Kondismedlem Sponset innhold

Postvegrittet med barneritt

Til tross for ekstreme nedbørsmengder før og under det 46 km lange Postvegrittet 3.august, sto det 73 deltakarar på startstreken i år.

PRESSSEMELDING
Det vart noko vått og gjørmete i traseen, men konkurranseinstinktet var i høgste grad tilstades og stemninga god. Dei store rekordane vart det ikkje då dei fleste tok hensyn til forholda. Beste rytter og mann, Samund Nordang frå CK Henic, kom i mål på tida 1.47.02. På damesida vann Hege Vagstad frå Dale IL sykkel, på tida 2.10.51.

 


Foto: Arrangøren

I tillegg til hovudrittet arrangerte Dale IL sykkel Born- og ungdomsritt. Klassen 6-9 år sykla 1 km utan tidtaking og klassen 10-16 år sykla 5 km med tidtaking. Rittet hadde god deltaking og Dale IL sykkel sette stor pris på at Førde og Tambarskjelvar kom med nokre av sine ungdommar. Vi ser gode tendensar og komande sykkelstjerner så det lovar godt for rekrutteringa i Sogn og Fjordane.


Samund  Nordang vinner Postvegrittet 2013.                                                                                              Foto:   Monica J Haugen


Hege Vagstad raskeste kvinne.                                                                                                     Foto:   Monica J Haugen


Alt regnet (det falt 22 mm siste timen før start!) gjorde løypa sleip og gjørmete.)                          Foto:   Monica J Haugen

 

Resultater Postvegrittet 2013,03.08.2013                                            
                                                   
K20-30                                                  
1,Aud Therese Jonsson, Kyrkjebø IL, 2:50:08,                                              

K30-40
                                                 
1,Hege Vagstad, Dale IL Sykkel, 2:10:52,
2,Ingrid Nordahl moe, Førde, 2:11:06,
3,Maret Krannich, Dale IL Sykkel, 2:19:08,
4,Anne Tove Sande, Dale IL, 2:30:36,
5,Karina Helle, Dale IL Sykkel, 2:49:23,
6,Målfrid H Valdersnes, Nordhordland SK, 2:56:27,  
             

K40-50
                                                 
1,Janne Bruhn-Henriksen, Stryn Sykkelklubb,
2:14:08, 2,Pamela Baust, NOTEAM, 2:42:19,
3,Kari-Anne Aaland, Kyrkjebø, 2:50:08,
4,Norunn Masdal Vartdal, NOTEAM, 3:02:21,  
 
                       
K50-60                                                  
1,Torunn Grut, sogn ck, 2:28:46,                                                
M17-20                                                  
1,Kristian Tjønneland, Førde CK, 1:52:20,
DNF,Martin Olav Myklebust, Dale IL Sykkel, ,
  
                                     
M20-30                                                  
1,Ove Solås, Førde CK, 2:06:01,
2,Richard Skår, Dale IL Sykkel, 2:25:44,
3,Henrik Selvåg, Dale IL Sykkel, 2:25:46,  
 
                                 
M30-40                                                  
1,Samund Nordang, CK Henie, 1:47:03,
2,Arild Daling, Aker Solutions, 1:53:14,
3,Erlend B. Hatleberg, sogn ck, 1:54:25,
4,Kristian Kahlbom, CK Haugaland, 1:56:37,
5,Ingve Steffen Herstad, Førde ckTeam Mollier, 1:57:09,
6,Øystein Nordahl moe, Førde, 1:58:32,
7,Stig Savland, Førde CK, 1:58:41,
8,Bård Støfringsdal, Førde CK, 2:02:11,
9,Harald Aam, Førde ckCaverion, 2:07:10,
10,Bjarte Skår, Dale IL Sykkel, 2:08:18,
11,Roy Båtevik, NOTEAM, 2:09:07,
12,Stian Rønnekleiv, Flora ck, 2:11:18,
13,Stig H. Hjelmeland, sogn ck, 2:13:35,
14,Tom Erik Kirkeeide, Stryn Sykkelklubb, 2:16:02,
15,Simon Ball, NOTEAM, 2:20:50,
16,Geir Fredsvik, sogn ck, 2:31:14,
17,Kristian Stubseid, sogn ck, 2:39:19,
18,Michael Peter Emery, Right to play, 2:53:50,
19,Thomas Bergesen, Hermoriders, 3:18:23,
DNF,Skjalg Hov, NOTEAM, ,  
 
