden 36.18
 

Iver Matias Linge Glomnes leder klart ved vending
 

Like klar ledelse på Tonje Brande ved 5 km vending
 

Og i mål stod velkomstkomiteen og ventet på Tonje