M40-50                                                  
1,Helge Roska, Eidsfossen Sykkel, 1:52:50,
2,Jan Erik Horstad, Førde CK, 1:53:22,
3,Arne odd Løkkebø, Flora ck, 1:59:58,
4,Torgeir Herstad, Tambarskjelvar il, 2:00:48,
5,Tor Eirik Homme, Grieg Seafood ASA, 2:05:32,
6,Arvid Haugen, Dale IL Sykkel, 2:05:48,
7,Johannes-Henrik Myrmel, Gaular il, 2:06:00,
8,Kjetil Høgseth Felde, Dale IL Sykkel, 2:13:26,
9,Øivind Helle, Dale IL Sykkel, 2:16:56,
10,Kjartan Heggø, Førde CK, 2:19:38,
11,Frank Thomsen, Bergen CK, 2:21:29,
12,Endre Valdersnes, Nordhordland SK, 2:24:38,
13,Ståle Brattelid, Dale IL Sykkel, 2:25:46,
14,Jørn Vartdal, NOTEAM, 2:26:04,
15,Helge Løtuft, Breimsbygda IL Sykkel, 2:39:02,
15,Bjarte Heggheim, Breimsbygda IL, 2:39:02,
17,Audun Ramsdal, Flora ck, 2:50:47,
18,Per Rune Hjelle, Breimsbygda IL Sykkel, 2:53:40,
19,Leif Henning Solheim, Dale IL Sykkel, 3:08:11,
DNF,Are Even Felde, Dale IL, ,
DNF,Hans Sætren, Markane, ,
DNF,Tore Fonn, Eiker CKStatkraft bil, ,
DNF,DagTore Roe, Vossevangen  CK, ,
DNF,Jonny Pedersen, Dale IL, ,  

 

M50-60

                                                 
1,Kjetil Gjesdal, Arna SK, 1:59:59,
2,Magnar Røneid, MOC, 2:00:37,
3,Claus Clausen, Askøy Sykkelklubb, 2:01:28,
4,Are Indrelid, Hydro Årdal BIL, 2:11:55,
5,Odd-Sverre Johansen, sogn ck, 2:20:35,
6,Rune Abildgaard, FRAMO BIL  Åsane ck, 2:29:12,
7,Magnus Håheim, Breimsbygda IL Sykkel, 2:49:24,
8,Paulen Jan, Vikane il, 2:55:57,
9,Øyvind Aarseth, hydro bil, 2:56:02,
10,Jan-Ove Bergesen, Hermoriders, 3:03:25,
DNF,Jan-Ove Juliebø, Ørsta IL, ,  
 
M60-70                                                  
1,Jostein Flølo, Breimsbygda IL Sykkel, 3:08:10,  
 
                                           
Mosjon                                                  
OK,Harald Nyland, Dale IL,
OK,Simen Ramsdal, Flora ck,  
 
                                         
Ungdom                                                  
OK,Tony Brattelid, Dale IL, 18:06,
OK,Aksel Eide-Hansen, Askøy Sykkelklubb, 25:29,
OK,Kristian Eldevik, Dale IL, 15:42,
OK,Nicholas Grov, Tambarskjelvar il, 17:00,
OK,Tori Haugsbakk, Dale IL, 21:20,
OK,Andre Heggø, Førde CK, 12:19,
OK,Kasper Heggø, Førde CK, 17:52,
OK,Tarald Hellebust, Dale IL, 17:53,
OK,Hedda  Helle, Dale IL, 20:49,
OK,Trym Helle, Dale IL, 13:50,
OK,Marie Høgseth Felde, Dale IL, 21:23,
OK,Gard Høseth Felde, Dale IL, 13:40,
OK,Sigrid Mortensbakke, Dale IL, 19:23,
OK,Jannike Myklebust, Dale IL, 18:51,
OK,Steffen Myklebust, Dale IL, 16:42,
OK,Ivar Nistad, Dale IL, 13:57,
OK,Aron Rennestraum, Dale IL, 19:08,
OK,Sigurd Savland, Tambarskjelvar il, 16:47,
OK,Jonas A. Skår, Dale IL, 17:05,
OK,Jacob Strand, Dale IL, 17:46,
OK,Ole Martin Tjønneland, Førde CK, 11:30,
OK,Sivert Tjønneland, Førde CK, 13:46,
OK,Guro Ulvik, Dale IL, 19:27,
OK,Jørgen Vårdal, Svint IL, 14:45,
DNF,Anders Nyland, Dale IL, , 
 
Barn                                                  
OK,Hans Oscar  Berge, Dale IL,
OK,Mikkel Eide Hansen, Askøy Sykkelklubb,
OK,Alette Eide Strømberg, Askøy Sykkelklubb,
OK,Agathe Harkestad, Dale IL,
OK,Iver  Hellebust, Dale IL,
OK,Sigrid Høgseth Felde, Dale IL,
OK,Arvin Nesset, Dale IL,
OK,Sverre Savland, Tambarskjelvar il,
OK,Marthe Valvik, Dale IL,
OK,Sigurd Vårdal, Svint IL,